dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 515 z 677
Pokaż wyniki od 10.281 do 10.300 z 13530
  1. #10281

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Możecie polecić jakieś 1/2 sprawdzone sklepy? Może być na priv. Muszę kupić ze 2 tony nie kupowałem jeszcze i mam lekkie obawy. Na allegro np. czarna perła jest za 600 zł - czy ona jest wystarczająca? Czy to na pewno jest ta, którą tu tyle razy chwalono?
    Nie ma już perły po 600zł z dostawą poszła ostro w górę.

  2. #10282

  3. #10283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Może to ta, z dostawą jak widzę 675 zł / 1t.

    Ciekawe w opisie jest "Kopalnia "KTK Polska""
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #10284

    Domyślnie

    Czyli to jest ten właściwy, czy nie bardzo? Potrzebuje na start 2 tony myślę o czymś na rozgrzanie plus cwu i w razie srogich mrozów? Co pewnego możecie polecić na pierwszy okres palacza ?

  5. #10285
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Regulamin forum
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-08-2016 o 08:59

  6. #10286

    Domyślnie

    Arturo jak popełni jeden wpis na wątku ekogroszku to mu pompa wydajniej pracuje - buahahaha

  7. #10287

    Domyślnie

    Ktoś kupował słońce eko w Rowexie? Waham się bo w opisie że to import z rosji i czy to aby nie cz. perła tylko w innych workach? Jak opis prawdziwy to pewnie nie perła bo popiołu niby do 6% ale czy wierzyć w ten opis?

  8. #10288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Możecie polecić jakieś 1/2 sprawdzone sklepy? Może być na priv. Muszę kupić ze 2 tony nie kupowałem jeszcze i mam lekkie obawy. Na allegro np. czarna perła jest za 600 zł - czy ona jest wystarczająca? Czy to na pewno jest ta, którą tu tyle razy chwalono?
    Może Grzesiek mnie zlinczuje ale ja polecam ekogroszek z kopalni Piast.Sprawdzony przez parę sezonów.Tylko, żeby to był Piast.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  9. #10289

  10. #10290
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Możecie polecić jakieś 1/2 sprawdzone sklepy? Może być na priv. Muszę kupić ze 2 tony nie kupowałem jeszcze i mam lekkie obawy. Na allegro np. czarna perła jest za 600 zł - czy ona jest wystarczająca? Czy to na pewno jest ta, którą tu tyle razy chwalono?
    Bartex i ich strona kupwegiel.pl

  11. #10291

    Re: Eko-Groszek

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Może ktoś brał z tego składu w Rąbieniu pod Łodzią, mają tam widać spory wybór ruska z różnych kopalni min. : Węgiel Mochowski (węgiel głębinowy), Węgiel KTK, Węgiel Stjepnoj (węgiel płukany), Węgiel CZUK (węgiel płukany)

    http://www.wegielhurt.pl/wegiel-hurt,11.html

    i proszę i opinie jak ktoś brał syberyjski i kazachski ze Zgierza :

    http://dobrywegiel.pl/ekogroszek#page-right-side

    Ewentualnie z której rosyjskiej w/w kopalni jest najlepszy ekogroszek? cen dokładnie na razie nie znam wysłałem tam zapytanie...
    Znam tylko ten z Rąbienia, z ul. Mokrej 5/7, teraz jest trzeci sezon jak biorę,
    na początku z nieufnością podszedłem do sprawy i wziąłem do testu tylko worek.
    Test wypadł pozytywnie więc wróciłem i zamówiłem na całą zimę, obecnie jak wspomniałem już zakupiłem trzeci raz na cały sezon.
    Ze swojej strony polecam ten EKO-GROSZEK (biorę ten z placu luzem 660 zł tona, w worki też go pakują. Tych gotowych w foliowych zgrzewanych workach nie znam).

    PS
    Co do tej strony wegielurt to nie działa (tzn ktoś inny jakby ją przejął), ale firma istnieje, dzisiaj mi przywieźli więc potwierdzam na 100% .

  12. #10292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Ktoś kupował słońce eko w Rowexie? Waham się bo w opisie że to import z rosji i czy to aby nie cz. perła tylko w innych workach? Jak opis prawdziwy to pewnie nie perła bo popiołu niby do 6% ale czy wierzyć w ten opis?
    Rowex o połowe mniej popiołu od perły ale wymiennik takim 'kurzem ' bardziej zachodzi generalnie git
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  13. #10293
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dziś otrzymałem przesyłkę z Kareny, czerwoną i żółtą iskrę.
    Ekogroszek wydaje się suchy ale po jakimś czasie (4-5 godzin) na ściankach worków foliowych pojawiła się skroplona para, niewiele ale jednak.
    Czy wystarczy do sezonu grzewczego przechować w przewiewnym miejscu bez przepakowywania. Najpierw dziurkując worki
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  14. #10294

    Domyślnie

    Nie wiem jak tam masz miejsce w kotłowni ale wystarczy jeden-dwa zasypy kosza przynieść sobie wcześniej (po zasypaniu kosza) i zanim kosz się wypali zwykle to oczekujące jest już suche.
    Dalej już przy ładowaniu przynosić tyle ile się wrzuca do kosza, tak aby dwa zasypy na zapas zawsze były, a brać ten który dłużej obsycha.

  15. #10295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dzięki, bo już myślałem, że będę musiał przesypywać do przewiewnych worków.
    Kotłownię mam dość ciepłą, ale opał w workach chcę trzymać pod tarasem obok kotłowni.
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  16. #10296

    Domyślnie

    No musisz przetestować i ocenić samemu ten "patent" czy dziurkowanie tu pomoże (gdzieś mi wcześniej uciekło że Ty masz foliowe worki, nie wiem czemu wydawało mi się że papierowe) u mnie to się sprawdza na jutowych workach. Ogólnie mam węgiel luzem pod przykryciem i nawet jak jest wilgotny to dosycha, w kotłowni jest zwyczajnie ciepło, żaden gorąc. Kwestia ustalenia rotacji ile taki zasyp kosza musi schnąć, czy po wypaleniu jednego kosza już to co oczekuje jest suche, czy dwa, trzy kosze muszą się wypalić, wtedy odpowiednio na zapas trzeba przynieść jeden, dwa, może trzy zasypy i brać od tego co najdłużej schnie, i na bieżąco przynosić, jeden zasyp ubył, jeden donoszę.
    Ostatnio edytowane przez krzychu07 ; 30-08-2016 o 21:39

  17. #10297
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dzięki. Tak też zrobię.
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  18. #10298

    Domyślnie

    Zamówiłem w Bartexie : Golda, Silvera i Rubina,
    - najbardziej wilgotny jest Gold, Silver i Rubin bardziej suchy ale jak na tą pogodę mógłby być bardziej suchy
    - granulację najlepszą ma gold i silver, rubin trochę drobniejszy
    - paleta bez uszkodzeń, worki całe
    dam znać jak po testuję - muszę najpierw podsuszyć
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 31-08-2016 o 15:13

  19. #10299

  20. #10300

    Domyślnie

    Witam,
    Znów ta "ruletka" z ekogroszkiem... co sezon ta sama jazda co, gdzie i za ile

    Ktoś się wypowie co warto, czy mieszać? W zeszłym roku miałem retopal i ekoret ale widoczne większe ilości popiołu.
    ceny na dziś:
    Retopal Piast 25 5-25 8 1,0 617,46
    Groszek 5-25 Chwałowice 28 5-25 6 0,6 677,46
    Ekoret Juliusz 27 5-25 5 0,6 727,46
    Pieklorz/Skarbek Piekary 26,5 5-25 4 0,5 827,46

    chyba, że znacie kogoś z okolicy Bielska-Białej, sprawdzonego, rzecz jasna

Strona 515 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony