dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 677
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 13530
  1. #1941

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    W skladywegla.pl mają za to "Pieklorza" którego testowałem ... każdy wypadł inaczej - ten z Łodzi był ok, a ten z Ostrowa najgorszy.
    składywęgla.pl szczerze mówiąc podpadają mi.
    na razie przetestowałem węgiel kwk wesoła 2worki od b&e energy i powiem że obsługa i węgiel perfekt.
    właśnie zamówiłem tone od nich w workach i taką od nich dostałem odpowiedź:
    "bardzo wiec prosze wypelnic formularz zamowienia na stronie internetowej
    (wejscie z produktu lub zakladka Kontakt).

    Tak, na palecie zgodnie z informacjami podanymi na stronie, jest 40 szt workow po 25 kg.
    Staramy sie, aby ich waga byla prawidlowa, waga jest prawidlowo wyskalowana. Jednak kilka wegielkow wsypanych do woreczka przez pakowarke (lub nie) potrafi, jak wiadomo, zronic roznice.
    Trudno nam sprawdzac wage kazdego worka, to niemozliwe. W jednym moze byc 24,80 kg a w innym zas 25,40 kg - tolerancja wg norm zachowana +/-2%.
    Specjalnie dla Pana wyslemy dostawe 41 szt woreczkow na palecie.
    Mam nadzieje, ze odpowiada to Panu?
    Prosze tylko o zamowienie na formularzu i wysylamy od razu FV proforma z niezbednymi danymi."

    myślę że suspenser weź ich na weryfikację mogą mieć ciekawe ekogroszki.

  2. #1942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    teoretycznie tak jest ale z tego co zauwazyłem w okresie przejściowym jest zdecydowana różnica w spalaniu
    natomiast jak są mrozy to już tak kolorowo nie jest w kotłach (retora,szuflada).
    Jak ktoś ma dobrze dobrany kociołek i obeznany w jego obsłudze to widzę że potrafi mniej spalić i przy większej gamie węgli.
    Czy porównywałeś to z dobrze dobranym kotłem z podajnikiem i obeznanym operatorem ?

    Pytam bo te z podajnikiem zwykle są 2-3 krotnie przewymiarowane i z tego wynika ich niższa sprawność a gdy dodamy do tego kiepski sterownik i "zielonego" operatora to efektem jest wysyłanie ciepła w świat kominem i produkcja koksu gdy węgiel ma spiekalność.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #1943

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Czy porównywałeś to z dobrze dobranym kotłem z podajnikiem i obeznanym operatorem ?

    Pytam bo te z podajnikiem zwykle są 2-3 krotnie przewymiarowane i z tego wynika ich niższa sprawność a gdy dodamy do tego kiepski sterownik i "zielonego" operatora to efektem jest wysyłanie ciepła w świat kominem i produkcja koksu gdy węgiel ma spiekalność.
    tak tu masz rację jak kocioł jest dobrze dobrany + sterowanie i "operator" to można wycisnąć z węgla wszystkie soki.

  4. #1944

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    tak tu masz rację jak kocioł jest dobrze dobrany + sterowanie i "operator" to można wycisnąć z węgla wszystkie soki.
    Teraz już wiem czemu ledwo nadążam worki do kotłowni wnosić
    MARTINOS

  5. #1945

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Teraz już wiem czemu ledwo nadążam worki do kotłowni wnosić
    sarkazm czy cuś

  6. #1946

    Domyślnie

    też mi się wydaje że mam przewymiarowany kociołek, chyba by wystarczył 24kw a pokusiłem się na duży 35kw, a jednak duży nie oznacza lepszy.

  7. #1947

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    też mi się wydaje że mam przewymiarowany kociołek, chyba by wystarczył 24kw a pokusiłem się na duży 35kw, a jednak duży nie oznacza lepszy.
    jaki domek posiadasz?

  8. #1948

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    .
    Specjalnie dla Pana wyslemy dostawe 41 szt woreczkow na palecie.


    myślę że suspenser weź ich na weryfikację mogą mieć ciekawe ekogroszki.
    heh jak sobie ugadałeś te 41 worków?? kwotowo nie pasowało czy wagowo??

  9. #1949

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    heh jak sobie ugadałeś te 41 worków?? kwotowo nie pasowało czy wagowo??
    nic nie ugadałem
    czytałeś wklejony mail od nich.?

  10. #1950

    Domyślnie

    oj już wiele razy pisałem 300m2 okna plastik, ściana: pustak bet. styr 2+3cm, pustak kratówka. ocieplony dach wełna 15+5cm, 15grzejników + 100m2 podłogówki + CWU 220l + nagrzewnica sporadycznie używana w garażu.

  11. #1951

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    nic nie ugadałem
    czytałeś wklejony mail od nich.?
    Jaki mail? Ja tam jeszcze nic nie zamawiałem, jak narazie czekam na dostawę z Kariny Iskry żółtej 1T i od nich http://www.ekogroszek-sklad.pl/ 1T rosyjskiego ECO a już się zastanawiam na jedną toną tego z B&E Energy czerwonegoz tym że tam tona z dostawą wychodzi 1000zł. Nie wiem czy zamawiać dalej czy poczekać na rozwój sytuacji z tymi co do mnie jadą

  12. #1952

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Jaki mail? Ja tam jeszcze nic nie zamawiałem, jak narazie czekam na dostawę z Kariny Iskry żółtej 1T i od nich http://www.ekogroszek-sklad.pl/ 1T rosyjskiego ECO a już się zastanawiam na jedną toną tego z B&E Energy czerwonegoz tym że tam tona z dostawą wychodzi 1000zł. Nie wiem czy zamawiać dalej czy poczekać na rozwój sytuacji z tymi co do mnie jadą
    w poście #1878

    myślę że spokojnie wypróbuj ten zamówiony ,zawsze możesz od b&e zamówić.

    te 24kw dało by radę a tak za pewnie łyka wegla?

  13. #1953

    Domyślnie

    no dokładnie łyka i to bardzo, no cóż tak to jest jak się słucha hydraulików miejscowych a nie potwierdzi opinii w innych miejscach, dziwne że każdy mówił że "weź sobie lepiej większy bo jak przyjdą mrozy to nie dogrzejesz chałupy"
    Teraz podjąłem nową taktykę w spalaniu, poprzednio miałem dwustan, czterodorogowy skręcony na 7 i pompka załączała się od termostatu pokojowego ale też załączała się co 5min na 30s w celu przemieszania wody, w ten sposób chłodziła piec i załączał się bez potrzeby bo w pomieszczeniach była cały czas ustalona temperatura.

    Teraz poszedłem na całość: włączyłem Fuzzy Logic, przysłonę na wentylatorze całkiem zdemontowałem i ustawiłem że pompka będzie się dalej załączała od termostatu pokojowego, ale funkcja przemieszania co 20min do tego czterodorgowy ustawiłem na 5 aby za szybko mi nie schładzała pieca, w ten sposób temperatura w pomieszczeniach jest stała a piec w podtrzymaniu jest godzinę może nawet dłużej a podawanie w nadzorze mam ustawione na 25min.

    Poprzednio załączał mi się przynajmniej co 20min i to bez potrzeby bo w pomieszczeniach była i tak wyższa temperatura niż ustawiona.

  14. #1954

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    no dokładnie łyka i to bardzo, no cóż tak to jest jak się słucha hydraulików miejscowych a nie potwierdzi opinii w innych miejscach, dziwne że każdy mówił że "weź sobie lepiej większy bo jak przyjdą mrozy to nie dogrzejesz chałupy"
    Teraz podjąłem nową taktykę w spalaniu, poprzednio miałem dwustan, czterodorogowy skręcony na 7 i pompka załączała się od termostatu pokojowego ale też załączała się co 5min na 30s w celu przemieszania wody, w ten sposób chłodziła piec i załączał się bez potrzeby bo w pomieszczeniach była cały czas ustalona temperatura.

    Teraz poszedłem na całość: włączyłem Fuzzy Logic, przysłonę na wentylatorze całkiem zdemontowałem i ustawiłem że pompka będzie się dalej załączała od termostatu pokojowego, ale funkcja przemieszania co 20min do tego czterodorgowy ustawiłem na 5 aby za szybko mi nie schładzała pieca, w ten sposób temperatura w pomieszczeniach jest stała a piec w podtrzymaniu jest godzinę może nawet dłużej a podawanie w nadzorze mam ustawione na 25min.

    Poprzednio załączał mi się przynajmniej co 20min i to bez potrzeby bo w pomieszczeniach była i tak wyższa temperatura niż ustawiona.
    dokładnie tak samo zrobiłem i teraz muszę się użerać ze śmieciuchem ale dzięki temu że trafiłem na te forum to tunninguję ten antyczny model aby mozna było normalnie funkcjonować i nie truć rodziny i sąsiadów.

    te podtrzymanie nie jest wbrew pozorom zyskiem ale stratą ale cóż w przewymiarowanych kotłach jedyne wyjście.

  15. #1955
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Rozumiem.... dużo idzie.

    Ja w mojej szufladzie od 3mc nie mogę zejść poniżej 50kg na dobę. Nie ważne jaki opał kupuje... (dom 300m2,nie ocieplony).
    Szukam więc czegoś tańszego w zakupie a o Ledvickim eko pisze się tu dobrze.
    Witam. Mullan Ty masz szufladę to i masz większe możliwości . Jak masz trochę czasu, to poszukaj w okolicy jakiegoś składu który kruszy węgiel na eko. Dowiedz się, co kruszą i jak to będzie Wesoła albo Bobrek, to zapytaj ile chcą za odsiewkę z kruszarki. Zazwyczaj to będzie 600 - 650 PLN luzem, tyle że to jest drób od 0 do 8 mm. Jak to pomieszasz na połowę z Jaretem z Janiny albo Sobieskiego to Ci wyjdzie fajny opał za circa 7 stówek tona. Ja moją odsiewkę z Wesołej tak mieszam i już żaden z moich klientów z tłokowcem nie pali ekogroszkiem. Nawet twierdzą, że to im się lepiej pali jak czyste eko, no tylko popiołu trochę więcej. Kumplowi do kotła Żywiec 60 KW ( ogrzewa dużą halę warsztatową +biura, pustak + tynk , frontowa ściana w całości przeszklona, całość pewnie koło 400m ale 3,5m wysokie) w połowie października zawiozłem 2 tony i wczoraj dzwonił, że mu jeszcze koło 300 kg. zostało i żeby dowieźć - tak że chyba mniej jak Ty pali. Pozdrawiam - Jacek

  16. #1956

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Mullan Ty masz szufladę to i masz większe możliwości . Jak masz trochę czasu, to poszukaj w okolicy jakiegoś składu który kruszy węgiel na eko. Dowiedz się, co kruszą i jak to będzie Wesoła albo Bobrek, to zapytaj ile chcą za odsiewkę z kruszarki. Zazwyczaj to będzie 600 - 650 PLN luzem, tyle że to jest drób od 0 do 8 mm. Jak to pomieszasz na połowę z Jaretem z Janiny albo Sobieskiego to Ci wyjdzie fajny opał za circa 7 stówek tona. Ja moją odsiewkę z Wesołej tak mieszam i już żaden z moich klientów z tłokowcem nie pali ekogroszkiem. Nawet twierdzą, że to im się lepiej pali jak czyste eko, no tylko popiołu trochę więcej. Kumplowi do kotła Żywiec 60 KW ( ogrzewa dużą halę warsztatową +biura, pustak + tynk , frontowa ściana w całości przeszklona, całość pewnie koło 400m ale 3,5m wysokie) w połowie października zawiozłem 2 tony i wczoraj dzwonił, że mu jeszcze koło 300 kg. zostało i żeby dowieźć - tak że chyba mniej jak Ty pali. Pozdrawiam - Jacek
    co najmniej 20% mniej spali tej mieszaniny mullan to jest pewne.
    ja u siebie zmieszałem ruska z wesoła (myślałem że się pogryzą ) 50/50 od razu 20% zmniejszyło sie spalanie.
    kurcze ale wam tych cen zazdroszczę

  17. #1957

    Domyślnie

    Dostałem jedną tonę tego grochu: http://allegro.pl/nowosc-kogroszek-2...870333352.html
    Tak jak piszą w aukcji po otwarciu jednego worka jest mokry i to dość mocno. Muszę zorganizować wagę i poważyć jakieś worki co by wiedzieć ile później wody z niego odparowało.
    Worki czarne bez żadnego napisu, bardzo mocne i na całej powierzchni perforacja.
    Jutro pierwszy zasyp zobaczymy co to jest

  18. #1958
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Dostałem jedną tonę tego grochu: http://allegro.pl/nowosc-kogroszek-24mj-ri-0-2-z-dostawa-do-domu-i2870333352.html
    Tak jak piszą w aukcji po otwarciu jednego worka jest mokry i to dość mocno. Muszę zorganizować wagę i poważyć jakieś worki co by wiedzieć ile później wody z niego odparowało.
    Worki czarne bez żadnego napisu, bardzo mocne i na całej powierzchni perforacja.
    Jutro pierwszy zasyp zobaczymy co to jest
    To jest ten rosyjski, który testowałem.

    Przynajmniej szczerze piszą w aukcji, że jest mokry - pierwszy raz się z tym spotkałem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1959
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    No dzięki za informacje.
    Co do składów kruszących węgiel na eko to w okolicy to nic nie słyszałem.
    U mnie w Sulechowie są 3 składy z czego jeden ma eko prosto z kopalni(zapakowany)...

    A tak na marginesie to przy paleniu miałem to trzeba stosować jakieś zupełnie inne ustawienia sterownika?
    Czy zasada taka sama jak przy EKO?

    Bo mam jeszcze po 5 worków Miału Ziemowit oraz groszku Sośnica(nie wiem jak to spalić, mieszać czy może osobno?)
    Miał jest jak nie które ekogroszki(uziarnienie 0-25mm)

    Zrobię zdjęcie to ocenicie fachowym okiem. Z góry dzięki.
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  20. #1960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Przyjrzałem się przy wsypywaniu i było podobnie w całym przekroju.

    Próbka nr 2 worek 10 kg był drobniejszej już frakcji i bardziej wilgotny - SVER=16,00 MJ/kg, teraz pali się pozostałe 20 kg.
    Pozostałe 20 kg dało SVER=16,2 MJ/kg, popiół 8,17% wagi, więc sporo [objętość 11 litrów z 60 kg węgla - to o połowę więcej od Pieklorza z 4,2% wagi popiołu].

    Średni SVER 2 partii to 16,13 MJ/kg.

    Od rana pali się już "tani opał" zielony - dokąd był w niemalże całkowicie szczelnym worku był czarny, teraz dosechł trochę w zasobniku i już zbrunatniał częściowo - wygląda faktycznie jak Komorany.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 98 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony