dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 677
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 13530
  1. #1921

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    W ubiegłym sezonie na węglu orzech jak mówił sprzedawca do 27MJ w miałowcu na miarkowniku ciągu bez dmuchawy kilka prób wychodziło od 15,7 do 17,8 MJ/ kg, ale z miernika temp. spalin w czopuchu kapała smoła. U ciebie napewno jest lepiej.
    w moim kotle jest sucho
    wczesniej jak paliłem ze podczas odgazowania było 80 i nawet nizej na czopuchu to z wyczystki kapał kondensat.
    teraz to wszystko samo odchodzi i wymiennkach mam pył jak mąka jasnym zabarwieniu tylko jak zmiotką zbieram to ma brązowe zabarwienie.

    ale na kotle mam nast. 57stC i na czopuchu oscyluję 120-160stC przy otwartej klapce PG

  2. #1922

    Domyślnie

    Może kiedyś ne wątku u LAST RICO więcej na ten temat. Dzisiaj odwiedziłem Składywęgla.pl aby kupić ekogroszku importowanego ( rosyjskiego ) i dowiedziałem się że nie ma i nie będzie.

  3. #1923
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jakim dotąd paliłeś ?

    Może dom potrzebuje tyle ciepła i nic na to nie poradzisz ?
    Ekogroszek Pieklorz Piekary, >26 MJ / 1 kg, typ węgla 32.1, granulacja 5-25 mm, popiół <7%, siarka <0,6 %, spiekalność RI <10, worek 20 kg, paleta 1.000 kg, cena 970 zł / 1t
    Ekogroszek Kazimierz Juliusz, >23 MJ, typ węgla 31.2, granulacja 8-24 mm, popiół <7$, siarka < 0,6%, spiekalność RI = 0, worek 20 kg, paleta 1.000 kg, cena 960 zł / 1t
    Polski ekogroszek kamienny Retopal, 24 - 26 MJ / 1 kg, KWK "Piast", typ węgla 31.2, gran. 6-25 mm, RI = 0, popiół 6,8 % (4-10%), siarka 0,7-1%, worki 25 kg, cena 920 zł / 1t.
    Ekogroszek czeski 21 MJ / 1 kg, węgiel kamienno - brunatny, kopalnia Most - Komorany, popiół 10 %, siarka - 1,7%, RI=0, cena - 635 zł, poworkowany, worki 20 lub 25 kg (suchy),
    EKORET Katowicki - oryginał spiekający się...
    Mieszanka:
    miał >24 MJ / 1 kg, typ węgla 31.2, granulacja 0-25 mm, popiół 5,1 - 13 %, siarka 0,81 - 1 %) - cena 720 zł / 1t
    Groszek 28 MJ / 1 kg,typ węgla 33, granulacja 8-31,5 mm, wartość opałowa > 28 MJ/ 1 kg, popiół 5,5 - 9 %, siarka 0,61 - 0,8 %, worki 25 kg, cena 880 zł / 1t

    PS:Uważam, że najlepiej paliła się ta mieszanka

    Kupowałem u nich: http://www.workowany-opal.pl/
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  4. #1924

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    [B
    Mieszanka:
    miał >24 MJ / 1 kg, typ węgla 31.2, granulacja 0-25 mm, popiół 5,1 - 13 %, siarka 0,81 - 1 %) - cena 720 zł / 1t
    Groszek 28 MJ / 1 kg,typ węgla 33, granulacja 8-31,5 mm, wartość opałowa > 28 MJ/ 1 kg, popiół 5,5 - 9 %, siarka 0,61 - 0,8 %, worki 25 kg, cena 880 zł / 1t

    PS:Uważam, że najlepiej paliła się ta mieszanka

    Kupowałem u nich: http://www.workowany-opal.pl/
    miał za taką kasę

  5. #1925

    Domyślnie

    Witam kolegów po fachu, dziś tez dostałem przesykłe z firmy Karena zamówiłem próbkę Iskry Żółtej i tak dostałem 30kg iskry żółtej oznaczonej I, oraz 30kg iskry żółtej oznaczonej II, Co mnie zdziwiło ze nie robiłem zadnego przelewu za to i kurier też nie chciał zadnych pieniązków i nie wiem o co tu chodzi, narazie wsypałem we wiadra i sobie lezakuje. ale widać ze I jest bardziej sucha od II.
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  6. #1926
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    miał za taką kasę
    No drogo... ale ten miał był raczej jak ekogroszek(miału raczej nie było...) same grudy węgla
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  7. #1927

    Domyślnie

    Balzak311

    też tak miałem. Za 2-3 dni przyjdzie Ci faktura. Plus Nr konta masz na stronie i tam możesz wpłacić..
    MARTINOS

  8. #1928
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Tak na rozluźnienie...
    Kiedyś jak nie było internetu i tego forum to ludzie zbierali się w kotłowni i wymieniali się doświadczeniami nt. ekogroszku. A admin odpowiadał na pytania i udzielał wskazówek telefonicznie...
    Tu przykład: http://www.youtube.com/watch?v=2gdXnltqbPg
    To jest użytkownik "taniego opału" w rozmowie z żoną próbujący ustawić sterownik kotła tak, żeby nareszcie mniej palił a w domu było ciepło
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #1929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Ekogroszek Pieklorz Piekary, >26 MJ / 1 kg, typ węgla 32.1, granulacja 5-25 mm, popiół <7%, siarka <0,6 %, spiekalność RI <10, worek 20 kg, paleta 1.000 kg, cena 970 zł / 1t
    Ekogroszek Kazimierz Juliusz, >23 MJ, typ węgla 31.2, granulacja 8-24 mm, popiół <7$, siarka < 0,6%, spiekalność RI = 0, worek 20 kg, paleta 1.000 kg, cena 960 zł / 1t
    Polski ekogroszek kamienny Retopal, 24 - 26 MJ / 1 kg, KWK "Piast", typ węgla 31.2, gran. 6-25 mm, RI = 0, popiół 6,8 % (4-10%), siarka 0,7-1%, worki 25 kg, cena 920 zł / 1t.
    Ekogroszek czeski 21 MJ / 1 kg, węgiel kamienno - brunatny, kopalnia Most - Komorany, popiół 10 %, siarka - 1,7%, RI=0, cena - 635 zł, poworkowany, worki 20 lub 25 kg (suchy),
    EKORET Katowicki - oryginał spiekający się...
    Mieszanka:
    miał >24 MJ / 1 kg, typ węgla 31.2, granulacja 0-25 mm, popiół 5,1 - 13 %, siarka 0,81 - 1 %) - cena 720 zł / 1t
    Groszek 28 MJ / 1 kg,typ węgla 33, granulacja 8-31,5 mm, wartość opałowa > 28 MJ/ 1 kg, popiół 5,5 - 9 %, siarka 0,61 - 0,8 %, worki 25 kg, cena 880 zł / 1t
    Czy porównałeś ile którego kocioł spalał ?

    Skoro najlepiej spalała się mieszanka to używaj jej bo po co przepłacać
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #1930
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    ZUG a na jakiej podstawie twierdzisz że w porywach 50% sprawności? Chyba nie doceniasz swojego kociołka i przeróbek w nim dokonanych.Śmiem twierdzić że jaka to by była sprawność, to i tak przebija większość kotłów podajnikowych.
    Hmm zawijan twierdzi co innego:

    http://zawijan.wordpress.com/poradni...a/wybor-kotla/
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1931
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmimo Zobacz post
    Mogę opisać Ekobran, ale oczywiście test Suspensera byłby super! Tylko jak mu podwieźć ze 2 worki kiedy żona za parę dni rodzi .
    Jak chcesz możesz mi go przesłać kurierem [za węgiel Ci oddam a przesyłkę weźmiesz na siebie] - dane do przesyłki podam na priv.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #1932
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    ja mam to samo, 50kg/24h przy morzach -10 w nocy teraz przy 0 temp schodzi ok 40kg. To dla mnie stanowczo za dużo. Wynik 30kg na dobę byłby zadowalający. A tak to zamawiać płacić i płakać. Że też chciało mi sie zmieniać poczciwego 10letniego mialowca. Jeszcze stoi na podwórku więc może przyjdzie do łask.
    Miałowiec powinien spalać więcej od ekogroszkowca bo ma mniejszą sprawność - jeśli jest odwrotnie przy tej samej kaloryczności węgla to znaczy, że masz źle ustawiony sterownik kotła lub coś z nim jest nie tak.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1933
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Zrób oddzielne rankingum tych próbek
    No jasne i admin mnie podgoni za klonowanie wątków ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1934
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaste Zobacz post
    No właśnie tak słyszałem, że mniej pyli i mniej siarki, ale coś u siebie nie mogę go znaleźc
    Chociaż parę dni temu kupiłem ponad 2 tony groszku z komorzan i parę miesięcy temu tez kupiłem 2 tony z komorzan i powiem Ci że jest różnica.
    Dostawców było dwóch i mogę powiedziec ze groszek też inny.
    Wcześniejszy był jakby wiekszej granulacji i mniej pyliłi wogóle mniej miału miał,
    a ten co teraz kupiłem to drobniejszy i dużo miału ma, a że mokry to już nawet nie będę wspominał, w końcu zima czekam az podeschnie i wrzuce ten nowszy, zobacze co to za lipę kupiłem
    Skąd masz pewność, że którykolwiek z nich był z Komorzan ?

    A jeśli jesteś pewien to może za pierwszym razem kupiłeś Orzech 1 a teraz Orzech 2 - link:

    http://www.energocom.cz/pl/parametry/
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #1935
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    SUSPENSER, ja mocno zastanawiam się nad samym miałem ale zauważyłem, że przy miale piec bardziej mi się brudzi chyba sadzą...
    Taki czarny pył, przy ekogroszku też to występuje no ale nie w takiej ilości i mam wrażenie, że przy miale jest to bardziej kleiste.

    Sam nie wiem, wypróbuje jeszcze ten Ledvicki, ISKRE i jeszcze raz kupie parę worków EKORETU - wtedy podejmę decyzje.
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  16. #1936
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    moje spalanie przy tych mrozach -10stC wychodzi 1,6-1,8kg/h i to na śmieciuchu gdzie jego sprawność to z wielkim porywem 50%
    przy domku nie ocieplonym 172m2 na weglu rusek.

    Suspenser podziwiam ciebie ,narobisz się przy tym kotle testując te wegle jak wszyscy przy obsłudze śmieciucha.
    to już stało się chyba twoim hobby
    E tam co najmniej o połowę mniej mam roboty bo tylko zasypuję co 2 dni i notuję wyniki a hobby jakieś też warto mieć
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #1937

    Domyślnie

    SUSPENSER, powiedz jaka jest minimalna ilość grochu, jaką potrzebujesz do przeprowadzenia testu?
    MARTINOS

  18. #1938

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    teoretycznie tak jest ale z tego co zauwazyłem w okresie przejściowym jest zdecydowana różnica w spalaniu
    natomiast jak są mrozy to już tak kolorowo nie jest w kotłach (retora,szuflada).
    Jak ktoś ma dobrze dobrany kociołek i obeznany w jego obsłudze to widzę że potrafi mniej spalić i przy większej gamie węgli.

    ale to są moje spostrzeżenia.
    to co mój "połknie" węgla za tą kase co kupuję to kosztowo ze slimakiem wyjdzie to samo jedynie w okresie przejściowym zdecydowanie większy komfort obsługi bo i w mrozy co 2 czy 3 dzień kotłownie trzeba odwiedzić.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 17-12-2012 o 19:41

  19. #1939
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Może kiedyś ne wątku u LAST RICO więcej na ten temat. Dzisiaj odwiedziłem Składywęgla.pl aby kupić ekogroszku importowanego ( rosyjskiego ) i dowiedziałem się że nie ma i nie będzie.
    W skladywegla.pl mają za to "Pieklorza" którego testowałem ... każdy wypadł inaczej - ten z Łodzi był ok, a ten z Ostrowa najgorszy.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #1940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    SUSPENSER, powiedz jaka jest minimalna ilość grochu, jaką potrzebujesz do przeprowadzenia testu?
    10 kg bo mniej nie ma sensu a im więcej tym dokładniejszy wynik, dlatego zwykle testuję po 25 kg.

    Poza tym 25 kg wystarcza na około 2 dni i nie muszę codziennie dorzucać i sprawdzać czy się już kończy.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 97 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony