dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 207 z 1061
Pokaż wyniki od 4.121 do 4.140 z 21202
  1. #4121

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    G... prawda...
    Regulator zwali ci napięcie do poziomu ładowania akumulatora...
    Jedynie jak ograniczysz prąd ładowania to da się utrzymać wyższe napięcie na panelach...
    Mam też inwerter on grid podłączony do gniazdka i on tak działa jak opisujesz ale inwerter MPPT z UPS już niestety zbija napięcie z paneli do poziomu ładowania akumulatora przez co spada sprawność fotowoltaiki...
    ( Tak przy okazji wyjaśniło się dlaczego ten mały inwerter off grid tak słabo ładuje akumulatory a ten który wykończyłem nie miał z tym problemu...)
    Mam taki rejestrator parametrów zapinany bezpośrednio na kable z paneli i na nim wszystko dokładnie widać...
    Jakie napięcie z paneli , jaki prąd, ile Ah, ile kWh, ile kWp...
    Wszystkie kontrolery ładowania akumulatorów czy to MPPT czy PWM , czy ta przetwornica DC/DC działają tak samo czyli zniżają napięcie podnosząc prąd ale przy okazji zwalają napięcie mocy maksymalnej panela...
    W pełnym słońcu jest inaczej bo zaczyna działać ogranicznik prądu ładowania i rośnie napięcie na panelach ...
    Nie masz pojęcia jak działa regulator z MPPT! Napięcie na panelach jest wypadkową ich obciążenia, poszukiwania takiego napięcia dla którego moc będąca iloczynem napięcia i prądu P=U*I jest maksymalna i nie ma bezpośredniego związku z napięciem na akumulatorze a jedynie z tym czy mamy możliwość oddania tej mocy po drugiej stronie regulatora np. do pustego akumulatora czy odbiorników energii.

    Regulatory MPPT i PWM nie działają tak samo. Jeden z nich poszukuje maksymalnej mocy, a drugi steruje szerokością impulsu. MPPT cały czas poszukuje napięcia mocy maksymalnej panela a nie go "zwala". To napięcie jest różne dla różnego poziomu nasłonecznienia.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #4122

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Wiesz...
    Ja poczekam aż mi padną akumulatory i napiszę w tedy ile wytrzymały...
    Wedle tego co piszesz to te które kupiłem ponad rok temu powinny już być do wyrzucenia a jakoś mają się dobrze...
    Od początku są ładowane i rozładwywane cyklicznie ...
    Rozładowywane cyklicznie a rozładowywane do 50% to nie to samo. Zapewne jesteś w stanie zrozumieć różnicę.
    Te parametry opisuje Varta. 2000 cykli po 2% to 40 pełnych. Ty nie mierzysz głębokości rozładowania więc o czym dyskutować?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #4123

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm99 Zobacz post
    Kolego JanW...
    Znów ogólniki.
    Kilka miesięcy tzn. mieszkasz w kamperze kilka miesięcy? No nie wierzę.

    BTW Czy w tym kamperze ogrzewasz klimatyzatorem te kilka pomieszczeń?
    .
    Rekord to 2 miesiące za jednym razem. Rocznie wychodzi 1-4.
    Mierzę tylko produkcję paneli w kamperze. Średnio chyba 40-50kWh rocznie.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #4124

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Pod łodzią mają zestaw 10 kw z inwerterem za 20,5tys do tego tylko profile potrzebne. Montowałem to. Dobry inwerter. Poradzisz sobie sam z montażem...
    Pokaż to. Moja instalacja 10kW wyszła mnie dwa razy tyle plus robota. Nie wierzę.

    Mogę potwierdzić że nie opłaca się PV dla pokrycia energii w II taryfie. Za to w I jest to już opłacalne jeśli nie przepłacimy za instalację.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 08-11-2017 o 10:03
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #4125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Hmm...
    Był TB co to wszystkie rozumy pozjadał...
    Był taki jeden A....
    Teraz jest JW ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #4126

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Split tyłka nie urywa choć faktycznie grzeje i to całkiem sprawwnie, ale tylko kiedy na zewnątrz panują temperatury powyżej 3oC poniżej COP spada dość znacząco a przy -10oC robi się już 1,7kW ciepła z 1kWh prądu. Więc w okresach przejściowych jak najbardziej ma to sens, ale jak mieszkasz pod Suwałkami czy w górach omijaj z daleka.

    Od zysków z lokaty bankowej to niejaki Belka bierze 1/5 zysku
    Mój split, stary ośmioletni Fujitsu inwerterowy grzeje do -15. Do tej pory oszczędzałem go i poniżej -5 do -10 nie używałem, bo zauważalnie spadała jego zdolność grzewcza i odczuwałem że sprężarka pracuje na wysokich obrotach. Jednak w dalszym ciągu grzał. W tym sezonie zamierzam go używać we wszystkich temperaturach. W okolicy zera występuje oblodzenie i często musi się przełączać na chłodzenie w celu rozmrożenia wymiennika. Nie mam grzałki tacy odciekowej.

    Gdybym mieszkał w Suwałkach, to też bym używał klimatyzacji do grzania w temperaturach powyżej dopuszczalnych przez producenta bo COP 2 jest lepszy od COP 1.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #4127

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Gdybym mieszkał w Suwałkach, to też bym używał klimatyzacji do grzania w temperaturach powyżej dopuszczalnych przez producenta bo COP 2 jest lepszy od COP 1.
    Jasne że COP 2 jest lepszy niż 1. Odnośnie grzałki ociekowej też nie mam ale można kupić za niewielkie pieniądze przewód oporowy i go zamontować. Niestety nie wiem jak założyć do tego termostat, ewentualnie włączyć na stałe te 50W które zje to niewiele.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #4128
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Pokaż to. Moja instalacja 10kW wyszła mnie dwa razy tyle plus robota. Nie wierzę.

    Mogę potwierdzić że nie opłaca się PV dla pokrycia energii w II taryfie. Za to w I jest to już opłacalne jeśli nie przepłacimy za instalację.
    Bogoslawieni którzy nie widzieli.... Dzwoń do gościa z tego ogłoszenia i pytaj o zestaw 10kW z inwerterem. sami power.
    https://www.olx.pl/i2/oferta/panele-...ml#:c72b8b15d8
    Nie mam z tego żadnej prowizji więc nie robię reklamy, widzę że zdjęto ogłoszenie, moze sie skończyły. Założyłem 3 instalacje właśnie z takim zestawem i panelami solar Word 260W, poli. Doszły koszty profili: 72mbx14zł, lub taniej bez fa, jak się dogadamy...
    Ponegocjuj, papiery będą w cenie.
    Pozdrawiam

  9. #4129

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Bogoslawieni którzy nie widzieli.... Dzwoń do gościa z tego ogłoszenia i pytaj o zestaw 10kW z inwerterem. sami power.
    https://www.olx.pl/i2/oferta/panele-...ml#:c72b8b15d8
    Nie mam z tego żadnej prowizji więc nie robię reklamy, widzę że zdjęto ogłoszenie, moze sie skończyły. Założyłem 3 instalacje właśnie z takim zestawem i panelami solar Word 260W, poli. Doszły koszty profili: 72mbx14zł, lub taniej bez fa, jak się dogadamy...
    Ponegocjuj, papiery będą w cenie.
    Pozdrawiam
    Patrzę i nie widzę tu możliwości zbudowania 10kW za 20 tys. 1600 zł za 1kWp paneli. Ja dwa lata temu za nowe, nieużywane płaciłem znacznie mniej, bo kupowałem je od kolegi, który całą Polskę i nie tylko zaopatrzył w Q.Cells. Palety z panelami ważyły u mnie dwie tony.
    https://www.facebook.com/ElektrowniaZary/
    Falowniki nowe SMA kupiłem nowe za 1/3, a Froniusa też nowego za 1/5ceny katalogowej. A jednak instalacja 1kW wyniosła mnie 3230 zł plus moja robota.
    Moja wycena zawiera np. dedykowane mocowania i konstrukcję. Nie używałem zwykłej stali ani nic nie spawałem. Tylko nierdzewka i aluminium. W moich kosztach jest monitoring instalacji oraz zużycia domowego przez Sunny Portal oraz pvmonitor.pl. Do kosztów instalacji dorzuciłem też wszystkie narzędzia które musiałem kupić dodatkowo do jej zbudowania i bieżącej obsługi np. miernik cęgowy, Wattrouter, przekaźniki SSR czy wyciągarkę. Notowałem każdy najdrobniejszy wydatek w Excelu. I w ten sposób z instalacji która w założeniach miała kosztować 1800 zł za 1kW zrobiło się 80% więcej.
    Koszt 1kWp instalacji można liczyć po panelach lub po falownikach. Prawidłowo u nas się przewymiarowuje ilość paneli, bo moc maksymalna jest rzadko osiągana i nie ma sensu żeby się falownik marnował.
    Tak więc to ogłoszenie to nic specjalnego. Nie jest podana marka ani typ paneli. Nie ma w cenie falowników. Nie ma co się ślinić.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #4130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Mnie to tylko rozwalają te przechwałki jak to za pół darmo się wszystko kupiło ...( Oczywiście wszystko nowe i na gwarancji...)
    A najlepsze to są oferty których nie można kupić bo jak przychodzi co do czego to " akurat towar się skończył i nie wiadomo kiedy będzie"...
    Wiem tylko że tak namacalnie to ciężko jest kupić 38 nowych paneli fotowoltaicznych 260w wraz z całą konstrukcją i instalacją poniżej 25tys...
    A gdzie jeszcze jakiś sensowny inwerter i inne pierdoły...
    Jak dla mnie to taka instalacja kosztuje w granicach 30 k to pod warunkiem że wszystko zrobimy sami...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #4131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Mnie to tylko rozwalają te przechwałki jak to za pół darmo się wszystko kupiło ....
    Mi się bardziej podoba bohater ulicy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #4132

    Domyślnie

    Panowie nie dziwne że dobre oferty kończą się wcześniej niż dobrze ujrzą światło dzienne. Wtedy czasu na decyzje jest znacznie mniej, albo ryzykuje się i kupuje coś na "HURA" albo wybiera standardową ofertę 5000PLN/kWp.

    @ JanWerbinski u mnie była ta sama gadka w tym wątku, że za tanio że oferta nie aktualna. A tak w ogóle to nie da się założyć w tych pieniądzach. Wystarczy dobrze poszukać i znajdzie się fajne oferty, ja teraz czekam na cennik i być może kupie kolejne panele
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #4133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panowie nie dziwne że dobre oferty kończą się wcześniej niż dobrze ujrzą światło dzienne. Wtedy czasu na decyzje jest znacznie mniej, albo ryzykuje się i kupuje coś na "HURA" albo wybiera standardową ofertę 5000PLN/kWp.

    @ JanWerbinski u mnie była ta sama gadka w tym wątku, że za tanio że oferta nie aktualna. A tak w ogóle to nie da się założyć w tych pieniądzach. Wystarczy dobrze poszukać i znajdzie się fajne oferty, ja teraz czekam na cennik i być może kupie kolejne panele
    Jak coś to podeślij dla mnie ofertę. Planuję jeszcze 1,5KW bo inwertery leżą jeszcze z fabrycznymi plombami.

  14. #4134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    A jest jakaś promocja na słońce...?
    Kupił bym ze dwa trzy tygodnie bezchmurnego nieba w środku dnia...

    Tak dla przypomnienia co niektórym...
    Aby mieć jakiekolwiek korzyści z paneli fotowowltaiznych potrzebne jest słońce a raczej duuużo słońca...
    A to co obserwuję od ponad roku jest po prostu żałosne...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #4135

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Tak dla przypomnienia co niektórym...
    Aby mieć jakiekolwiek korzyści z paneli fotowowltaiznych potrzebne jest słońce a raczej duuużo słońca...
    A to co obserwuję od ponad roku jest po prostu żałosne...
    Słońce nawet za chmurami coś tam daje. Np. u mnie w pierwszym roku użytkowania jeszcze niekompletnej instalacji obniżyło roczny rachunek za energię z 4000-5000 do 1300 zł.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #4136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Słońce nawet za chmurami coś tam daje. Np. u mnie w pierwszym roku użytkowania jeszcze niekompletnej instalacji obniżyło roczny rachunek za energię z 4000-5000 do 1300 zł.
    Najlepsze to jest " coś tam dają"..
    Instalacja za kilkanaście klocków zasila LED a...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #4137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Instaluje sobie instalację pv naziemna 10kwp na stelażu corab wkrecanym w grunt.Czy ktoś to może montował ? Wywiercilem otwór pilotujacy do 20 i chyba ponad 2godz wkrecalem jeden a mam do wkrecenia 18... ziemia to pod humusem piach. Może trzeba otwór pilotujacy większy? (Nie mam większego wiertła długiego ).może ktoś ma jakieś rady?

  18. #4138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Najlepsze to jest " coś tam dają"..
    Instalacja za kilkanaście klocków zasila LED a...
    Klimatyzator chodził na małej mocy nocą w II taryfie. Teraz jest pochmurno ale Słońce od czadu do czasu się przebija. Włączyłem klimę żeby sobie działała bezpośrednio na energii słonecznej i tak to wygląda jak widać poniżej. Jeszcze nie grzeję cały czas, bo nie ma takiej potrzeby.
    Czerwona kreska moc zużywana. Zielona moc produkowana.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prund.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	400695  
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #4139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A jest jakaś promocja na słońce...?
    Kupił bym ze dwa trzy tygodnie bezchmurnego nieba w środku dnia...

    Tak dla przypomnienia co niektórym...
    Aby mieć jakiekolwiek korzyści z paneli fotowowltaiznych potrzebne jest słońce a raczej duuużo słońca...
    A to co obserwuję od ponad roku jest po prostu żałosne...
    Wiedziałeś jaki mamy klimat przed montażem , czy żyłeś w innej rzeczywistości ? Gdzieś niedawno czytałem , że pv-ki dały trochę prądu nawet w czasie pełni księżyca

    Na monitorowanych instalacjach nie widać kolosalnych różnic rok do roku
    forum.muratordom.pl/showthread.php?341917-Pytanie-do-właścicieli-instalacji-PV&p=7550287#post7550287 .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 11-11-2017 o 09:52

  20. #4140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Najlepsze to jest " coś tam dają"..
    Instalacja za kilkanaście klocków zasila LED a...

    To zdemontuj i nie będzie powodu do narzekania. Zapewne znajdzie się chętny by je przygarnąć

Strona 207 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony