dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zakup domku + wiaty - kwestie prawne

    Czy takie coś w związku z tym, że zajmuje powierzchnię około 40-50 m2 wymaga już pozwolenia na budowę? W jakiej odległości od granicy działki mogę taką konstrukcje postawić? Nie ukrywam, że działka ze względu na swój prostokątny kształt wymusza postawienie takiej konstrukcji na całą szerokość, zostanie może metr wolnego z jednej i drugiej strony. Zastanawiam sie takze nad fundamentami pod taka konstrukcję, czy mogę np. na część pod domek narzędziowy, któej będę trzymałciężki sprzęt zrobic fundamenty, a pod wiatę np. kostkę, czy zmieni to coś w kwestii prawnej.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Christo24 ; 14-08-2013 o 10:02

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christo24 Zobacz post
    . Czy takie coś w związku z tym, że zajmuje powierzchnię około 40-50 m2 wymaga już pozwolenia na budowę? W jakiej odległości od granicy działki mogę taką konstrukcje postawić? Nie ukrywam, że działka ze względu na swój prostokątny kształt wymusza postawienie takiej konstrukcji na całą szerokość, zostanie może metr wolnego z jednej i drugiej strony. Zastanawiam sie takze nad fundamentami pod taka konstrukcję, czy mogę np. na część pod domek narzędziowy, któej będę trzymałciężki sprzęt zrobic fundamenty, a pod wiatę np. kostkę, czy zmieni to coś w kwestii prawnej.

    Pozdrawiam!
    Było wielokrotnie aż nie chce mi się już po raz enty pisać.
    Takie coś wymaga pozwolenia na budowę. kwestia fundamentów czy ich braku nie zmieni nic w kwsetii prawnej. Odległości od granicy zgodnie z rozporządzeniem Ministra w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie paragraf 12
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20020750690
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dodam tylko, że o tym, czy cokolwiek można tam wybudować decyduje MPZP , a jeśli go brak, to WZiZT, ale widzę kłopot jeśli na tej działce nie ma budynku mieszkalnego.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    Na działce stoi pół budynku tzn. bliźniak.

    Jak wygląda procedura pozwolenia na budowę? Nie będę tam miał gazu, wody itp. Jeśli wymaga to tylko załatwienia paru papierków to nie widzę problemu, jeśli jednak mam czekać latami na jakieś decyzje itd. płacić za projekty, geodetów to sobie raczej odpuszczę.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Prawo budowlane
    2. Do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć:
    • cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi oraz zaświadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 7, aktualnym na dzień opracowania projektu; nie dotyczy to uzgodnienia i opiniowania przeprowadzanego w ramach oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko albo oceny oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000;
    • oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane;
    • decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jeżeli jest ona wymagana zgodnie z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
    3. Projekt budowlany powinien zawierać:
    • projekt zagospodarowania działki lub terenu, sporządzony na aktualnej mapie, obejmujący: określenie granic działki lub terenu, usytuowanie, obrys i układy istniejących i projektowanych obiektów budowlanych, sieci uzbrojenia terenu, sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków, układ komunikacyjny i układ zieleni, ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości obiektów, w nawiązaniu do istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich;
    • projekt architektoniczno-budowlany, określający funkcję, formę i konstrukcję obiektu budowlanego, jego charakterystykę energetyczną i ekologiczną oraz proponowane niezbędne rozwiązania techniczne, a także materiałowe, ukazujące zasady nawiązania do otoczenia, a w stosunku do obiektów budowlanych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 4 – również opis dostępności dla osób niepełnosprawnych;
    • stosownie do potrzeb:
      • oświadczenia właściwych jednostek organizacyjnych o zapewnieniu dostaw energii, wody, ciepła i gazu, odbioru ścieków oraz o warunkach przyłączenia obiektu do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych oraz dróg lądowych,
      • oświadczenie właściwego zarządcy drogi o możliwości połączenia działki z drogą publiczną zgodnie z przepisami o drogach publicznych;
    • w zależności od potrzeb, wyniki badań geologiczno-inżynierskich oraz geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych.]
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Christo24 ; 14-08-2013 o 10:02

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony