dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 677
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 13530
  1. #1501

    Domyślnie

    tak suspenser napisał że mogą wyprzeć się że to nie ich wegiel ale to też jest do udowodnienia aby porównać wegiel co maja na placu z którego zakupiłem
    i się nie wykręca że to nie ich wegiel.
    wiadomo cała procedura by się rozpoczęła od porównania węgli.

  2. #1502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał fomicz Zobacz post
    Może ktoś źle opisał i chodziło o Piekary?
    Nie, dlatego napisałem, chodziło o bytomskiego. Bobrka pakują oryginalnie po 20kg

  3. #1503
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    własnie dzwoniłem do szczecińskiego składu
    maja ekogroszek jaret janina deklarują kaloryczność 23ooo za 680zł tona w detalu.
    jak zapytalem o certyfikat to przy zakupie np. 6ton nie ma problemu troche mnie to zdziwiło co za różnica w ilość zakupu aby dostac certfikat.
    Bujda, ma około 21MJ/kg

  4. #1504

    Domyślnie

    To ja już nie kumam, jak mogą być takie duże różnice cenowe w tych eko pomiędzy północą a południem polski??
    Dlaczego my z pomorza musimy płacić średni za tonę średniego eko 900zł??
    Jak bym miał sprawdzone źródło to bym kupił cały transport 24T, na pewno wyjdzie w takim układzie taniej, tylko gdzie szukać tego sprawdzonego źródła??

  5. #1505

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    To ja już nie kumam, jak mogą być takie duże różnice cenowe w tych eko pomiędzy północą a południem polski??
    Dlaczego my z pomorza musimy płacić średni za tonę średniego eko 900zł??
    Jak bym miał sprawdzone źródło to bym kupił cały transport 24T, na pewno wyjdzie w takim układzie taniej, tylko gdzie szukać tego sprawdzonego źródła??
    myśle że źródło nie jest takim problemem natomiast zebrać ludzi aby taki zakup zrealizować to już jest napewno.

  6. #1506

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Bujda, ma około 21MJ/kg
    dokładnie ,dlatego celowo zapytałem o certyfikat i tu nastąpiło zająknięcie co pomyślałem że nic tylko zrobić im koło pióra.

  7. #1507

    Domyślnie

    SUSPENSER, o taki właśnie nowy wątek mi chodziło Gratulacje
    Panowie nie zaśmiecajcie tego nowego wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...g-wg-SUSPENSER niepotrzebnymi komentarzami.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  8. #1508

    Domyślnie

    Ja mam taką malutką uwagę odnośnie nowego wątku, jakby jeszcze kilka razy kliknąć kalkulatorem, to wyskoczyłby koszt 1 kWh. Chociażby dla kolegi Arturo.

  9. #1509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    To ja już nie kumam, jak mogą być takie duże różnice cenowe w tych eko pomiędzy północą a południem polski??
    Dlaczego my z pomorza musimy płacić średni za tonę średniego eko 900zł??
    Jak bym miał sprawdzone źródło to bym kupił cały transport 24T, na pewno wyjdzie w takim układzie taniej, tylko gdzie szukać tego sprawdzonego źródła??
    Zainwestuj w ciepłomierz, przetestuj węgiel z okolicznych składów i wybierz świadomie a jeśli naprawdę nie będzie wyboru wtedy wybierz np. spośród przetestowanych przeze mnie
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #1510
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Ja mam taką malutką uwagę odnośnie nowego wątku, jakby jeszcze kilka razy kliknąć kalkulatorem, to wyskoczyłby koszt 1 kWh. Chociażby dla kolegi Arturo.
    Myślałem o tym, ale ceny różnią się w zależności od regionu kraju, mogę ewentualnie podawać ceny za tonę to chętni obliczą sobie sami
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1511
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    SUSPENSER, o taki właśnie nowy wątek mi chodziło Gratulacje
    Panowie nie zaśmiecajcie tego nowego wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...g-wg-SUSPENSER niepotrzebnymi komentarzami.
    Dzięki

    Zaśmiecać nie dam i niepotrzebne wpisy będę zgłaszał do usunięcia moderatorom, na uwagi i komentarze będę odpisywał tutaj ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #1512

    Domyślnie

    Wczoraj skończył mi się właśnie "niby" ekoret z KHW (tak podają w tutejszym składzie węglowym) straszne spieki wychodziły, wczoraj też zasypałem 100kg dla sprawdzenia zakupionym przez kolegę 2 miesiące temu Eko groszkiem NR 1 w polsce - Prestige Premium i o dziwo patrzę że na tych samych parametrach co poprzedni eko ten spala się lepiej, jest o wiele mniej spieków a i kociołek wydaje się stabilniejszy. Jestem pozytywnie zaskoczony jak po pierwszych 36h od zasypania nowym eko.

    Dlaczego jest tyle negatywnych opinii na necie o tym eko Prestige??

  13. #1513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    To ja już nie kumam, jak mogą być takie duże różnice cenowe w tych eko pomiędzy północą a południem polski??
    Dlaczego my z pomorza musimy płacić średni za tonę średniego eko 900zł??
    Jak bym miał sprawdzone źródło to bym kupił cały transport 24T, na pewno wyjdzie w takim układzie taniej, tylko gdzie szukać tego sprawdzonego źródła??
    Wiesz ile kosztów generuje sam transport ?
    W przypadku pomorza to na śląsk liczę skromnie z 500km w jedną stronę, czyli tam i z powrotem 1000km.
    pomnóż chociaż z 4,50 czy 5 pln /1 kilometr i już wiesz skąd taka cena

  14. #1514

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wiesz ile kosztów generuje sam transport ?
    W przypadku pomorza to na śląsk liczę skromnie z 500km w jedną stronę, czyli tam i z powrotem 1000km.
    pomnóż chociaż z 4,50 czy 5 pln /1 kilometr i już wiesz skąd taka cena
    Przy 5 pln /1 kilometr za 500 km to wychodzi po 200 zł do tony z transportem powrotnym po 100 zł do tony.

  15. #1515
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Przy 5 pln /1 kilometr za 500 km to wychodzi po 200 zł do tony z transportem powrotnym po 100 zł do tony.
    Może po drodze jest za dużo pośredników?

    Nie znam się na tym, ale ciekawi mnie czemu węgiel czeski jest tyle tańszy od polskiego? Technologia wydobycia inna? BHP nie ważne?

  16. #1516

    Domyślnie

    SUSPENSER badałeś może SVER bez czyszczenia wymiennika np. przez dwa tygodnie albo dłużej?

  17. #1517
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmimo Zobacz post
    ciekawi mnie czemu węgiel czeski jest tyle tańszy od polskiego? Technologia wydobycia inna? BHP nie ważne?
    Jest wydobywany metodą odkrywkową też go trzeba przywieźć /przewieźć -więcej kilometrów no i jest czeski z kopalni :

    http://www.youtube.com/watch?v=audMc2ptnWk

    jak chcecie kupić to tu jest jego do oporu :

    http://otobiznes.pl/cs22468-farus-en...kogroszek.html
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 21-11-2012 o 15:07

  18. #1518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    ... dla sprawdzenia zakupionym przez kolegę 2 miesiące temu Eko groszkiem NR 1 w polsce ...
    Kto mu taki tytuł nadał, na jakiej podstawie i kiedy - czyżby sam sprzedawca, żeby mieć większą sprzedaż ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1519
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubi27 Zobacz post
    SUSPENSER badałeś może SVER bez czyszczenia wymiennika np. przez dwa tygodnie albo dłużej?
    Nie, na razie maks. 4x25 kg węgla spalałem pomiędzy czyszczeniem i nie było znaczącej różnicy, planuję dopiero taki test po spaleniu Pieklorza, czyli od jutra i będę palił bez czyszczenia tak długo aż znacząco smaleje SVER.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #1520

    Domyślnie

    SUSPENSER. Ten węgiel jak go nazwałeś "rosyjski" - najlepszy w swoich testach to z jakiej kopalni lub jaka nazwa na worku.

Strona 76 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony