dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 677
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 13530
  1. #1701

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubi27 Zobacz post
    Tak ten rosyjski spala się bardzo dobrze ,jest bardzo "miękkim" węglem.
    też trafiłem na rosyjski i pali się bardzo dobrze.
    jeśli chodzi o kaloryczność to jedynie moge porównać do kaloryczności jankowice to zużycie identyczne jedynie to popiołu jest więcej.

    także ze względu na cenę można przymknąć oko na ten popiół.

  2. #1702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Dzisiaj skończył się Pieklorz z oryginalnego worka pakowanego w kopalni - SVER=20,6 MJ/kg - super, tylko ta cena 1 000 zł/tonę wysoka.

    Trochę się spiekał, więc musiałem przełączyć ze spalania grupowego na 2 stanowe - jednak mniej się spiekał od Pieklorza, którego kopalnia sprzedaje luzem [i ma od niego wyższą kaloryczność] - podejrzewam, że do worków pakują węgiel najwyższej jakości a resztę opychają luzem - dlatego tak mało pakowanego produkują bo większość się nie nadaje i nie trzyma parametrów.

    Zasypałem Jaret Plusa z Mrówki - niebawem będzie wynik ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #1703
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    [QUOTE=SUSPENSER;5660096]Dzisiaj skończył się Pieklorz z oryginalnego worka pakowanego w kopalni - SVER=20,6 MJ/kg - super, tylko ta cena 1 000 zł/tonę wysoka.

    Trochę się spiekał, więc musiałem przełączyć ze spalania grupowego na 2 stanowe - jednak mniej się spiekał od Pieklorza, którego kopalnia sprzedaje luzem [i ma od niego wyższą kaloryczność] - podejrzewam, że do worków pakują węgiel najwyższej jakości a resztę opychają luzem - dlatego tak mało pakowanego produkują bo większość się nie nadaje i nie trzyma parametrów.
    Witam. Temp. zawnętrzna spadła o ok. 10 stC i kotły pracują z wyższą sprawnością ( mniej pary idzie w gwizdek), to ma wpływ na Twoje wyniki. Pewnie i wcześniej testowane węgle dziś miałyby lepsze wyniki. Kopalnie nie robią żadnych rozróżnień - część z bieżącego wydobycia sprzedają luzem a część workują bez żadnych badań i poszukiwania tego lepszego do zworkowania, myślę że ten worek to po prostu Ci się trafił sprzed lipca br, bo mniej więcej w lipcu Bobrek zaczął mieć problemy ze spiekalnością. Większość składów opału z konieczności ( brak miejsca) działa na zasadzie FILO, więc czasem w grudniu możesz kupić towar np. z marca. Pozdrawiam - Jacek

  4. #1704

    Domyślnie

    [QUOTE=kobra64;5660529 ( mniej pary idzie w gwizdek), to ma wpływ na Twoje wyniki.[/QUOTE]

    jak to rozumieć??

  5. #1705
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    jak to rozumieć??
    No po prostu - kocioł część paliwa zużywa na utrzymanie się w ruchu, im większe zapotrzebowanie na ciepło tym dłuższe i częstsze efektywne( dające ciepło) cykle pracy i mniejszy procent zużytego paliwa jest przeznaczany na utrzymanie kotła w ruchu a nie na grzanie domu. Praktycznie każdy przedmuch kotła w podtrzymaniu generuje stratę. Podobnie każde wyjście z trybu podtrzymania - zanim rozdmucha na tyle, żeby zaczął grzać daje stratę. W podtrzymaniu pomimo braku pracy dmuchawy ( czyli teoretycznie braku dopływu powietrza) też zawsze coś spali. Pozdrawiam - Jacek
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 03-12-2012 o 09:50

  6. #1706
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Kobra64 Jak to wygląda zamknij cytat takie coś dodaj na końcu jego wypowiedzi to na czerwono.[/QUOTE]
    Na dole tamtego postu są przyciski naciśnij na (edytuj post ) i za słowami (nie trzyma parametrów.) dodaj to na czerwono.

    ZUG to samo brak nawiasu to pogrubione (]) tak ma wyglądać [QUOTE=kobra64;5660529]


    Zobaczymy na następne testy jak wyjdą ,SUSPENSER notuj dopisuj w nawiasie przy jakich temp. robione, które testy.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 03-12-2012 o 09:52

  7. #1707
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    kobra64 Jak to wygląda zamknij cytat takie coś dodaj na końcu jego wypowiedzi to na czerwono.


    Sorki jakoś tak mi się pomieszało.



    ZUG to samo brak nawiasu to pogrubione
    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    ]

  8. #1708
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dzisiaj skończył się Pieklorz z oryginalnego worka pakowanego w kopalni - SVER=20,6 MJ/kg - super, tylko ta cena 1 000 zł/tonę wysoka.

    Trochę się spiekał, więc musiałem przełączyć ze spalania grupowego na 2 stanowe - jednak mniej się spiekał od Pieklorza, którego kopalnia sprzedaje luzem [i ma od niego wyższą kaloryczność] - podejrzewam, że do worków pakują węgiel najwyższej jakości a resztę opychają luzem - dlatego tak mało pakowanego produkują bo większość się nie nadaje i nie trzyma parametrów.
    Witam. Temp. zawnętrzna spadła o ok. 10 stC i kotły pracują z wyższą sprawnością ( mniej pary idzie w gwizdek), to ma wpływ na Twoje wyniki. Pewnie i wcześniej testowane węgle dziś miałyby lepsze wyniki. Kopalnie nie robią żadnych rozróżnień - część z bieżącego wydobycia sprzedają luzem a część workują bez żadnych badań i poszukiwania tego lepszego do zworkowania, myślę że ten worek to po prostu Ci się trafił sprzed lipca br, bo mniej więcej w lipcu Bobrek zaczął mieć problemy ze spiekalnością. Większość składów opału z konieczności ( brak miejsca) działa na zasadzie FILO, więc czasem w grudniu możesz kupić towar np. z marca. Pozdrawiam - Jacek
    Witaj,

    U mnie aż 10 st to nie było, raczej kilka st co widzę po niewielkim wzroście zużycia węgla.
    Co jakiś czas spalam worek "Pieklorza" z Żernickiej, którego mam jeszcze około 2 ton - pozwala mi to sprawdzić wpływ warunków zewnętrznych na SVER - np. dzisiaj wrzucę taki "worek kalibrujący wyniki" - dotąd znaczącego wpływu nie było, ale zobaczymy za 2 dni.
    Jeśli będzie znaczący wpływ wtedy za radą animuss-a będę notował może nie temperatury bo średniej w ciągu spalenia danego worka nie ustalę, ale np. będę podawał jakie było średnie zapotrzebowanie domu na ciepło w MJ/godzinę [dane historyczne mam bo notuję godziny zasypów].

    Ten węgiel był dość mokry, więc nie sądzę, żeby leżał od Lipca bo lato było bardzo suche i by dosechł chyba ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #1709
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Witaj,
    Ten węgiel był dość mokry, więc nie sądzę, żeby leżał od Lipca bo lato było bardzo suche i by dosechł chyba ?
    Witam. No jak leżał w foliowych workach to niekoniecznie. U nas już spadek temp. o 14 stC - piątek +12, dziś -2 ( w dzień). Pozdrawiam - Jacek

  10. #1710
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Witam,
    własnie skończyły mi się zapasy eko rożnego rodzaju np. tani opał retopal, peklorz, no-name itp. I nie wiem co kupić nowego. Chciałbym kupić jakieś 2 tony co możecie polecić ???
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  11. #1711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    Witam,
    własnie skończyły mi się zapasy eko rożnego rodzaju np. tani opał retopal, peklorz, no-name itp. I nie wiem co kupić nowego. Chciałbym kupić jakieś 2 tony co możecie polecić ???
    Witaj, SUSPENSER polecał jakiś rosyjski ekogroszek, ponoć bardzo dobry i przyjazny w paleniu. Mam pytanko testował ktoś ekogrocha od tego producenta ? http://allegro.pl/ekogroszek-wegiel-...827267457.html lub http://biocoal.pl/produkty/ekogrosze...4-kjkg-5-25-mm.

  12. #1712
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxwell61

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-242
    Posty
    44

    Domyślnie

    Polecam węgiel z Bierutowa (może Suspenser się zainteresuje). Zakupiłem u nich Jaret Plus za 800zł + 900zł Pieklorz z Bobrka. Dowóz do obornik Sląskich gratis przy 2 tonach. Póki co Jaret pali sie jak dla mnie bardzo dobrze. nie ma porównania do Taniego Opału.

    http://allegro.pl/ekogroszek-wysokoe...833858033.html

  13. #1713
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Witaj, SUSPENSER polecał jakiś rosyjski ekogroszek, ponoć bardzo dobry i przyjazny w paleniu. Mam pytanko testował ktoś ekogrocha od tego producenta ? http://allegro.pl/ekogroszek-wegiel-...827267457.html lub http://biocoal.pl/produkty/ekogrosze...4-kjkg-5-25-mm.
    Też się nad nim zastanawiam i przyłączam do pytania
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  14. #1714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxwell61 Zobacz post
    Polecam węgiel z Bierutowa (może Suspenser się zainteresuje). Zakupiłem u nich Jaret Plus za 800zł + 900zł Pieklorz z Bobrka. Dowóz do obornik Sląskich gratis przy 2 tonach. Póki co Jaret pali sie jak dla mnie bardzo dobrze. nie ma porównania do Taniego Opału.

    http://allegro.pl/ekogroszek-wysokoenergetyczny-dostawa-cala-polska-i2833858033.html
    "Pieklorz" z Bierutowa to to samo co z Żernickiej [testowałem oba], wg mnie za tą cenę nie warto.

    Póki co rosyjski z Bykowa wypadł najlepiej w relacji cena/kaloryczność [poza Ledvickim, który ma niską kaloryczność i zimą trzeba by go dość często dorzucać do zasobnika].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #1715
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. No jak leżał w foliowych workach to niekoniecznie. U nas już spadek temp. o 14 stC - piątek +12, dziś -2 ( w dzień). Pozdrawiam - Jacek
    Ale spadek średniodobowej był pewnie mniejszy a to ona najbardziej rzutuje na średnie zużycie węgla a nie chwilowa, maksymalna temperatura w dzień.

    Worki szczelne nie są i widziałem jak u mnie węgiel dosech po kilku miesiącach pod wiatą.

    Co do "worka testowego" to dopiero jutro go wrzucę bo o 4 rano skończył mi się dzisiaj węgiel [Jaret Plus z Mrówki, producent wg opisu na worku "Panmar"] i kocioł wygasł.
    Po rozpaleniu postanowiłem szybko podgrzać dom bo się trochę wystudził i powrzucałem zagracające mi kotłownię kartony - jeszcze trochę ich jest, więc zutylizuję je korzystając z okazji "nietestowego" palenia jutro.

    Tymczasem dopisuję wynik Jaret Plusa z Mrówki ...
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 04-12-2012 o 23:56
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #1716

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zobaczymy co ZUG napisze, ja sobie zapamiętam i jeśli będzie mi po drodze na któryś z ich składów to wezmę po worku na testy [z Łodzi przywiozłem węgiel ze skladywegla.pl do testu bo poprzedni bardzo kiepsko wypadł].

    Niezłe sobie suweniry z wycieczek przywożę co nie
    właśnie otrzymałem dwa worki węgla orzechII z "wesołej" zakupiony w firmie B&E energy.
    worki mocne i po zważeniu wyszło 24,6kg węgiel lekko wilgotny bez miału.
    paliło się bardzo dobrze od razu było widać jego moc i popiołu jak na lekarstwo.
    także już teraz wiem gdzie będe zakupy robił i polecam.

  17. #1717
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    właśnie otrzymałem dwa worki węgla orzechII z "wesołej" zakupiony w firmie B&E energy.
    worki mocne i po zważeniu wyszło 24,6kg węgiel lekko wilgotny bez miału.
    paliło się bardzo dobrze od razu było widać jego moc i popiołu jak na lekarstwo.
    także już teraz wiem gdzie będę zakupy robił i polecam.
    ZUG daj zdjęcie worka i węgla jaki ten węgiel wygląda ,który wybrałeś,to co napisałeś jest obiecująco dobre .Będziesz brał większa ilość teraz ?
    Może SUSPENSER też by się skusił na test

    ponawiam link do firmy :
    http://eko-groszek.org/index.php/zamowienie
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 06-12-2012 o 10:33

  18. #1718

    Domyślnie

    zrobie wieczorem.
    co do zakupu to myslę o tonie ponieważ juz zrobilem zakup latem i teraz mam suchy jak pieprz (import rusek)
    ale nastepny zakup robię u nich.

  19. #1719
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    zrobie wieczorem.
    co do zakupu to myslę o tonie ponieważ juz zrobiłem zakup latem i teraz mam suchy jak pieprz (import rusek)
    ale następny zakup robię u nich.
    W big-begach wychodzi 50 zł taniej u mnie nie problem bo wjedzie do garażu paleciakiem
    będę nabierał wiaderkiem + przesyłka 150 zł to wyszłoby 931 zł / t

  20. #1720

    Domyślnie

    tak jak ktoś ma miejsce to super.
    ja mam ponad 200m2 wolnego miejsca także jest gdzie ulokować.
    latem przywiozłem dość suchutki a teraz tak dosechł że podczas załadunku to sam pył.

    jesli chodzi o koszt to tak wyjdzie jak piszesz i do towaru daja pismo do podpisania odnośnie akcyzy która podpisujesz i odsyłasz do nich.

Strona 86 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony