dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 677
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 13530
  1. #1821

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Oj teraz widzę,że coś mi się pomyliło - chyba Karena nie pakuje jednak Mysłowic tylko Kazimierz i Chwałowice, a to kolega Zagoj opisywał wrażenia z palenia Eko Jetem, który ma pochodzić właśnie z Mysłowic. Tym bardziej nie rozumiem, co ja mam do Iskry żółtej czy niebieskiej... Ale zaproszenie dla Suspenser aktualne. Pozdrawiam - Jacek
    jeśli chodzi o węgiel z KWK Wesoła to potwierdzam za...bisty węgiel.
    zakupiłem w B&E energy.

  2. #1822

    Domyślnie

    A jaki kupiłeś ten B&E energy, w jakim kolorze worka?

  3. #1823

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    A jaki kupiłeś ten B&E energy, w jakim kolorze worka?
    a czemu pytasz w jakim worku?
    mi akurat zapakowali od ekogroszku.

  4. #1824

    Domyślnie

    bo mają w ofercie różne typy i inaczej kolorują worki
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  5. #1825

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    bo mają w ofercie różne typy i inaczej kolorują worki
    to wiadoma sprawa wystarczy wejść na ich stronę i dokładnie jest opisany kazdy węgiel.
    mi przysłali na próbę dwa worki ale ja zakupiłem sort orzechII wesołej i akurat były to worki z nadrukiem ekogroszek.
    ale moge zrobić fotki
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 14-12-2012 o 13:43

  6. #1826
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A karaka65 ma suchy i nie pisz kol nieprawdy!! bo orginalny ekoret jest pakowany w zakładzie przetwórczym w przezroczyste worki z zielonym nadrukiem
    Dzięki za obronę. Pewnie, że jest oryginalnie pakowany Ekoret i pewnie , że są składy które mają suchy ekogroszek, ale przyznać muszę że po wsypaniu do zasypu nie był aż tak mokry. Był wilgotny. Inna sprawa to kaloryczność ekogroszku Carbo Stal ( i to nie jest wina składu żeby nie było )) ). Wsypałem trzy worki Carbo Stal zielonego tj, 75 kg nie spiekał się, ale poszedł w cztery dni - troszkę za szybko.
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  7. #1827

    Domyślnie

    Miałem napisać, to piszę. Wrażenia po ekogroszku EKO-JET gdzieś z Rosji. Po tym jak wygasł w dzień dwa razy i po przestawieniu w trybie „PODTRZYMANIA” 20s /6 minut wygasł i tak jeszcze dwa razy (czyli w sumie 4 od momentu zasypu), co mnie zdziwiło, bo naprawdę pięknie się palił, tzn. płomień, szybko rosnąca temperatura i praktyczny brak spieków. Nie dając więc za wygraną kupiłem jeszcze jeden worek, zasypałem dzisiaj rano i do tej pory pali się bez wygaśnięcia. Teraz już chyba wiem co źle zrobiłem wcześniej. Rano pozmieniałem nastawy dmuchawy i wyłączyłem całkowicie alarm braku opału i luz. Fakt, że po otwarciu worka w środku była wilgoć, ale nie przyuważyłem czy sam ekogroszek był wilgotny, czy była to kwestia spocenia się podczas transportu i leżakowania w workach LDPE. Kupię więc 0,5 tony tego rosyjskiego, bo cena 750zł/t przy wartości opałowej 30MJ (potwierdzone certyfikatem) jest uważam baaaardzo atrakcyjna.

  8. #1828
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. A co ja mam do tego? Jestem małym, lokalnym sprzedawcą. Znam swoich klientów, mam spisane jakie mają kotły , co im sprzedałem w poprzednim sezonie i jakie mieli nastawy sterowników - w większości dwustawnych. Jak ta Karena pakuje to co pisze, to po prostu tak ma być. Wesoła to obecnie najlepszy towar na rynku, pozostałe zalety tego węgla docenisz przy czyszczeniu kotła. Może i tymi Ledvicami wyjdzie Ci ciut taniej ( skoro tak twierdzisz i masz na to pomiar, to nie dyskutuję), ale zważ sobie popiół, u mnie ostatnio z 320 kg ( 2 zasypy + czyszczenie ścian kotła)) było niepełne wiaderko 20l, po zważeniu 11,8 kg. Jak będziesz w okolicy Krakowa to podjedź, dam Ci 2 worki na próbę bo sam jestem ciekaw wyniku z ciepłomierza. Pozdrawiam - Jacek
    Już myślałem, że poleciłeś nas znajomemu sprzedawcy - wiem, że wielu z nich się zna.

    Kocioł wyczyściłem przed zasypem, więc jak najbardziej zmierzę objętość i zważę popiół.

    Dziękuję za zaproszenie - chętnie podjadę gdy będę w okolicy - pewnie dopiero gdy zima zelżeje wybiorę się w okolice Krakowa a potem dalej na wschód - taką sobie delegację planuję [jak dotrę do Lublina wezmę na test także Eko jet - a].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #1829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Suspenser zwróć uwagę na zawartość wszystkich worków. U mnie jest tak, że mniejsze worki zawierają same grube kawałki. Tę większe worki wg mnie już są z większą domieszką drobnicy. Dzwoniłem do nich aby powiedzieli mi co i jak bo jak na to patrzę to sprawia wrażenie, że z jednej kupy nie było to pakowane.
    Hm pierwszą partię wrzuciłem hurtem przecinając worki nożykiem - przy drugiej zwrócę uwagę i wrzucę worki osobno - mogę nawet przetestować je osobno
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #1830

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    to wiadoma sprawa wystarczy wejść na ich stronę i dokładnie jest opisany kazdy węgiel.
    mi przysłali na próbę dwa worki ale ja zakupiłem sort orzechII wesołej i akurat były to worki z nadrukiem ekogroszek.
    ale moge zrobić fotki
    To jak palisz w retortowym orzechem??
    A na stronie wygląda to w ten sposób: http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie

    Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

    Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html
    a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.
    Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

    Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??

  11. #1831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Kamilka Zobacz post
    Mała poprawka Karoka65
    To nie pani zamawiała dla mamy eko do Kielc ?
    Dzwoniła jakaś pani chyba z Niemiec czy Anglii żeby wysłać dla mamy.

  12. #1832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

    Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html
    a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.
    Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

    Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??
    Co Ty piszesz chłopie to przecież NUMER 1 w polsce
    3kg popiołu po spaleniu 1-ej tony - tak jakoś się chwalą.

    Co do Brucera to bliżej mu chyba do 40kW, a w jakim kotle go kolega ma i jakiej mocy ?

  13. #1833
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    To jak palisz w retortowym orzechem??
    A na stronie wygląda to w ten sposób: http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie

    Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

    Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html
    a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.
    Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

    Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??
    To nie wina kotła tylko kiepskiego węgla.

    Napisali zerowa spiekalność a masz kalafiory i to przy Brucerze - reklamuj dziadostwo bo Cię oszukali.

    Kup Ledvicki to zużycie będzie podobne a spieków zero, no i cena prawie o połowę niższa.
    Do tego naprawdę trzeba się postarać spieprzyć ustawienia, żeby mieć z nim kłopoty.

    Jak nie będziesz mógł zwrócić dziadostwa wrzucaj na przemian z Ledvickim worek jednego i drugiego do zasobnika to taka mieszanka spali się z dużo mniejszymi spiekami.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1834
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Już myślałem, że poleciłeś nas znajomemu sprzedawcy - wiem, że wielu z nich się zna.

    Kocioł wyczyściłem przed zasypem, więc jak najbardziej zmierzę objętość i zważę popiół.

    Dziękuję za zaproszenie - chętnie podjadę gdy będę w okolicy - pewnie dopiero gdy zima zelżeje wybiorę się w okolice Krakowa a potem dalej na wschód - taką sobie delegację planuję [jak dotrę do Lublina wezmę na test także Eko jet - a].
    Witam. Na przyszły rok ( szlag by trafił te procedury budowlane) planuję rozbudowę zakładu i wtedy polecę Was wszystkich - ale sobie albo raczej Wam - siebie...Nie myślisz chyba, że nabijam kasę konkurencji - skądby ona nie była? Na razie staram się rzeczowo oceniać towar, jaki spotykacie na składach. O węglu wiem raczej sporo, a i kotłów ustawiłem sto kilkanaście, bo jak zaczynałem z ekogroszkiem to taką ofertę miałem - kupisz na cały sezon grzewczy to ustawię kociołek gratis i podam parametry ewentualnych zmian dla większych skoków temperatur zewnętrznych - 10 lat temu zdecydowana większość kotłów miała sterowniki dwustawne. Zresztą i teraz to robię, ale to już jakby automat bez wyjazdu z firmy - wiem, jak było ustawione u klienta w poprzednim sezonie to i wiem, jak ma być teraz. A Wesoła to naprawdę dobry towar - w mojej 7-mio letniej karierze palacza w kotle retortowym spotkałem tylko jeden eko, który mógł się z nią równać, to był Pieklorz z Chwałowic sprzed czerwca 2010 roku. Zagoj - należy rozróżniać wartość opałową i ciepło spalania. Taka wartość opałowa przy zerowej spiekalności to chyba tylko antracyt... No ale wtedy i cena nie taka by była, i przydatność do spalania w retorciaku zerowa. Chyba że chcesz zaobserwować, jak się palnik topi... Pozdrawiam - Jacek.

  15. #1835

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    To nie wina kotła tylko kiepskiego węgla.

    Napisali zerowa spiekalność a masz kalafiory i to przy Brucerze - reklamuj dziadostwo bo Cię oszukali.

    Kup Ledvicki to zużycie będzie podobne a spieków zero, no i cena prawie o połowę niższa.
    Do tego naprawdę trzeba się postarać spieprzyć ustawienia, żeby mieć z nim kłopoty.

    Jak nie będziesz mógł zwrócić dziadostwa wrzucaj na przemian z Ledvickim worek jednego i drugiego do zasobnika to taka mieszanka spali się z dużo mniejszymi spiekami.

    Kurcze a jak winę zwalam na palnik właśnie rzeczony BRUCER.
    Czy ktoś ma takowy z państwa i mógłby mi chociażby jakąś fotkę wstawić jka się w czymś taim pali i jaki z tego popiół powstaje, bo mi się wydaje że ta tym palniku nie da się uzyskać popiołu bez spieków.
    Kociołek mam HEITZ EKO 3 35kW

  16. #1836
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    Miałem napisać, to piszę. Wrażenia po ekogroszku EKO-JET gdzieś z Rosji. Po tym jak wygasł w dzień dwa razy i po przestawieniu w trybie „PODTRZYMANIA” 20s /6 minut wygasł i tak jeszcze dwa razy (czyli w sumie 4 od momentu zasypu), co mnie zdziwiło, bo naprawdę pięknie się palił, tzn. płomień, szybko rosnąca temperatura i praktyczny brak spieków. Nie dając więc za wygraną kupiłem jeszcze jeden worek, zasypałem dzisiaj rano i do tej pory pali się bez wygaśnięcia. Teraz już chyba wiem co źle zrobiłem wcześniej. Rano pozmieniałem nastawy dmuchawy i wyłączyłem całkowicie alarm braku opału i luz. Fakt, że po otwarciu worka w środku była wilgoć, ale nie przyuważyłem czy sam ekogroszek był wilgotny, czy była to kwestia spocenia się podczas transportu i leżakowania w workach LDPE. Kupię więc 0,5 tony tego rosyjskiego, bo cena 750zł/t przy wartości opałowej 30MJ (potwierdzone certyfikatem) jest uważam baaaardzo atrakcyjna.
    Witam. Jak węgiel o takiej wartości opałowej i zerowej spiekalności może nie dojść do zadanej ( jakakolwiek by ona nie była) w czasie circa 2 godzin? To jest poza moim doświadczeniem...Pozdrawiam - Jacek

  17. #1837

    Domyślnie

    A próbował ktoś tego eko http://www.ekobran.pl/ toż to Kulczyk Holding powinien być dobrą marką no i z Syberii

  18. #1838

    Domyślnie

    palę Ledvickim węglem. To tytułem wstępu. Problem ostatnio który się pojawił jest trochę innej maści, raczej nie związany bezpośrednio z opałem. Mianowicie podczas pracy kotła, a ściślej podczas podawania paliwa i obracania się ślimaka coś mi skrzypi. Ostatnio dżwięki te nasiliły się, sa głosniejsze i mówiąc dosadnie wqrwiają ucho
    Ktos może podpowie co z tym fantem zrobić?? Wyciągać ślimak, co mi się nie usmiecha, czy może jeszcze coś innego?? Próbowałem jakoś przesmarować od strony zawleczki. Nic nie dało.
    piotr

  19. #1839
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    palę Ledvickim węglem. To tytułem wstępu. Problem ostatnio który się pojawił jest trochę innej maści, raczej nie związany bezpośrednio z opałem. Mianowicie podczas pracy kotła, a ściślej podczas podawania paliwa i obracania się ślimaka coś mi skrzypi. Ostatnio dżwięki te nasiliły się, sa głosniejsze i mówiąc dosadnie wqrwiają ucho
    Ktos może podpowie co z tym fantem zrobić?? Wyciągać ślimak, co mi się nie usmiecha, czy może jeszcze coś innego?? Próbowałem jakoś przesmarować od strony zawleczki. Nic nie dało.
    Witam A to skrzypienie to w jakim jest tempie? Zgodnie z prędkością obrotów ślimaka czy raczej silnika? Pozdrawiam - Jacek

  20. #1840

    Domyślnie

    Jacku, ewidentnie zgodnie z obrotem ślimaka
    piotr

Strona 92 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony