dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 587 z 677
Pokaż wyniki od 11.721 do 11.740 z 13530
  1. #11721
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Mi tam by się nie chciało bawić z paleniem drzewem za dużo zachodu a oszczędność znikoma, kup czeski eko a z drzewa zrób ognisko i upiecz sobie ziemniaczki oraz kiełbaskę a do kiełbaski małe co nie co zaproś znajomych przynajmniej będą jakieś miłe wspomnienia z tego drzewa a tak to puścisz w komin z dymem

    tez robilem takie numery w tamtym roku, ale nie ze zwzlegu an oszczednosci ale przez to zeby piec dluzej lecial w podtrzyamniu bo mam sypialnie nad kotlownia i w nocy spac nie idzie jak buczy silnik od podajnika

    mam zamiar obudowac podajnik jakas skrzunia z welna mineralna albgo styropianem zeby to wyciszyc
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  2. #11722
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    tez robilem takie numery w tamtym roku, ale nie ze zwzlegu an oszczednosci ale przez to zeby piec dluzej lecial w podtrzyamniu bo mam sypialnie nad kotlownia i w nocy spac nie idzie jak buczy silnik od podajnika

    mam zamiar obudowac podajnik jakas skrzunia z welna mineralna albgo styropianem zeby to wyciszyc
    A nie lepiej podwiesić sufit i tam dać wełnę to kotłownia wiec sufit nie musi być wysoko, na pewno mniej roboty niż odbudowywać podajnik albo możesz tez zainwestować w piankę akustyczna i przykleić ja bezpośredni do tynku bez podwieszania sufitu i bawienia się w wełnę.

  3. #11723
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    A nie lepiej podwiesić sufit i tam dać wełnę to kotłownia wiec sufit nie musi być wysoko, na pewno mniej roboty niż odbudowywać podajnik albo możesz tez zainwestować w piankę akustyczna i przykleić ja bezpośredni do tynku bez podwieszania sufitu i bawienia się w wełnę.
    podwieszany sufit to na pewno więcej roboty niż skręcenie kilku płyt i włożenie do środka wełny lub styropianu.

    musze popatrzeć na te pianki akustyczne.
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  4. #11724
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    podwieszany sufit to na pewno więcej roboty niż skręcenie kilku płyt i włożenie do środka wełny lub styropianu.

    musze popatrzeć na te pianki akustyczne.
    Pianka akustyczna powinna wyjść najtaniej więc warto spróbować takiego rozwiązania na allegro jest tego sporo więc jest w czym wybierać jeśli nie to ja bym jednak zainwestował w sufit podwieszany bo będzie to lepiej wyglądać niż opitolenie pieca dechami a na pewno będzie bardziej praktyczne a to obicie pieca może okazać się że w przyszłości będzie Ci przeszkadzać.

  5. #11725

    Domyślnie

    Witam Panowie po dłuższej przerwie. Widzę ruch czyli zima blisko.
    Cięzki wybór w tym roku. Do tej pory brałem w Karenie ale widzę, że na Wesołej różnica prawie 150zł w stosunku do tego co brałem rok temu
    Zastanawiam się nad Retopalem - mam na lokalnym składzie po 780zł workowany. Chyba powinien dać radę zimą, co?
    MARTINOS

  6. #11726

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Witam Panowie po dłuższej przerwie. Widzę ruch czyli zima blisko.
    Cięzki wybór w tym roku. Do tej pory brałem w Karenie ale widzę, że na Wesołej różnica prawie 150zł w stosunku do tego co brałem rok temu
    Zastanawiam się nad Retopalem - mam na lokalnym składzie po 780zł workowany. Chyba powinien dać radę zimą, co?
    Da radę na mientko, taka cena za workowany jest bardzo dobra

  7. #11727

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Da radę na mientko, taka cena za workowany jest bardzo dobra
    U mnie Retopal w mrozy się kalafiorował Ale cena spoko - lepsza od cz.p. - ta w ciągu tygodnia o 20 pln podskoczyła

  8. #11728

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    tez robilem takie numery w tamtym roku, ale nie ze zwzlegu an oszczednosci ale przez to zeby piec dluzej lecial w podtrzyamniu bo mam sypialnie nad kotlownia i w nocy spac nie idzie jak buczy silnik od podajnika

    mam zamiar obudowac podajnik jakas skrzunia z welna mineralna albgo styropianem zeby to wyciszyc
    Pewnie musiałbyś tak obudować cały kocioł, to raz. A po drugie co z temperaturą podajnika?

  9. #11729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Pewnie musiałbyś tak obudować cały kocioł, to raz. A po drugie co z temperaturą podajnika?
    Nie cały kocioł a tylko kawałek pod podajnikiem.
    Na dole chyba byłoby wystarczający dopływ powietrza żeby zapewniło to chlodzenie.
    Patrzyłem ostatnio na stronę kamen i widzę że te piece co teraz robią Maja właśnie ta część pod zasobnikiem zabudowana blacha.
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  10. #11730
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Gazem ile za kWh/MJ (realnie, nie z ulotki ...)
    U sąsiada doszło do zaprzestania syfienia węglem, kupił kocioł kondensacyjny i cały sezon gaz 2016 wyszedł mu 4800 zł, a sezony ,2014, 2015 węglem około 4 tony.
    Ja się coraz poważniej zastanawiam, też mam już dość tej nierównej walki,

    Co do czecha to brałbym jedynie w desperacji.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 12-09-2017 o 22:16
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #11731

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    Nie cały kocioł a tylko kawałek pod podajnikiem.
    Na dole chyba byłoby wystarczający dopływ powietrza żeby zapewniło to chlodzenie.
    Patrzyłem ostatnio na stronę kamen i widzę że te piece co teraz robią Maja właśnie ta część pod zasobnikiem zabudowana blacha.
    Drgania i hałas rozchodzą się przez kocioł, na calą instalację, nawet ściany, stropy. Najgorszy jest moment ruszenia podajnika. Znam większą kotłownię na ekogroszek w bloku, gdzie na skutek skarg lokatora nad kotłownią, wytlumiono od strony stropu całe pomieszczenie kotłowni, pod kocioł i podajnik zamontowano podkładki z poliuretanu i niewiele to dało. Mniej bo mniej ale kocioł był słyszalny.

  12. #11732

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    U sąsiada doszło do zaprzestania syfienia węglem, kupił kocioł kondensacyjny i cały sezon gaz 2016 wyszedł mu 4800 zł, a sezony ,2014, 2015 węglem około 4 tony.
    Ja się coraz poważniej zastanawiam, też mam już dość tej nierównej walki,

    Co do czecha to brałbym jedynie w desperacji.
    4800 za gaz a węgiel powiedzmy 3 tysiące za 4t to jednak 1800zł oszczędności przy wunglu. Chyba, że 1800zł to dla kogoś nie za duży wydatek w ciągu całego sezonu.
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  13. #11733
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    U sąsiada doszło do zaprzestania syfienia węglem, kupił kocioł kondensacyjny i cały sezon gaz 2016 wyszedł mu 4800 zł, a sezony ,2014, 2015 węglem około 4 tony.
    Ja się coraz poważniej zastanawiam, też mam już dość tej nierównej walki,

    Co do czecha to brałbym jedynie w desperacji.
    Opłacało mu się to.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #11734
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Drgania i hałas rozchodzą się przez kocioł, na calą instalację, nawet ściany, stropy. Najgorszy jest moment ruszenia podajnika. Znam większą kotłownię na ekogroszek w bloku, gdzie na skutek skarg lokatora nad kotłownią, wytlumiono od strony stropu całe pomieszczenie kotłowni, pod kocioł i podajnik zamontowano podkładki z poliuretanu i niewiele to dało. Mniej bo mniej ale kocioł był słyszalny.
    Jeżeli kocioł nie został postawiony na gumowych podstawach ( łącznie z nóżką kosza ) a podłączenie do komina wykonano "na sztywno" to tak się będzie działo. Po ścianie kominowej hałas pójdzie i na ostatnie piętro. Jeżeli podajnik jest w dodatku kiepsko wykonany, to rzeczywiście może być masakra. Ja mogę stać koło mojego domowego Defro z podajnikiem Ardeo przełożonym ze Skama i nie wiem kiedy wykonuje cykl podawania. Słychać tylko dmuchawę. Ale już w zakładowym Skamie z przełożonym podajnikiem z Defro na silniku Besela i przekładni Norda hałas jest dość duży. No tyle że ten podajnik ma 13 lat, trochę już jest zużyty - na początku hałas był ledwie słyszalny.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #11735

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jeżeli kocioł nie został postawiony na gumowych podstawach ( łącznie z nóżką kosza ) a podłączenie do komina wykonano "na sztywno" to tak się będzie działo. Po ścianie kominowej hałas pójdzie i na ostatnie piętro. Jeżeli podajnik jest w dodatku kiepsko wykonany, to rzeczywiście może być masakra. Ja mogę stać koło mojego domowego Defro z podajnikiem Ardeo przełożonym ze Skama i nie wiem kiedy wykonuje cykl podawania. Słychać tylko dmuchawę. Ale już w zakładowym Skamie z przełożonym podajnikiem z Defro na silniku Besela i przekładni Norda hałas jest dość duży. No tyle że ten podajnik ma 13 lat, trochę już jest zużyty - na początku hałas był ledwie słyszalny.
    Inna sprawa to wrażliwość danego użytkownika. Z opowiadań gościa zajmujacego się tymi tematami, był na ostatnim pietrze w bloku 4 pietrowym lokator, który słyszał włączającą się większa lodówkę w sklepie mięsnym na parterze. Skargi, pomiary nocne, dzienne itp. Było to ledwo ledwo słyszalne a ten rzeczywiście nie mógł spać.

  16. #11736
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    4800 za gaz a węgiel powiedzmy 3 tysiące za 4t to jednak 1800zł oszczędności przy wunglu. Chyba, że 1800zł to dla kogoś nie za duży wydatek w ciągu całego sezonu.
    1800 zł różnicy ale bez syfu, bez myślenia czy starczy grochu czy nie, ile kupić i kiedy, czy przepłacę czy nie moim zdaniem warto dołożyć i mieć spokój oczywiście jeżeli gaz jest z sieci !!!

  17. #11737

    Domyślnie

    Tak wcześnie sezonu grzewczego jeszcze nie zaczynałem, ale w chałupie 21 st. i kobiety zaczynają marudzić że zimno Dopiero co się wakacje skończyły, masakra.
    Na Allegro ceny faktycznie poszły w górę w stosunku do zeszłorocznych.
    Jaskółka ? - palił ktoś tym, jakieś opinie?

  18. #11738
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Wczoraj pojechałem dokupić czeskiego grochu w OBI Kielce pan w działu pinformował mnie że groszku nie wystawiają na sklep bo schodzi jak ciepłe bułeczki z magazynu ludzie nawet jak nie jest dostępny robią rezerwacje niedługo na polskim rynku będzie sam Rusek i Czech i kto wie co jeszcze

  19. #11739

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    niedługo na polskim rynku będzie sam Rusek i Czech i kto wie co jeszcze
    Parafrazując polityka - "i kamieni kupa" bo pewnie zacznie się znowu kombinowanie by było taniej niż u konkurencji ...

  20. #11740

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    1800 zł różnicy ale bez syfu, bez myślenia czy starczy grochu czy nie, ile kupić i kiedy, czy przepłacę czy nie moim zdaniem warto dołożyć i mieć spokój oczywiście jeżeli gaz jest z sieci !!!
    Wiadomo że będzie trochę więcej, ale nie tak jak niektórzy straszą dwa razy tyle, komfort musi trochę więcej kosztować, ja też czekam aż kocioł ekogroszków padnie i przechodzę na gaz, tylko muszę wymienić kocioł gazowy na wyższej klasy, bo stary to już zabytek.. u mnie idzie około 5 ton ekogroszku przez cały sezon, kocioł działa non stop przez cały rok.

Strona 587 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony