dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 677
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 13530
  1. #1761
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar dracula76
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam dziś kupiłem 2 worki na próbę...

    Ekogroszek czerwony
    Eko-groszek otrzymany dzięki połączeniu dwóch typów węgli z najlepszych polskich kopalń: KWK Wesoła typ 32.1 i KWK Kazimierz - Juliusz typ 31.2 (oryginalna nazwa producenta produktu: EKORET).
    Wartość opałowa nie mniej niż 26 MJ/kg.
    W wyniku połączenia tych wysokiej jakości węgli otrzymujemy eko-groszek charakteryzujący się najwyższą wydajnością energetyczną i najniższym zużyciem pod względem ilości spalanego eko-groszku.
    Eko-groszek polecany do spalania w kotłach z podajnikiem ślimakowym (retortowym) oraz tłokowym (szufladowym).

    Cena:

    845,20 zł/tona

    --------------------------------------------------------------------------------


    Koszty dostawy:

    • Przesyłka kurierska: 149 zł

    • Przesyłka kurierska pobraniowa: 179 zł


    Specyfikacja:

    • Ciepło spalania: około 31 000 kJ/kg

    • Wartość opałowa: nie mniej niz 26 000 kJ/kg

    • Zawartość popiołu: do 4-9%

    • Uziarnienie: 5-25 mm

    worek 25kg, 40 worków na palecie = 1 tona

    link:

    http://eko-groszek.org/index.php/zam...-ekogroszek-ii

    może ktoś już kupował od nich to niech podzieli się opinią ( jak nim palić ) ja jutro będę wsypywał..
    pozdrawiam wszystkich

  2. #1762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał dracula76 Zobacz post
    witam dziś kupiłem 2 worki na próbę...

    Ekogroszek czerwony

    może ktoś już kupował od nich to niech podzieli się opinią ( jak nim palić ) ja jutro będę wsypywał..
    Stronę czy dwie wstecz było o nim - na razie nikt nie testował, więc zdaj relację jak działa.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #1763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    Co do tego ledvickiego to spróbuje zaaplikować w Galmecie, tylko nie wiem jak z kalorycznością.
    Kliknij tu i poczytaj:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...g-wg-SUSPENSER
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Ekoret ci szlakuje??? pierwszo słyszę ...porządne eko ale drogie... gdzie kupowałeś w Ochli??? czy bezpośredno z Cigacic??
    Mi także szlakuje i to maksymalnie - jeszcze żaden dotąd takich farfocli nie tworzył

    Może trafili na kiepską ścianę, nie sprawdzili i poooszło w świat paliwo-zonk.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Michał coś w drobniejszej frakcji na delikatne podniebienie też się znajdzie sam wolę drobniejszy bo chrupania nie słychać.
    Ci którzy mnie odwiedzili wiedzą jak groszek jest składowany.

  6. #1766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    Martinos widzę, że jesteś z mojej okolicy a gdzie kupiłeś ten ekogroszek?? Ja w czwartek brałem z GS-U u nas w Sobótce gość dokładnie nie wie co to za ekogroszek, ale twierdzi że z kopalni Chwałowice cena 780 zł luzem. Ogólnie objechałem kilkanaście już składów w naszej okolicy i prawda jest taka że profesjonalizmu nie ma nigdzie w naszej okolicy.

    Co do tego ledvickiego to spróbuje zaaplikować w Galmecie, tylko nie wiem jak z kalorycznością.
    Witam kolegę z Sobótki. Szkoda ze wcześniej nie wiedziałem. Prawdę mówiąc gość z gs-u nigdy nie wiedział co sprzedaje, albo nie chciał powiedzieć. Na moje oko najczęściej ma tam retopal tylko droższy niż wszędzie i mówi ze to chwłowice. Pozdrawiam.

  7. #1767
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    węgiel na grupponach

    No i rzeczywiście ludziska się garną do zakupów 100 ton już pękło w jeden dzień

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2853457410

  8. #1768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    W Sobótce niedawno moi instalatorzy montowali RBRka, wiem że w adresie było oś. Browarniane ale nie wiem czy to ulica tak się nazywa czy to osiedle.
    Świat jednak jest mały

  9. #1769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    No i rzeczywiście ludziska się garną do zakupów 100 ton już pękło w jeden dzień

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2853457410
    No chyba się czechem zasypali po uszy że taka promocja
    Przepraszam, młodym węglem kamiennym, niby dla niektórych to samo ale jak brzmi.

  10. #1770
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No chyba się czechem zasypali po uszy że taka promocja
    Przepraszam, młodym węglem kamiennym, niby dla niektórych to samo ale jak brzmi.
    Oby ludkowie na Święta ciepło z tego wycisnęli ,palić przecież trzeba, tylko jak nadążyć otwierać i wsypywać worki do zasobnika .

  11. #1771

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Oby ludkowie na Święta ciepło z tego wycisnęli ,palić przecież trzeba, tylko jak nadążyć otwierać i wsypywać worki do zasobnika .
    Panowie, nie jest tak zle z ledvickim czechem. Sam nim teraz pale (swiadomie), kupuje w Czechach. Zasobnik 150 kg wystarczyl na 8 dni (jutro nowy zasyp), wiec mrozy spokojnie przetrzymalem. W zeszly piatek bylo u nas -19 na wysokosci 2 metrow. Koszt 150kg to 60 zeta. Oczywiscie koszt z CWU. W domu 23 stopnie.
    piotr

  12. #1772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No chyba się czechem zasypali po uszy że taka promocja
    Przepraszam, młodym węglem kamiennym, niby dla niektórych to samo ale jak brzmi.
    To taki "chłyt matekingody"

    Mógłbym napisać, że szwagrowie w altanie palą baaardzo młodym węglem kamiennym [drewnem] - hmm może to było by dobre hasło dla sprzedających pellety: baaaardzo młody węgiel kamienny, albo baaardzo młode diamenty
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Panowie, nie jest tak zle z ledvickim czechem. Sam nim teraz pale (swiadomie), kupuje w Czechach. Zasobnik 150 kg wystarczyl na 8 dni (jutro nowy zasyp), wiec mrozy spokojnie przetrzymalem. W zeszly piatek bylo u nas -19 na wysokosci 2 metrow. Koszt 150kg to 60 zeta. Oczywiscie koszt z CWU. W domu 23 stopnie.
    Ja Ci się nie dziwię - powinno go schodzić o około 30% więcej od "Pieklorzy" sprzedawanych po 900 zł/tonę, więc jest to obecnie najtańszy węgiel w przeliczeniu na MJ/kg i ma mało siarki, nie pyli - sam zobacz:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...g-wg-SUSPENSER

    W przyszłym sezonie wstępnie planuję utworzyć grupę na zakup całego auta w Czechach a poworkowanie zlecić okolicznemu składowi - no chyba, że pojawi się coś lepszego ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1774

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    A kupowaliście ten Ekoret w Polmarku?? Bo właśnie jak byłem dzisiaj, to ktoś przez telefon strasznie narzekał na ekoret i dlatego nawet nie brałem na próbę, jeśli to jest Ekoret. Oryginalny powinien być w czarnych workach z żółtymi napisami. tak jak tu: http://www.agrolex.info/?page_id=78
    Eko z Agroleksu jest całkiem niezłe palę pieklorzem od nich i jest całkiem nieźle. A co najważniejsze palety popakowane stoją w starej stodole pod dachem.
    Ostatnio edytowane przez TomekSXS ; 11-12-2012 o 07:44

  15. #1775

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    sam wolę drobniejszy bo chrupania nie słychać.
    To jest bardzo ważna właściwość szczególnie jeśli ktoś ma piec tuż za ścianą. Ja tak mam

    Co do Taniego Opału co by nie mówić ale skala i zakres kampanii reklamowej robi wrażenie. Ciekawi mnie tylko jak wygląda kwestia zadowolenia klienta wyrażonego ponownym zamówieniem.
    MARTINOS

  16. #1776

    Domyślnie

    Robią tak celowo, tzw handel na jeden raz
    W przyszłym roku zmienią nazwę, miejsce siedziby i kolor na workach i znowu atak
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  17. #1777
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Psiałem wcześniej o ekorecie, u mnie spieki są nie do zlikwidowania próbowałem już róznych nadmuchów i spieka jak diabli.
    Witam. Uczciwy Ekoret jest mieszanką Wesołej i Kazimierza Juliusza, spiekającym się węglem w tej mieszance jest Wesoła, ale ja robię eko z czystej Wesołej i spieki są minimalne, dobry palacz wyeliminuje je całkowicie. Jakość jest raczej stała - mam dostawy średnio co 10 dni i każdą sprawdzam u siebie. Jedna uwaga - Wesoła nie lubi przymykania przesłony wentylatora, regulować należy raczej obrotami dmuchawy. Z kolei szlakowanie rozumiane jako spiekanie się popiołu wskazywać by mogło, że zamiast Kazimierza Juliusza ktoś sypie do mieszanki Retopal albo nawet Janinę czy Sobieskiego (Jaret), wartość opałowa takiej mieszanki będzie podobna do uczciwego Ekoretu w wypadku mieszanki z Retopalem i nieznacznie niższa w wypadku mieszanki z Jaretem , ale temp. spalania Wesołej spowoduje płynięcie i spiekanie się popiołu tego drugiego składnika. Uczciwy Ekoret - czyli mieszanka Mysłowic - Wesołej z Kazimierzem Juliuszem się nie spieka. Pozdrawiam - Jacek

  18. #1778

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    W przyszłym sezonie wstępnie planuję utworzyć grupę na zakup całego auta w Czechach a poworkowanie zlecić okolicznemu składowi - no chyba, że pojawi się coś lepszego ...
    Mąż kuzynki tak zrobił w tym roku. Koszt tony z transportem poniżej 280 zł/tona
    piotr

  19. #1779

    Domyślnie

    @kobra steruje ecoalem, ostatnie moje ustawienia to podawanie w spalaniu 3s i korekta dmuchawy -2, rowniez w podtrzymaniu zmniejszylem podawanie 5s, postoj 60 i dalem dmuchawe na 40%, poki co za wczesnie zeby wyrokowac.

    Sprzedawca zarzeka sie, ze to ekoret, zreszta retopal tez jest u niego w ofercie bo bralem na poczatku 3 worki na probe ale retopal wygladal jakby ktos mulu rzecznego do workow nasypal tyle bylo w tym wody. Ten ekoret jest suchy a dodatkowo granulacja jest grubsza, sprzedawca twierdzi,ze nic nie miesza a jedynie sam workuje i sprzedaje workowany o 100 drozej od wegla luzem.

    Jakies uwagi do powyzszych ustawien? Adres do sterownika w mojej stopce.

  20. #1780
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    A ten czeski to jest mieszanka kamiennego i brunatnego?
    Bo ja jakiś kupiłem do testów właśnie mieszany z kopalni Most - Komorany...??
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

Strona 89 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony