dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    above

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie Kominek na poddaszu

    Witam serdecznie,

    jestem w takcie remontu poddasza i planuję zbudować tam kominek. Kominek chciałbym postawić w miejscu, w którym nie ma bezpośredniego dostępu do komina. Komin jest standardowo, na środku poddasza, kominek chciałbym postawić pod ścianą. W związku z tym spaliny musiałyby wychodzić na zewnątrz przez ścianę. Chciałem umieścić na ścianie komin z "kwasówy". Pytanie: Czy takie rozwiązanie w ogóle jest możliwe? Czy można tak zrobić?

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Można.
    Pod warunkiem, że komin będzie miał odpowiednią wysokość czynną (od wpięcia urządzenia do wylotu). Czyli 4 metry.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    above

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź!

    W takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Czy komin musi być prosty czy może mieć zgięcie pod kątem prostym? Czy rura fi10 wystarczy? Chodzi o to, że na ścianie, na której chciałbym ten komin umieścić będzie kładziony styropian 15cm w związku z tym chciałbym tę rurę "puścić" tak, żeby się, powiedzmy, licowała ze styropianem. Plan jest taki, żeby rurę ułożyć w lewo (zaraz po wyjściu ze ściany), a następnie, po ok 2 metrach wypuścić ją pionowo. Nie wiem czy czytelnie napisałem o co mi chodzi

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    pozdrawiam,
    Michał

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Jakiej średnicy komin, to zależy jakie palenisko (wkład kominkowy) planujesz...

    Tutaj nie ma mowy o jakiejś "rurze" tutaj trzeba rozglądać się za kominem metalowym dwuściennym izolowanym (systemowym)

    Czyli wyszukiwarka google i do dzieła.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    above

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Człowiek się całe życie uczy. Co do wkładu - powierzchnia poddasza jest niewielka (50m2) wiec wkład nie będzie zbyt mocny. No ale czy opcja wstawienia tego komina pod styropian jest ok? Czy są jakieś przeciwwskazania?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zaraz, zaraz....bo widzę że coś "nie-teges kombinujesz"...
    Wyjaśnij nieco dokładniej co zamierzasz w ogóle zrobić i jak...bo z tego co widać to chciałbyś komin do kominka zrobić z rury fi 100 mm puszczonej w styropianie i zakręconej w esy-floresy ???
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    above

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    No tak to mniej więcej chciałbym zrobić - ale nie wiem czy się w ogóle da (względy bezpieczeństwa itd). Może dokładniej będzie jak zrobię zdjęcie i narysuję na nim mniej więcej jak to widzę. Ale to dopiero jak wrócę z pracy
    Krótko: przewód kominowy chciałbym puścić po ścianie (po zewnętrznej stronie) z jednym zagięciem (90 stopni) - komin w kształcie litery "L"

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Szkoda czasu rysować.
    Komin do kominka w Twoim przypadku:
    -średnica 150 lub 180 mm przy małym palenisku
    -izolacja 3 lub 5 cm
    -płaszcz zewnętrzny
    Daje to w sumie średnicę 210 - 280 mm plus odsadzenie od ściany frontowej około 50 - 150 mm.
    Odchyłka od pionu maksymalnie 2 razy po 30 stopni. Żadne poziome odcinki w rachubę nie wchodzą.
    Skąd wziął Ci się w głowie w ogóle pomysł puszczania zwykłej rury w styropianie? Przecież to wręcz nielogiczne - w kominku ogień i temperatura rzędu kilkuset stopni, w kominie czasami niewiele mniej...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    above

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za uświadomienie. Nadal jest to dla mnie czarna magia, ale już mniej. Będę dalej drążył temat, i jeśli będę miał pytania pozwolę sobie napisać.

    pozdrawiam,
    Michał

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony