dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 677
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 13530
  1. #1621

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ok dobrze, że napisałeś krótko i konkretnie.

    W Goleniowie masz PSB Mrówka - przedzwoń i spytaj co mają w ofercie - może będzie któryś z testowanych przeze mnie [kupiłem w okolicznej Mrówce].
    Popatrz co masz do wyboru w lokalnych składach [worki z nadrukami] - może będzie jakiś podobny do już przetestowanych.

    Uważaj na ogłoszenia w Allegro - "młody węgiel kamienny" to Ledvice - testowałem go - jeśli nie zraża Cię częste dorzucanie do zasobnika to jak na swoją cenę jest niezły - patrz testy.

    W Pieklorza 28,5 MJ/kg za 779 zł nie wierz bo to ściema na 100%, prawdziwego w oryginalnych workach będę testował za kilka dni [kosztuje 1 000 zł/tonę].

    Boję się już kupować wszystkiego co ma poniżej 28 , zależy mi na wysokiej kalorczyności, ponieważ w momencie kiedy regulator uruchamia pompe temperatura spada z 65 st do 38 i przy tym co mam nie ma mowy o dojściu do temp zadanej a max to około 50 st. Żeby złapać temeperature musiałem na czeskim drogopale oczywiście zasugerowany ich wskazówkami zmniejszać czasu podawania i w skrajnym momencie były to ustawienia 20/20 . Efekt poza syfem był taki , że tona zeszła mi w niecałe 3 tygodnie a koszt ok 860 zł z transportetm. Dlatego jeśli miałbym wydłużyć (a wydaje mi się ,ze przy bieżących temperaturach czyli między 8 - 0 st na szybko dochodządzycm do zad tem eko mógłbym to wydłużyć o min drugie tyle to oszczędność jest oczywista. Inna sprawa ,że to bliźniak a obok mieszkają teście, którzy zrzucacją sie na opał i po 3 tonach spalonych w tym sezonie zaczynają mi sie przyglądać Jeśli wiecie o czym mówie

  2. #1622

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    Inna sprawa ,że to bliźniak a obok mieszkają teście, którzy zrzucacją sie na opał i po 3 tonach spalonych w tym sezonie zaczynają mi sie przyglądać Jeśli wiecie o czym mówie
    sory że pytam - ale Ty hangar jakiś ogrzewasz? 3tony w tym sezonie? i te spore spadki temperatury przy załączeniu pompy (rozumiem że od c.o.) - oprócz dobrego grochu to ja bym raczej zastanowił się nad ustawieniami pieca

  3. #1623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    Witaj! SUSPENSER
    ,dzięki za skierowanie na odpowiedni wątek ,aczkowlwiek już tu zaglądałem i nawet próbowałem sie kontakować z karoka z prośbą o sprzedaż dobrego grochu ale jakoś pozostawił to bez szerszej odpowiedzi.
    Pytałeś o eko wysokokaloryczny, bobrka teraz nie sprowadzam dopóki jego jakość nie będzie stabilna bo na razie to toto-lotek a obsmarowywania po forum nie ścierpię
    Obecnie czasem udaje mi się ściągnąć 27-kę ale przyjeżdża auto i niecałe dwa dni i nie ma to co cię będę terminami dwa czy trzy tygodnie pocieszał ?
    Przerabiałem to przez dwa sezony z innymi firmami i dziękuję.
    Jest to wysyłam a nie że jakiś wirtualny węgiel kiedyś wyślę.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #1624

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Pytałeś o eko wysokokaloryczny, bobrka teraz nie sprowadzam dopóki jego jakość nie będzie stabilna bo na razie to toto-lotek a obsmarowywania po forum nie ścierpię
    Obecnie czasem udaje mi się ściągnąć 27-kę ale przyjeżdża auto i niecałe dwa dni i nie ma to co cię będę terminami dwa czy trzy tygodnie pocieszał ?
    Przerabiałem to przez dwa sezony z innymi firmami i dziękuję.
    Jest to wysyłam a nie że jakiś wirtualny węgiel kiedyś wyślę.

    Karoka ,czy mógłbym za Twoim pośrednictwem kupić 1 T????? tego PIEKLORZA ??? Ewentualne problemy biorę na siebię i dlatego też piszę to na forum a nie prv, żebyś miał świadków . Po prostu chce go kupić ale z pewnego źródła oryginalnie zapakowany. Istnieje taka możliwość??? pozdrawiam Wojtek

  5. #1625

    Domyślnie

    Cytat Napisał artecki Zobacz post
    sory że pytam - ale Ty hangar jakiś ogrzewasz? 3tony w tym sezonie? i te spore spadki temperatury przy załączeniu pompy (rozumiem że od c.o.) - oprócz dobrego grochu to ja bym raczej zastanowił się nad ustawieniami pieca
    Witaj - hangarem tego bym nie nazwał jest to bliźniak niesymetryczny czyli 1 mieszkanie większe drugie mniejsze. i pod całością obu mieszkań są 3 garaże z piwnica i kotłownią. Łączna powierzchnia MIESZKALNA to ok 260-270 m2 + 100m2 na garaże ale w nim są dwa grzejnik i głowice skręcone na 2. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego tak jest pompy przykręcone na 1 a efekt cały czas jest ten sam. Jak czytam ,ze pieca w ogóle sie nie wyłącza ,tylko po prostu cały czas sobie chodzi i sam przechodzi w stan podtrzymania to włos mi jeży na głowie bo u mnie było by to 2-4 worki dziennie. Póki co sytuacje ratuje mi regulator ,który przeniosłem na piętro tam gdzie są grzejniki i teraz po wszystkich tych akcjach mieszcze sie w około 1, - 1,5 worka dziennie. Idąc dalej tym tropem wydaję mi sie że izolacja budynku pomijając już to , że jest nowy jest chyba ok bo jak przeniosłem regulator na góre i ustawiłem 23st to piec w taką pogodę jak teraz włącza sie 2- 3 razy dziennie, czyli na chłopski rozum budynek nie wytraca temperatury w jakiś nienormalny sposób. Dużo również idzie na podgrzewanie pieca samego siebie w podtrzymaniu ok 30-40 min temp najpierw idzie w górę z 65 dochodzi do 78 (wiadmom wyłącza sie pompa nie ma odbioru) na tych 78 stoji chwilę i pomału spada az zejdzie poniżej 65 i wtedy zaczyna pracować . Takich cyki w dniu jest kilknaście i zastanawiam sie czego to moze być przyczyną. z góry dziękuję za jakieś porady i pozdrawiam serdecznie Wojtek

  6. #1626

    Domyślnie

    Proponuję wątek o ekogrochu rozszerzyć również o ranking sprzedawców i tak zaczynam.

    Przed chwilą kupiłem

    http://allegro.pl/ekogroszek-pieklor...829398411.html


    Kontakt tel: 10/10 /Pan zarzekał się , że jest to 1000000% oryginał zapakowany przez kopalnię

    Wysyłka "za pobraniem" - uprzedziłem ,że jeśli worki nie będą oryginalnie zapakowane. Paczki nie odbiorę. Jak ,tylko dojedzie , skończe DROGOPALA i odpale Pieklorza to odrazu zdam recenzję czy polecam sprzedawcę czy nie. pozdrawiam Wojtek

  7. #1627

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    Proponuję wątek o ekogrochu rozszerzyć również o ranking sprzedawców i tak zaczynam.

    Przed chwilą kupiłem

    http://allegro.pl/ekogroszek-pieklor...829398411.html


    Kontakt tel: 10/10 /Pan zarzekał się , że jest to 1000000% oryginał zapakowany przez kopalnię

    Wysyłka "za pobraniem" - uprzedziłem ,że jeśli worki nie będą oryginalnie zapakowane. Paczki nie odbiorę. Jak ,tylko dojedzie , skończe DROGOPALA i odpale Pieklorza to odrazu zdam recenzję czy polecam sprzedawcę czy nie. pozdrawiam Wojtek

    i D........ teraz przyglądam sie tym fotkom i to nie jest pakowane w kopalni ,tylko w jakimś bio polu. Facet zapewnia mnie ,że będzie super WOW. Strasze i wygrażam, że obsmruje go w necie jak to będzie lipa to mówi, że da mi oświadczenie ,ze będę mógł to zwrócić na ich koszt. BRAĆ CZY NIE BRAĆ powiedzcie Panowie bo ja chyba wpadam juz w jakiś obłęd

  8. #1628

    Domyślnie

    Jak chcesz kupić eko pakowane w kopalni to musisz szukać gdzieś indziej, jak chcesz Pieklorza pakowanego u pośrednika to właśnie go zamówiłeś.
    Jeżeli sprzedawca będzie uczciwy to eko będzie to samo i będzie suche , jak nie to dostaniesz ...... .
    Przeczytaj dokładnie aukcje , wydaje mi się że jest tam błąd lub haczyk , ilość jest podana 1 tona a na palecie jest 800 kg i chyba tyle w tej cenie dostaniesz.

    Szczegółowe info o opakowaniach oryginalnych znajdziesz tu;

    http://sprzedaz-wegla.kwsa.pl/oferta_szczegolowa.php

    a parametry eko tu;

    http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/...ze_paliwa.html

    Pieklorz z bobrka jest pakowany po 20 kg a z Piekar po 25 kg w workach papierowych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bobrek.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	151268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piekary.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	151269
    Ostatnio edytowane przez KASSAR ; 28-11-2012 o 19:25

  9. #1629

    Domyślnie

    Cytat Napisał KASSAR Zobacz post
    Jak chcesz kupić eko pakowane w kopalni to musisz szukać gdzieś indziej, jak chcesz Pieklorza pakowanego u pośrednika to właśnie go zamówiłeś.
    Jeżeli sprzedawca będzie uczciwy to eko będzie to samo i będzie suche , jak nie to dostaniesz ...... .
    Przeczytaj dokładnie aukcje , wydaje mi się że jest tam błąd lub haczyk , ilość jest podana 1 tona a na palecie jest 800 kg i chyba tyle w tej cenie dostaniesz.

    Szczegółowe info o opakowaniach oryginalnych znajdziesz tu;

    http://http://sprzedaz-wegla.kwsa.pl...zczegolowa.php

    a parametry eko tu;

    http://http://paliwa_kwalifikowane.k...ze_paliwa.html

    Pieklorz z bobrka jest pakowany po 20 kg a z Piekar po 25 kg w workach papierowych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bobrek.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	151268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piekary.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	151269

    Tez na to zwróciłem uwagę bo są 4 słupy po 8 worków czyli 800kg ale on twierdzi ,że przyjedzie 40 po 25 kg . Pytanie o uczciwość........

  10. #1630
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Tylko ten Pieklorz wystawiony na allegro - jakoś nie pisze dokładnie z której to kopalni

  11. #1631

    Domyślnie

    Jak widzisz opakowanie się różni graficznie.
    W aukcji nie jest podane z jakiej kopalni jest ten Pieklorz , parametry wskazują na Bobrka ale ten oryginalnie jest pakowany po 20 kg.
    Oryginalna paleta z kopalni 40 worów po 20 = 800 kg

    A to wydaje mi się jest oryginalny Pieklorz z Bobrka i adekwatna cena za 800 kg

    http://allegro.pl/pieklorz-oryginaln...794622866.html
    Ostatnio edytowane przez KASSAR ; 28-11-2012 o 19:22

  12. #1632

    Domyślnie

    Cytat Napisał KASSAR Zobacz post
    Jak widzisz opakowanie się różni graficznie.
    W aukcji nie jest podane z jakiej kopalni jest ten Pieklorz , parametry wskazują na Bobrka ale ten oryginalnie jest pakowany po 20 kg.
    Oryginalna paleta z kopalni 40 worów po 20 = 800 kg

    A to wydaje mi się jest oryginalny Pieklorz z Bobrka i adekwatna cena za 800 kg

    http://allegro.pl/pieklorz-oryginaln...794622866.html

    ooook styka ,zrezygnowałem ,facet mnie wyzwał i jeb..... słuchawką ,czyli mogę dalej szukać

    Wygląda na to, że to Ci sami

    http://alegratka.pl/ogloszenie/orygi...0fb8b18781d9ba


    ale nie mają opcji za pobraniem ;(
    Ostatnio edytowane przez CATHARINA ; 28-11-2012 o 19:41

  13. #1633

    Domyślnie

    suspenser jak Ci sie pali ten bobrek z wrocławia?
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  14. #1634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    Karoka ,czy mógłbym za Twoim pośrednictwem kupić 1 T????? tego PIEKLORZA ??? Ewentualne problemy biorę na siebię i dlatego też piszę to na forum a nie prv, żebyś miał świadków . Po prostu chce go kupić ale z pewnego źródła oryginalnie zapakowany. Istnieje taka możliwość??? pozdrawiam Wojtek
    Nie, jak napisałem nie sprzedaję tego na razie a kiedy będę nie wiem. Po jednej tonie sprzedaję ale żeby jakoś się to opłacało to trzeba brać całe auto a co zrobię z pozostałymi 23-ema tonami. Jak się trafi jakieś gówno to następne auto czecha trzeba kupić żeby to jakoś zutylizować.
    Wtedy to jeszcze moje dzieci do sądnej starości będą tym palić i przeklinać starego hehe.

  15. #1635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    KASSAR wstawił fotki oryginalnie pakowanych pieklorzy.
    Z lewej bobrek ( 20kg), z prawej piekarski ( 25kg ).

  16. #1636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    ooook styka ,zrezygnowałem ,facet mnie wyzwał i jeb..... słuchawką ,czyli mogę dalej szukać

    Wygląda na to, że to Ci sami

    http://alegratka.pl/ogloszenie/orygi...0fb8b18781d9ba



    ale nie mają opcji za pobraniem ;(
    Ten spod tego linka jest oryginalny ale widzisz jaka cena, nie wiem czy transport jest w tym bo nie doczytałem.

  17. #1637

    Domyślnie

    karoka65 to sprzedaje twój dobry znajomy Piechota ,jedz na skład i looknij

  18. #1638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie szpieguję konkurencji
    Nie wchodzimy sobie w drogę a klient dokonuje wyboru.

  19. #1639

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie szpieguję konkurencji
    Nie wchodzimy sobie w drogę a klient dokonuje wyboru.
    Tak czy siak dziękuję za pomoc Panowie, bo o mały włos znowu bym dostał "PALIWO RAKIETOWE" jak to określali w drogopale. Za trnapsort 80 zł czyli za 800kg 880 zł. Biore to na spółkę z teściami (bliźniak) , wiec na głowe wychodzi 440 zł .Wydaje mi się , że nie ma sie nad czym zastanawiać.

  20. #1640
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Witam. Na dzisiaj dobry ekogroszek pakowany oryginalnie to tylko Ekoret z Zakładu Przeróbczego Juliusz w Sosnowcu (KHW ) albo Pieklorz z ZG Piekary Śląskie ( KWSA). Bobrek w tym roku zabija spiekalność i jest tak jak pisze Karoka - loteria. Musicie się pogodzić z koniecznością używania eko pakowanego przez składy opału, zresztą często przewyższa ono jakością pakowane oryginalnie. Wszyscy jesteście członkami jakichś społeczności lokalnych, więc radzę wysondować, czym palą sąsiedzi i gdzie się zaopatrują. Właściciele lokalnych składów opału są w większości ludźmi takimi samymi jak Wy - zależy im na zysku, ale chcą też być szanowani, nie lubią kiedy się im wymyśla od złodziei i oszustów, no i nie pozostają anonimowi. Swój towar będą sprzedawać także za rok, za dwa i za dziesięć lat i klient musi do nich wrócić, żeby biznes w ogóle miał sens, a najlepiej żeby przyprowadził kolejnego. Catharina, poza zmianą opału powinieneś moim zdaniem rozważyć montaż zaworu czterodrogowego, jego odpowiednie ustawienie pozwoli Ci wyeliminować te duże spadki temperatur, a mogą one doprowadzić nawet do zniszczenia kotła. Przy nowej instalacji montaż nie powinien być specjalnie trudny, wystarczy Ci zawór 5/4 cala, koszt około 200 - 250 PLN bez siłownika, ale ten nie jest konieczny. Bez zaworu pompa po załączeniu wywala Ci całą ciepłą wodę z kotła w instalację a w jej miejsce ładuje całą wychłodzoną wodę z grzejników i rur - temp. musi spaść. Defro Duo ma bardzo prosty sterownik, może napisz coś o Twoich ustawieniach. Pozdrawiam - Jacek
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 29-11-2012 o 14:25

Strona 82 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony