dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 512 z 677
Pokaż wyniki od 10.221 do 10.240 z 13530
  1. #10221

    Domyślnie

    Ja tak kombinuję, mocniejsze i mniej popiołu na ostrą.

  2. #10222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Ja tak kombinuję, mocniejsze i mniej popiołu na ostrą.
    Ale palił już kolega kareną wcześniej czy to przymiarka do sezonu z nowym opałem
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  3. #10223

    Domyślnie

    Paliłem.
    Tylko że zawsze trzeba spróbować czy to jest to samo co wcześniej. Czasami może być inaczej.
    Dla mnie to Karena czy Bartex są firmami sprawdzonymi, wszystko zależy od ceny

  4. #10224

    Domyślnie

    Ja po kilku próbach z innym dostawcami od 3 lat ( nie pamiętam może i 4 lata ) biorę tylko Iskrę z Wesołej jako sprawdzony węgiel. Co prawda jest ciut drożej ale mój spokojny sen jest cenniejszy niż wysypywanie o 3 w nocy całego podajnika węgla - bo dostawca przykombinował z miałem i wodą i węgiel się zawiesza w podajniku.

  5. #10225

    Domyślnie

    2 dni temu dostawa 3 ton retopala z piasta z ich sklepu. Dzis to przerzucilem na swoje miejsce. Czarna breja leci z worków. Otworzylem 5 na dosyp do pieca.... Woda woda i jeszcze raz woda ani jeden worek nie jest suchy na kazdym od srodka skropliny

  6. #10226
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    2 dni temu dostawa 3 ton retopala z piasta z ich sklepu. Dzis to przerzucilem na swoje miejsce. Czarna breja leci z worków. Otworzylem 5 na dosyp do pieca.... Woda woda i jeszcze raz woda ani jeden worek nie jest suchy na kazdym od srodka skropliny
    No niestety,oprócz kosztu kotłowni,kosztu kotła,kosztu komina do systemu grzewczego na węgiel trzeba doliczyć koszt straconego zdrowia na przerzucanie ton z miejsca na miejsce i koszt nerwów widząc wodę i koszt obsługi systemu z mokrym węglem
    Sado-maso na własne życzenie widzę

  7. #10227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No niestety,oprócz kosztu kotłowni,kosztu kotła,kosztu komina do systemu grzewczego na węgiel trzeba doliczyć koszt straconego zdrowia na przerzucanie ton z miejsca na miejsce i koszt nerwów widząc wodę i koszt obsługi systemu z mokrym węglem
    Sado-maso na własne życzenie widzę
    Widze kolega zgrywus

    Otoz węgiel wyschnie moze nie idealnie ale wyschnie
    Co do straconego zdrowia... no cóż woreczek 25 przez prawie 3 godziny to raczej nie jest duży wysiłek chyba ze dla tak slabej dupy jak kolega. osoby na siłowni maja bardziej intensywne treningi a chyba tam wlasnie dla dobrego zdrowia...

  8. #10228
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    . osoby na siłowni maja bardziej intensywne treningi a chyba tam wlasnie dla dobrego zdrowia...
    Czyli traktujesz dzwiganie worków z węglem jako rozrywkę i chwilę relaksu i jako przyjemność a nie obowiązek ?
    Zatrudnij się zatem w ciepłowni miejskiej,tam tego będziesz miał pod dostatkiem

  9. #10229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyli traktujesz dzwiganie worków z węglem jako rozrywkę i chwilę relaksu i jako przyjemność a nie obowiązek ?
    Zatrudnij się zatem w ciepłowni miejskiej,tam tego będziesz miał pod dostatkiem
    Oj Arturo ty masz problemy

    Każdy kto pali węglem wie jakie czekają go "wyzwania" i tyle ...

    Opał można kupić pakowany , dostarczony na palecie.

    Ja od 2 lat tak zamawiam opał. Z drugiego końca Polski. Przyjeżdza kurier , paleciakiem umieszcza mi w kotłowni i tyle ..
    Nie tykam nawet palcem i jest tam gdzie chcę ...

    Biorę opał od tego samego "producenta" , kupuję latem i mam suchy i tyle ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #10230

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja od 2 lat tak zamawiam opał. Z drugiego końca Polski. Przyjeżdza kurier , paleciakiem umieszcza mi w kotłowni i tyle ..
    Nie tykam nawet palcem i jest tam gdzie chcę ...

    Biorę opał od tego samego "producenta" , kupuję latem i mam suchy i tyle ...
    Robię tak samo ale chyba ze 4 lata . A Ty @Arturo wracaj na swój wątek z pompami bo znowu prowokujesz awanturę - nie chcemy Cię tu .

  11. #10231
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar non36
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Mam do kupienia w sumie 4 tony ekogroszku i stoję przed dylematem czy brać od Gwoździa czy też z Bartexu. Wiecie coś może który spiekliwy/trudny/dobry w tym sezonie?

    W ubiegłym roku wzięłam po tonie Golda i Rubina do mieszania oraz 2 tony Skarbka od Gwoździa i wszystkie mi się spiekały, może nie jakoś panicznie kalafiorowato, ale jednak.

    Inna kwestia, że mój Ling Duo jest dość trudny w uzyskiwaniu popiołu papierosowego w szufladzie, ale od 7 lat nie ustaję w dążeniach

    Z góry dziękuję za opinie,

    Ania

  12. #10232

    Domyślnie

    Zasypałem w sobotę Żółtą Iskrę z Wesołej z dostawy lipcowej - 20 kg spaliła się na popiół po 5 dniach ( czyli 4 kg na dobę )- brak spieków ( ale w trybie lato w zasadzie żaden węgiel mi nie spiekał ) jest w miarę sucha aczkolwiek w zasobniku było trochę kropel wody. Zmienione worki - wydają się bardziej mocne , ale też gorzej je rozerwać do wsypania - brak sznurka . Ogólnie węgiel do polecenia.

  13. #10233
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar non36
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Żółta Iskra to nie Chwałowice? Wesoła w Karenie jest taka bardziej pomarańczowa

    A ja zdecydowałam się na Wesołą od Gwoździa. Dla zainteresowanych - na stronie https://sklep.gwozdz-wegiel.pl jest tańsza niż na Allegro (820 zł.

  14. #10234
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Zasypałem w sobotę Żółtą Iskrę z Wesołej z dostawy lipcowej - 20 kg spaliła się na popiół po 5 dniach ( czyli 4 kg na dobę )- brak spieków ( ale w trybie lato w zasadzie żaden węgiel mi nie spiekał ) jest w miarę sucha aczkolwiek w zasobniku było trochę kropel wody. Zmienione worki - wydają się bardziej mocne , ale też gorzej je rozerwać do wsypania - brak sznurka . Ogólnie węgiel do polecenia.
    Zmień ustawienia kotła bo 4kg na dobę to bardzo drogo,taniej grzać cwu wyjdzie prądem w takim wypadku.
    4kg*0,8=3,2zł*31dni=99,2zl
    Sądzę,że 60-70% tej kwoty wyrzucasz kominem i ocieplasz klimat.

    Zobacz ile wody zuzywasz next przelicz to na ilość energii jaką ta ilość wody potrzebuje do ogrzania next przelicz tą ilość energii na PLN w Wesołej next przelicz to na ilość spalania Wesołej next dostosuj kocioł do spalania przeliczonej ilości Wesołej i masz wtedy optymalne spalanie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-08-2016 o 07:09

  15. #10235

    Domyślnie

    @Arturo wyluzuj - za chwilę każesz mi pić deszczówkę i kąpiel w wanie jedna dla 4 osób - a potem woda do wiaderek i spuszczać nią wodę w kiblu. Stać mnie na kg więcej - zwłaszcza że piec ma 25Kw i go nie zmienię. Prądem wychodzi drożej grzać mimo taryfy weekendowej. A ustawień kotła nie zmienię bo spala się idealnie na popiół. Zresztą mam wypasiony sterownik od Boleckiego który sam to pilnuje.

  16. #10236

    Domyślnie

    Olać klimat ja palę wszystkim co da się spalic .

  17. #10237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Zakupione 1T golda z Bartexu i 1T Czarnej perły, włąsnie palety są pod domem. Co ciekawe wujechało ze ślaska i pruszcza a doatrrło w tym samym czasie.
    Czas dostawy Środa zakupione, piatek w domu.

  18. #10238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Przed sezonem od wynalazków aż się roi

    http://allegro.pl/najlepszy-na-rynku...398218636.html
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  19. #10239
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolozula

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Od około 10 lat palę ekogroszkiem. Kiedyś kupowałem przez kilka lat Ekoret (oryginalnie workowany) z Katowickiego Holdingu Węglowego. Po kilku latach niestety jakość się popsuła (spieki, dużo popiołu). 2 lata temu kupiłem węgiel z kopalni Wesołej i byłem bardzo zadowolony (mało popiołu), dlatego rok temu zakupiłem ponownie ekogroszek z Wesołej i okazało się, że jakość niestety bardzo się popsuła (bardzo dużo popiołu). Zaznaczam, że węgiel zawsze kupuję w lecie, trzymam pod wiatą i do tego przed zasypem zawsze otwieram kilka worków i zostawiam w kotłowni na tydzień (bardzo ładnie wysycha przed zasypem). Chciałem Was prosić o opinię jaki ekogroszek kupić? Na składach w okolicy mam do wyboru: ekogroszek z Wesołej (którego nie chcę po przemęczeniu się z nim minionej zimy), ekogroszek Juliusz i ekogroszek Pieklorz (a może kupić przez net? Jeżeli tak to jaki?). Co polecacie? Zależy mi przede wszystkim na małej ilości popiołu i braku spieków. Dziękuję.

  20. #10240

    Domyślnie

    Szansą Polski są ogromne zasoby energetyczne - węgla brunatnego i kamiennego - mówił wiceminister energii Andrzej Piotrowski w piątek w Bełchatowie podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Energetyka. Według niego inni na świecie nie potrafią tej szansy dostrzec.

Strona 512 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony