dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 567 z 677
Pokaż wyniki od 11.321 do 11.340 z 13530
  1. #11321

    Domyślnie

    Złoty to nie jest Pieklorz, taki o tej nazwie już nie istnieje, teraz jest Skarbek i nie workowany najtaniej jest po 850zł tona.

  2. #11322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Czy już była ta obniżka cen ekogroszku?? na allegro jakoś spadków nie widać.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #11323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    W ty roku raczej zaczęły się już podwyżki i kolejki na kopalniach.

  4. #11324

    Domyślnie

    Jak na razie widzę że sprzedaż trochę spadła bo powoli robi się cieplej i pewnie zaczną się dopiero teraz obniżki, mój dotychczasowy dostawca obniżył w poniedziałek cenę o 50zł/t i czekam na kolejną 50zł i będzie cena jak w zeszłym roku. Na allegro też zaczynają dopiero teraz obniżki, prędzej sprzedawcy straszą i robią nagonkę bo ruch zmalał, przejeżdżałem ostatnio koło kopalni i pusto nawet na placu, a w sezonie ciężko drogą przejechać bo ciężarówki nie mieszczą się na placu i ustawiają się wzdłuż drogi.

  5. #11325
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Dobrze że mama jeszcze ok 1800kg na następną zimę ale tonę wypadałby kupić ewentualnie dosztukować coś w markecie.
    Nie wiem czy już pomału ruszać na zakupy czy poczekać do czerwca lipca.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #11326
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    W tym roku nie będzie taniego polskiego węgla. Wcale. Obniżki były późno i niewielkie, od 1 maja zaczęły się podwyżki. PGG zredukowała plan wydobycia na 2017 o około 5 milionów ton. Kopalnia wydobywająca komponent kilku dostępnych na rynku mieszanek ekogroszkowych - Wieczorek - zakończy najprawdopodobniej wydobycie wczesną jesienią. Jedyna nadzieja na niedrogi towar to wzmożona aktywność importerów węgla rosyjskiego. Jeżeli oni nie dopiszą lub miłościwie nam panujący wymyślą coś żeby im utrudnić - będzie kicha.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #11327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Raczej myślałem o rusku. Miałem i mam czarną perłę pomimo pewnych niedogodności jest ok. Jednak cena ponad 700 odstrasza. Chciałem w tym roku przetestować tonę miału ale cena też kosmos.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #11328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    W tym roku nie będzie taniego polskiego węgla. Wcale. Obniżki były późno i niewielkie, od 1 maja zaczęły się podwyżki. PGG zredukowała plan wydobycia na 2017 o około 5 milionów ton. Kopalnia wydobywająca komponent kilku dostępnych na rynku mieszanek ekogroszkowych - Wieczorek - zakończy najprawdopodobniej wydobycie wczesną jesienią. Jedyna nadzieja na niedrogi towar to wzmożona aktywność importerów węgla rosyjskiego. Jeżeli oni nie dopiszą lub miłościwie nam panujący wymyślą coś żeby im utrudnić - będzie kicha.
    Ano będzie, ja powoli zacznę się chyba "zbroić" żeby choć na początek sezonu było jako-tako cenowo a co będzie dalej?
    Widać że niektórzy wiedzą lepiej
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #11329
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Na potwierdzenie tego,co napisał kol.@kobra64

    http://forsal.pl/biznes/energetyka/a...strategii.html

  10. #11330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Raczej myślałem o rusku. Miałem i mam czarną perłę pomimo pewnych niedogodności jest ok. Jednak cena ponad 700 odstrasza. Chciałem w tym roku przetestować tonę miału ale cena też kosmos.
    Rusek w lutym był już 4 dyszki chyba drożej niż jesienią.
    Jak masz brać to się nie ociągaj bo cudu na który niektórzy liczą raczej nie będzie niestety.

  11. #11331

    Domyślnie

    Ja tam jeszcze poczekam, pomyliłem się z tą obniżką bo węgiel który kupowałem staniał nie 50zł/t tylko 60zł/t także brakuje mu jeszcze 40zł do ceny zeszłorocznej i z kilku poprzednich lat i zawsze tam były 2 obniżki, w poprzednich latach może trochę wcześniej obniżali, ale nie ma się co dziwić że nie obniżają jak pogoda była jaka widać i sam jakbym handlował to bym nie obniżył jak klientów nie brakowało, pewnie jak się ociepli to i ruch zmaleje to zrobią kolejną obniżkę. Jak brakło mi węgla w tym roku to przynajmniej po-testowałem okoliczne składy i chyba nawet trafiłem na jeden lepszy niż dotąd paliłem, podobno retopal 28 z pakowaniem i dowozem 800zł/t, jak wypalę podajnik to porównam wyniki i może ten kupię jak wyjdzie lepiej. Rusej który obserwowałem i kupiłem na razie staniał 40zł/t i brakuje mu jeszcze 80zł/t do zeszłorocznej ceny ale podejrzewam że jest podobnie jak wyżej napisałem tylko mocniejszy ekogroszek szybciej staniał bo jest mniejsze zapotrzebowanie, a teraz schodzą słabsze to cena będzie się dłużej utrzymywać.

  12. #11332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Retopal nigdy nie miał i nie będzie miał kal. 28MJ/kg,jego rzeczywista moc to 24MJ/kg
    Wartość 28,to pewnie ciepło spalania i tym parametrem niektórzy sprzedawcy machają przed klientami jak cepem,szkoda gadać...

  13. #11333
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Ja tam czekam do końca maja i zaczynam kupowanie groszku na jesień i zimę w czerwcu może być różnie patrząc na to co się dzieje że spadki cen są prawie niezauważalne

  14. #11334
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Rusek w lutym był już 4 dyszki chyba drożej niż jesienią.
    Jak masz brać to się nie ociągaj bo cudu na który niektórzy liczą raczej nie będzie niestety.
    Jak w ubiegłym roku węgiel w ARA kosztował między 40 a 50$ a dzisiaj jest powyżej 70 z okresowymi skokami pod 80$, to trudno raczej liczyć na ubiegłoroczne ceny węgli importowanych.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #11335
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Jak to jest z ekogroszkiem bo widzę, że finalnie to pochodzi tylko z Piasta "retopal" i z ZP Juliusz "ekoret" Kto np. kruszy/przesiewa Wesołą?
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  16. #11336
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulusnet Zobacz post
    Cześć, jestem nowy tutaj. Postanowiłem się z wami podzielić moimi doświadczeniami z zakupem opału. Podobnie jak wiekszość z Was przez lata szukałem dobrego Dostawcy ekogroszku w Gdańsku i okolicach. Jak już myślałem, że to jest to, to zawsze okazywało się iż kolejna dostawa węgla była gorsza od poprzedniej. Kolejnym etapem było poszukiwanie ogólnopolskiego Dostawcy w marketach. Tam przypadkowo natrafiłem na Ekogroszek [moderowano], produkowany przez jakąś spółkę z Warszawki. Wziąłem na próbę i okazało się, że jest to kolejny strzał w dziesiątkę. Kupowałem po tonie z marketu, żeby sprawdzić czy kolejne dostawy będą ok. No i powiem szczerze, że było bardzo dobrze. Wegiel suchy, wypalał się w 100%, kaloryczność była, brak spieków. Czyli praktycznie wszystko czego nam potrzeba. Niuanse zaczęły się zimą w zeszłym roku, gdy zaczął się problem z Dostępnością tego konkretnego ekogroszku.

    Co zrobiłem,? Szukałem w necie. Producent posiada swój sklep internetowy, ale został on zmiażdżony w internecie przez Klientów (na portalu ceneo.pl), bo jak piszą ludzie, Sprzedawca ma ich w "głębokim poważaniu". Widać mają tak dobry opał, że mają metodologię sprzedaży jak za komuny! Jak chcesz to poczekasz. Szukałem dalej i tak natrafiłem na sklep: [moderowano] Ten sam ekogroszek był dostępny w tym sklepie za mniejsze pieniądze. Zamówiłem za pobraniem, miła Pani potwierdziła zamówienie, kurier przywiózł rozładował na podjeździe i baja.

    Widzę, że poza tym ekogroszkiem mają też inne, w niektórych produktach można kupić worek próbny, opinie w necie praktycznie same maksy. Zobaczymy jak będzie dalej, ale jeżeli obsługa i towar będzie ok, to nie będę kombinować. Wolę dopłacić parę groszy do tony, mieć dobry opał i święty spokój w kotłowni. Na chwilę obecną jak najbardziej POLECAM!
    No tak tylko na stronie swiatopału groszek ultra sztygar jest niedostępny. Czytałem na temat tego ekogroszku i słyszałem że czasem można go spotkać w marketach LM, Bricomarche rzadziej w mrówce opinie ma raczej dobre chętnie bym nabył kilka worków i sprawdził ale w świętokrzyskim na próżno szukać.

  17. #11337
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ludzie, nie rozumiecie co się pisze? Węgiel na giełdzie jest 60% droższy niż przed rokiem a w Polsce zaczyna go najzwyczajniej w świecie brakować. Kopalnie nie mają gotowych nowych ścian, towar jest ale kopać się go nie da bez inwestycji. Na inwestycje trzeba kasy a PGG jest bankrutem pomimo zastrzyku finansowego sprzed kilku miesięcy. Cały ten cyrk z przyłączeniem KHW to miał być zwykły trik na obejście przepisów o niedozwolonej pomocy państwa, tylko nie bardzo zadziałał. Dobrze już było.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #11338
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Ludzie, nie rozumiecie co się pisze? Węgiel na giełdzie jest 60% droższy niż przed rokiem a w Polsce zaczyna go najzwyczajniej w świecie brakować. Kopalnie nie mają gotowych nowych ścian, towar jest ale kopać się go nie da bez inwestycji. Na inwestycje trzeba kasy a PGG jest bankrutem pomimo zastrzyku finansowego sprzed kilku miesięcy. Cały ten cyrk z przyłączeniem KHW to miał być zwykły trik na obejście przepisów o niedozwolonej pomocy państwa, tylko nie bardzo zadziałał. Dobrze już było.
    Zagrywka ze strony sprzedawców żeby kupować jak najdrożej. Ja jakoś na składach nie zauważyłem braku węgla czy groszku po prostu pogoda nam zrobiła psikusa w kwietniu i maju i ceny stają w miejscu zamiast maleć aktualnie ma się na poprawę pogody i zaczną się wyprzedaże bo ludzie nie będą kupować węgla jak jest ciepło na dworze. Moim zdaniem ceny zaczną lecieć w dół w tym albo w przyszłym tygodniu jak się zrobi zastój.

  19. #11339

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Zagrywka ze strony sprzedawców żeby kupować jak najdrożej. Ja jakoś na składach nie zauważyłem braku węgla czy groszku po prostu pogoda nam zrobiła psikusa w kwietniu i maju i ceny stają w miejscu zamiast maleć aktualnie ma się na poprawę pogody i zaczną się wyprzedaże bo ludzie nie będą kupować węgla jak jest ciepło na dworze. Moim zdaniem ceny zaczną lecieć w dół w tym albo w przyszłym tygodniu jak się zrobi zastój.
    pomarzyć możesz lecieć w dół - tzn. liczysz na obniżki rzędu np. 30%??

  20. #11340
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    ....aktualnie ma się na poprawę pogody i zaczną się wyprzedaże bo ludzie nie będą kupować węgla jak jest ciepło na dworze. Moim zdaniem ceny zaczną lecieć w dół w tym albo w przyszłym tygodniu jak się zrobi zastój.
    Za 2 tygodnie to już czerwiec jest. Kopalnie PGG po raz drugi po niewielkiej majowej podwyżce nieznacznie podniosą ceny węgla i ( jako że obniżka też nieznaczna była ) te ceny wrócą do poziomu ze stycznia - lutego. Kopalnie Taurona Wydobycie właśnie dzisiaj ( 15 maja ) opublikowały nowe cenniki - Jaret już wrócił do ceny zimowej. Poza tym czerwiec to już początek sezonu. Nie grzewczego sezonu, tylko zakupowego. Lipiec to już sezon w pełni, szczyt sezonu sierpień - wrzesień. Ludzie kupują węgiel ( szczególnie ekogroszek i szczególnie bardziej doświadczeni palacze ) w lecie. I nie tylko ze względu na cenę. Przede wszystkim ze względu na wilgotność. Jak ciut dłużej się pobawisz kotłem z podajnikiem, może i zrozumiesz że co mądrzejsi ludzie węgiel kupują jak ciepło i sucho jest na dworze.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 567 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony