dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 677
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 13530
  1. #1421

    Domyślnie

    Witam .
    Czy kupował któs wegiel z firmy Rastar ??
    Potrzebuje 3-4 ton suchego groszku do Rzeszowa .
    Pani z Rastara twierdzi ze jest suchutki i że nadaje sie do palenia od razu , cenia sie 930 za tone z dostawa - jest toniby mieszanka pieklorza z kazimierzem juliuszem.
    Czy moze ktos polecic ta firme lub jakas inna , potrzebuje pilnie kupic groszek , najpozniej w nastepnym tygodniu.

  2. #1422

    Domyślnie

    Wszystkim palaczom z zachodniej części Wrocławia polecam Pieklorza z małego składu w Brzezinie. Jak na moje skromne doświadczenie pali się rewelacyjnie, jest suchy i kaloryczny a i cena przyzwoita.


    http://www.agrolex.info/?page_id=78

  3. #1423

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_bnk Zobacz post
    Witam .
    Czy kupował któs wegiel z firmy Rastar ??
    Potrzebuje 3-4 ton suchego groszku do Rzeszowa .
    Pani z Rastara twierdzi ze jest suchutki i że nadaje sie do palenia od razu , cenia sie 930 za tone z dostawa - jest toniby mieszanka pieklorza z kazimierzem juliuszem.
    Czy moze ktos polecic ta firme lub jakas inna , potrzebuje pilnie kupic groszek , najpozniej w nastepnym tygodniu.
    Jestem z okolic Rzeszowa i na wakacjach zakupilem 3tony Groszku z Bialej po cenie 700zl/Tone
    jezeli jetes zainteresowany moge podac dokladne namiary
    Jak narazie spalilem 200 kg i pali sie niezle.

  4. #1424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Na razie przerwałem testy wpływu zabrudzenia wymiennika na SVER - po spaleniu 100 kg Pieklorza nie było zauważalnego wpływu - testy ponowię po sprawdzeniu wszystkich próbek jakie mam [Pieklorz, Juliusz, Jaret Plus, Ledvice, rosyjski z Bykowa].

    Wsypałem teraz worek Pieklorza ponoć prosto z Bytomia z Bobrka Centrum i za ok. 2-3 dni powinny być wyniki ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1425

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    testy ponowię po sprawdzeniu wszystkich próbek jakie mam [Pieklorz, Juliusz, Jaret Plus, Ledvice, rosyjski z Bykowa
    Ciekaw jestem testu Juliusza, bo kupiłem 4 tony na ten sezon i właśnie nim pale. Przy pomocy kolegi Jareckiego zmieniłem właśnie mój stary 2-stanowy sterownik na nowy Iryd Pid FL. Na nowym sterowniku pali się bardzo dobrze. Na starym mimo różnych zabiegów trochę się spiekał. Kurczę, nie sądziłem, że sterownik tak może pomóc
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  6. #1426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Kurczę, nie sądziłem, że sterownik tak może pomóc
    Kurde, kilka lat temu też nie wiedziałem
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #1427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    I zamiast być mądrymi przed szkodą i poczytać ten wątek, gdzie w końcu zamieszczam po coś wyniki testów, Kobra64 i inni też piszą co warto kupić to jojczą potem i płaczą, że im kocioł dużo pali

    Proszę nowych użytkowników o pofatygowanie się trochę i przeczytanie ostatnich 5 stron zanim zadadzą pytanie który węgiel warto kupić bo co stronę nie będziemy się powtarzać, a to, że "tani opał" jest badziewiem gorszym [i so tego droższym] od czeskiego z Komorzan i Ledvic wiemy od ponad roku
    Pisałem o tym węglu już ponad rok temu chyba, nie miałem profilu ani swojej firmy, wklejałem zdjęcia, trzeba by było pisać chyba na każdej stronie.
    Porejestrowały się osoby z tej firmy chyba na wszystkich forach i piszą sobie posty łapiąc klientów.
    Zakupy z alledrogo też nagradzane pozytywami bo cena dobra, ładnie spakowane, szybka dostawa a jajca zaczynają się jak zaczyna się grzać na poważnie a komentarza już nie zmienisz.
    I proszę bez zarzutów że o kimś źle piszę, chcąc promować swoje, kto chce bierze kto nie chce nikomu nie wciskam, to klient decyduje co chce mieć i on za to płaci.

  8. #1428
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Na razie przerwałem testy wpływu zabrudzenia wymiennika na SVER - po spaleniu 100 kg Pieklorza nie było zauważalnego wpływu - testy ponowię po sprawdzeniu wszystkich próbek jakie mam [Pieklorz, Juliusz, Jaret Plus, Ledvice, rosyjski z Bykowa].

    Wsypałem teraz worek Pieklorza ponoć prosto z Bytomia z Bobrka Centrum i za ok. 2-3 dni powinny być wyniki ...
    SUSPENSER a ten Jaret Plus to od kogo masz? Chodzi mi o producenta - PKW certyfikuje producentów Jareta Plus i na worku musi być nazwa producenta. Karoka, tak a propos ładnego pakowania to ciekaw jestem, czy klienci zdają sobie sprawę, ze ładny, jasny i w całości zadrukowany worek zamiast zwykłego czarnego bez nadruków oznacza dodatkowe 25 - 30 PLN do tony ( taka jest różnica w cenie worków), które klient płaci tak w zasadzie za reklamę dostawcy ekogroszku na worku, bo przecież parametry wypisane na worku mogą być - i bardzo często są - wzięte z powietrza. Ostatnio np. parę osób pytało mnie, co myślę o eko Prestige Ekoelma. Nigdy tym nie paliłem więc nie mogę ocenić towaru, ale wszedłem na stronkę i czytam - wartość opałowa 28 MJ, spiekalność 0, węgiel Polski. Nie oceniając produktu mogę ocenić rzetelność informacji podawanej klientowi. No cóż, w Polsce NIE MA takiego węgla. Przy takiej wartości opałowej spiekalność to do 11 RI ( Mysłowice ) lub do 20 RI ( Bobrek). Najcieplejszy węgiel o zerowej spiekalności ma wartość opałową 25 MJ, I to tyle w temacie parametrów węgla wypisywanych na workach. Pozdrawiam - Jacek.

  9. #1429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nic dodać nic ująć.

  10. #1430
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    SUSPENSER a ten Jaret Plus to od kogo masz?
    Od Karoki
    Na razie wiem tylko, że jest w solidnych workach - można nimi rzucać i się nie rozlecą jak foliowe - najmocniejsze jakie dotąd miałem] - bardzo wygodnie się je nosi - aż myślałem, że mają 20 kg - zważyłem i jest niecałe 25

    Na razie widzę, że ten Pieklorz, którego testuję ma większą spiekalność niż poprzedni - musiałem przełączyć Brulego ze sterowania grupowego na 2 stanowe bo zaczął się "kleić" - po przełączeniu jest ok - SVER za 1-2 dni.

    Jeszcze co do poprzedniego "Pieklorza" z Żernickiej to po spaleniu 100 kg zważyłem popiół - 4,2 kg, więc to zaledwie 4,2% [deklarowane na worku jest do 8%], więc ten wynik jest niezły.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1431

    Domyślnie

    Panowie,

    jaki solidny groch polecacie na pierwszy sezon palenia? Coś dobrego i co nie będzie sprawiało problemów początkującemu palaczowi...

    ***
    Byłem ostatnio u znajomego pod Opolem. On pali już 5 czy 6 sezon. W tym roku kupił (ktoś mu doradził) węgiel w workach, na których jest nazwa CARBO STAL. Powiedział mi, że to jeden z lepszych groszków jakie miał. Podzielacie te opinię?

    ***
    Odnośnie grochu z Tani Opał (te zielone worki, które są 1-2 strony wcześniej. Też jestem ich ofiarą Na szczęście kupiłem tylko 20 worków zanim jeszcze przeczytałem o tym tu na forum. Co do węgla. Fajna obsługa. Szybka dostawa. Solidne pakowanie. Ale w środku węgiel nie bardzo kamienny i nie bardzo czarny Plus duży mix nawet w tak małej partii pod względem wilgotności. Kilka worków suchutkich ale z 2-3 to prawie ciekła woda po otwarciu. Węgiel pali się dobrze. Żadnych spieków. Popiół jak z papierosa. I to co najważniejsze: węgiel jest bardzo słaby. Piec połykał węgiel jak szalony a z efektami słabo. Czasem to i z temperaturą zadaną był problem. Także jak widać nawet osoba niedoświadczona jak ja widzi, że coś jest nie tak. Na szczeście 20 worków szybko się skończyło...
    MARTINOS

  12. #1432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Panowie,

    jaki solidny groch polecacie na pierwszy sezon palenia? Coś dobrego i co nie będzie sprawiało problemów początkującemu palaczowi...
    Kup u Karoka65 to będziesz miał bardzo dobry węgiel ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Na razie widzę, że ten Pieklorz, którego testuję ma większą spiekalność niż poprzedni - musiałem przełączyć Brulego ze sterowania grupowego na 2 stanowe bo zaczął się "kleić" - po przełączeniu jest ok - SVER za 1-2 dni.
    Podsumowując - Pieklorz z Bobrek Centrum ma wysoką spiekalność i do zwykłych palników go nie polecam - u mnie przy zwykłej retorcie PPS 25 udało się go spalić z zaledwie kilkoma większymi spiekami, ale nie wiem co było by zimą przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło.

    SVER - osiągnąłem 18,98 MJ/kg, więc bez rewelacji - przy 70% sprawności wychodzi ok. 27 MJ/kg

    Jeszcze jeden wniosek: "Pieklorz" z Żernickiej, którego kupiłem to nie Pieklorz z Bobrka Centrum.

    Teraz ponownie testuję ekogroszek rosyjski ...
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 12-11-2012 o 20:05
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1434
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Pewnie to zależy od ściany na kopalni. Mój Borek zakupiony w czerwcu ub. roku wprost na kopalni sprawuje się bez zarzutu no jakie,ś małe spieki się zdarzały ale to raczej takie wypalone na biało żużle.

    Natomiast ekogroszek z KWK Chwałowice ( zakupiony miesiąc temu) ma jednak znacznie więcej popiołu, który osiada i to znacznie na wymienniku ( dobrze, że lekko się go czyści i zgarnia)

    Bobrek w ubiegłym roku miał zawartość 18 litrów popiołu na 190 kg ekogroszku
    Chwałowicki eko ma zawartość 34 litrów popiołu na 190 kg ekogroszku

    Prawie dwa razy tyle - no mogłem jeszcze zważyć ten popiół. Spieków trochę w tym popiele jest ( takie kruche niedopalone) ale powoli poprawiam w tym zakresie komorę spalania to może coś pomoże.

  15. #1435
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxwell61

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-242
    Posty
    44

    Domyślnie

    Ja w sobotę będę miał 1T tego ekogrochu z Bykowa (eko rosyjski), co Suspenser chwalił. Pierwsze palenie w domu i rozgrzewanie ścian i stropów. Zobaczymy co będzie się działo

  16. #1436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Pewnie to zależy od ściany na kopalni. Mój Borek zakupiony w czerwcu ub. roku wprost na kopalni sprawuje się bez zarzutu no jakie,ś małe spieki się zdarzały ale to raczej takie wypalone na biało żużle.
    Wiosną i latem tamtego roku sprzedałem bardzo dużo tego eko i ludzie byli zadowoleniu. Pod jesień już była kiszka i jest tak do teraz, zależy co się komu trafi.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #1437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Kolejny worek rosyjskiego się spalił - tym razem SVER 15,5 MJ/kg, więc trochę mniej niż poprzednio [wtedy było 16,3].

    Teraz testuję Jaret Plusa - w worku było 24,7 kg i jest suchy jak pieprz [tak suchego kamiennego jeszcze nie miałem - aż się kurzy przy wsypywaniu niczym czeski z Komorzan ] - może dosechł w worku zwłaszcza, że w kotłowni mam <20% wilgotności.

    Pali się ładnie, podajnik pracuje bardzo cicho, za 2 dni będzie SVER ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1438

    Domyślnie

    SUSPENSER Opróżnij skrzynkę bo PW nie mogę Ci wysłać !

  19. #1439

    Domyślnie

    Następne ekogroszki:

    Kupiłem w Obi dwa rodzaje;

    1- w zielonych workach po 25 kg, wartość opałowa 23 MJ/ siarka 0.7%/ popiół 10%/ wilgotność min. 9%/ granulacja 5 -25; CENA 23 zł
    uwagi, dobrze się pali, sporo popiołu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0646.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	148258Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0647.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	148259

    2 - w czerwonych workach po 25 kg, wartość opałowa 25 MJ/ siarka 0.4%/ popiół 8%/ wilgotność min. 6%/ granulacja 5 -25; CENA 25 zł
    uwagi, dobrze się pali, sporo popiołu, nie zauważyłem specjalnych różnic podczas palenia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0659.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	148260Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0661.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	148261

    3 - groszek kupiony z rekomendacji kolegi z tego forum, z firmy ATEX /k.Gliwic
    w zielonych workach po 25 kg, wartość opałowa 26 MJ/ siarka 0.6%/ popiół 4%/ wilgotność min. 9%/ granulacja 5 - 25 ; CENA 19 zł , 1 tona - 690 zł
    uwagi, dobrze się pali, dużo popiołu (na worku napisane:najlepszej jakości mieszanka węgla kamiennego z brunatnym

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0662.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	148262

  20. #1440

    Domyślnie

    4 - groszek kupiony z rekomendacji kolegi z tego forum, z firmy ATEX /k.Gliwic
    w białych workach po 25 kg, wartość opałowa 27 MJ/ siarka 0.6%/ popiół 6%/ granulacja 5 - 25 ; CENA 20 zł , 1 tona - 720 zł
    uwagi, dobrze się pali, mało popiołu, grudki popielne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0664.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	148263Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0665.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	148264

    5 - groszek kupiony z rekomendacji kolegi z tego forum, z firmy ATEX /k.Gliwic
    w białych workach po 25 kg, wartość opałowa 25 MJ/ siarka 1%/ popiół 10%/ granulacja 5 - 25 ; CENA 18 zł , 1 tona - 660 zł
    uwagi, dobrze się pali, dużo(najwięcej z tych trzech) popiołu, grudki popielne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0666.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	148267Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0667.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	148268

    Dowiedziałem się, że mieszanki te robią na miejscu tego składu opału z węgli Katowickiego Holdingu Węglowego. Z jakich kopalń to się niestety nie pytałem. Granulacja jest b.dobra, bo nie słyszę podajnika podczas podawania (jak spalałem pieklorza to myślałem, że zaraz urwie się zawleczka, takie zgrzyty były). Jeszcze jedno; waga tych worków oscylowała przeważnie koło 24.7-24.9. Chociaż i było kilka po 25.2; jednak myślę, że wiekszość ma lekką niedowagę. Ogólnie to na razie jestem zadowolony z tych trzech mieszanek (na próbę kupiłem 250 kg wszystkich). Jeszcze kupiłem dwa worki czeskiego groszku brunatnego, 25 kg po 13 zł. Podana watrość opałowa 20Mj. Stwierdzam, że kiepskiej jakośći; szybko się spalił i dużo popiołu. Nie warto było ale co się nie robi dla ''nauki''.
    Ostatnio edytowane przez robus2000 ; 14-11-2012 o 21:54

Strona 72 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony