dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 677
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 13530
  1. #1861

    Domyślnie

    To co teraz wszyscy polują na żółtą karene w świątecznej cenie? Jak by ktoś potwierdził jak sie pali i czy daje dużo spiekow i popiołu to tez bym zakupił nawet te 3 tony żeby już mieć spokój z tym szukaniem groszku

  2. #1862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Kupiłem już na próbę 1tonę tego rosyjskiego z tej firmy a mają też w ofercie Ledvicki, czy możę zamówić u nich za jednym transportem rówież tego Ledvice?? Cyz poczekać na wyniki spalania tego rosyjskiego http://ekogroszek-sklad.pl/ledvice.html
    Niech Ci podmienią 5 worków rosyjskiego na Ledvice to przetestujesz oba i wybierzesz ten, który bardziej będzie Ci pasował.

    Nie ograniczaj się
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #1863

    Domyślnie

    U mnie szału z "powerem" nie odnotowałem dlatego czekam na wyniki Suspensera.

    Wg mnie
    Zalety:
    - węgiel jest suchy jak na tę porę roku
    - spala się praktycznie w 100% --> Zero spieków i grudek
    - mniej popiołu niż węgiel który mam teraz
    - zdecydowanie mniej osadów

    Wady:
    - obawa, że próbki specjalnie są szykowane w lepszej jakości
    - duże grudki --> słychać mocniejsze "chrupanie"
    - tak jak pisałem wyżej nie odnotowałem jakiejś wyjątkowej mocy.
    MARTINOS

  4. #1864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    kup na allegro, na pewno się odezwą tu masz link http://allegro.pl/ekogroszek-workowany-30-kg-na-probe-i2863701474.html
    Fajny mają opis aukcji - z humorem i "z jajem"
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Karena podesłała nową promocje: http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html

    Czekam z niecierpliwością na wyniki SUSPENSERA
    Już się kończy, więc w nocy będzie wynik - na razie jest około 15,4 MJ/kg a węgla zostało tyle co w rurze podajnika [widać już ślimaka].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #1866

    Domyślnie

    Suspenser dawja flot te wyniki. Czekamy na opinię i rekomendację. A gdzie jest ten twój post z zebranymi wynikami? Mógłbyś podlinkowac

  7. #1867

    Domyślnie

    W Karena jest w tej chwili obniżka na iskre żółty do tych 790zl. A powiedzcie mi dlaczego seledynowy jest droższy? Nie mówię już o niebieskim bo ten to ma cenę bardzo wysoką. Ciekawe jak z jakością tych trzech.
    Ostatnio edytowane przez teodor2424 ; 15-12-2012 o 21:02

  8. #1868
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To nie pani zamawiała dla mamy eko do Kielc ?
    Dzwoniła jakaś pani chyba z Niemiec czy Anglii żeby wysłać dla mamy.
    Witam
    Niestety nie. Ja jeszcze nie mam uruchomionej kotłowni.
    Pozdrawiam Michał

  9. #1869

    Domyślnie

    Widział ktoś tą Iskre żółtą na ich stronie poniżej 790zł? Bo w tej chwili znowu podnieśli na 820. Może by skorzystać z tej promocji? Supesner dawaj te wyniki

  10. #1870
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Widział ktoś tą Iskre żółtą na ich stronie poniżej 790zł? Bo w tej chwili znowu podnieśli na 820. Może by skorzystać z tej promocji? Supesner dawaj te wyniki
    Jak mają dużo na składach to trzeba wypychać .
    i tak się bawią a kupić można tylko przez - złożyć zamówienie to cenę i tak dadzą jaką chcą + 90 zł za każdą tonę transport
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 15-12-2012 o 22:42

  11. #1871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Suspenser dawja flot te wyniki. Czekamy na opinię i rekomendację. A gdzie jest ten twój post z zebranymi wynikami? Mógłbyś podlinkowac
    Podlinkowałem w stopce - przyjrzyj się

    Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

    Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.
    Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 15-12-2012 o 23:59
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #1872
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Podlinkowałem w stopce - przyjrzyj się

    Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

    Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.
    Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.
    Myślę że nie powinieneś wciągać tego testu do rankingum ,tylko takie worki które z przypadku złapiesz gdzieś na składzie ,w supermarkecie itd.

  13. #1873
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???
    W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.

  14. #1874

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaste Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???
    W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.
    A tu pytałeś? Może mają też czeski?
    http://klodzko.olx.pl/wegiel-ekogros...-iid-243346220

  15. #1875
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    zbigmaz01 z tego co się orientuję to oni sprzedają po 24 tony, a to dla mnei za dużo

    a jeszcze pytanie ktoś palił nowym czechem pod marką ECOLATVEK ??? w internecie wyczytałem, że to uszlachetniony węgiel z Komorzan

  16. #1876

    Domyślnie

    Po 24T to może jest na Polskę a na miejscu może mają mniejszy transport ? Warto zapytać a może mają coś co cię zainteresuje

  17. #1877

    Domyślnie

    Panowie (i Panie), a czy może któreś z Was ma pomysł jak rozwiązać problem z słabym podmuchem dmuchawy. Nadmienię, że wyczyściłem wentylator, przy zwiększaniu mocy słyszę, że nabiera obrotów ale niestety płomień na retorcie się praktycznie nie zmienia. W związku z tym ciężko mi stwierdzić i przetestować ekogroszki pod względem wydajności. Proszę o radę i pomoc.
    Ostatnio edytowane przez zagoj ; 16-12-2012 o 10:06

  18. #1878

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post

    Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

    Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.
    Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.
    Cena z dostawą poworkowanego węgla to 880zł/tona. Nieźle.

    Suspenser, tak jak pisałem wcześniej też mam obawy, że to mogą być jakiś ekstra próbki. Tak przesiany węgiel chyba rzadko się zdarza, prawda? Miałeś okazję, przyjrzeć się jak to wygląda w przekroju całej próbki?

    Jeśli wynik byłby prawdziwy dla większych zamówień (nie próbka) to dla mnie ze względu na popiół i mało zanieczyszczeń opcja jest bardzo interesująca.
    MARTINOS

  19. #1879

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Cena z dostawą poworkowanego węgla to 880zł/tona. Nieźle.

    Suspenser, tak jak pisałem wcześniej też mam obawy, że to mogą być jakiś ekstra próbki. Tak przesiany węgiel chyba rzadko się zdarza, prawda? Miałeś okazję, przyjrzeć się jak to wygląda w przekroju całej próbki?

    Jeśli wynik byłby prawdziwy dla większych zamówień (nie próbka) to dla mnie ze względu na popiół i mało zanieczyszczeń opcja jest bardzo interesująca.
    niestety zawsze jest jakieś ale.
    tego nam nikt nie zapewni ale całe życie nie mozna się bać.

  20. #1880

    Domyślnie

    ZUG, racja! We wrześniu kupiłem tonę w Tani Opał za ~800zł. Tu chyba gorzej nie będzie!
    MARTINOS

Strona 94 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony