dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 677
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 13530
  1. #1781
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    No i rzeczywiście ludziska się garną do zakupów 100 ton już pękło w jeden dzień

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2853457410
    To jest opał z CASTORAMY http://www.castorama.pl/ekogroszek-miekki-20-kg.html
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  2. #1782
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    @kobra steruje ecoalem, ostatnie moje ustawienia to podawanie w spalaniu 3s i korekta dmuchawy -2, rowniez w podtrzymaniu zmniejszylem podawanie 5s, postoj 60 i dalem dmuchawe na 40%, poki co za wczesnie zeby wyrokowac.

    Sprzedawca zarzeka sie, ze to ekoret, zreszta retopal tez jest u niego w ofercie bo bralem na poczatku 3 worki na probe ale retopal wygladal jakby ktos mulu rzecznego do workow nasypal tyle bylo w tym wody. Ten ekoret jest suchy a dodatkowo granulacja jest grubsza, sprzedawca twierdzi,ze nic nie miesza a jedynie sam workuje i sprzedaje workowany o 100 drozej od wegla luzem.

    Jakies uwagi do powyzszych ustawien? Adres do sterownika w mojej stopce.
    Witam. Gdzie masz czujnik powrotu? Jeżeli jest właściwie umieszczony, to rozważ może wykorzystanie pompy CWU jako mieszającej( nie widzę tam żadnego mieszacza), bo strasznie tam masz zimno. Myślę że z tego powodu dogrzewa Ci nawet po osiągnięciu zadanej i potem przebija o przeszło 11 st.C ( dziś ok. 14.30) w postoju.Różnicę między zasilaniem i powrotem miałeś ok. 35 stC. Chyba go zanadto zalewasz zimną wodą i musi długo chodzić, zanim dobije do zadanej. No ale są tutaj fachowcy od eCoala, ja ten sterownik widziałem u kilku klientów i moja ingerencja ograniczała się zazwyczaj do korekty dmuchawy. Masz ok.17 stC wahania temp. na kotle - moim zdaniem to co najmniej o połowę za dużo. Jakie masz zużycie? Co do węgla, to Retopal przyjeżdża z kopalni taki, jak opisałeś - no, czasami w lecie trochę lepiej wygląda. A Ekoret się nie spieka. Tak jest i tak wynika zresztą z charakterystyki węgli, które składają się na tą mieszankę. Zapytaj tego sprzedawcę, z jakiej kopalni ma Ekoret i napisz, co Ci odpowiedział. Pozdrawiam - Jacek

  3. #1783

    Domyślnie

    Węgiel mają z Juliusza do 27MJ

    Czujnik jest właściwie umieszczony ale niestety CWU jest na innym powrocie.

    W każdym razie o tym zimnym powrocie to zdaję sobie z tego sprawę, czekam tylko na głowice do grzejników bo potrzebowałem z wyniesioną kapilarą i termin był 4 tygodnie. Jak dojadą głowice, uruchomię grzejniki i zobaczymy efekt.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 11-12-2012 o 15:25

  4. #1784

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    W Sobótce niedawno moi instalatorzy montowali RBRka, wiem że w adresie było oś. Browarniane ale nie wiem czy to ulica tak się nazywa czy to osiedle.
    Świat jednak jest mały
    Zgadza się - taka ulica. Świat mały a internet wielki ,bo firma znana u nas tylko z tego źródła.

  5. #1785
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Jack18 a Ty Sobótki też???
    Ostatnio edytowane przez Michal1507 ; 11-12-2012 o 18:04
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  6. #1786

    Domyślnie

    Ha, ze strony dystrybutora (krypto-reklama „Barter S.A.”) zniknął ten ekogroszek. Na stronach Leroy Merlin tez go nie mogę już namierzyć. Ale w razie co znajdę gdzieś pusty worek i wrzucę to zdjęcie. A póki co opis: worek czarny, po środku gdzieś na 2/3 popiersie uśmiechniętego górnika z białymi zębami. Na worku napisano „GWARANCJA JAKOŚCI”, co w cale nie jest zabawne...

  7. #1787

    Domyślnie

    A póki co kupiłem na próbę worki ekogroszku EKO JET. Wartość opałowa 28-30MJ/kg; spiekalność (liczba RI: 0), popiół 4%, siarka 0,4%. EKO JET jest to nazwa własna. Polski pochodzi z kopalni z Mysłowic i kosztuje w hurcie 855zł/t, natomiast drugi EKO JET jest rosyjski i kosztuje w hurcie 750zł/t. Oczywiście ceny bez akcyzy na osobę fizyczną. Zapalę, zobaczę, ocenię i podzielę się opinią.

  8. #1788

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    Jack18 a Ty Sobótki też???
    Tak tez...

  9. #1789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    A póki co kupiłem na próbę worki ekogroszku EKO JET. Wartość opałowa 28-30MJ/kg; spiekalność (liczba RI: 0), popiół 4%, siarka 0,4%. EKO JET jest to nazwa własna.
    Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować
    Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #1790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    To Castorama kupuje w Zgorzelcu "Tani Opał" a nie na odwrót, więc "nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Mąż kuzynki tak zrobił w tym roku. Koszt tony z transportem poniżej 280 zł/tona
    Właśnie o to chodzi - niech wtedy nawet ma o 2 MJ/kg mniej to i tak cena jest nieporównywalnie niższa od "Pieklorzy" po 900 zł/tonę, które mają zaledwie o 30% większy SVER.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #1792
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować
    Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo
    Z bieda-szybów SUSPENSER . Ja jutro dostane próbkę węgla z karena.pl 30 kg ISKRY ZÓŁTEJ i za free do testów 30 kg jakiejś nowości. Jak spale dam znać.

  13. #1793

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować
    Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo
    I ja generalnie pierwszy raz się z takim spotkałem. Polski pochodzi z kopalni KHW Mysłowice-Wesoła, Rosyjski - nie mam pojęcia. Przetestuję i zobaczę. Póki co podaję namiar na stronę bezpośredniego importera: http://www.mal-sped.pl/strona,ekogroszek

  14. #1794

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Właśnie o to chodzi - niech wtedy nawet ma o 2 MJ/kg mniej to i tak cena jest nieporównywalnie niższa od "Pieklorzy" po 900 zł/tonę, które mają zaledwie o 30% większy SVER.
    Dobry pomysł. Byłbym zainteresowany udziałem w takim imporcie.

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Z bieda-szybów SUSPENSER . Ja jutro dostane próbkę węgla z karena.pl 30 kg ISKRY ZÓŁTEJ i za free do testów 30 kg jakiejś nowości. Jak spale dam znać.
    Potwierdzam. Dziś dzwonili do mnie. Za 25zł wysyłają 2 worki do testów. Jeden wybrany przeze mnie "żółta iskra" + jakaś ich propozycja.
    MARTINOS

  15. #1795
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Węgiel mają z Juliusza do 27MJ

    Czujnik jest właściwie umieszczony ale niestety CWU jest na innym powrocie.

    W każdym razie o tym zimnym powrocie to zdaję sobie z tego sprawę, czekam tylko na głowice do grzejników bo potrzebowałem z wyniesioną kapilarą i termin był 4 tygodnie. Jak dojadą głowice, uruchomię grzejniki i zobaczymy efekt.
    Witam Zakład Przeróbczy Juliusz - to by się zgadzało, no ale o niczym jeszcze nie świadczy. Jak to masz CWU na innym powrocie? To ile króćców powrotu masz w piecu? Zresztą jakkolwiek by nie było, to wpięcie powrotu z CWU do powrotu z CO to 1-2 mb. rurki i ze 3 kształtki plus godzina roboty. Głowice i uruchomienie grzejników raczej niewiele pomoże - po dogrzaniu pomieszczeń głowice zamkną grzejniki i na powrót i tak pójdzie zimna woda. Pozdrawiam - Jacek

  16. #1796

    Domyślnie

    Dzięki za rady, nie chce już za bardzo robić offtopa wię to już ostatni raz, króćce powrotu w rbr są dwa, przeróbka będzie ale za rok (mieszkam w anglii), a z tymi grzejnikami jest tak, ze mam jeden maly grzejnik w garażu , który będzie otwarty cały czas ustawię tylko przepływ na wkładce, wracająca z tego grzejnika woda będzie miała za zadanie podmieszać to co wraca z reszty pozostałe grzejniki raczej nie otworzą się jednocześnie, a jak nie wypali no cóż trzenba przezimować i uduskonalić za rok.

    Co dofirmy i węgla to jest toraczej znany dostawca w Gorzowie ta firma isnieje już w tym samym miejscu od 20 lat nie sądze,że robiąjakieś wałki.

    Pozdrawiam Sławek

  17. #1797
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Dobry pomysł. Byłbym zainteresowany udziałem w takim imporcie.

    Potwierdzam. Dziś dzwonili do mnie. Za 25zł wysyłają 2 worki do testów. Jeden wybrany przeze mnie "żółta iskra" + jakaś ich propozycja.
    Ok o imporcie podrzucę temat latem.

    Co do Karena to jutro i ja zamówię skoro taka promocja, Juliusza testowałem, więc też wezmę iskrę żółtą i zobaczę co jeszcze dorzucą ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dobrze, że nie wziąłeś Ekoretu bo ja go dzisiaj zasypałem i spieka się jak diabli - nawet bardziej niż Pieklorz bytomski z tego roku.
    Zrobiłem co mogłem ustawiając co się dało w trybie 2 stanowym, żeby go zużyć, ale i tak rosną farfocle aż miło
    SVER Ekoretu = 18,71 MJ/kg - wynik całkiem dobry, ale był drogi [990 zł/tonę] i spieka się bardzo, więc przy zwykłym palniku absolutnie bym go nie używał.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1799
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    SVER Ekoretu = 18,71 MJ/kg - wynik całkiem dobry, ale był drogi [990 zł/tonę] i spieka się bardzo, więc przy zwykłym palniku absolutnie bym go nie używał.
    Witam. No skąd wy kurde bierzecie spiekający się Ekoret... Pisałem już ale powtórzę - Wesoła, czyli spiekający się węgiel w tej mieszance nie lubi manewrów przysłoną wentylatora. Jeżeli masz więcej tego węgla to spróbuj otworzyć przysłonę całkowicie i wyregulować wyłącznie prędkością dmuchawy. Pozdrawiam-Jacek

  20. #1800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. No skąd wy kurde bierzecie spiekający się Ekoret... Pisałem już ale powtórzę - Wesoła, czyli spiekający się węgiel w tej mieszance nie lubi manewrów przysłoną wentylatora. Jeżeli masz więcej tego węgla to spróbuj otworzyć przysłonę całkowicie i wyregulować wyłącznie prędkością dmuchawy. Pozdrawiam-Jacek
    Przesłona jest u mnie cały czas otwarta bo Bruli bardzo dobrze reguluje obroty dmuchawy.

    Ekoret miałem stąd:

    http://www.polmark.com.pl/ekogroszek_ekoret

    Link do strony Ewgor Bis:

    http://www.ekogroszek.info.pl/content/view/2/2/

    Fotka worka:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ekoret po 990.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	153997  
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 90 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony