dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 677
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 13530
  1. #1901
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Rozumiem.... dużo idzie.

    Ja w mojej szufladzie od 3mc nie mogę zejść poniżej 50kg na dobę. Nie ważne jaki opał kupuje... (dom 300m2,nie ocieplony).
    Szukam więc czegoś tańszego w zakupie a o Ledvickim eko pisze się tu dobrze.
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  2. #1902

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Rozumiem.... dużo idzie.

    Ja w mojej szufladzie od 3mc nie mogę zejść poniżej 50kg na dobę. Nie ważne jaki opał kupuje... (dom 300m2,nie ocieplony).
    Szukam więc czegoś tańszego w zakupie a o Ledvickim eko pisze się tu dobrze.
    4,5tony poszło

  3. #1903
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Myślę że nie powinieneś wciągać tego testu do rankingum ,tylko takie worki które z przypadku złapiesz gdzieś na składzie ,w supermarkecie itd.
    Dlatego dopiszę, że próbki dostarczone przez producenta.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1904
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaste Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???
    W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.
    Poczekaj to za kilka dni będziesz wiedział jaka jest różnica - po spaleniu 20 kg Iskry wrzucę do testów "Tani opał" zielony - a to podobno węgiel z Komoran, więc porównasz wynik z Ledvickim.

    Na pewno Ledvicki mniej pyli i ma mniej siarki.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Suspenser, tak jak pisałem wcześniej też mam obawy, że to mogą być jakiś ekstra próbki. Tak przesiany węgiel chyba rzadko się zdarza, prawda? Miałeś okazję, przyjrzeć się jak to wygląda w przekroju całej próbki?
    Przyjrzałem się przy wsypywaniu i było podobnie w całym przekroju.

    Próbka nr 2 worek 10 kg był drobniejszej już frakcji i bardziej wilgotny - SVER=16,00 MJ/kg, teraz pali się pozostałe 20 kg.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #1906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    A jak u was popiół z ISKRY ŻÓŁTEJ?. Dzisiaj zważyłem i wyszło 8,3% testowane w górniaku, spieków żadnych. Ekomiał z RASTAR popiół 8%, a cena 560 zł/tona poworkowanego jest jednak troszkę wilgotny przez 4 dni ubyło 200 gram . SVERA nie przedstawię bo nie mam ciepłomierza
    Ta ilość popiołu mnie trochę martwi bo to sporo - miałem właśnie poprosić, żeby inni testujący podali ile wagowo wyszło im popiołu - ja podam po spaleniu tych ostatnich 20 kg, ale chyba będzie pełna szuflada, więc sporo [Pieklorz miał około 4%].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #1907
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    suspenser a może czas na test ekobran, z kliku względów po pierwsze to rusek, który był dotychczas liderem u Ciebie, po drugie dostawa na całą Polskę, po trzecie cena wydaje się być przyzwoita.
    Tony z dostawą nie zamówię a po próbkę nie pojadę bo mam za daleko ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #1908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Żaden z nich.

    Poszukaj w okolicy Ledvickiego, a jeśli nie będzie wtedy zrób jak radzi teodor2424.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #1909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Rozumiem.... dużo idzie.

    Ja w mojej szufladzie od 3mc nie mogę zejść poniżej 50kg na dobę. Nie ważne jaki opał kupuje... (dom 300m2,nie ocieplony).
    Szukam więc czegoś tańszego w zakupie a o Ledvickim eko pisze się tu dobrze.
    Jakim dotąd paliłeś ?

    Może dom potrzebuje tyle ciepła i nic na to nie poradzisz ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #1910

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jakim dotąd paliłeś ?

    Może dom potrzebuje tyle ciepła i nic na to nie poradzisz ?
    ja mam to samo, 50kg/24h przy morzach -10 w nocy teraz przy 0 temp schodzi ok 40kg. To dla mnie stanowczo za dużo. Wynik 30kg na dobę byłby zadowalający. A tak to zamawiać płacić i płakać. Że też chciało mi sie zmieniać poczciwego 10letniego mialowca. Jeszcze stoi na podwórku więc może przyjdzie do łask.

  11. #1911
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    ja mam to samo, 50kg/24h przy morzach - -10 w nocy y teraz przy 0 temp schodzi ok 40kg. To dla mnie stanowczo za dużo. Wynik 30kg na dobę byłby zadowalający. A tak to zamawiać płacić i płakać. Że też chciało mi sie zmieniać poczciwego 10letniego mialowca. Jeszcze stoi na podwórku więc może przyjdzie do łask.
    To właśnie są te uroki co o nich uprzedzałem ,palę w kotle z podajnikiem na zwykłym ruszcie groszkiem zwykłym i mi wychodzi do 25 kg/24h teraz, a w mrozy do -12 żarło do 32kg /h na moje 450m2

  12. #1912
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dlatego dopiszę, że próbki dostarczone przez producenta.
    Zrób oddzielne rankingum tych próbek

  13. #1913
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Poczekaj to za kilka dni będziesz wiedział jaka jest różnica - po spaleniu 20 kg Iskry wrzucę do testów "Tani opał" zielony - a to podobno węgiel z Komoran, więc porównasz wynik z Ledvickim.

    Na pewno Ledvicki mniej pyli i ma mniej siarki.
    No właśnie tak słyszałem, że mniej pyli i mniej siarki, ale coś u siebie nie mogę go znaleźc
    Chociaż parę dni temu kupiłem ponad 2 tony groszku z komorzan i parę miesięcy temu tez kupiłem 2 tony z komorzan i powiem Ci że jest różnica.
    Dostawców było dwóch i mogę powiedziec ze groszek też inny.
    Wcześniejszy był jakby wiekszej granulacji i mniej pyliłi wogóle mniej miału miał,
    a ten co teraz kupiłem to drobniejszy i dużo miału ma, a że mokry to już nawet nie będę wspominał, w końcu zima czekam az podeschnie i wrzuce ten nowszy, zobacze co to za lipę kupiłem

  14. #1914
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    teodor2424 nie przejmuj się. Ja też na początku się przejmowałem.
    u mnie idzie podonie przy mrozach poniżej -10 stopni też idzie ok 50 kg na dobę(150-160m2) , ale to czeski groszek czyli tańszy. W tym tygodniu zakładam pompe kotła za zaworem 4d i niby ma się zmniejszyc spalanie, ale zobaczymy.
    Pierwszy sezon palenia w tym piecu uważam że jest testowy, aby wszystko załapac co i jak z ustawieniami i węglami no i także z dostawcami.
    Założę pomopę kotła i dam znac jaki rezultat

  15. #1915

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaste Zobacz post
    teodor2424 nie przejmuj się. Ja też na początku się przejmowałem.
    u mnie idzie podonie przy mrozach poniżej -10 stopni też idzie ok 50 kg na dobę(150-160m2) , ale to czeski groszek czyli tańszy. W tym tygodniu zakładam pompe kotła za zaworem 4d i niby ma się zmniejszyc spalanie, ale zobaczymy.
    Pierwszy sezon palenia w tym piecu uważam że jest testowy, aby wszystko załapac co i jak z ustawieniami i węglami no i także z dostawcami.
    Założę pomopę kotła i dam znac jaki rezultat
    moje spalanie przy tych mrozach -10stC wychodzi 1,6-1,8kg/h i to na śmieciuchu gdzie jego sprawność to z wielkim porywem 50%
    przy domku nie ocieplonym 172m2 na weglu rusek.

    Suspenser podziwiam ciebie ,narobisz się przy tym kotle testując te wegle jak wszyscy przy obsłudze śmieciucha.
    to już stało się chyba twoim hobby

  16. #1916

    Domyślnie

    Suspenser stał się wyrocznią!

    Tak na rozluźnienie...
    Kiedyś jak nie było internetu i tego forum to ludzie zbierali się w kotłowni i wymieniali się doświadczeniami nt. ekogroszku. A admin odpowiadał na pytania i udzielał wskazówek telefonicznie...
    Tu przykład: http://www.youtube.com/watch?v=2gdXnltqbPg
    MARTINOS

  17. #1917

    Domyślnie

    ZUG a na jakiej podstawie twierdzisz że w porywach 50% sprawności? Chyba nie doceniasz swojego kociołka i przeróbek w nim dokonanych.Śmiem twierdzić że jaka to by była sprawność, to i tak przebija większość kotłów podajnikowych.

  18. #1918

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    ZUG a na jakiej podstawie twierdzisz że w porywach 50% sprawności? Chyba nie doceniasz swojego kociołka i przeróbek w nim dokonanych.Śmiem twierdzić że jaka to by była sprawność, to i tak przebija większość kotłów podajnikowych.
    już tyle z nim spędziłem czasu że zaczyna żona na mnie dziwnie patrzeć
    ale tak powaznie to nie pokoi mnie jeszcze że za duzo gazów mam nie spalonych a to bardzo cenna energia.
    w pierwszej połowie odgazowania widać że jest nawet dobrze ale nie idealnie(są tylko przebłski poprawności)
    potrafi czasami na samym PW ładnie gazy wypalać i bez dymnie dlatego wiem że jeszcze można to usprawnić.
    i teraz skupiam się dokładnie na tym i mam juz plan przeróbek i zobaczymy.
    chcę wykonać komorę dopalania oraz instalacja streownika SPR11+MCI bo robienie samemu za te urzadzenia nie uśmiecha mi się a chciałbym na następny sezon więcej spedzać czasu z rodziną.

  19. #1919
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tony z dostawą nie zamówię a po próbkę nie pojadę bo mam za daleko ...
    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    suspenser a może czas na test ekobran, z kliku względów po pierwsze to rusek, który był dotychczas liderem u Ciebie, po drugie dostawa na całą Polskę, po trzecie cena wydaje się być przyzwoita.
    Mogę opisać Ekobran, ale oczywiście test Suspensera byłby super! Tylko jak mu podwieźć ze 2 worki kiedy żona za parę dni rodzi
    Zalety:
    -suchy, worki foliowane na paletach po 1T
    -workowany w solidne perforowane worki
    -brak kamieni, gwoździ, butelek, petów, innych obcych ciał
    -piec nie ma problemów z temperaturą zadaną, ale nie mam ciepłomierza więc kaloryczności nie sprawdzę, przy minus 10 dawał radę, zobaczymy jak będzie przy -20.
    -aktualne certyfikaty, tylko czy próbki były nie podrasowane?

    Minusy:
    - ekogroszek jest prawdopodobnie mieszanką różnych węgli pochodzenia rosyjskiego (informacja od forumowicza z Braniewa). Ecoal potrafił go nie dopalić (a może mam za duży kociołek?) Ciężko trafić pomiędzy niedopaleniem a lekkimi spiekami. Ale są one małe i kruche, nawet nie trzeba ich zrzucać z palnika.

    Kwestie do rozważenia:
    -ilość popiołu, ostatnio chciałem zważyć, ale przypomniało mi się jak już utwardziłem swój podjazd na działkę. Ze 100kg miałem wiadro popiołu, takie chyba 17 litrowe. Następnym razem zważę.
    -cena na stronie 889zł, na aukcjach od 800 zł, każdy musi sam policzyć co i za ile u siebie dostanie.
    Ostatnio edytowane przez kaczmimo ; 17-12-2012 o 13:05

  20. #1920

    Domyślnie

    W ubiegłym sezonie na węglu orzech jak mówił sprzedawca do 27MJ w miałowcu na miarkowniku ciągu bez dmuchawy kilka prób wychodziło od 15,7 do 17,8 MJ/ kg, ale z miernika temp. spalin w czopuchu kapała smoła. U ciebie napewno jest lepiej.

Strona 96 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony