dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 677
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 13530
  1. #1521

    Domyślnie

    piszę w tym wątku żeby nie zaśmiecać właściwego ...

    „Pieklorz” bytomski z Bierutowa: 6,41 [28-29,5] 880
    Z tego wynika że latem do cwu węgiel średnio się nadaje ...

    6,41 *1000kg = 6410MJ z tony ~1780kWh

    880/1780 = 0,49PLN za 1kWh

    Dobrze policzyłem ?

    Czyli co lepiej "chińską" pcwu w lato cwu grzać ? Myślałem że więcej latem wyciągnie się z wungla ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  2. #1522
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    SUSPENSER. Ten węgiel jak go nazwałeś "rosyjski" - najlepszy w swoich testach to z jakiej kopalni lub jaka nazwa na worku.
    Nie wiem z jakiej kopalni bo sprzedający nie chce tego zdradzić, a na workach nie było żadnych nadruków :/

    Na worku z Juliuszem i Jaret Plusem od Karoka też nie ma nadruków.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 21-11-2012 o 20:51
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #1523
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Z tego wynika że latem do cwu węgiel średnio się nadaje ...

    6,41 *1000kg = 6410MJ z tony ~1780kWh

    880/1780 = 0,49PLN za 1kWh

    Dobrze policzyłem ?

    Czyli co lepiej "chińską" pcwu w lato cwu grzać ? Myślałem że więcej latem wyciągnie się z wungla ...
    Na pewno lepiej grzać CWU PPC np. Hewalex a dodatkowo można nią chłodzić dom w upały - dlatego na wiosnę chcę taką kupić i zamontować ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1524
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Na pewno lepiej grzać CWU PPC np. Hewalex a dodatkowo można nią chłodzić dom w upały - dlatego na wiosnę chcę taką kupić i zamontować ...
    Ja w tym roku miałem na lato już założyć ale kotłownia mnie pociągnęła po kieszeni ,może w przyszłym roku dam radę kupić PC PW mam wszystko przygotowane już pod nią na poddaszu .Mam zamiar zaciągać ciepłe powietrze z tego trójkąta pod dachem na poddaszu.

    Najgorsze jest jednak to że kotły stalowe najbardziej korodują latem jak stoją bez opału z rozdziawionymi drzwiczkami a nie zimą.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 21-11-2012 o 23:56

  5. #1525
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    ~14m (z naddatkiem) rurki do bojlera ze strychu to nie bedzie za duża strata ?

    @animuss mógłbyś na PW swój "typ" pompki posłać ?

    Co do korozji to może pochłaniacz wilgoci + inhibitor wstawić do kotła na lato ?
    No nie ,bo to nie tak ,teraz mam bojler-zasobnik w piwnicy a mieszkam na piętrze i poddaszu mam instalację CW z pompą grawitacyjną i ze 12 m mam .Zamierzam ,już wylałem postument-półkę na klatce schodowej w ścianie na poddaszu, powyżej ciągu schodów w skosie nieprzydatnym do niczego ,tam będzie stał drugi zasobnik z PC-PW użytkowany w okresie letnim .Będzie bliżej niż jest teraz ,od poddasza to 2-4m a od piętra 6-8m .

    Korozji nie przeskoczysz ,kocioł nawet szczelnie zamknięty poci się ,zimna woda w wymienniku ma kontakt z ciepłym powietrzem w lato,może komin zatkać nie wiem .Stary kocioł stał u mnie ponad miesiąc ,bez wody ,zamknięty i tez się pocił wewnątrz pod sadzą ,sadza w niepalonym kotle działa jak
    pochłaniacz wilgoci , pije tego tyle że na styku ze stalą powstaje korozja ,w sadzy są związki które rozpuszczają się pod wpływem wilgoci i "żrą" nasze kotły.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 22-11-2012 o 11:00

  6. #1526

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Najgorsze jest jednak to że kotły stalowe najbardziej korodują latem jak stoją bez opału z rozdziawionymi drzwiczkami a nie zimą.
    Właśnie z tego powodu zamiast prądem CWU latem grzeję kotłem. Trochę roboty więcej, ale ciut taniej, a najważniejsze że - moim zdaniem - kocioł zyskuje na żywotności.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  7. #1527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Właśnie z tego powodu zamiast prądem CWU latem grzeję kotłem. Trochę roboty więcej, ale ciut taniej, a najważniejsze że - moim zdaniem - kocioł zyskuje na żywotności.
    Ja jestem tego samego zdania, jak zapłaciłem za kawał złomu to niech zarabia na siebie
    Co do "więcej roboty" to się nie zgodzę bo po zasypie 130kg mam spokój 7,5 do 8 tygodni i wcale tam nie zaglądam.

  8. #1528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post

    Na worku z Juliuszem i Jaret Plusem od Karoka też nie ma nadruków.
    Dla mnie jaki worek i napis to sprawa na samym końcu, może być szmaciak byle węgiel dobrze się palił i był suchy

  9. #1529
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Chciałem skonsultować jakie macie teraz dobowe zużycie węgla ?
    U mnie idzie teraz 24,0 -25,38 kg /24h groszku
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 22-11-2012 o 16:57

  10. #1530

    Domyślnie

    dobowa przy 330m2 i CWU to w tej chwili temp dzień 8st noc 2st, w mieszkaniu non stop 23st wychodzi coś ok 29kg co mnie martwi gdyż przy mrozach ok -10st pewnie pójdzie tego ze trzy razy więcej :/

  11. #1531

    Domyślnie

    Średnie zużycie paliwa na dobę: 9.57 [kg

  12. #1532

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Średnie zużycie paliwa na dobę: 9.57 [kg
    Ogrzewasz jeden pokój? czy sam CWU?
    Przy zużyciu co najmniej podawać należy metraż mieszkania oraz czy grzejemy CWU i jaka temperatura w mieszkaniu.

    Ja próbowałem przez dobę utrzymać 20st i powiem że spaliłem już na oko o wiele mniej eko. ale ta temperatura nie jest komfortowa wręcz masakryczna

  13. #1533

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Ogrzewasz jeden pokój? czy sam CWU?
    Przy zużyciu co najmniej podawać należy metraż mieszkania oraz czy grzejemy CWU i jaka temperatura w mieszkaniu.

    Ja próbowałem przez dobę utrzymać 20st i powiem że spaliłem już na oko o wiele mniej eko. ale ta temperatura nie jest komfortowa wręcz masakryczna
    Takie jakie było pytanie tak odpowiedziałem....


    Chciałem skonsultować jakie macie teraz dobowe zużycie węgla ?
    U mnie idzie teraz 24,0 -25,38 kg /24h groszku
    Nie raz nie dwa pisałem jaki mam dom jakie temp i cwu, u mnie to idzie wszystko sprawdzić zweryfikowac.. czego o innych nie można powiedzieć... wysle ci na priw dane to sobie zoabczysz...

  14. #1534

    Domyślnie

    u mnie od 9 dni odpalone CO. 120m2 po podłodze, wszędzie podłogówka, odpalone łazienki + pół pokoju córki + jedna pętla w salonie. W całym domu temp. oscyluje w granicach 24 stopni. Pale czeskim grochem z ledvic zmieszanym z polskim miałem (Gat. IA - miał otrzymany po odsiewie ekogroszku - przynajmniej tak twierdzi sprzedawca. Koszt 150kg takij mieszanki to około 80 zeta. Pierwszy zasyp w tym sezonie starczy na 10 dni (w tym rozgrzanie podłogi). Oczywiście z CWU.
    Podejrzewam, ze kolejny zasyp starczy na dłużej (pod warunkiem utrzymania temperatur na zewnątrz). Z dwóch powodów. Jeden to wygrzane podłogi, a drugi wyszedł dzisiaj.
    Do tej pory myslałem, ze mam czysciutki piec. Co zasyp do podajnika, to opróżniałem popiół i czyściłem wymiennik, ruszt woidny itd. dzisiaj zauważyłem jakby smołę na ściankach wymiennika. Troszke się zmartwiłem i zacząłem skrobać. nagle okazało się, że na wszytskich powierzchniach zalega około 1 mm warstwa tak jakby jakiegoś nagaru?? Obtłukłem wszystko delikatnie młotkiem, resztę zeskrobałem, piecyk na 80 stopni, zeby reszta dobrze sie wypaliła i wygląda jak nowy. Pewnie teraz wzrosnie trochę jego sprawność. Jestem swieżutkim palaczem. Rozpoczynam dopiero 2 sezon w swoim życiu, z tym, ze pierwszy to było ogrzewanie budowy.
    piotr

  15. #1535

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    dobowa przy 330m2 i CWU to w tej chwili temp dzień 8st noc 2st, w mieszkaniu non stop 23st wychodzi coś ok 29kg co mnie martwi gdyż przy mrozach ok -10st pewnie pójdzie tego ze trzy razy więcej :/
    Podobny metraż i około 21kg średnia z 14 dni

  16. #1536

    Domyślnie

    U mnie poprzedni zasyp to 14,5kg, ostatni: 11,8kg na dobę. Powierzchnia taka jak zwykle : 165m2 po podłogach + 65m2 piwnicy (18st.) + 35m2 garażu (4st.).
    Ten pierwszy mógł iść na rozbujanie podłogówki, teraz jest lepiej, ale też temperatury wyższe są - przynajmniej tak mi się wydaje.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  17. #1537

    Domyślnie

    jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze to ja wypalam w swoim srednio 26kg na dobę
    dom 172m2 bliźniak stary dom nie ocieplony jedynie poddasze.
    węgiel rusek po 660zł palony w smieciuchu
    w domu 22,5 -23stC.

    co wychodzi koszt średnio 17,16zł

    aby na retorze wyszedł taki sam koszt musiałbym spalić 18kg/doba

    ale niestety z wygoda do retory bez porównania.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 22-11-2012 o 19:09

  18. #1538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dla mnie jaki worek i napis to sprawa na samym końcu, może być szmaciak byle węgiel dobrze się palił i był suchy
    Zgadza się - ważniejsze to co w worku niż to co na nim napisane, a sam worek ważne, żeby był wytrzymały i chociaż trochę przewiewny [żeby węgiel dosychał]

    Worki od Ciebie są jak na razie najlepsze: mocne, przewiewne i super się je nosi
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1539
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Chciałem skonsultować jakie macie teraz dobowe zużycie węgla ?
    U mnie idzie teraz 24,0 -25,38 kg /24h groszku
    Około 12 kg - opis domu i temperatury pod linkiem w stopce.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #1540
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    U mnie przy 170m2 po podłogach obecnie 14,2 kg/doba, poprzednio 11,7 ale przełączyłem pracę pompy CO z cyrkulacyjnej na ciągłą. W sypialniach grzejniki, reszta podłogówka + drabinki. Temperatura wewnętrzna 21 stopni.
    Wungiel z rosji 24,4 MJ/kg.
    Ostatnio edytowane przez kaczmimo ; 22-11-2012 o 19:37

Strona 77 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony