dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 677
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 13530
  1. #1541

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Około 12 kg - opis domu i temperatury pod linkiem w stopce.
    A co Ci tak dużo idzie w tą pogodę?? efekt testowania eko czy słabszym eko palisz??

  2. #1542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post

    Worki od Ciebie są jak na razie najlepsze: mocne, przewiewne i super się je nosi
    Aleś przycukrował hehe.
    Wszystko cacy ale ciężko z takim towarem, przychodzi i moment znika a następne dostawy przeciągają się tygodniami niestety
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #1543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No to i ja się pochwalę teraz spalaniem bo w poprzednich sezonach nie mogłem zabłysnąć
    Po dociepleniu mojego "kamieniaczka" zacząłem wierzyć chłopakom którzy pisali o 8 czy 10kg/dobę w obecnym okresie.
    Poszło 30cm porządnej wełny w dach, po 15cm na ściany polanowe od wewnątrz z podwójnym foliowaniem. Obecnie kończę docieplanie zewnątrz, ściany zachodnie gdzie najbardziej ciągnie 15cm grafitu, reszta 5cm.
    Ogrzewam około 135m2 + CWU 140L z podwójnym płaszczem ( Kospel ) dla 7 osób.
    Poprzedni zasyp 130kg wystarczył na 15 dni czyli trochę ponad 8kg/dobę
    Obecny zasyp 15 listopada, licznik Bruli wskazuje datę następnego zasypu na 28 listopad także chłodne noce z przymrozkami w moim regionie spowodowały spalanie 10kg.dobę
    Temperatura w domu, na dole nie spada poniżej 25 bo baby zaraz podnoszą alarm
    Na piętrze nie spada poniżej 27, rodzice wody proszą hehe
    Mówią że teraz wygrzeją się za wszystkie czasy i okno widzę często uchylone.
    Mówią z niedowierzaniem: popatrz ile taka wełna zrobiła

  4. #1544
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Takie jakie było pytanie tak odpowiedziałem.....
    Faktycznie nie napisałem metrażu.
    24,0 -25,38 kg /24h groszku na ogrzanie (250 m2 20-24 st *C)+ (150 m2 10-14 st *C)+( CWU baniak 300l na 4osoby z cyrkulacją).
    Doba kosztuje mnie 14,83 zł - 15,68 zł
    Niby nie jest zimno ale powietrze wilgotne paskudzi sprawę.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 22-11-2012 o 20:53

  5. #1545

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to i ja się pochwalę teraz spalaniem ...
    A ludziska nie pytali po co to ocieplasz skoro za domem tyle węgla?

  6. #1546

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A ludziska nie pytali po co to ocieplasz skoro za domem tyle węgla?
    haha -fakt


    Dom 150m2 -parterowy + garaż w bryle 40m2 (ogrzewany do 12-14st więc teraz nie ogrzewany) temp 22,5-23st , cwu 200l (w sumie baniak 400-ale latem solary i druga weżownica) 3 osoby zużycie cwu zimna+ciepła razem ok 15-20m3/m-c srednia od 13 listopada, zużycie paliwa na dobę: 10.59 [kg

  7. #1547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A ludziska nie pytali po co to ocieplasz skoro za domem tyle węgla?
    Chytry skubaniec, nie chce do pieca wsadzić hehe

  8. #1548

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Faktycznie nie napisałem metrażu.
    24,0 -25,38 kg /24h groszku na ogrzanie (250 m2 20-24 st *C)+ (150 m2 10-14 st *C)+( CWU baniak 300l na 4osoby z cyrkulacją).
    Doba kosztuje mnie 14,83 zł - 15,68 zł
    Niby nie jest zimno ale powietrze wilgotne paskudzi sprawę.
    animus ja mam prawie takie same zużycie, bo i wielkość domu mamy podobną (405m2, z czego ogrzewane 350m2 + bojler 300 litrów). Średnio od 1 listopada 25kg dziennie (1 worek). U mnie 220m2 podłogówka reszta grzejniki sztuk 10. Temperatury w domu 22-23st, w łazienkach 24st.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  9. #1549

    Domyślnie

    Mam pytanie do suspensera, to samo które zadałem w jego wątku ale później doczytałem prośbę autora o niezadawanie tam pytań więc przenoszę je tutaj. Suspenser mógłbyś podaj więcej informacji na temat tego węgla z rosji, tzn gdzie można taki kupić itp?

  10. #1550
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Mam pytanie do suspensera, to samo które zadałem w jego wątku ale później doczytałem prośbę autora o niezadawanie tam pytań więc przenoszę je tutaj. Suspenser mógłbyś podaj więcej informacji na temat tego węgla z rosji, tzn gdzie można taki kupić itp?
    Kupić można go tu:
    http://ekogroszek-sklad.pl/ekogroszek-rosyjski.html

    Co chcesz wiedzieć więcej poza tym co napisałem - nie spieka się, pali się bardzo dobrze, trzyma żar jak należy, popiół w normie [dokładnie nie ważyłem bo za mało go miałem] ?

    Przy okazji odpiszę to co napisałem Kaczmimo, który napisał do mnie, że sprzedawca umieścił na swojej stronie link do tego wątku:

    Hech nieźle - gdy brałem węgiel rosyjski drugi raz do testów [w wynikach jako "nowa dostawa"] pochwaliłem ich i powiedziałem, że wyniki opisuję na forum muratora i jak widać namierzyli mnie tu.

    Qrde muszę trzymać język za zębami przy zakupach bo jak mnie ci ze skladywegla.pl [lub inni, którzy na testach słabo wypadli] namierzą to nie dość, że nic mi nie sprzedadzą to jeszcze jakimś psem poszczują
    I będę miał wszystkie składy "poobrażane" niczym tamten klient w Misiu
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Pieklorz ze składów węgla kosztuje 779 zł ( u Ciebie 850zł ) - mam ulotkę mogę Ci zeskanować ,
    Pawelo nie doczytał i napisał w złym wątku, ale wyjątkowo odpowiem tu:

    u mnie w ogóle tego węgla nie ma - kupiłem go będąc w trasie i podałem cenę ze znakami zapytania 850??? właśnie dlatego, że dawno kupowałem i nie pamiętam ceny.

    Dzięki za podanie właściwej ceny, zaraz ją poprawię.

    Co do usuwania wpisów w tamtym wątku to prosiłem o to admina, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi - może pozgłaszajcie je do moderacji to je usuną.
    Sam edytuję wpisy, żeby była jedna strona, ale jak tak dalej pójdzie wątek zostanie zaśmiecony jak inne i tylko wtajemniczeni będą wiedzieć, że wyniki są na pierwszej stronie, a gdy dołączy się inny tester wtedy będzie już totalny bałagan.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #1552

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    ...
    Qrde muszę trzymać język za zębami przy zakupach bo jak mnie ci ze skladywegla.pl [lub inni, którzy na testach słabo wypadli] namierzą to nie dość, że nic mi nie sprzedadzą to jeszcze jakimś psem poszczują
    I będę miał wszystkie składy "poobrażane" niczym tamten klient w Misiu
    Mogą cię potraktować wtedy inaczej, specjalnie dostaniesz najlepszy węgiel aby wyniki były super a wtedy ich sprzedaż wzrośnie

  13. #1553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A co Ci tak dużo idzie w tą pogodę?? efekt testowania eko czy słabszym eko palisz??
    Palę różnymi, a wynik jest taki bardzo uśredniony bo nie zapisuję dokładnie o której wsypałem węgiel.

    Od jutra będę palił samym "Pieklorzem" z Żernickiej to podam dokładniejsze wyniki, dzisiaj jeszcze spalam kartony bo się nazbierało i przy okazji przetestowałem termik CO

    Do tego jakiś czas temu podniosłem temp. w domu i utrzymuję 22,5-23 st [łazienki nawet 25], tylko sypialnia 20, garaż 16.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1554
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Mogą cię potraktować wtedy inaczej, specjalnie dostaniesz najlepszy węgiel aby wyniki były super a wtedy ich sprzedaż wzrośnie
    To też będzie bez sensu bo chodzi o to, żebym dostał taki jak inni ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #1555

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    To też będzie bez sensu bo chodzi o to, żebym dostał taki jak inni ...
    Popieram
    Może źle się odniosłem i mało czytelnie odpowiedziałem. Popieram to że musisz trzymać język za zębami
    Cytat Napisał SUSPENSEM;5642624...
    Qrde muszę trzymać język za zębami przy zakupach bo jak mnie ci ze skladywegla.pl
    Inaczej będzie tak jak napisałeś

  16. #1556

    Domyślnie

    Ten z filmu "Miś" miał wszystkie sklepy poobrażane i miał na zakupy jeździć do Bydgoszczy. Jak pojedziesz do Bydgoszczy po węgiel to tam akurat jest siedziba "Składywęgla.pl".

  17. #1557

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Ten z filmu "Miś" miał wszystkie sklepy poobrażane i miał na zakupy jeździć do Bydgoszczy. Jak pojedziesz do Bydgoszczy po węgiel to tam akurat jest siedziba "Składywęgla.pl".
    nie podoba mi sie u nich ponieważ nie mówią szczegółów odnośnie węgla i tłumaczą się że mają tak duże dostawy że nie wiedzą co mają.
    dzisiaj byłem w jednym składzie ale innym i wszystko mówi co chciałem i pokazywali co chciałem jak to jeszcze potwierdzi się w paleniu to bede ich chwalił.

  18. #1558

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG;5642874[B
    ]nie podoba mi sie u nich ponieważ nie mówią szczegółów odnośnie węgla i tłumaczą się że mają tak duże dostawy że nie wiedzą co mają[/B].
    dzisiaj byłem w jednym składzie ale innym i wszystko mówi co chciałem i pokazywali co chciałem jak to jeszcze potwierdzi się w paleniu to bede ich chwalił.
    Faktycznie ci na składach mogą nie wiedziec co im dostarczyli do sprzedaży. Na WZ przewozowych stosują oni tylko wpisy węgiel miał, eco,kostka itp. bez wpisu z jakiej kopalni pochodzi.

  19. #1559

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    SVER

    - „Pieklorz” skladywegla.pl: 12,7 [28] 779 61,33
    - rosyjski [Byków]: 17,53 [nowa dostawa 16,3; 15,48] [24] 760 46,25
    - „Pieklorz bytomski" z Żernickiej: 15,2; 16,54; 16,27; 16,96; 16,79 [28-29,5] 880*25/24,1=913 55,83
    - oryginalny Pieklorz z Bobrka z 2011 [Karoka]: 17,75 [28-29,5] 860*25/24,4=881 49,63
    - oryginalny Pieklorz z Bobrka z 2012: 18,98; 19,77 [popiół 4,2% wagi, wysoka spiekalność] [28-29,5] 900 46,45
    - Jaret Plus [Karoka]: 17,0 [27] 890???*25/24,7=900,1 52,95
    - Juliusz: 16,9 [25-26 zależnie od sprzedawcy] 850???*25/24,5=867 51,3
    - Ledvice: 12,87 [24 polski sprzedawca, 17,8 czeska kopalnia] 550*25/24,4=563 43,74

    Ranking wg ceny za MJ:

    1) Ledvicki - 43,74 [uwaga - z powodu niskiej kaloryczności będzie duże zużycie zimą];
    2) rosyjski - 46,25 [wg mnie najlepszy jak dotąd z testowanych]
    3) Pieklorz z Bobrek centrum oryginalny z 2012 - 46,45 [uwaga tylko do palników żeliwnych lub obrotowych bo w zwykłych się spieka]
    4) Pieklorz z Bobrek centrum oryginalny z 2011 - 49,63
    5) Juliusz - 51,3
    6) Jaret Plus - 52,95
    7) „Pieklorz bytomski" z Żernickiej - 55,83
    "Pieklorz" ze skladywegla.pl - 61,33 [porażka, był mokry co wpłynęło na wynik]
    SUSPENSER, zmień te ceny za MJ bo to jest mylące. Skoro z kilograma osiągasz 17 MJ to 1 tony jest 17.000 MJ a to jest 17 GJ. Więc jak obliczasz w rankingu wg ceny, a pod uwagę bierzesz cenę za 1 tonę to otrzymujesz cenę 1 GJ.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  20. #1560

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Faktycznie ci na składach mogą nie wiedziec co im dostarczyli do sprzedaży. Na WZ przewozowych stosują oni tylko wpisy węgiel miał, eco,kostka itp. bez wpisu z jakiej kopalni pochodzi.
    wybacz ale ja chce wiedzieć co kupuję i jak nie udzielą mi takiej informacji co mają na placu co moge wybrać to niestety ale kupuję ich towaru.
    i mam nadzieje że suspenser nie jest stronniczy bo co tu robi to jest kawał dobrej roboty bo w przeciwnym razie nic tu by nie maiło sensu.

Strona 78 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony