dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Wanna narozna dla dwojga

    Witam,

    Poszukuje wanny naroznej jedna sciana ze skosem ok 1 m kolankowa scianka. Zamierzam przy niej zrobic taka dystansujaca poleczke zeby od tej sciany wanne troche odsunac. Ale nie wiem jakie rozmiary powina miec wanna zeby dwoje doroslych ludzi moglo w niej rekasujaco posiedziec. Jeden bok moge miec dluzszy nawet do 190 cm. Jestem troche jednak ograniczona oszczednoscia wody ze wzgledu na szambo. Czy osoby zarzywajace kapieli we dwoje moglyby prosze podzielic sie jakie maja rozmiary wanien i czy sie sprawdzaja w praktyce ? Czy wanna 150x100 albo 160x100 bedzie duzo gorsza od 145x145 zeby zmiescily sie dwie osoby? Mam w bloku wanne prostokatna o dlugosci 150 (otwor w najszerszej rozpietosci tj. mierzony przy powierzchni) i szerokosci 55 i wydaje sie ciasno. Chcialabym tez zeby to wklesle siedzisko w narozniku bylo raczej malo wklesle, bo zamierzam je uzywac do polozenia kosmetykow, bo siediec na nim skulona pod skosem chyba nie odczuje przyjemnosci.

    Za wszelkie rady bede wdzieczna,
    Anula

  2. #2

    Domyślnie

    Hej,
    rzuć okiem:
    http://www.technic.pl/pl/victory/vic_of.html
    np wanna Aruba (cena katalogowa netto 2000 zł, obudowa 600 zł)

    lub
    http://www.riho.cz/winnipeg.htm
    wanna Winnipeg (cena netto 1400 zł)

    Półkę na kosmetyki można zrobić w narożniku.

    Pozdrawiam,
    ciotka

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli możesz, to pomyśl jednak o wannie symetrycznej. Ja np. kupiłem PoolSpa Triangel 155x155 - spokojnie zmieścicie się w dwójkę, a i kosmetyki będziesz miała gdzie postawić.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    A czy w wannie 135x135 albo 145x145 zmieszczą się obok siebie dwie osoby (siedząc)? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja mam 150 x 150 i dwie a nawet trzy osoby się tam zmieszczą

  6. #6

    Domyślnie

    Chcialam polecic te sama wanne, ktora poleca MILeq. Naprawde duza i cenowo jeszcze do przezycia, a firma solidna.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Maluszek Anula wyraźnie napisała, że chodzi cytuję: "zeby dwoje doroslych ludzi moglo w niej rekasujaco posiedziec" oraz o odczuwanie przyjemności.
    A trzy osoby to już tłok.

    No i właśnie na takie przypadki przejeżdżma siępo projektach, gdzie w skosie ustawia się wannę (niechby się wytrzeć w pozycji wyprostowanej spróbopwali , ekstremalnie to nawet kabinę prysznicową jedni włożyli , chyba biorą prysznic w kucki) i muszelkę (kobitkom to nie przeszkadza, ale faceci są przyzwyczajeni niektóre czynności na stojąco wykonywać).
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    kroyena - wiem, że chodzi o przyjemność

    Anula - przede wszystkim przed zakupem wanny wejdź do niej i sprawdź czy taka Ci odpowiada. W przypadku naszej wanny to mój mąż (jest wysokim mężczyzną) organoleptycznie sprawdzał czy się w niej mieści i do niego dobieraliśmy wannę - ja jestem malutka więc tak czy tak się mieszczę bez problemowo.

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam koło serenada albo kilka sasiednich wzorow moja - Serenada ma 145 x 145 i na dwie osoby jest super nawet do innych rzeczy ) tak sie wydaje

    Jest profilowana na siedziska szerzej dwiue osoby obok siebie a nogi to juz jak wyjdzie ))))))))))))))))))

    Fugas

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    kroyena - wiem, że chodzi o przyjemność

    Anula - przede wszystkim przed zakupem wanny wejdź do niej i sprawdź czy taka Ci odpowiada. W przypadku naszej wanny to mój mąż (jest wysokim mężczyzną) organoleptycznie sprawdzał czy się w niej mieści i do niego dobieraliśmy wannę - ja jestem malutka więc tak czy tak się mieszczę bez problemowo.
    Maluszek - czy Ty sobie wyobrażasz reakcję ludzi w sklepie, jak sie para ładuje do wanny?

  11. #11

    Domyślnie

    Zadziwię Was ale w salonie Kolo na Domaniewskiej jest salon lazienkowy i pokój do testowania wanien i wanien z hydromasazem reczniki toalety itp.

    Fugas

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Magdzia, a mnie ludziska walą. Pewnie, że się załaduję. Dlaczego.
    Ostatnio wymarzyłem sobie, że na pergolę walnę huśtawkę. Żonka z wózkiem szaleje po Selgrosie, a ja opiekuję się fruzią. Znaczy fruzia samobieżna wśród zabawek, a ja z okazji długości na największą huśtawkę ogrodową. I co? I po 1/2 h jakoś mi tak przestało być wygodnie, a w lecie chciałem z pergoli dostać dodatkowy pokój letni.
    Wot pacziemu.
    Będziesz się ludźmi przejmowała i se badziew za kupę siana do domu wstawisz.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    A jak się zdesperuję to kąpielówki i szlafrok wezmę.
    Chyba mnie poniosło, trochę to mało higieniczne.
    Więc będzie na sucho.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  14. #14

    Domyślnie

    Ależ jak najbardzie higienicznie każdorazowo wannna jest opróżniana i napelniana dla nowych klientów.

    Fugas

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Magdzia - nie ma się co przejmować ludzmi. Spytaliśmy sprzedawcę czy możemy przymierzyć wannę do mojego męża - pan się uśmiechnął i stwierdził, że nie ma problemu. Ludzie sobie patrzyli, uśmiechali się na widok mojego męża wylegującego się w wannie I tak mam wygodną, pojemną wannę
    A tak a propos sprawdzania pod względem wygodności - tak samo sprawdzaliśmy wceciki czy dobrze się na nich siedzi (bo jesteśmy fanami czytania w wceciku a jakby było nie wygodnie to kiepsko by się czytało).

  16. #16

    Domyślnie Re: Wanna narozna dla dwojga

    Cytat Napisał Anula73
    Poszukuje wanny naroznej
    Swego czasu urzekła mnie wanna "Love Story" właśnie ze względu na niezaprzeczalną wygodę podczas przebywania w niej dwóch osób (wygląda tak: http://www.ravak.pl/?page=lovestory) Zobaczyłem ją w Castoramie w weisji "jaccuzzi" za jakieś straszliwe pieniądze (bodajże 9000), po czym w Leroi-Merlin w wersji zwykłej za 1600 zł - było to zdecydowanuie mniej od innych dwuosobowych wanien.

    Taką właśnie wannę strrrasznie chciałem mieć. Niestety, "rzeczywistość skrzeczy"...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  17. #17

    Domyślnie

    No więc bardzo podobna jest Serenada z Koła (1600) z tym że wpisuje się w 6-ciokąt - ale to latwieksze do obudowy płytkami równiez w narozniku.
    Tez na początku myślałem o Love story .

    Fugas

  18. #18

    Domyślnie

    Maluszek,

    Wc-cik to jeden z najważniejszych zakupów też sprawdzałem siedzisko oraz jak spływa woda itp.

    Ale widze że sa ludzie którze mnie rozumieją.

    fugas

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Fugas -

    My na począku chcieliśmy kupić sześciokątną wannę, stalową firmy Kaldewei Twin Pool - chcieliśmy ją wstawić do narożnika i ładnie obudować ale powialiła nas cena tej wanny (ponad 5000 zł) i to, że nie mogliśmy jej nigdzie obejrzeć ani przymierzyć Dlatego zdecydowaliśmy się na akrylową wannę firmy Ruben Mona Lisę 150 x 150 cm za jedyne 2500 zł.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugas
    Maluszek,

    Wc-cik to jeden z najważniejszych zakupów też sprawdzałem siedzisko oraz jak spływa woda itp.

    Ale widze że sa ludzie którze mnie rozumieją.

    fugas
    Fugas, a jak ty sprawdziłeś w sklepie, jak woda spływa???? Tylko nie mów, że mieli podłączoną wode do ekspozycji!
    A co do sprawdzania wanien - no jedna osoba to sie jeszcze moze wpakować na wystawę, ale dwie osoby w wannie na ekspozycji, to już perwersja i ekshibicjonizm

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony