dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 677
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 13530
  1. #1681
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    z calym szacunkiem Piotrek42 to ja też inaczej tego nie zrozumiałem
    a że tak podchodzisz to twoja sprawa.

    staram się nie określać czegoś/kogoś jak go nie znam

    a odnośnie tej firmy to w moim przypadku dwa woreczki wegla to już dopiero przekręt.

    narazie co mi się spodobało jest to że potrafią głupie dwa woreczki przysłać aby sobie sprawdzić a zapewniam takich maili telefonów do różnych firm zapodałem b.wiele i to ŻADNA nie chciała ze mną rozmawiać o takich manewrach.

    a co za węgiel to wyjdzie w kotle
    Mam rozumieć ze kupiłeś na próbę 2 woreczki od firmy B&E ?

  2. #1682

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Mam rozumieć ze kupiłeś na próbę 2 woreczki od firmy B&E ?
    tak jadą do mnie

  3. #1683

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    ))))) no , przypuszczam ,że ludzie by tutaj się rzucili na coś takiego bo przypuszczam ,ze takich jak ja jest tutaj mnóstwo. Pytanie...... jakiego rodzaju są marże na tym.
    tak tylko ja myslałem pod kątem fili ponieważ to ułatwia wprowadzenie w temat co też jest związane z mniejszą prowizją co jest zrozumiałe.
    o ile się nie mylę to marża wynosi 10%

  4. #1684
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    tak jadą do mnie
    A ,który wiozłeś i czy te 2 woreczki nazywają się big-begi

  5. #1685
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    DZIEKI GARAZ - PARTER - PIĘTRO na poziomie garaż komina ma 160 i od poziomu parter ---> piętro redukuje sie na 130 tak nakazał kominiarz i pod tym warunkiem stwierdził ,ze zrobi odbiór budynku a wtedy to jakby było dla mnie najważniejsze i nawet nie pytałem czemu tak. Z Pieklorzem coś musi być na rzeczy bo ja nic nie mówiłem gościowi jak zamawiałem a on juz ,tylko niech Pan wydłuży przerwe ,z tym, że jeszcze jedno pytanie ,które mnie nurtuje a troche wstyd zapytac ale jeszcze młodzik jestem ,więc mam prawo. Czy podajnik/palnik rynnowy to to samo co retorta??? Bo być może zbagatelizowałem Wasze ostrzeżenia ale u mnie po prostu jest otwór z którego wyjeżdza eko razem z nadmuchem pali i spada z tej rynny ,czy w takim przypdaku spieki mogą mieć az tak ważny wpływ???? Bo z tego co czytałem to pisali" że spiek coś tam mu zablokował ale ja u siebie nie bardzo wiem co on mógłby zablokować on po prostu spada.


    coś takiego ,tylko te dysze są mniej zaokrąglone

    http://luskar.com.pl/zdjecia/7/1/6/3...?lm=1286340041
    a co kominiarz miał do komina ,gdzie projekt budynku -kotłowni?

  6. #1686
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    Dzieki jak ,tylko sie pojawi skorzystam z porad min mam 5 sek ale rozumiem , że chodzi o to ,żeby często i mało ,zeby sie go "wzruszyć"

    Jeszcze pytanko - jak traktować "podtrzymanie"???? w sensie - czy ono jest ,tylko po to ,żeby utrzymał sie płomień między cyklami pracy??? (u mnie np przy takim nastawieniu" wystarczy nawet 15 sek co 40 min i mały żar sie utrzymuje. Czy np. można go trakować jak "podtrzymywacz" temperatury w kotle???? Zmierzam do tego ,ze jak wcześniej pisałem piec podłączony mam pod regulator ,który wiadomo włącza i wyłącza pompe CO, i teraz np piec stoji przez 5 godzin i w zasadzie nic nie robi, tylko podtrzymuje , ale powiedzmy co godzinę temp spada poniżej zadanej i sie zaczyna "pusty przebieg" Zwiększyłem juz histereze do 5 st co trochę wydłuża ten cykl ale czy podtrzymaniem można próbować to jakoś wyregulować???? Oczywiście przy założeniu ,ze żadna z pomp nie pracuje. Trochę sie bawiłem teraz ,ze np co 10 min podawałem po 20 sek i robiłem częst i długie przedmuchy ale po tygodniu mam wrażenie ,ze piec strasznie sie zabrudził w sadzy do takiego stopnia ,ze zapchało aż szparę miedzy rusztem, czy to może być przyczyną????
    Tak - chodzi o częstsze wzruszanie żaru.

    Podtrzymanie ma tylko podtrzymać żar i nie dopuścić do wygaśnięcia kotła - jak to wyregulować w palniku rynnowym nie wiem, bo mam doświadczenie tylko z retortowymi.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #1687
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Brałeś SUSPENSER może coś od tej firmy B&E link poniżej albo ktoś brał ,najbardziej zainteresował mnie ekogroszek w tych big-bagach

    http://eko-groszek.org/index.php/zamowienie
    Szkoda, że nie napisałeś tego 2 dni temu bo jechałem przez Stryków i mogłem wziąć po worku na próbę - widzę, że ceny mają dobre.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #1688

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Szkoda, że nie napisałeś tego 2 dni temu bo jechałem przez Stryków i mogłem wziąć po worku na próbę - widzę, że ceny mają dobre.
    A gdzieś sie właczył że w strykowie byłes?? otworzyli ta a2 w koncu do wawy?? bo na Suwałki sie wybieram...

  9. #1689
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Pal antracytem z dmuchawa otwartą na full i mrozach -25 st
    Noo jeśli z antracytu robią "ekogroszek" to faktycznie niezłe jaja
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #1690
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Szkoda, że nie napisałeś tego 2 dni temu bo jechałem przez Stryków i mogłem wziąć po worku na próbę - widzę, że ceny mają dobre.
    A wpadłem na ich stronę dopiero wczoraj ,może jeszcze będziesz jechał tą trasą " ZUG"
    kupił zobaczymy co z tego wyjdzie.

  11. #1691
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A gdzieś sie właczył że w strykowie byłes?? otworzyli ta a2 w koncu do wawy?? bo na Suwałki sie wybieram...
    Wyskoczyłem w delegację do Wawy bo mi się na miejscu już nudziło - trzeba czasem się gdzieś przejechać, żeby nie "zardzewieć".

    Może przed zimą dam radę jeszcze wyskoczyć w delegację w Bieszczady

    A2 otworzyli i na razie jest za darmo bo dopiero bramki będą montować, więc śmigaj śmiało - tylko jedna uwaga na odcinku Wawa-Stryków nie ma żadnej stacji paliw [musiałem zjechać na Grodzisk i 3 km od A2 jest fajna BP].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #1692

    Domyślnie

    NO patrz... http://www.workowany-opal.pl/ ale chociaż uczciwie piszą ze ruskie eko.... kto nie wie to może się przewieść...

  13. #1693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A wpadłem na ich stronę dopiero wczoraj ,może jeszcze będziesz jechał tą trasą " ZUG"
    kupił zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Zobaczymy co ZUG napisze, ja sobie zapamiętam i jeśli będzie mi po drodze na któryś z ich składów to wezmę po worku na testy [z Łodzi przywiozłem węgiel ze skladywegla.pl do testu bo poprzedni bardzo kiepsko wypadł].

    Niezłe sobie suweniry z wycieczek przywożę co nie
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    NO patrz... http://www.workowany-opal.pl/ ale chociaż uczciwie piszą ze ruskie eko.... kto nie wie to może się przewieść...
    Na testach rosyjski wypadł u mnie świetnie, ale antracyt to na pewno nie jest, więc nie wiadomo co to za rosyjski.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #1695
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zobaczymy co ZUG napisze, ja sobie zapamiętam i jeśli będzie mi po drodze na któryś z ich składów to wezmę po worku na testy [z Łodzi przywiozłem węgiel ze skladywegla.pl do testu bo poprzedni bardzo kiepsko wypadł].

    Niezłe sobie suweniry z wycieczek przywożę co nie
    To na zimę nic nie kupisz tylko sam testowy węgiel spalisz .

  16. #1696

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    a co kominiarz miał do komina ,gdzie projekt budynku -kotłowni?
    budowlańcy w komorze komina ,której miałby być wkład z rozpędu wmurowali cegłę ceramiczną na całej długośći komina co wyszło na samym końcu w trakcie uzbrajania kotłowni. Przez ta cegłę za zgodą kominiarza a z racji tego ,ze jest on długi bo 3 kondygnacje pozwolił nam na wyskoście dwóch kondygnacji zredukować przekrój komina do 130.

    Miałem do wyboru albo pruć po całej długości komin albo poprosić kominiarz o możliwie najmniej problemowe wyjście z tej sytuacji.

  17. #1697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To na zimę nic nie kupisz tylko sam testowy węgiel spalisz .
    Na zimę już kupiłem niestety 2 tony "Pieklorza" z Żernickiej - a tydzień czy dwa później trafiłem na rosyjski
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1698
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Na zimę już kupiłem niestety 2 tony "Pieklorza" z Żernickiej - a tydzień czy dwa później trafiłem na rosyjski
    To odsprzedaj swojego Pieklorza dla CATHARINY

  19. #1699
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał CATHARINA Zobacz post
    budowlańcy w komorze komina ,której miałby być wkład z rozpędu wmurowali cegłę ceramiczną na całej długośći komina co wyszło na samym końcu w trakcie uzbrajania kotłowni. Przez ta cegłę za zgodą kominiarza a z racji tego ,ze jest on długi bo 3 kondygnacje pozwolił nam na wyskoście dwóch kondygnacji zredukować przekrój komina do 130.

    Miałem do wyboru albo pruć po całej długości komin albo poprosić kominiarz o możliwie najmniej problemowe wyjście z tej sytuacji.
    Czyli początek masz z cegły ,a dalej wsadzony wkład ?

  20. #1700

    Domyślnie

    Tak ten rosyjski spala się bardzo dobrze ,jest bardzo "miękkim" węglem.
    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Na zimę już kupiłem niestety 2 tony "Pieklorza" z Żernickiej - a tydzień czy dwa później trafiłem na rosyjski

Strona 85 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony