dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 677
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 13530
  1. #1641

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Na dzisiaj dobry ekogroszek pakowany oryginalnie to tylko Ekoret z Zakładu Przeróbczego Juliusz w Sosnowcu (KHW ) albo Pieklorz z ZG Piekary Śląskie ( KWSA). Bobrek w tym roku zabija spiekalność i jest tak jak pisze Karoka - loteria. Musicie się pogodzić z koniecznością używania eko pakowanego przez składy opału, zresztą często przewyższa ono jakością pakowane oryginalnie. Wszyscy jesteście członkami jakichś społeczności lokalnych, więc radzę wysondować, czym palą sąsiedzi i gdzie się zaopatrują. Właściciele lokalnych składów opału są w większości ludźmi takimi samymi jak Wy - zależy im na zysku, ale chcą też być szanowani, nie lubią kiedy się im wymyśla od złodziei i oszustów, no i nie pozostają anonimowi. Swój towar będą sprzedawać także za rok, za dwa i za dziesięć lat i klient musi do nich wrócić, żeby biznes w ogóle miał sens, a najlepiej żeby przyprowadził kolejnego. Catharina, poza zmianą opału powinieneś moim zdaniem rozważyć montaż zaworu czterodrogowego, jego odpowiednie ustawienie pozwoli Ci wyeliminować te duże spadki temperatur, a mogą one doprowadzić nawet do zniszczenia kotła. Przy nowej instalacji montaż nie powinien być specjalnie trudny, wystarczy Ci zawór 5/4 cala, koszt około 200 - 250 PLN bez siłownika, ale ten nie jest konieczny. Bez zaworu pompa po załączeniu wywala Ci całą ciepłą wodę z kotła w instalację a w jej miejsce ładuje całą wychłodzoną wodę z grzejników i rur - temp. musi spaść. Defro Duo ma bardzo prosty sterownik, może napisz coś o Twoich ustawieniach. Pozdrawiam - Jacek

    Witam Cie Jacku i dzięki za informację. Korzystam z konta żony, która w czasie budowy domu pisała na forum, stąd ta CATHARINA a ja na imię mam Wojtek Problem u mnie jest taki, że w samym Szczecinie za wielu składów nie ma a już o tym , żeby kupić coś oryginalnie zapakowanego nie ma mowy. Szczerze powiedziawszy moje odczucia na dzień dzisiejszy są mieszane i uważam ,że poniekąd sprzedawcy trochę zasłużyli na złą opinię co rzuca cień na całą branżę. Ja jestem bardzo świeży i w żaden sposób nie umiem , nie chce nikogo oceniać ale nawet ten przykład z wczoraj, czyli zamówienie eko od sprzedawcy, przyczym dość precyzjnie pytałem ,czy jest workowany przez kopalnie na wszystkie moje pytania odpowiadał twierdząco a tzn, że kłamał. Dopiero pomoc tutaj uświadomiła mi różnicę (póki co w opakowaniu) między eko pakowanym przez producenta a eko pakowanym przez skład i choćby tam było złoto nie umiem zaufać nikomu ,który już przy pierwszym kontakcie kłamie. Dlaczego odrazu nie powiedział mi wprost??? o Taniopal.pl już nawet mówić mi sie nie chce bo to nie ma sensu. Podsumuwując 3 razy kupiłem w taniopal (wtopa) raz chciałem kupić od kogoś innego (kłamstwo) i generalnie zakup grochu zaczyna mi sie kojarzyć z wtopami a stanie przy piecu po pół nocy powoduje odczucia depresyjne . Być może coś mam nie tak z tym piecem. Czytałem dużo o tym zaworze 4D i myślę nad jego zakupem i pytanie czy umiałbym sobie sam poradzic z jego montażem jako laik ????? Sterownik w piecu to TECH AG-LUX http://www.therm.pl/product,843,2528023.html coś takiego ,tylko bez PID. Ja jestem informatykiem i być może ja robię coś nie tak na dzień dzisiejszy czytając porad na forum moje ustawienia są takie 5 sek podawanie co 15 sek dmuchawa na 60% ,wiem ,że to moze być za dużo ale na poziomie 10 do 20% ona dmucha trochę słabo i ogień taki jest trochę jak świeczka między 20-40 wydaję mi się ,ze jest najbardziej optymalnie ale ogień juz robi sie taki jakby poszarapany i przy tym paliwie co mam teraz nie spala go do końca i dopiero miedzy 40 a 60 mam wrażenie ,ze popiół jest miększy a powyżej 60 czyli do 100 to juz nie ma żadnej róznicy w tym piecu. Klapka uchylona na ok 2 cm i max temp jaką udaje mi sie osiągnąc to 53 st. W 1000% zgadzam sie powodem szybkiej utraty temperatury (na logikę), wraca wszystko zimne ale czy on nie powinen nagrzewać się szybciej z tych 38 do tych wspomianych 53 dochodzi w około godziny.

  2. #1642

    Domyślnie

    przy wyłączonej pompie CO nagrzewa ci się z 38 do 53 przez godzinę?? To trochę długo.
    A czyściłeś piec z sadzy na ściankach, ruszcie i kominie?? U mnie praktycznie nie dochodził do zadanej i wpierdzielał opału bardzo dużo, jak przez półtora miesiąca nie czyściłem pieca.
    Po wyczyszczeniu wszystkiego z samej sadzy a miałem 4 pełne szuflady na popiół piec chodził o niebo lepiej.
    Tak że moim zdaniem czyszczenie to podstawa co najmniej raz na dwa tygodnie

  3. #1643

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    przy wyłączonej pompie CO nagrzewa ci się z 38 do 53 przez godzinę?? To trochę długo.
    A czyściłeś piec z sadzy na ściankach, ruszcie i kominie?? U mnie praktycznie nie dochodził do zadanej i wpierdzielał opału bardzo dużo, jak przez półtora miesiąca nie czyściłem pieca.
    Po wyczyszczeniu wszystkiego z samej sadzy a miałem 4 pełne szuflady na popiół piec chodził o niebo lepiej.
    Tak że moim zdaniem czyszczenie to podstawa co najmniej raz na dwa tygodnie
    Przy wyłączonych dużo szybciej ok .10-15 min sorrka za niedoprezycowanie. Czyszcze Piec co 2-3 tygodnie

  4. #1644
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Witam. CATHARINA, do montażu zaworu 4D musisz rozciąć rury i mieć palnik, butelkę z gazem, pastę i cynę jeżeli instalacja w Cu albo zagniatarkę jeżeli w plastiku. Poza tym pisałeś, że masz w podziemiu ogrzewane garaże, więc będzie pewnie trochę gimnastyki z nisko przebiegającymi powrotami od tych grzejników. Myślę, że lepiej dać zarobić parę stówek fachowcowi, tylko go pilnuj, bo naprawdę różne cuda już widziałem ze sposobem montażu tego zaworu. Jest na forum wątek o zaworze 4D, ale najprościej jak się da to tak: montujesz na zasilaniu, oś pozioma zaworu 80 - 120cm nad osią powrotu do kotła, pompa CO za zaworem, wyjście na CWU przed zaworem, powrót z CWU poniżej zaworu ( możliwie nisko), na osi poziomej zaworu zasilanie z kotła i powrót z instalacji a na pionowej wyjście na instalację i powrót do kotła. Co do ustawień sterownika to spróbowałbym jednak obniżyć nadmuch do ok. 40% i wyeliminować zrzucanie niedopałków wydłużając przerwę w podawaniu. Poza tym uważam przymykanie przysłony dmuchawy za ostateczność, stosuję dopiero kiedy zmniejszanie siły nadmuchu nie daje zadowalających efektów albo kiedy " buczy" na mniejszych prędkościach - ale są różne szkoły. Spróbuj też przymykać trochę czopuch, po jednej zapadce i obserwuj, czy nie dymi na kotłownię. Co do opału, to radzę Ci pojeździć po lokalnych składach - nie hipermarketach- i wziąć po dwa worki, przetestować i jestem pewny, że znajdziesz coś dobrego. Nie zwracaj uwagi na to, czy jest pakowany oryginalnie, tylko na to jak Ci się spala. Pozdrawiam - Jacek.

  5. #1645

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    i D........ teraz przyglądam sie tym fotkom i to nie jest pakowane w kopalni ,tylko w jakimś bio polu. BRAĆ CZY NIE BRAĆ powiedzcie Panowie bo ja chyba wpadam juz w jakiś obłęd
    Kupiłem na składzie w Zabrzu ''Pieklorza'' ale w workach 20 kg. Nie wiem teraz co mam o tym myśleć, sprzedają worki po 25 kg i 20 kg? A może jeden jest ''fałszywy'' a drugi ''prawdziwy''?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0687.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	151503

  6. #1646

    Domyślnie

    robus2000, tak wyglądają oryginalne worki. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś zadał sobie tyle trudu, by je podrabiać
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  7. #1647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Wojtku szukasz dobrego ekogroszku, może zamiast kupować w internecie. Przejedź się po składach w miejscu twojego zamieszkania i kup w kilku po 50 kg na próbę, sprawdź który najpiej wypadnie i zamów większą ilość. Ja w zeszłym roku kupiłem z internetu w znanej uznanej firmie RESOVER 4 tony i co pierwsza dostawa totalna porażka czarny pył z kamieniami popiół 42% i smród w domu. Potem długa droga reklamacji i dostałem kolejne 4 tony super miału w granulacji 0-5mm . Żeby go rozpalić potrzebowałem 15l wody by utworzyć błoto i 10 kg groszku by błoto nie przelatywało przez ruszta . W tym roku już się wyleczyłem z zakupów w internecie. Kupiłem 4 próbki z okolicznych składów wybrałem ten który wypadł najlepiej i palę, a od internetowych naciągaczy trzymam się z daleka. Tobie też to radzę bo będziesz zaliczał wtopę za wtopą !

  8. #1648
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    karoka65 to sprzedaje twój dobry znajomy Piechota ,jedz na skład i looknij
    Leży już u mnie woreczek w garażu i czeka na testy - zasyp za 2 dni
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #1649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    suspenser jak Ci sie pali ten bobrek z wrocławia?
    Z Wrocławia jest ten opisany jako z Żernickiej:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...g-wg-SUSPENSER
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #1650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    Boję się już kupować wszystkiego co ma poniżej 28 , zależy mi na wysokiej kalorczyności, ...
    Niestety pod ten właśnie najczęściej podszywają kiepski węgiel - zgadnij dlaczego

    Zobacz co wynika z testów i jakie są różnice pomiędzy Pieklorzami a innymi - w Twoim przypadku gdy chcesz osiągnąć na kotle dużą moc jeśli kupisz węgiel spiekający się będziesz miał kłopoty bo albo będziesz jego część wyrzucał w postaci niedopalonych spieków albo będziesz musiał zmniejszyć moc [czyli nadmuch - temperaturę w palniku], żeby zdążał się wypalić.

    Skoro jednak zamówiłeś Pieklorza na próbę to skróć podawanie do 3 s, zmniejsz trochę nadmuch i dopasuj czas przerwy [to zmniejszy ilość spieków].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1651
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Leży już u mnie woreczek w garażu i czeka na testy - zasyp za 2 dni
    Brałeś SUSPENSER może coś od tej firmy B&E link poniżej albo ktoś brał ,najbardziej zainteresował mnie ekogroszek w tych big-bagach

    http://eko-groszek.org/index.php/zamowienie

  12. #1652

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Brałeś SUSPENSER może coś od tej firmy B&E link poniżej albo ktoś brał ,najbardziej zainteresował mnie ekogroszek w tych big-bagach

    http://eko-groszek.org/index.php/zamowienie
    teoretycznie wyglądają dobrze ,ciekawe jak to jest w praktyce.

    powiem wam ciekawostkę wysłałem mail-a do tej firmy zapytanie czy wyślą mi na próbę
    50kg orzechII wesołej i w niemal natychmiastowej odpowiedzi poprosili mnie o kontakt gdzie po 10min zadzwonili i powiedzieli że niema problemu wyslą mi aby sobie sprawdzić.

    także już na wstepie wielki plus zobaczymy jak się będzie palił.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 30-11-2012 o 09:53

  13. #1653

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    teoretycznie wyglądają dobrze ,ciekawe jak to jest w praktyce.

    powiem wam ciekawostkę wysłałem mail-a do tej firmy zapytanie czy wyślą mi na próbę
    50kg orzechII wesołej i w niemal natychmiastowej odpowiedzi poprosili mnie o kontakt gdzie po 10min zadzwonili i powiedzieli że niema problemu wyslą mi aby sobie sprawdzić.

    także już na wstepie wielki plus zobaczymy jak się będzie palił.
    Nie podoba mi się ta firma...brak adresu,NIP, regon,brak nazwisk -choćby właściciela, kontakt tylko przez formularz zamówienia... adres emai na gmail-u??tylko telefon,firma krzak?? zwija działaność a telefony lądują w koszu...masakra jakaś... jak ktoś nie ma nic do ukrycia ładuje ZAWSZE pełne namiary na firmę....
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 30-11-2012 o 10:16

  14. #1654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Nie podoba mi się ta firma...brak adresu,NIP, regon,brak nazwisk -choćby właściciela, kontakt tylko przez formularz zamówienia... adres emai na gmail-u??tylko telefon,firma krzak?? zwija działaność a telefony lądują w koszu...masakra jakaś... jak ktoś nie ma nic do ukrycia ładuje ZAWSZE pełne namiary na firmę....
    poproś o te dane i nie ma problemu.
    http://www.eko-groszek1.oferteo.pl/

    firma AMBER GOLD miała nipy sripy i cuda wianki w necie iiiiiiiiiiiiii

    przy sprzedazy aut w ogłoszeniach jak niema numeru vin to też nie jesteś zainteresowany tym autem.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 30-11-2012 o 11:36

  15. #1655

    Domyślnie

    ZUG Ja mówię że mi się nie podoba!!! a co zrobią inni to juz ich sprawa... ja od takiej firmy NIC bym nie kupił...

  16. #1656

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. CATHARINA, do montażu zaworu 4D musisz rozciąć rury i mieć palnik, butelkę z gazem, pastę i cynę jeżeli instalacja w Cu albo zagniatarkę jeżeli w plastiku. Poza tym pisałeś, że masz w podziemiu ogrzewane garaże, więc będzie pewnie trochę gimnastyki z nisko przebiegającymi powrotami od tych grzejników. Myślę, że lepiej dać zarobić parę stówek fachowcowi, tylko go pilnuj, bo naprawdę różne cuda już widziałem ze sposobem montażu tego zaworu. Jest na forum wątek o zaworze 4D, ale najprościej jak się da to tak: montujesz na zasilaniu, oś pozioma zaworu 80 - 120cm nad osią powrotu do kotła, pompa CO za zaworem, wyjście na CWU przed zaworem, powrót z CWU poniżej zaworu ( możliwie nisko), na osi poziomej zaworu zasilanie z kotła i powrót z instalacji a na pionowej wyjście na instalację i powrót do kotła. Co do ustawień sterownika to spróbowałbym jednak obniżyć nadmuch do ok. 40% i wyeliminować zrzucanie niedopałków wydłużając przerwę w podawaniu. Poza tym uważam przymykanie przysłony dmuchawy za ostateczność, stosuję dopiero kiedy zmniejszanie siły nadmuchu nie daje zadowalających efektów albo kiedy " buczy" na mniejszych prędkościach - ale są różne szkoły. Spróbuj też przymykać trochę czopuch, po jednej zapadce i obserwuj, czy nie dymi na kotłownię. Co do opału, to radzę Ci pojeździć po lokalnych składach - nie hipermarketach- i wziąć po dwa worki, przetestować i jestem pewny, że znajdziesz coś dobrego. Nie zwracaj uwagi na to, czy jest pakowany oryginalnie, tylko na to jak Ci się spala. Pozdrawiam - Jacek.

    Witaj Jacek - Jeśli chodzi o zawór 4D to jednoznacznie mi wytłumaczyłeś, że sam tego nie zrobie ale koniecznie musze to zamontoać z tym, że poczekam z tym chyba do końca sezonu???? Nie powinno chyba przez ten okres stać coś z piecem???.

    Testowałem wczoraj te nastawy z otwartą klapka na maxa ale kicha po 40 min grzania temperatura pieca osiągneła ok. 45 st. potem ją przymknąłem do połowy i troche zrobiło się żwawiej i doszła do 54 i tak zostawiłem. Dzisiaj jeszcze zobaczę od począktu do końca ile zajmie mu nagrzanie. Sprawa czopucha u mnie jest o tyle skomplikowana ,że budowlańcy w komorze komina ,której miałby być wkład z rozpędu wmurowali cegłę ceramiczną na całej długośći komina co wyszło na samym końcu w trakcie uzbrajania kotłowni. Przez ta cegłę za zgodą kominiarza a z racji tego ,ze jest on długi bo 3 kondygnacje pozwolił nam na wyskoście dwóch kondygnacji zredukować przekrój komina do 130. Problem jest taki ,że jak piec jest na podtrzymaniu to wali dym do środka ,dlatego trochę boję sie jeszcze dodatkowo go przykręcać. Jeśli chodzi o składy to własnie jest ten problem, że w Szczecinie ich jest bardzo mało może z 2 czy 3 , żaden nie ma oryginalnie pakowanego a jeden duży z tradycją w ogóle nie ma Pieklorza.

  17. #1657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ZUG Ja mówię że mi się nie podoba!!! a co zrobią inni to juz ich sprawa... ja od takiej firmy NIC bym nie kupił...
    z calym szacunkiem Piotrek42 to ja też inaczej tego nie zrozumiałem
    a że tak podchodzisz to twoja sprawa.

    staram się nie określać czegoś/kogoś jak go nie znam

    a odnośnie tej firmy to w moim przypadku dwa woreczki wegla to już dopiero przekręt.

    narazie co mi się spodobało jest to że potrafią głupie dwa woreczki przysłać aby sobie sprawdzić a zapewniam takich maili telefonów do różnych firm zapodałem b.wiele i to ŻADNA nie chciała ze mną rozmawiać o takich manewrach.

    a co za węgiel to wyjdzie w kotle

  18. #1658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Wojtku szukasz dobrego ekogroszku, może zamiast kupować w internecie. Przejedź się po składach w miejscu twojego zamieszkania i kup w kilku po 50 kg na próbę, sprawdź który najpiej wypadnie i zamów większą ilość. Ja w zeszłym roku kupiłem z internetu w znanej uznanej firmie RESOVER 4 tony i co pierwsza dostawa totalna porażka czarny pył z kamieniami popiół 42% i smród w domu. Potem długa droga reklamacji i dostałem kolejne 4 tony super miału w granulacji 0-5mm . Żeby go rozpalić potrzebowałem 15l wody by utworzyć błoto i 10 kg groszku by błoto nie przelatywało przez ruszta . W tym roku już się wyleczyłem z zakupów w internecie. Kupiłem 4 próbki z okolicznych składów wybrałem ten który wypadł najlepiej i palę, a od internetowych naciągaczy trzymam się z daleka. Tobie też to radzę bo będziesz zaliczał wtopę za wtopą !

    W Szczecine są 3 składy Zachodnipomorskie to jakaś biała plama

  19. #1659

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    W Szczecine są 3 składy Zachodnipomorskie to jakaś biała plama
    też jestem z zachodniopomorskiego i zgadzam się w 100%
    dlatego jesteśmy skazani na wysyłki a z tym to różnie bywa to fakt

  20. #1660

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    z calym szacunkiem Piotrek42 to ja też inaczej tego nie zrozumiałem
    a że tak podchodzisz to twoja sprawa.

    staram się nie określać czegoś/kogoś jak go nie znam

    a odnośnie tej firmy to w moim przypadku dwa woreczki wegla to już dopiero przekręt.

    narazie co mi się spodobało jest to że potrafią głupie dwa woreczki przysłać aby sobie sprawdzić a zapewniam takich maili telefonów do różnych firm zapodałem b.wiele i to ŻADNA nie chciała ze mną rozmawiać o takich manewrach.

    a co za węgiel to wyjdzie w kotle
    Być może ja jestem juz zbyt podejrzliwy a nie boisz sie w takim przypadku, że dwa worki wyślą jakieś SUPER a potem 2 tony jakiegos gów.... szczerze mówiąc tego najbardziej sie boje przy testach. Ale fakt faktem ,ze ja juz jestem troche "zryty" i wszedzie widzę spisek a to mój pierwszy sezon po następnych 3 zamiast tego awatara będzie moje zdjęcie w kaftanie pod kroplówką a obok psychiatra

Strona 83 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony