dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 677
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 13530
  1. #1461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post

    A nie jest tak czasami że jak kupię mniej kaloryczny gdzieś ok 22Mj/kg to spiekalność też maleje??
    Tak, z tym że musisz liczyć się z tym że spalisz go odpowiednio więcej co za tym idzie więcej miejsca do składowania, więcej noszenia, dźwigania, popiołu.
    Są też takie które mają przyzwoitą kaloryczność i niską spiekalność a co za tym idzie cena odpowiednio wyższa niestety.
    To Ty musisz wybrać

  2. #1462
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak, z tym że musisz liczyć się z tym że spalisz go odpowiednio więcej co za tym idzie więcej miejsca do składowania, więcej noszenia, dźwigania, popiołu.
    Są też takie które mają przyzwoitą kaloryczność i niską spiekalność a co za tym idzie cena odpowiednio wyższa niestety.
    To Ty musisz wybrać
    Teraz spieki wyrzuca do śmietnika ,a one nie dość że walą po kieszeni to jeszcze zwiększają ilość popiołu .

  3. #1463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Teraz spieki wyrzuca do śmietnika ,a one nie dość że walą po kieszeni to jeszcze zwiększają ilość popiołu .
    Czy coś napisałem nie tak ?
    Niech wszyscy palą czechem, nie będzie spieków, czy to moja wina że kupił sobie ciulowy węgiel ?
    Odpisałem na pytanie kolegi że przy niższej kaloryczności paliwa 22MJ/kg spieków nie będzie także nie rozumiem tego cytatu.

  4. #1464
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czy coś napisałem nie tak ?
    Niech wszyscy palą czechem, nie będzie spieków, czy to moja wina że kupił sobie ciulowy węgiel ?
    Odpisałem na pytanie kolegi że przy niższej kaloryczności paliwa 22MJ/kg spieków nie będzie także nie rozumiem tego cytatu.
    Nie nic do Ciebie ,tak ogólnie chciałem dodać

  5. #1465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Teraz testuję Jaret Plusa - w worku było 24,7 kg i jest suchy jak pieprz [tak suchego kamiennego jeszcze nie miałem - aż się kurzy przy wsypywaniu niczym czeski z Komorzan ] - może dosechł w worku zwłaszcza, że w kotłowni mam <20% wilgotności.

    Pali się ładnie, podajnik pracuje bardzo cicho, za 2 dni będzie SVER ...
    SVER = 17,0 MJ/kg - całkiem nieźle, no i nie spieka się w pracy automatycznej [retortowy-auto].

    Wychodzi na to, że na razie jest najlepszy z tegorocznych nie spiekających się [Pieklorz oryginalny jest bardziej kaloryczny, ale się spieka].

    Zasypałem Juliusza - suchy, dość grube ziarna, trochę trudniej się go rozpala [kocioł mi dzisiaj wygasł bo przegapiłem koniec zasypu i musiałem go odpalić na nim].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #1466
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jannek80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wronki
    Kod pocztowy
    64-510
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie palił ktoś może ekogroszkiem z BM Kobylin

  7. #1467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Wynik Juliusza - SVER=16,9 MJ/kg - całkiem nieźle.

    Rano musiałem przełączyć na "retortowy ręczny" bo powstał delikatny spiek.

    Teraz testuję Ledvice, wynik za 2 dni ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #1468
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam.

    Mam piec z podajnikiem szufladowym VAKO-S 25kW oraz sterownik LUKSUS EKO R
    Jako paliwo używam EKO-GROSZKU różnych marek - i cały czas mam problem ze spiekami(szlaką) na każdym paliwie.

    Próbowałem już różnych ustawień ale żadne nie dają poprawy.
    Teraz mam:
    DMUCHAWA: 90%
    PODAWANIE PALIWA CO: 300sekund (jednak te czas przy tej temp. nie funkcjonuje bo osiągnięcie temp. po nadzorze trawa ok 2min.)

    Temp. zadana +50C (nie ma problemu z osiąganiem temp)
    Musiałem ruszt wyciągnąć aby te spieki wpadały wprost do popielnika - bo się przed nim blokowały.

    Płomień jest jasno żółty
    Dymienia za dużego nie ma

    Proszę o pomoc.

  9. #1469
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Wynik Juliusza - SVER=16,9 MJ/kg - całkiem nieźle.

    Rano musiałem przełączyć na "retortowy ręczny" bo powstał delikatny spiek.

    Teraz testuję Ledvice, wynik za 2 dni ...
    Dobrze by było jak byś wszędzie wkleił zdjęcia worków po tych węglach ,które testujesz .Było by większe bezpieczeństwo przy zakupie w składzie czego można się spodziewać po takim ekogroszku.

  10. #1470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Worki wg. mnie to chyba tylko oryginalnie pakowanego chociaż i tak niektórzy nie rozróżnią z podróbkami. Worki jednego koloru może używać kilkadziesiąt składów, większość jest nawet nie opisana bo są tańsze.
    Widziałem nawet tutaj na forum jak ktoś wstawiał zdjęcia niby oryginalnie pakowanego pieklorza bytoskiego z tym że worki miały po 25kg.

  11. #1471
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Worki wg. mnie to chyba tylko oryginalnie pakowanego chociaż i tak niektórzy nie rozróżnią z podróbkami. Worki jednego koloru może używać kilkadziesiąt składów, większość jest nawet nie opisana bo są tańsze.
    Widziałem nawet tutaj na forum jak ktoś wstawiał zdjęcia niby oryginalnie pakowanego pieklorza bytoskiego z tym że worki miały po 25kg.
    Wiadomo że "Polak" potrafi.... ale trzeba chociaż próbować z tym walczyć Zdjęcia worków ,jakieś charakterystyczne napisy itd...

  12. #1472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Dobrze by było jak byś wszędzie wkleił zdjęcia worków po tych węglach ,które testujesz .Było by większe bezpieczeństwo przy zakupie w składzie czego można się spodziewać po takim ekogroszku.
    Ok dzięki za zwrócenie uwagi - zobaczę jakie worki mi zostały i powrzucam fotki w podsumowaniu [po spaleniu Ledvickiego planuję wpis z porównaniem testowanych do tej pory ekogroszków którym oznaczyłem SVER].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1473

    Domyślnie

    SUSPENSER jeśli masz czas i ochotę to podaj ranking eko wg SUSPENSER i wyniki testu w tzw liście od 1 do XY. Ciężko wertować wszystkie strony tego wątku.
    Fajnie, że ktoś ma ochotę i zapał robić takie testy. Wielkie piwko Ci się od wszystkich ekogroszkowców należy
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  14. #1474
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ok dzięki za zwrócenie uwagi - zobaczę jakie worki mi zostały i powrzucam fotki w podsumowaniu [po spaleniu Ledvickiego planuję wpis z porównaniem testowanych do tej pory ekogroszków którym oznaczyłem SVER].
    Nawet zdjęcie węgielków jak jest mieszanka np. 2 rodzai węgla się też nada . Takie testy muszą być udokumentowane, szkoda by było tyle pracy włożyłeś nasz najlepszy kolego ,a co do piwa jestem za ,a nawet przeciw rozpijaniu "SUSPENSERA" bo jeszcze pomylą mu się Megadżule .

  15. #1475

    Domyślnie

    Ja bym nawet sugerował osobny wątek z wynikami testu wg suspenser bez zbędnych komentarzy.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  16. #1476

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    nie piszesz żadnych szczegółów i wniosków
    Pokazuję jaki towar (na foto) można nabyć w różnych miejscach i za ile, przynajmniej w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Już od początku wskazywałem na lakoniczność moich ''testów''. Dotyczą one opakowania, jego nazwy, ceny. Szczegółowość spalania paliw jest dla mnie ''świerzaka'' na tym etapie za ''ciężka'' do oceny, więc się jej nie podejmuję. Przytaczam dane dostępne na opakowaniach.
    Dla ''280m'' - dobrze się pali to dla mnie brak ingerencji w nastawy pieca, brak kłopotów ze szlakowaniem, spiekami ;(tzn.one są, mniejsze lub większe ale same spadają do popielnika, nic mi tam nie przytykają, blokują itd.).
    Ostatnio edytowane przez robus2000 ; 19-11-2012 o 09:34

  17. #1477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Nawet zdjęcie węgielków jak jest mieszanka np. 2 rodzai węgla się też nada . Takie testy muszą być udokumentowane, szkoda by było tyle pracy włożyłeś nasz najlepszy kolego ,a co do piwa jestem za ,a nawet przeciw rozpijaniu "SUSPENSERA" bo jeszcze pomylą mu się Megadżule .
    Z tymi zdjęciami też niezły pomysł, postaram się je od dzisiaj robić zwłąszcza, że często worki są bez żadnych oznaczeń i napisów.

    Co do piwka to chętnie je wypiję gdy będzie okazja - oczywiście z umiarem

    Testy planuję robić na bieżąco gdy będę trafiał na jakiś nowy, ciekawy węgiel, a gdy ktoś mi podrzuci jakiś do przetestowania też się nie obrażę
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1478
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Ja bym nawet sugerował osobny wątek z wynikami testu wg suspenser bez zbędnych komentarzy.
    To będzie dobre, ale obawiam się, że szybko znajdą się tacy, którzy zaczną w nim pytać jak ustawić kocioł, czy testowałem węgiel z lokalnego składu w Suwałkach itp. ale ok spróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

    A może będzie dobrze i dołączą się inni testerzy z ciepłomierzami

    Czekam na propozycje tytułu wątku np. "Ekogroszek - kaloryczność zmierzona ciepłomierzem w warunkach domowych."
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 19-11-2012 o 15:59
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1479

    Domyślnie

    Proponuję nowy wątek "Ekogroszek test i ranking wg SUSPENSER"
    Każdy nowy post to nowy test. Piszą tylko robiący testy.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  20. #1480

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    ,,,, A może będzie dobrze i dołączą się inni testerzy z ciepłomierzami

    Czekam na propozycje tytułu wątku np. "Ekogroszek - kaloryczność zmierzona ciepłomierzem w warunkach domowych."
    Ja kiedyś na bliższym memu sercu forum napisałem taki tekst na temat VER.
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12026-ver-czyli-prawdziwe-osiagi-naszych-kotlow-i-paliw-porownanie/#entry107372


    Z upływem czasu, raczej nic nie zmieniłbym w treści tego tekstu.
    Należy pamiętać, że ten współczynnik VER nie jest wyznacznikiem kaloryczności węgla. Można mieć węgiel o dużej kaloryczności i spalić go nieefektywnie.

    Współczynnik VER jest wyznacznikiem umiejętności palacza, jakości paliwa, konstrukcji kotła, możliwości sterownika, aktualnej pogody, aktualnego zapotrzebowania mocy, itp.

    Co mogę dodać, warto taki ciepłomierz zamontować ( najlepiej z demobilu - cena 50 zł-60 zł).
    Ale pragnę także dodać, że ustawienie optymalnych parametrów sterownika na podstawie odczytów z ciepłomierza jest bardzo trudne.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

Strona 74 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony