dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 677
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 13530
  1. #1181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał 280m Zobacz post
    Palił już ktoś ekogroszkiem tym z reklamy leroymerlin ? że rzekomo kamienny no i po niecałe 650zł/t
    Kup worek, sprawdź i daj znać - w końcu sam wszystkich ekogroszków na rynku nie przetestuję - no chyba, że będę je dostawał za darmo po 2 worki

    Obawiam się jednak, że może to być ten "cudowny ekogroszek" z Bogatyni - znajomy kupił taki rok temu chyba w Castoramie i na początku [jesienią] był ok, ale zimą nie nadążał wsypywać do zasobnika tak schodził
    Węgiel brunatny z Bogatyni ma 8-9 MJ/kg.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #1182

    Domyślnie

    W zeszłym roku kupiłem w CASTORAMIE na próbę kilka worków i rzeczywiście to był brunatny tyle że nie pisało że to brunatny A teraz w reklamie leroymerlin mówią że KAMIENNY jak zacznę palić to przetestuję i napiszę.

  3. #1183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał 280m Zobacz post
    W zeszłym roku kupiłem w CASTORAMIE na próbę kilka worków i rzeczywiście to był brunatny tyle że nie pisało że to brunatny A teraz w reklamie leroymerlin mówią że KAMIENNY jak zacznę palić to przetestuję i napiszę.
    Pisałem w tamtym roku o tym z Casto, była nawet fotka worka. Pisało "Polski węgiel kamienny" kal. 25MJ/kg a w środku czeski brunatny z firmy ze Zgorzelca z ich adresem w rogu. Kupę aukcji wystawili na alledrogo.
    Bardzo cieniutki kalorycznie.

  4. #1184

    Domyślnie

    Vld napisał "jak w
    drugiej 1 kWh kosztuje 29 gr"
    nie ma tak taniego prądu w drugiej taryfie

  5. #1185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Pisałem w tamtym roku o tym z Casto, była nawet fotka worka. Pisało "Polski węgiel kamienny" kal. 25MJ/kg a w środku czeski brunatny z firmy ze Zgorzelca z ich adresem w rogu. Kupę aukcji wystawili na alledrogo.
    Bardzo cieniutki kalorycznie.
    Ten z Leroya akurat na prawdę jest kamienny.Byłem dwa dni temu i stał wysypany do "wanienki". Na innej palecie dziura w worku, więc potwierdzam.Szkoda, że ja już zaopatrzony na zimę...

  6. #1186
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Vld napisał "jak w
    drugiej 1 kWh kosztuje 29 gr"
    nie ma tak taniego prądu w drugiej taryfie
    to podstaw "swój" prąd i wylicz swoje progi ostrożnościowe
    R-290 pod strzechy

  7. #1187

    Domyślnie

    Cytat Napisał szoko Zobacz post
    Ten z Leroya akurat na prawdę jest kamienny.Byłem dwa dni temu i stał wysypany do "wanienki". Na innej palecie dziura w worku, więc potwierdzam.Szkoda, że ja już zaopatrzony na zimę...
    Nie wiem czy jest czego tak do końca żałować
    Tu masz opinie o nim:
    http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie...19.html#!oceny

    Tomek

  8. #1188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witajcie,

    a zamiast tych ekogroszków nie lepiej zakupić pellet np:Stelmetu ? mamy pewność że jest to czyste i ekologiczne paliwo a z tym ekogroszkiem to fakt bywa różnie

  9. #1189

    Domyślnie

    Cytat Napisał seweryn22 Zobacz post
    Witajcie,

    a zamiast tych ekogroszków nie lepiej zakupić pellet np:Stelmetu ? mamy pewność że jest to czyste i ekologiczne paliwo a z tym ekogroszkiem to fakt bywa różnie
    "ło matko" kolejna reklama ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  10. #1190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał seweryn22 Zobacz post
    Witajcie,

    a zamiast tych ekogroszków nie lepiej zakupić pellet np:Stelmetu ? mamy pewność że jest to czyste i ekologiczne paliwo a z tym ekogroszkiem to fakt bywa różnie
    Jakby cena była ok.600pln to na pewno bym brał kolego.

  11. #1191

    Domyślnie

    Ten za 600zł to nowość: węgiel miękki, lub węgiel młody - to jest słowo klucz do ukrycia prawdy. Ale opinie kupujących są rewelacyjne !
    Prawdziwym ekogroszkiem jest dopiero ten za 800zł,

  12. #1192
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    busa

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś z Was miała do czynienia z ekogroszkiem "MIAMI" aktualnie w ofercie OBI
    na stronie firmy niewiele można przeczytać
    cena kusząca, trochę się obawiam po tym co tu na forum przeczytałam
    proszę o informacje pozdrawiam

  13. #1193
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szuwx

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał busa Zobacz post
    Witam, czy ktoś z Was miała do czynienia z ekogroszkiem "MIAMI" aktualnie w ofercie OBI
    na stronie firmy niewiele można przeczytać
    cena kusząca, trochę się obawiam po tym co tu na forum przeczytałam
    proszę o informacje pozdrawiam
    Dizadostwo mieszane z brunatnym. POjechałem reklamować, sprzedawca się tylko uśmiechnął i stwierdził że za te pieniądze nie mogłem się czegoś innego spodziewać. Nie mogłem ustawić pieca tak żeby nie wygasał. Musiałem rozpalać piec codziennie. Miałem już opał z 9 różnych źródeł i ten był najgorszy. Kupiłem na cwu opał z brico M (najtańszy produkowany dla tauron) i o dziwo naprawdę spoko się pali, nie ma śladu brunatnego. Trochę miału, kaloryczności nie mogę stwierdzić, ale na cwu wystarcza.

  14. #1194

    Domyślnie

    Ja kupiłem w Castoramie (koncern węglowy tauron ) carbon jakoś tam i jak na razie pali się super . Worek 20 kg coś koło 13 - 14 zł.

  15. #1195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    U mnie średnia z ostatnich 8 dni to około 3 kg/dobę węgla czeskiego z Ledvic.

    SVERS* = 5,25 MJ/kg, czyli jeśli węgiel miał jak to podaje kopalnia 17,6 MJ/kg to sprawność kotła wyniosła ok. 30%

    *SVERS to Suspenser's Ver's Energy Rate Summer - po polsku - ekwiwalent kaloryczności węgla przy 100% sprawności układu obliczony przez podzielenie ilości ciepła odebranej przez instalację [wskazanie ciepłomierza] przez wagę węgla z którego została uzyskana, summer oznacza pracę w trybie lato.

    Za 2 dni ruszam z kolejnym węglem - Komorany - obecnie zasypałem węgiel "przejściowy" tj. Pieklorza - używam go pomiędzy czeskimi dzięki czemu wiem kiedy na palniku pojawia się czeski a kiedy się kończy [gdy się pojawia to przy nastawach na Pieklorza wypala się dziura i kocioł wygasa a gdy się kończy następuje błyskawiczne przewęglenie palnika bo nastawy są na czeski a na palniku pojawia się Pieklorz.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #1196
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    miałem delikatną nadzieje, że na retorcie będzie trochę lepiej niż w tłoku, ale niestety lato rządzi się swoimi prawami
    R-290 pod strzechy

  17. #1197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    miałem delikatną nadzieje, że na retorcie będzie trochę lepiej niż w tłoku, ale niestety lato rządzi się swoimi prawami
    Powinno być lepiej na Pieklorzu, bo czeski słabo trzyma żar i maksymalny czas przerwy w podtrzymaniu to 70 minut przez co kocioł zamiast "czuwać" w temp. ok. 40 st to ma często ponad 60 i stąd większe straty postojowe.
    Przy Pieklorzu przerwa w podtrzymaniu to 120 min.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1198
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Wsypałem dzisiaj węgiel z Komoran i już jest ciekawie tzn. po kupieniu worka 25 kg zważyłem go w domu i wyszło 24,1 kg po czym położyłem worek w kotłowni do wyschnięcia [jest tam niezła cyrkulacja powietrza gdy kocioł pracuje i wszystko pięknie dosycha - właśnie schną grzyby z soboty ]. Dzisiaj przed wsypaniem zważyłem go ponownie i wyszło 23,3 kg, ale był suchy jak pieprz - zakurzyło jak diabli pomimo wrzucenia otwartego worka do zasobnika. Tak więc już na początku mam 7% mniej niż powinno być - teraz zobaczymy jaki SVERS osiągnie to co wsypałem. Optycznie ten z Komoran wygląda inaczej - jest bardziej brunatny od Ledvickiego i zdecydowanie bardziej kurzy przy wsypywaniu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1199
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Gdzie kupowales ten Komorany? Kurna to juz z waga trzeba swoja jezdzic czy jaki pies..

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post

    Za 2 dni ruszam z kolejnym węglem - Komorany -....
    Zima za pasem..
    Ostatnio edytowane przez boru ; 18-09-2012 o 22:23

  20. #1200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witam,

    Czy palił ktoś ekogroszkiem ekobran, http://www.ekobran.pl/

Strona 60 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony