dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 677
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 13530
  1. #1661

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    też jestem z zachodniopomorskiego i zgadzam się w 100%
    dlatego jesteśmy skazani na wysyłki a z tym to różnie bywa to fakt

    Ale gdzieś okolice szczecina???????? - Może by stworzyć jakąs grupę........

  2. #1662

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    Być może ja jestem juz zbyt podejrzliwy a nie boisz sie w takim przypadku, że dwa worki wyślą jakieś SUPER a potem 2 tony jakiegos gów.... szczerze mówiąc tego najbardziej sie boje przy testach. Ale fakt faktem ,ze ja juz jestem troche "zryty" i wszedzie widzę spisek a to mój pierwszy sezon po następnych 3 zamiast tego awatara będzie moje zdjęcie w kaftanie pod kroplówką a obok psychiatra
    pewnie że nasuwa się taka myśl ale stać mnie aby przszło po nich "tornado"
    k..wa co to za kraj abyśmy musieli sie tak bać nic tylko brać wszystkich pod jeden mianownik zwany przekręt
    myślę że możemy sobie tu wiele rzeczy o tym pisać bo jak ktoś chce kogoś uderzyć zawsze kij się znajdzie.
    od dzisiaj przestane ufać swojemu psu bo mnie moze uj...bać.

    jestem z okolic koszalina.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 30-11-2012 o 13:53

  3. #1663

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    pewnie że nasuwa się taka myśl ale stać mnie aby przszło po nich "tornado"
    k..wa co to za kraj abyśmy musieli sie tak bać nic tylko brać wszystkich pod jeden mianownik zwany przekręt
    myślę że możemy sobie tu wiele rzeczy o tym pisać bo jak ktoś chce kogoś uderzyć zawsze kij się znajdzie.
    od dzisiaj przestane ufać swojemu psu bo mnie moze uj...bać.

    jestem z okolic koszalina.
    No masz rację, może troche się zapędziliśmy/ zapędziłem w podejrzeniach , może dlatego , że świeżo po budowie jeszcze jestem rany pomału sie goją chociaz Taniopal troche je rozdrapał.

  4. #1664

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    No masz rację, może troche się zapędziliśmy/ zapędziłem w podejrzeniach , może dlatego , że świeżo po budowie jeszcze jestem rany pomału sie goją chociaz Taniopal troche je rozdrapał.
    pewnie że trzeba być czujnym i mieć ograniczone zaufanie ale ludzie nie możemy się tak bać bo bym nigdy nie wyjechał z domu bo mogę do niego nie wrócić.
    tak naprawdę to w tym kraju nic nie jest pewne

  5. #1665

  6. #1666

    Domyślnie

    o takim rzeczach to my wiemy ale co zrobić siedzieć w zimnym

    dlatego my wszyscy mam tego dosyć

    ale skończmy te dewacje bo susspenser nas pogoni

  7. #1667

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Niestety pod ten właśnie najczęściej podszywają kiepski węgiel - zgadnij dlaczego

    Zobacz co wynika z testów i jakie są różnice pomiędzy Pieklorzami a innymi - w Twoim przypadku gdy chcesz osiągnąć na kotle dużą moc jeśli kupisz węgiel spiekający się będziesz miał kłopoty bo albo będziesz jego część wyrzucał w postaci niedopalonych spieków albo będziesz musiał zmniejszyć moc [czyli nadmuch - temperaturę w palniku], żeby zdążał się wypalić.

    Skoro jednak zamówiłeś Pieklorza na próbę to skróć podawanie do 3 s, zmniejsz trochę nadmuch i dopasuj czas przerwy [to zmniejszy ilość spieków].

    Dzieki jak ,tylko sie pojawi skorzystam z porad min mam 5 sek ale rozumiem , że chodzi o to ,żeby często i mało ,zeby sie go "wzruszyć"

    Jeszcze pytanko - jak traktować "podtrzymanie"???? w sensie - czy ono jest ,tylko po to ,żeby utrzymał sie płomień między cyklami pracy??? (u mnie np przy takim nastawieniu" wystarczy nawet 15 sek co 40 min i mały żar sie utrzymuje. Czy np. można go trakować jak "podtrzymywacz" temperatury w kotle???? Zmierzam do tego ,ze jak wcześniej pisałem piec podłączony mam pod regulator ,który wiadomo włącza i wyłącza pompe CO, i teraz np piec stoji przez 5 godzin i w zasadzie nic nie robi, tylko podtrzymuje , ale powiedzmy co godzinę temp spada poniżej zadanej i sie zaczyna "pusty przebieg" Zwiększyłem juz histereze do 5 st co trochę wydłuża ten cykl ale czy podtrzymaniem można próbować to jakoś wyregulować???? Oczywiście przy założeniu ,ze żadna z pomp nie pracuje. Trochę sie bawiłem teraz ,ze np co 10 min podawałem po 20 sek i robiłem częst i długie przedmuchy ale po tygodniu mam wrażenie ,ze piec strasznie sie zabrudził w sadzy do takiego stopnia ,ze zapchało aż szparę miedzy rusztem, czy to może być przyczyną????

  8. #1668
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Witam. Wojtek, ja zamiast przymykać przesłonę zmniejszyłbym jeszcze siłę nadmuchu - ale jak pisałem są różne szkoły. Z Twojego postu wynika, że komin zwęża Ci się u góry? Hmmm.... Ja nie kominiarz, ale już raczej wolałbym węższy ale jednakowy z góry na dół, bez żadnych przewężeń na przebiegu przewodu. Napiszę teraz coś wbrew sobie, bo jak koledzy wiedzą jestem zwolennikiem stosowania naprawdę dobrego ekogroszku, uważam że tak jest taniej, zdrowiej dla kotła i wygodniej. Dla kogoś bez doświadczenia, koniecznie chcącego kupić eko pakowane przez kopalnię i bliskiego nerwicy, wywołanej kolejnymi porażkami przy zakupie opału i próbach spalenia tegoż, najprostsza rada jest taka - kup sobie Retopal, nie powinno być problemu z zakupem oryginalnie pakowanego. Spalisz go ok. 20-25% więcej niż dobrego towaru i wybierzesz więcej popiołu, mniej więcej raz dziennie obstukasz talerz retorty z popiołu spieczonego w szlakę - zajmie Ci to jakieś 10 sekund, ale dom ogrzejesz na pewno. Retopal spali się i da ciepło przy zachowaniu proporcji podawanie - przerwa w zakresie 1-2 do 1-3 i praktycznie dowolnej sile nadmuchu. KWK Piast ruch II ( dawniej Czeczott) pakuje go w papierowe worki, może któryś z kolegów zapoda Ci foto bo wstyd się przyznać, ale ja tego nie umiem. Przeważnie jest dość mocno zawilgocony, więc trzeba otwierać worki na ok. dwa zasypy naprzód żeby dosechł. Jak już odpoczniesz po nerwówce, rozpocznij próby zmierzające do obniżenia spalania i ilości popiołu. W ten sposób nauczysz się palić w retorciaku a rodzina Ci nie zamarznie przy okazji tej edukacji. Pieklorz z Bobrka w tym roku jest węglem dość trudnym, będziesz miał z nim problemy, Piekary też nie zawsze są cacy a na oryginalnie pakowany Ekoret w Szczecinie wydasz majątek. Pozdrawiam - Jacek

  9. #1669

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Wojtek, ja zamiast przymykać przesłonę zmniejszyłbym jeszcze siłę nadmuchu - ale jak pisałem są różne szkoły. Z Twojego postu wynika, że komin zwęża Ci się u góry? Hmmm.... Ja nie kominiarz, ale już raczej wolałbym węższy ale jednakowy z góry na dół, bez żadnych przewężeń na przebiegu przewodu. Napiszę teraz coś wbrew sobie, bo jak koledzy wiedzą jestem zwolennikiem stosowania naprawdę dobrego ekogroszku, uważam że tak jest taniej, zdrowiej dla kotła i wygodniej. Dla kogoś bez doświadczenia, koniecznie chcącego kupić eko pakowane przez kopalnię i bliskiego nerwicy, wywołanej kolejnymi porażkami przy zakupie opału i próbach spalenia tegoż, najprostsza rada jest taka - kup sobie Retopal, nie powinno być problemu z zakupem oryginalnie pakowanego. Spalisz go ok. 20-25% więcej niż dobrego towaru i wybierzesz więcej popiołu, mniej więcej raz dziennie obstukasz talerz retorty z popiołu spieczonego w szlakę - zajmie Ci to jakieś 10 sekund, ale dom ogrzejesz na pewno. Retopal spali się i da ciepło przy zachowaniu proporcji podawanie - przerwa w zakresie 1-2 do 1-3 i praktycznie dowolnej sile nadmuchu. KWK Piast ruch II ( dawniej Czeczott) pakuje go w papierowe worki, może któryś z kolegów zapoda Ci foto bo wstyd się przyznać, ale ja tego nie umiem. Przeważnie jest dość mocno zawilgocony, więc trzeba otwierać worki na ok. dwa zasypy naprzód żeby dosechł. Jak już odpoczniesz po nerwówce, rozpocznij próby zmierzające do obniżenia spalania i ilości popiołu. W ten sposób nauczysz się palić w retorciaku a rodzina Ci nie zamarznie przy okazji tej edukacji. Pieklorz z Bobrka w tym roku jest węglem dość trudnym, będziesz miał z nim problemy, Piekary też nie zawsze są cacy a na oryginalnie pakowany Ekoret w Szczecinie wydasz majątek. Pozdrawiam - Jacek

    DZIEKI GARAZ - PARTER - PIĘTRO na poziomie garaż komina ma 160 i od poziomu parter ---> piętro redukuje sie na 130 tak nakazał kominiarz i pod tym warunkiem stwierdził ,ze zrobi odbiór budynku a wtedy to jakby było dla mnie najważniejsze i nawet nie pytałem czemu tak. Z Pieklorzem coś musi być na rzeczy bo ja nic nie mówiłem gościowi jak zamawiałem a on juz ,tylko niech Pan wydłuży przerwe ,z tym, że jeszcze jedno pytanie ,które mnie nurtuje a troche wstyd zapytac ale jeszcze młodzik jestem ,więc mam prawo. Czy podajnik/palnik rynnowy to to samo co retorta??? Bo być może zbagatelizowałem Wasze ostrzeżenia ale u mnie po prostu jest otwór z którego wyjeżdza eko razem z nadmuchem pali i spada z tej rynny ,czy w takim przypdaku spieki mogą mieć az tak ważny wpływ???? Bo z tego co czytałem to pisali" że spiek coś tam mu zablokował ale ja u siebie nie bardzo wiem co on mógłby zablokować on po prostu spada.


    coś takiego ,tylko te dysze są mniej zaokrąglone

    http://luskar.com.pl/zdjecia/7/1/6/3...?lm=1286340041
    Ostatnio edytowane przez CATHARINA ; 30-11-2012 o 15:31

  10. #1670
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Witam. No sorki Wojtek, nie doczytałem w Twoim pierwszym poście że to Duo Uni i potraktowałem jak Duo. Rynna to zupełnie inny palnik niż retorta i powinien sobie lepiej radzić z trudnymi węglami. Tym niemniej nadal uważam, że najlepiej zaczynać naukę od łatwych i właśnie to Ci doradzam. Tyle, że w rynnie masz też możliwość spalania miału, więc może rozważ jakiś eko-miał. Pozdrawiam - Jacek

  11. #1671

    Domyślnie

    sprawdzę napewno , narazie nie ukrywam chciałbym nieco odpocząć od pieca i pomieszkać w nowym domu )

  12. #1672
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    też jestem z zachodniopomorskiego i zgadzam się w 100%
    dlatego jesteśmy skazani na wysyłki a z tym to różnie bywa to fakt
    Hehe no nic tylko otwierać skład w Szczecinie. U mnie w mieście 10 tysięcznym są 4 składy. Sprawdziłem wszystkie w żadnym mi takiego śmietnika jak w internecie nigdy nie sprzedano

  13. #1673
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    ...ale najbardziej wyrachowanych procederem jest kupno węgla w Malezji, Rosji czy na Ukrainie, który ma bardzo wysoką kaloryczność. Jest za mocny na nasze piece i trzeba go czymś osłabić.... - nosz qrde jakiś "fachowiec" to chyba pisał - co to znaczy za mocny i za duża kaloryczność tzn. co - kocioł mi się stopi
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1674

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    ...ale najbardziej wyrachowanych procederem jest kupno węgla w Malezji, Rosji czy na Ukrainie, który ma bardzo wysoką kaloryczność. Jest za mocny na nasze piece i trzeba go czymś osłabić.... - nosz qrde jakiś "fachowiec" to chyba pisał - co to znaczy za mocny i za duża kaloryczność tzn. co - kocioł mi się stopi
    Pal antracytem z dmuchawa otwartą na full i mrozach -25 st

  15. #1675
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    co to znaczy za mocny i za duża kaloryczność tzn. co - kocioł mi się stopi
    weź worek antracytu rozpal go na ruszcie żeliwnym i potraktuj ostro dmuchawą
    najpierw upłynni się opał, następnie spłynie razem z rusztem do popielnika
    R-290 pod strzechy

  16. #1676
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Pal antracytem z dmuchawa otwartą na full i mrozach -25 st
    szybki jesteś
    R-290 pod strzechy

  17. #1677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    szybki jesteś
    Coś za wolno Ci sie napisałao no nic..ale wnioski te same

  18. #1678
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Coś za wolno Ci sie napisałao no nic..ale wnioski te same
    wszystko przez to, że ty ogarnąłeś temat jednym zdaniem, a ja potrzebowałem aż dwa
    R-290 pod strzechy

  19. #1679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Hehe no nic tylko otwierać skład w Szczecinie. U mnie w mieście 10 tysięcznym są 4 składy. Sprawdziłem wszystkie w żadnym mi takiego śmietnika jak w internecie nigdy nie sprzedano
    wiesz że o tym myslę i już z karoka rozmawiałem

  20. #1680

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    wiesz że o tym myslę i już z karoka rozmawiałem

    ))))) no , przypuszczam ,że ludzie by tutaj się rzucili na coś takiego bo przypuszczam ,ze takich jak ja jest tutaj mnóstwo. Pytanie...... jakiego rodzaju są marże na tym.

Strona 84 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony