dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 566 z 677
Pokaż wyniki od 11.301 do 11.320 z 13530
  1. #11301
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pastinaca

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-702
    Posty
    39

    Domyślnie

    Musiałem kupić a innego nie było, jeden spaliłem a drugi oddałem.
    Piecyk już wyczyszczony
    Pow. użytkowa 128, całkowita 177. Fundamenty 15 cm. styr. ściana porotherm 25+20 styr. 0.32, skosy i strop na poddaszu wełna 30cm. o.35. Podłoga 20 cm. 0.31 .Rekuperator. Podłogówka dół, góra kaloryfery. Piec SAS Smart 10kW.

  2. #11302

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastinaca Zobacz post
    A jak to mazidło kopci. cały piec usyfiony.
    Fakt, śmierdzi i smoli jak jasny pieron. Też musiałem kupic, ekogroszku brak, na szczęscie tylko 2 worki.

  3. #11303
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Raker
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    To po co na upartego chcesz u nich kupić skoro jak twierdzisz coś kręcą. Informacja z jakiej kopalni pochodzi węgiel nie powinna być tajemnicą ale skoro firma nie chce udzielić ci takiej informacji to ja bym zaniechał dalszej współpracy. Ale z drugiej strony to nawet jakby ci udzielili takiej informacji to i tak nie będziesz w 100 % pewny że owy groszek pochodzi z tej a nie z innej kopalni bo tez mogą mataczyć w tej sprawie. Olej firmę konkurencja nie śpi
    Gdzieś kupić muszę, a że u mnie wjazd jest wąski to musi być firma z małym autem dostawczym, wiec najlepiej z bliska. Wszystkie pobliskie składy sprzedają badziewie z taką ilością kamieni i popiołu, że chciałbym zmienić dostawcę i kupić groszek, przy którym nie muszę co 7 dni wygrzebywać kilku wiader popiołu z pieca. Jak dotychczas udało mi się to raz, gdy jeszcze ekogroszek z Juliusza był naprawdę dobry. Z Atexu kupowałem kiedyś Pieklorza, a teraz mają same nowe "marki własne", tylko nie podają skąd. Kupiłem 4 worki na próbę i rzeczywiście popiołu jest minimalna ilość (czekam aż się skończy żeby sobie policzyć dokładnie), ale za to znalazłem też kawałek drewna i gruby żwir na pewno nie z kopalni , więc wygląda na to, ze dalej mają tam syf.
    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Tam to juz wogóle upadli na głowe z tymi cenami w zeszłym roku ekomiał czyli odpad kosztował tam 360zł a teraz 550zł .Na pytanie jakie maja typy wegla nie udzielaja odpowiedzi albo nie wiedza albo nie chca powiedziec.
    Mogę dać więcej byle kupić węgiel dobrej jakości i z minimum popiołu. Niby mieszkam na Śląsku a w okolicy nigdzie nie sprzedają nic przyzwoitego.
    Ostatnio edytowane przez Raker ; 03-05-2017 o 12:51

  4. #11304
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Kupiłem na weekend majowy groszek czeski z OBI z Bartexu w białych workach. To był pierwszy czech jaki kupiłem i co mogę o nim powiedzieć to że jest suchy i tani w stosunku do innych groszków to jedyne atuty. Mega dużo pyłu i sadzy a na dodatek kopci jak z lokomotywy chyba to był pierwszy i ostatni raz jak kupiłem ten groszek, 12 zł za 20 kg eis nie opłaca z tyloma minusami temperaturę osiąga przy takiej temperaturze powyżej 0 na dworze ale jak załącza się pompa bojlera to już nie daje rady z ogrzewaniem domu i dogrzaniem bojlera.

  5. #11305
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Kupiłem na weekend majowy groszek czeski z OBI z Bartexu w białych workach. To był pierwszy czech jaki kupiłem i co mogę o nim powiedzieć to że jest suchy i tani w stosunku do innych groszków to jedyne atuty. Mega dużo pyłu i sadzy a na dodatek kopci jak z lokomotywy chyba to był pierwszy i ostatni raz jak kupiłem ten groszek, 12 zł za 20 kg eis nie opłaca z tyloma minusami temperaturę osiąga przy takiej temperaturze powyżej 0 na dworze ale jak załącza się pompa bojlera to już nie daje rady z ogrzewaniem domu i dogrzaniem bojlera.
    To (brunatny) chyba się nadaje jedynie na grzanie CUW w lato.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  6. #11306
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    To (brunatny) chyba się nadaje jedynie na grzanie CUW w lato.
    Też kupiłem w OBI ten czeski ekogroszek.
    Potwierdzam powyższe spostrzeżenia.
    Ja go mieszam z bardziej kalorycznym ekogroszkiem i wtedy całkiem ładnie się spala (60 kg czeskiego + 40kg żółtej lub czerwonej iskry).
    Oczywiście spalanie też jest większe.
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  7. #11307

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Kupiłem na weekend majowy groszek czeski z OBI z Bartexu w białych workach. To był pierwszy czech jaki kupiłem i co mogę o nim powiedzieć to że jest suchy i tani w stosunku do innych groszków to jedyne atuty. Mega dużo pyłu i sadzy a na dodatek kopci jak z lokomotywy chyba to był pierwszy i ostatni raz jak kupiłem ten groszek, 12 zł za 20 kg eis nie opłaca z tyloma minusami temperaturę osiąga przy takiej temperaturze powyżej 0 na dworze ale jak załącza się pompa bojlera to już nie daje rady z ogrzewaniem domu i dogrzaniem bojlera.
    Brunatny nadaje sie do wyrzucenia, rok temu kupilem trzy worki, podsuszylem a z komina i tak lalo sie ciurkiem. Brunatny syf przez dziurke od dzwigni szybra pokryl posadzke kotlowni brunatna mazią.
    Nigdy wiecej.

  8. #11308
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Brunatny nadaje sie do wyrzucenia, rok temu kupilem trzy worki, podsuszylem a z komina i tak lalo sie ciurkiem. Brunatny syf przez dziurke od dzwigni szybra pokryl posadzke kotlowni brunatna mazią.
    Nigdy wiecej.
    No własnie po spaleniu jakimś cudem 3 worków tak mi zawaliło piec sadzą i smołą że 2 godziny czyściłem piec po za tym strasznie dymi przytłumia płomień co skutkuje dłuższym osiąganiem temperatury, zostało mi 3 worki i wywalę je na pole niech ziemia je pochłonie

  9. #11309

    Domyślnie

    Witam co polecacie na zimę ? Widzę, że ceny ciut spadły - większych spadków się nie spodziewam więc będzie z głowy.

  10. #11310
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Witam co polecacie na zimę ? Widzę, że ceny ciut spadły - większych spadków się nie spodziewam więc będzie z głowy.
    Ja kupuje to:
    http://allegro.pl/ekogroszek-pieklor...776020851.html
    i może od tego sprzedawcy kupie 1 tone wesołej albo bobrka na większe mrozy miałem tego pieklorza w żółtych workach i byłem bardzo zadowolony najlepszy groszek jaki miałem do tej pory a na dodatek przyjechał na palecie mega suchy a kupowałem w porach kiedy padał śnieg ostatnie dni miałem niemiłą przygodę z czechem z Bartexu i postanowiłem kupić nasz POLSKI węgiel a nie bawić się w badziew z zagranicy trochę drożej ale przynajmniej problemów mniej

  11. #11311
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    http://www.wegiel24.info/0/SKLEP/1/P...awniej_RETOPAL http://www.wegiel24.info/0/SKLEP/1/P...wniej_Pieklorz Do czego to doszło.w tej samej cenie. A ekomiał rokita teraz to frakcja zwykłego miału.

  12. #11312
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertxxx Zobacz post
    http://www.wegiel24.info/0/SKLEP/1/P...awniej_RETOPAL http://www.wegiel24.info/0/SKLEP/1/P...wniej_Pieklorz Do czego to doszło.w tej samej cenie. A ekomiał rokita teraz to frakcja zwykłego miału.
    Tylko żeby jeszcze te koszty transportu były troszkę tańsze to nie byłoby tak tragicznie a tu do każdej palety trzeba doliczyć koszt transportu i robi się kiszka

  13. #11313

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    No własnie po spaleniu jakimś cudem 3 worków tak mi zawaliło piec sadzą i smołą że 2 godziny czyściłem piec po za tym strasznie dymi przytłumia płomień co skutkuje dłuższym osiąganiem temperatury, zostało mi 3 worki i wywalę je na pole niech ziemia je pochłonie
    Dorzucaj po trochu do porzadnego ekogroszku, kociolkowi wtedy nie zaszkodzi.

  14. #11314
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Dorzucaj po trochu do porzadnego ekogroszku, kociolkowi wtedy nie zaszkodzi.
    No tak własnie mam zamiar zrobić tylko trochę zejdzie czasu zanim wypale w ten sposób te 3 worki tego chłamu w zimę poszłoby szybciej

  15. #11315
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raker Zobacz post
    Gdzieś kupić muszę, a że u mnie wjazd jest wąski to musi być firma z małym autem dostawczym, wiec najlepiej z bliska. Wszystkie pobliskie składy sprzedają badziewie z taką ilością kamieni i popiołu, że chciałbym zmienić dostawcę i kupić groszek, przy którym nie muszę co 7 dni wygrzebywać kilku wiader popiołu z pieca. Jak dotychczas udało mi się to raz, gdy jeszcze ekogroszek z Juliusza był naprawdę dobry. Z Atexu kupowałem kiedyś Pieklorza, a teraz mają same nowe "marki własne", tylko nie podają skąd. Kupiłem 4 worki na próbę i rzeczywiście popiołu jest minimalna ilość (czekam aż się skończy żeby sobie policzyć dokładnie), ale za to znalazłem też kawałek drewna i gruby żwir na pewno nie z kopalni , więc wygląda na to, ze dalej mają tam syf.

    Mogę dać więcej byle kupić węgiel dobrej jakości i z minimum popiołu. Niby mieszkam na Śląsku a w okolicy nigdzie nie sprzedają nic przyzwoitego.
    Nie chce tu nikogo namawiać na kupno opału ale wydaje mi się że Pieklorz Chwałowice prosto z kopalni to może być dobre rozwiązanie tym bardziej że mają teraz atest na ten typ ekogroszku 32,1 paliłem nim i ma dobrą moc mało popiołu test był robiony na palniku obrotowym AZPP , ekoenergi ,
    Poza tym są do dyspozycji łatwiejsze węgle w spalaniu Piast , ziemowit.pieklorz piekary,wszystko w twoim zasiegu .Ja nie wiem jaki masz palnik ani kocioł odbiór ciepła sterownik a od tego też dużo zależy jaki opał przetrawi kocioł tak żeby było ciepło i popiół bez niedopału i spieków
    Ostatnio edytowane przez marcus312 ; 08-05-2017 o 08:56

  16. #11316
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Nie chce tu nikogo namawiać na kupno opału ale wydaje mi się że Pieklorz Chwałowice prosto z kopalni to może być dobre rozwiązanie tym bardziej że mają teraz atest na ten typ ekogroszku 32,1 paliłem nim i ma dobrą moc mało popiołu test był robiony na palniku obrotowym AZPP , ekoenergi ,
    Poza tym są do dyspozycji łatwiejsze węgle w spalaniu Piast , ziemowit.pieklorz piekary,wszystko w twoim zasiegu .Ja nie wiem jaki masz palnik ani kocioł odbiór ciepła sterownik a od tego też dużo zależy jaki opał przetrawi kocioł tak żeby było ciepło i popiół bez niedopału i spieków
    Potwierdzam to co napisał kolega Pieklorz Chwalowice naprawdę dobrze się pali i ma niezłe parametry ja czekam jeszcze kilka dni i zamawiam ten groszek na zimę do tego zamierzam wziąć Bartex Rubin na początek jesieni i na wiosnę bo u mnie ten groszek pali się bardzo dobrze nie ma z nim problemów i przy temperaturze do -10 daje spokojnie rade

  17. #11317

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Potwierdzam to co napisał kolega Pieklorz Chwalowice naprawdę dobrze się pali i ma niezłe parametry ja czekam jeszcze kilka dni i zamawiam ten groszek na zimę do tego zamierzam wziąć Bartex Rubin na początek jesieni i na wiosnę bo u mnie ten groszek pali się bardzo dobrze nie ma z nim problemów i przy temperaturze do -10 daje spokojnie rade
    gdzie najlepiej w internecie zamowić tego Pieklorza???

  18. #11318
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    gdzie najlepiej w internecie zamowić tego Pieklorza???
    Ja miałem tego http://allegro.pl/ekogroszek-pieklor...775703003.html i tego będę nabywał ale poczekam może jeszcze pójdzie w dół

  19. #11319
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    gdzie najlepiej w internecie zamowić tego Pieklorza
    Daleko masz do kopalni Chwałowice od tony przewoznik bierze okolo 60zł powyzej 5 t 50zł

  20. #11320

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Potwierdzam to co napisał kolega Pieklorz Chwalowice naprawdę dobrze się pali i ma niezłe parametry ja czekam jeszcze kilka dni i zamawiam ten groszek na zimę do tego zamierzam wziąć Bartex Rubin na początek jesieni i na wiosnę bo u mnie ten groszek pali się bardzo dobrze nie ma z nim problemów i przy temperaturze do -10 daje spokojnie rade
    To ja już wolę oryginalny retopal z PGG - w zasadzie taka sama cena...

Strona 566 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony