dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 586 z 677
Pokaż wyniki od 11.701 do 11.720 z 13530
  1. #11701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Czy Retopal z PGG i Rubin z Bartexu to jest to samo?
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  2. #11702

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Postanowiłem się wreszcie zarejestrować żeby was ostrzec przed SUBIGOLPL. W zeszłym sezonie paliłem Energo Standard i byłem zadowolony z tego rosyjskiego węgla. Skuszony parametrami ze strony postanowiłem zakupić tonę ekogroszku Ogień od SUBIGOLPL. Węgiel dotarł bardzo mokry. Woda dosłownie wylewa się z worków.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	396369Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	396370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	396371

  3. #11703

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekSc Zobacz post
    Witam wszystkich. Postanowiłem się wreszcie zarejestrować żeby was ostrzec przed SUBIGOLPL. W zeszłym sezonie paliłem Energo Standard i byłem zadowolony z tego rosyjskiego węgla. Skuszony parametrami ze strony postanowiłem zakupić tonę ekogroszku Ogień od SUBIGOLPL. Węgiel dotarł bardzo mokry. Woda dosłownie wylewa się z worków.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	396369Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	396370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	396371
    Za to opis mają poetycki:
    Opis produktu:
    "Podczas wzmożonych poszukiwań doskonałej jakości węgla dotarliśmy w najdziksze
    rejony świata znużeni i bez sił, blisko poddania się, natrafliśmy na diament wśród węgli."

  4. #11704

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mobe Zobacz post
    Porównanie cen do tych z zeszłego roku na przełomie sierpnia i września:
    - Karena Zółta Iskra - 840 zl vs 980 zł
    - Bartex Gold - 850 zł vs 995 zł
    - Bartex Rubin - 750 zł vs 890 zł
    - Energo Extra - 735 zł vs 870 zł
    - Prestige Platinum - 850 zł vs 995 zł

    Zadziwia mnie że PGG trzyma cenę Retopalu w swoim sklepie na poziomie 830 zł za tonę. Szczególnie, że wszystko sprzedają na pniu.
    Trochę się mijasz z prawdą bo w zeszłym roku właśnie w tych miesiącach miałem kupić węgiel od Prestige i miałem kupić gorszy czyli Prestige Premium i odpuściłem bo cena była 895zł, a platinium wtedy kosztował 955zł (czyli tylko 40zł do zeszłego roku w oficjalnych cennikach bez rabatu), jak kupiłem wtedy ruska po 730zł, ale kolega kupił Premium i jak nie wierzysz to mogę go o fakturę poprosić i zeskanuje. Teraz mają cene rzeczywiście po 995 ale kolega dzwonił i taka cena jest na stronie, a dla kupujących w wcześniejszych latach jest rabat i wyjdzie podobnie jak w zeszłym roku.
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 09-09-2017 o 18:24

  5. #11705
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Zgadza się bracie Czech jest jak gąbka a pali się jak papier jednak za taką cenę, jaką dziś uzyskałem aż żal nie brać tym bardziej, że nie mam problemów w spalaniu węgla brunatnego. Rok wcześniej poszedłem za twoją radą i paliłem miałem - bardzo sobie chwaliłem.
    Suchym czechem zagrzeje się i w najostrzejsze mrozy, sam sprawdzałem.Wypracowałem sobie metodę - minimalna ilość wiatru, tak żeby się paliło jak na ognisku w bezwietrzny dzień a dawkowanie na granicy przesypywania niedopału. W ten sposób miałem całą komorę spalania pełną ognia, wtedy to w miarę grzało i nawet się bardzo kocioł nie syfił ( powtarzam - jak czech był suchy ). A po 208 zeta za tonę to rzeczywiście grzech nie wziąć, nawet uwzględniając stratę wagi po wysuszeniu. PS. Tyle że z tego co kojarzę to czecha jednak po 20 kilo ładują w wory, więc za tonę by Ci wychodziło raczej 260 zeta. Ci i tak jest ceną rewelacyjną.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 09-09-2017 o 19:00
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #11706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Suchym czechem zagrzeje się i w najostrzejsze mrozy, sam sprawdzałem.Wypracowałem sobie metodę - minimalna ilość wiatru, tak żeby się paliło jak na ognisku w bezwietrzny dzień a dawkowanie na granicy przesypywania niedopału. W ten sposób miałem całą komorę spalania pełną ognia, wtedy to w miarę grzało i nawet się bardzo kocioł nie syfił ( powtarzam - jak czech był suchy ). A po 208 zeta za tonę to rzeczywiście grzech nie wziąć, nawet uwzględniając stratę wagi po wysuszeniu. PS. Tyle że z tego co kojarzę to czecha jednak po 20 kilo ładują w wory, więc za tonę by Ci wychodziło raczej 260 zeta. Ci i tak jest ceną rewelacyjną.
    A nawet nie zwróciłem uwagi ale rzeczywiście może być po 20kg pakowany. Pewnie do końca września będę palił tym czechem a gdy zrobi się zimniej i odpalę instalację przejdę na kamienny. Wczoraj także pociąłem stare palety, które zostały mi jeszcze z budowy (a z 50 ich było). Wszystkie sosnowe ale nic to. Podorzucam na ruszt awaryjny gdy zacznie się robić mroźno bo trochę szkoda mi z tego drewna robić ognisko A zawsze się zaoszczędzi troszkę na opale.

    A ty czym Jacku palisz w tym roku? Ciągle na miale lecisz? Gdy kupiłem miał luzem rok temu był suchy jak pieprz i gdy przesypałem do worków jutowych ten pył się z nich wysypywał także cała kotłownia i garaż były zapylone, a przy wrzucaniu miału do zasobnika zawsze dużo pyłu leciało na kotłownię także w tym roku zrezygnowałem z miału. Mam 2,5t grochu + te palety także myślę, że powinno być spoko.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170910_001.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	396418
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170910_003.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	396419

    Retopal i Czarna Perła. 2 dni w kotłowni i nawet w tych foliowych workach doschło

    https://www.youtube.com/watch?v=2lV8hWnzac8&t=275s ten chłopak tak dopala drewnem w piecu. Spoko pomysł jak ma się jakieś zalegające drewno.
    Ostatnio edytowane przez sruba014 ; 10-09-2017 o 08:55
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  7. #11707
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekSc Zobacz post
    Witam wszystkich. Postanowiłem się wreszcie zarejestrować żeby was ostrzec przed SUBIGOLPL. W zeszłym sezonie paliłem Energo Standard i byłem zadowolony z tego rosyjskiego węgla. Skuszony parametrami ze strony postanowiłem zakupić tonę ekogroszku Ogień od SUBIGOLPL. Węgiel dotarł bardzo mokry. Woda dosłownie wylewa się z worków.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	396369Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	396370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	396371
    Jak tak się będzie palił jak wygląda to.......

  8. #11708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertxxx Zobacz post
    Jak tak się będzie palił jak wygląda to.......
    Na trzecim zdjeciu nie wygląda najgorzej, musi podeschnąć, jak worki nie maja dziur to za radą Suspensera, porobic dziury śrubokrętem, to powinien doschnąć. Do tego kilka dni przed zasypem otworzyć te trzy, cztery worki i nie będzie źle.

  9. #11709
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Ponad 900zł to już nie opłaca się bawić węglem, można przejść na gaz, palenie gazem wychodzi 1200zł za tonę węgla.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #11710

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ponad 900zł to już nie opłaca się bawić węglem, można przejść na gaz, palenie gazem wychodzi 1200zł za tonę węgla.
    Gazem ile za kWh/MJ (realnie, nie z ulotki ...)
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  11. #11711

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ponad 900zł to już nie opłaca się bawić węglem, można przejść na gaz, palenie gazem wychodzi 1200zł za tonę węgla.
    na obrzeżach miast, wsiach często brak sieci gazowej. Węgiel to często jedyny wybór.

  12. #11712
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ponad 900zł to już nie opłaca się bawić węglem, można przejść na gaz, palenie gazem wychodzi 1200zł za tonę węgla.
    Jak by u mnie był gaz z sieci to oczywiście że bym sie nie zastanawiał tylko palił gazem nawet jakby w sezonie miało wyjść ponad 1000 zł drożej niż węglem ale nie martwisz się o to czy Ci węgla starczy kiedy kupić ile kupić i czy nie przepłacisz no i ten syf przy czyszczeniu same plusu ale niestety instalacji nie ma a stawiać butle na działce to żaden interes.

  13. #11713
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    Czy Retopal z PGG i Rubin z Bartexu to jest to samo?
    Jak się nie mylę to Retopal z PGG i Rubin z Bartexu to kopalnia Piast więc raczej to samo

  14. #11714
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    A ja planuje czechem z OBI palić do końca października nawet nieźle się to spala czyszczę piec raz na 2 tygodnie i jest ok. Nawet jakbym miał spalić więcej tego węgla to za taka cenę jaka jest to się opłaca na kamienny przejdę od listopada

  15. #11715
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post


    https://www.youtube.com/watch?v=2lV8hWnzac8&t=275s ten chłopak tak dopala drewnem w piecu. Spoko pomysł jak ma się jakieś zalegające drewno.
    A ja powiem ze kicha.... bo nawet suche drewno u mnie się nie chce palic razem z podajnikiem. Poprostu jest za mało tlenu albo ja mam za wysoko ruszt albo za słąby ogień z podajnika.
    Jak już mam drewno to pale nim normalnie wyłaczajac podajnik i nawiew. A ze mam ruszt wodny to zagęsciłem go dodatkowym rusztem z prętów i normalnie rozpalam, jako powietrza używam rozszczelnienia drzwiczek na dole - trzeba uważać zeby nie dać cugu za dużego i dodatkowo mam zamontowany szyber który po rozpaleniu przymykam. Jako ze w ostatanie dni solary mi słabo bo tylko 35-38st wodę robią to tak własnie drewnem sobie przepalam na ciepłą wodę, dosłownie scinkami z palet i to w rekach wystarczy przynieśc. Po zagrzaniu CWU sterownik ustawiony na CO zima z priorytetu ciepłej wody włącza automatycznie CO i resztą ciepła z pieca grzeje drabinki w łazienkach reszta grzejników zakręcona. Mam możliwość załączenia podłogówki jeszcze ale to poz niej jak bedzie w domu chłodniej. Najprawdopodobniej cały wrzesien i częśc pażdziernik jak bedzie ciepły tak bede robił aż nie wypalę resztek drewna które mam.

  16. #11716
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    A ja powiem ze kicha.... bo nawet suche drewno u mnie się nie chce palic razem z podajnikiem. Poprostu jest za mało tlenu albo ja mam za wysoko ruszt albo za słąby ogień z podajnika.
    Jak już mam drewno to pale nim normalnie wyłaczajac podajnik i nawiew. A ze mam ruszt wodny to zagęsciłem go dodatkowym rusztem z prętów i normalnie rozpalam, jako powietrza używam rozszczelnienia drzwiczek na dole - trzeba uważać zeby nie dać cugu za dużego i dodatkowo mam zamontowany szyber który po rozpaleniu przymykam. Jako ze w ostatanie dni solary mi słabo bo tylko 35-38st wodę robią to tak własnie drewnem sobie przepalam na ciepłą wodę, dosłownie scinkami z palet i to w rekach wystarczy przynieśc. Po zagrzaniu CWU sterownik ustawiony na CO zima z priorytetu ciepłej wody włącza automatycznie CO i resztą ciepła z pieca grzeje drabinki w łazienkach reszta grzejników zakręcona. Mam możliwość załączenia podłogówki jeszcze ale to poz niej jak bedzie w domu chłodniej. Najprawdopodobniej cały wrzesien i częśc pażdziernik jak bedzie ciepły tak bede robił aż nie wypalę resztek drewna które mam.
    Mi tam by się nie chciało bawić z paleniem drzewem za dużo zachodu a oszczędność znikoma, kup czeski eko a z drzewa zrób ognisko i upiecz sobie ziemniaczki oraz kiełbaskę a do kiełbaski małe co nie co zaproś znajomych przynajmniej będą jakieś miłe wspomnienia z tego drzewa a tak to puścisz w komin z dymem

  17. #11717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    A ze mam ruszt wodny to zagęsciłem go dodatkowym rusztem z prętów i normalnie rozpalam, jako powietrza używam rozszczelnienia drzwiczek na dole - trzeba uważać zeby nie dać cugu za dużego i dodatkowo mam zamontowany szyber który po rozpaleniu przymykam.
    Robię podobnie jak Ty też dodatkowy ruszt , dodatkowo zakrywam palnik blaszką bo zdarzało się że gwoździe spadały do palnika. Niestety to bardzo ryzykowny sposób - już mi się zdarzyło tak rozbuchać piec że się w rurach gotowało - chyba rzeczywiście lepiej wrzucić coś tańszego do podajnika niż pilnować pieca . Jedyny plus to że szybko można nagrzać grzejniki jak jest taka potrzeba bo na węglu dłużej to trwa.

  18. #11718
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Zgadzam się z wami trzeba uważać .... a ognisko to świetny pomysł Dodatkowo jak trzeba zagrzać to deseczki z palet szybko się palą. Też wolę nastawić i zapomniec ze się ma co chwilę zagladać. Kupiłem w dobrej cenie węgiel w czerwcu Sztygar Ultra. Jak Perła była po 640 to brałem a teraz za nią 800zł nie dam.

  19. #11719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    . kup czeski eko
    Nie szkoda kotła wilgoć i kupa siary?? Ja niezbyt miło wspominam czecha.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #11720

    Domyślnie

    Czeski ?

    Fuj ...

    Najbardziej kaloryczny jest mocno zasiarczony i mocno niszczy komin i kocioł , ni mówiąc już też o truciu okolicy ...

    Ja czeski opał źle wspominam.

    Nawet "suchy" opal nie był wcale suchy , bo węgiel brunatny bardzo dobrze magazynuje wodę i naprawdę ciężko całkowicie tą wodę usunąć , a że wygląda na suchy wcale nie oznacza ze taki jest ....

    Zamiast czecha wolałem ruska ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 586 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony