dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 615 z 677
Pokaż wyniki od 12.281 do 12.300 z 13530
  1. #12281
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Jak tam ten DIABLO?

    Ja zakupiłem niby BOBRKA z lokalnego składu na próbę. Róznicy w mocy jakoś nie widzę, więc nie wiadomo co to jest naprawdę, ale wygląda na to że popiołu jest niewiele więc jak potanieje można się będzie zastanowić...

  2. #12282
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Na razie wiele nie mogę napisać bo dopiero wczoraj go wsypałem.
    Wygląda, że faktycznie popiołu z niego bardzo mało i jest jak z papierosa, nie pamiętam czy kiedykolwiek miałem taki u siebie.
    W porównaniu z Retopalem z PGG jest przepaść, żadnych spieków itp.
    Musiałem też zmienić ustawienia pieca ale szybko go ogarnąłem.
    Tyle pierwszego wrażenia.

    Informacyjnie, w poniedziałek zamówiłem tonę Diablo i tonę CP.
    Diablo był u mnie we wtorek (transport własny sprzedawcy) a CP dotarła w czwartek pocztą.
    Oba węgle nie są suche (z resztą nie ma czegoś takiego jak suchy węgiel ) ale biorąc pod uwagę porę roku tragedii nie ma, woda z worków się nie leje, worki są suche. Spodziewałem się bardziej mokrego opału.
    Patrząc na Diablo wydaje się, że ma jakiś rdzawo miedziany odcień, zdjęcie tego nie oddaje.
    Poniżej optyczne porównanie moich obecnych zapasów, od lewej - Retopal z PGG, w środku Diablo od Zagórskiego i od prawej Czarna Perła z KTK.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wegle.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	406523

    Napiszę więcej jak spalę cały podajnik.

  3. #12283
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Czarna Perła z KTK.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #12284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Ten diablo to jakimś brunatniakiem zalatuje... Daj znać jak jego zużycie względem CZ.P i retopala - wszystko z jednej stajni kalorycznej.

    Co do powyższego filmu - jak się nie umi pieca ustawić to pewnie tak się to kończy...

  5. #12285
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jasne że dam znać.
    A co do filmu to jest tak słaby, że w zasadzie ciężko go komentować.
    Główny przekaz że ruski be a polski cacy jest mocno dyskusyjny i w mojej ocenie nieprawdziwy.
    Paliłem CP i nigdy takich spieków nie miałem za to paląc w tym sezonie polskim Retopalem który ma niby R poniżej 1 codziennie musiałem walnąć pogrzebaczem żeby spieki rozbić. A co do wilgotności tak jak pisałem, suchego węgla nie ma. Żeby daleko nie szukać CP która do mnie dotarła nie jest taka mokra jak na filmiku za to wielu nawet tu na forum pisało że zamówili nasz węgiel a dostali błoto. Tyle komentarza

  6. #12286
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Jasne że dam znać.
    A co do filmu to jest tak słaby, że w zasadzie ciężko go komentować.
    Główny przekaz że ruski be a polski cacy jest mocno dyskusyjny i w mojej ocenie nieprawdziwy.
    Paliłem CP i nigdy takich spieków nie miałem za to paląc w tym sezonie polskim Retopalem który ma niby R poniżej 1 codziennie musiałem walnąć pogrzebaczem żeby spieki rozbić. A co do wilgotności tak jak pisałem, suchego węgla nie ma. Żeby daleko nie szukać CP która do mnie dotarła nie jest taka mokra jak na filmiku za to wielu nawet tu na forum pisało że zamówili nasz węgiel a dostali błoto. Tyle komentarza
    Pokombinuj z ustawieniami pieca na retopalu bo ja też miałem taki sam problem jak ty robiły mi się spieki a od dłuższego czasu nie mam spieków wszystko się spala może nie jest idealnie tak jak piszą niektórzy że jest popiół jak z papierosa ale spieków nie ma jest trochę niedopałków ale lepsze to niż kalafiory i spiekający węgiel.

  7. #12287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    robo__

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    170

    Domyślnie

    Diablo kupilem w ostatni dzień promocji po 790 zł. Juz jest u mnie. Będe testował za kilka dni jak mi się aktualny zbiornik wypali.

  8. #12288

    Domyślnie

    Dokupiłem ostatnio w OBI Silver bo wiedziałem, że do wiosny na tym co mam nie dojadę. Masakra jakaś po ustawieniu palety w garażu od razu pod spodem pojawiła się czarna kałuża w workach od cholery wody. JEŚLI CZYTA TO KTOŚ Z BARTEXU JEŚLI WAM OBI DYKTUJE ZŁE CENY TO NIE SPRZEDAWAJCIE DO OBI A NIE NADRABIACIE WODĄ.

  9. #12289
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Dokupiłem ostatnio w OBI Silver bo wiedziałem, że do wiosny na tym co mam nie dojadę. Masakra jakaś po ustawieniu palety w garażu od razu pod spodem pojawiła się czarna kałuża w workach od cholery wody. JEŚLI CZYTA TO KTOŚ Z BARTEXU JEŚLI WAM OBI DYKTUJE ZŁE CENY TO NIE SPRZEDAWAJCIE DO OBI A NIE NADRABIACIE WODĄ.
    Podejrzewam że to nie wina Bartexu tylko OBI bo przecież te worki z tym grochem stoją pod chmurką a pogoda teraz wiadomo jaka jest. Ja ostatnio byłem w OBI Kielce i palet z grochem obok parkingu jest od groma więc nie dziw się że jest w nich woda.

  10. #12290
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Podejrzewam że to nie wina Bartexu tylko OBI bo przecież te worki z tym grochem stoją pod chmurką a pogoda teraz wiadomo jaka jest. Ja ostatnio byłem w OBI Kielce i palet z grochem obok parkingu jest od groma więc nie dziw się że jest w nich woda.
    Nie wiem jak są zabezpieczone akurat te palety ale zawsze jak gdziekolwiek zamawiałem groszek i przychodził na palecie to był dokładnie zawinięty folią, także od góry.
    Sorki ale nie wydaje mi się, żeby aż tak worki nasiąkły wodą od stania pod chmurką żeby potem pod spodem kałuża była.

  11. #12291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Dziwi mnie to jadę na tym węglu drugi rok. Stosunek jakości do ceny jest ok. W żadnym worku nie miałem takiego bajora co na filmie. Faktycznie węgiel dość mocno spieka ale ten facet to przeszedł wszystko. Co do komina problem miałem w zeszłym roku jak uczyłem się palić teraz jest ok. Poza tym woda jest naturalnym odpadem spalania.


    Polecił by mi ktoś tani miał dostępny wysyłkowo. Chcę kupić późną wiosna na następny sezon warunek tańszy od perły.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12292
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Palenie miałem jest jeszcze w ogóle opłacalne?

    Różnica między miałem a perłą teraz znikoma a roboty i syfu zawsze więcej...

  13. #12293

    Domyślnie

    Dla mnie opłacalne. Kupowałem miał po 500 zł.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  14. #12294

    Domyślnie

    Cytat Napisał shogunzlasa Zobacz post
    Palenie miałem jest jeszcze w ogóle opłacalne?

    Różnica między miałem a perłą teraz znikoma a roboty i syfu zawsze więcej...
    Czarna Perła to dziadostwo, chyba tylko gorszy jest eko Tauron, dlatego lepiej palić dobrym miałem niż CP czy Tauronem (Jaretem)
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  15. #12295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    To pokaż mi tańsze w worka z dostawą pod dom i nie czeskie??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #12296

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchlistosc Zobacz post
    Czarna Perła to dziadostwo, chyba tylko gorszy jest eko Tauron, dlatego lepiej palić dobrym miałem niż CP czy Tauronem (Jaretem)
    Jasne Ja palę drugi sezon cz.p. i jakoś nie mam z nią problemów jak z wcześniej palonymi polskimi ekogroszkami. Do kotłowni mogę co 4 dni zaglądać jedynie w celu opróżnienia popielnika.

  17. #12297
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Nie wiem jak są zabezpieczone akurat te palety ale zawsze jak gdziekolwiek zamawiałem groszek i przychodził na palecie to był dokładnie zawinięty folią, także od góry.
    Sorki ale nie wydaje mi się, żeby aż tak worki nasiąkły wodą od stania pod chmurką żeby potem pod spodem kałuża była.
    Nie che tu bronic firmy Bartex bo pewnie tez nie są czyści jak łza ale nie wiem jakbyś musiał zawinąć paletę żeby nie nasiąkła wodą a ta zawsze znajdzie jakaś lukę żeby się przedostać do środka. A firmy na owijaniu sterczem też oszczędzają.

  18. #12298
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Jasne Ja palę drugi sezon cz.p. i jakoś nie mam z nią problemów jak z wcześniej palonymi polskimi ekogroszkami. Do kotłowni mogę co 4 dni zaglądać jedynie w celu opróżnienia popielnika.
    Nie ma węgla doskonałego a każdy można w miarę dobrze ustawić żeby się dobrze spalał a na dodatek piec piecowi nie równy ja sugerowałem się ustawieniami z innych forów na groszku Retopal od PGG i była tragedia obecnie mam swoje ustawienia i jest lepiej może nie jest super ale nie ma spieków.
    pod koniec lutego kupuje stabka do testów na moim piecu jeżeli mi się sprawdzi to będzie to węgiel na mój przyszły sezon grzewczy. Miała być CzP ale stabek ma lepsze opinie.

  19. #12299
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    OK, spaliłem pierwszy zasobnik Diablo.
    Odczucia mieszane...
    150 kg starczyło mi na prawie 5 dni a więc spalanie wyszło trochę powyżej 30kg na dobę - to bardzo dużo.
    Retopala wystarczało mi na 6-7 dni ale z drugiej strony w tym tygodniu były mrozy, jakich jeszcze u mnie tej zimy nie było więc nie ma tego co porównywać.
    Będę musiał powtórzyć test jak znowu zima wróci do normy czyli temperatury w okolicy 0.
    Napewno na plus samo spalanie - jak pisałem bezproblemowe i popiół.
    Poniżej zdjęcie po spaleniu prawie całego zasobnika - jakichś 130kg. Rewelacja, palę kilka lat, różne węgle miałem ale czegoś takiego u siebie jeszcze nie widziałem.
    Z Retopala były by 2 pełne szuflady z ogromną ilością spieków, tu jest może trochę więcej niż połowa sypkiego popiołu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	popiol.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	406808

    Niestety teraz w garażu na wierzchu mam CP więc teraz ona pójdzie na testy. Do Diablo wrócę jak się do niego dostanę.
    Za parę dni napiszę wrażenia z CP.

    Pozdrawiam

  20. #12300

    Domyślnie

    Przetestowałem kilka paliw do kotła z miejscowych składów i dobrze, że natrafiłem na "skarbek" z węglokoksu. Popiołu tyle co nic, taki sypki pył. Polecam. Oczywiście tani nie jest, no ale..

Strona 615 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony