dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 1061
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 21202
  1. #2881
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    No jesli bedzie rozliczanie z zakładem energetycznym co pół roku i np od lipca do grudnia włacznie to bedzie ok

  2. #2882
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrówkojad 1

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    poland
    Kod pocztowy
    38-312
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam wszystkich . Mam pytanie do tych co już mają dłużej instalacje . Dostałem pit od tauronu za rok 2016 za sprzedaż wytworzonej energii . Nie jest to jakaś duża kwota .Jak to jest w przypadku instalacji taka jak moja jeżeli ja nie sprzedaję energii tylko korzystam z opustów . A jeżeli trzeba to do którego miesiąca ? Pozdrawiam .

  3. #2883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Musisz tylko zauważyć , że największy uzysk energetyczny z paneli masz latem, kiedy masz małe zapotrzebowanie na energię a zimą gdy masz duże zapotrzebowanie na energię to uzysk z paneli jest najmniejszy
    Odpowiednim watt routerem da się dość znaczną ilość energii rozparcelować na bieżąco...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #2884

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Witam.
    Czy jest ktoś kto użytkuje panele Solar Frontier?Chciałem założyć na dach 3,57kW za ok 24k brutto,bez dotacji.Warte są tej ceny?Technologicznie te CIS-y biją na głowę konkurencję,no może nie są to CIGS-y,ale wygląda to dobrze...
    Co do wyglądu- są śliczne.W odróżnieniu od niemal wszystkich krzemowych. I wydajne. Niestety odstają w warunkach uzysk/koszt od polikrystalicznych jakieś 20%
    Są jeszcze inne śliczności Eterbright- te kasują całą konkurencję, Tylko brak ich na polskich rynku
    Są jeszcze śliczności First Solar -produkują klasowe Cdte, niestety bez ramki

  5. #2885

    Domyślnie

    Gdy dopytywałem się w grudniu kiedy będzie wiadomo czy moja gmina została zakwalifikowana do programu dofinansowania to otrzymałem informację, że będzie wiadomo w styczniu 2017. Jest już luty i dalej nic nie wiadomo. Czy ktoś ma inne informacje? Czy w Waszych gminach już są jakieś decyzje?

  6. #2886

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Gdy dopytywałem się w grudniu kiedy będzie wiadomo czy moja gmina została zakwalifikowana do programu dofinansowania to otrzymałem informację, że będzie wiadomo w styczniu 2017. Jest już luty i dalej nic nie wiadomo. Czy ktoś ma inne informacje? Czy w Waszych gminach już są jakieś decyzje?
    Na Podkarpaciu gminy maja czas do marca aby zgłosić wnioski do urzędu marszałkowskiego. Dopiero kwiecień/maj ma być decyzją..

  7. #2887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Mam pytanko ...
    W jaki sposób mieszkańcy gminy są informowani o tym że będzie dotacja na jakieś OZE i do kiedy jest zgłaszanie wniosków ...
    Wysyłają jakieś pisma czy to idzie "na gębę" pocztą pantoflową ...??
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #2888
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Mam pytanko ...
    W jaki sposób mieszkańcy gminy są informowani o tym że będzie dotacja na jakieś OZE i do kiedy jest zgłaszanie wniosków ...
    Wysyłają jakieś pisma czy to idzie "na gębę" pocztą pantoflową ...??
    U mnie znalazłem informację na stronie UG
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #2889
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Mam pytanko ...
    W jaki sposób mieszkańcy gminy są informowani o tym że będzie dotacja na jakieś OZE i do kiedy jest zgłaszanie wniosków ...
    Wysyłają jakieś pisma czy to idzie "na gębę" pocztą pantoflową ...??
    Witam !

    Taka informacja powinna pojawić się na stronie internetowej gminy (jeśli taka istnieje) lub przynajmniej w ogłoszeniach gminnych , jednak z tego co się orientuje częściej ludzie dowiadują się tą drugą opcją, czyli pocztą pantoflową. Warto śledzić co się aktualnie dzieje w gminie (dopytywać), taki nabór trwa ok miesiąca, także nie powinno się go przegapić.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #2890
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie do fachowców:
    Jak podłączyć inwerter który wymaga uziemienia w starym domu gdzie instalacja nie ma uziemienia?. Da sie bez dorabiania uziomu?
    Z gory dzieki za przydatne odpowiedzi. Pozdrawiam

  11. #2891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Musisz tylko zauważyć , że największy uzysk energetyczny z paneli masz latem, kiedy masz małe zapotrzebowanie na energię a zimą gdy masz duże zapotrzebowanie na energię to uzysk z paneli jest najmniejszy
    To często powtarzany mit, nie jest tak do końca. Po pierwsze sporo ludzi mylnie łączy panele fotowoltaiczne z ogrzewaniem domu a tu nie ma znaku równości. Prąd owszem zużywamy w zimie głównie do grzania (jeśli grzejemy prądem) ale też zasilamy wszystkie odbiorniki elektryczne. Prąd z paneli jest przecież wykorzystywany tak samo w zimie jak i w lecie do prania, gotowania, prasowania, oświetlenia. W lecie dojdzie kosiarka, piła, grill elektryczny, myjka ciśnieniowa, pompa i filtry przy basenie, system nawadniania itp. A więc nie jest tak, że w lecie mamy małe zapotrzebowanie na energię. Nieprawdą jest też to, że w zimie mamy zbyt mało tej energii ze słońca. Chociażby ten rok, było bardzo mroźno ale i słonecznie. Były dni gdzie z moich 7kWp produkowało się dziennie ok 30kWh więc raczej niemało. Owszem, były też dni kiedy produkcja wynosiła 1 czy 2kWh ale były to najkrótsze dni w roku, z opadami śniegu, który przykrywał panele. Jednak nie było to regułą dla całego okresu zimowego.

    Podsumowując: nie powinno się powielać tych mitów o małej produkcji zimą i rzekomym małym zapotrzebowaniu latem.

  12. #2892
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #2893

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Które potwierdzają to co napisałem powyżej: nie powielajmy mitów o małych uzyskach w zimie.

    No chyba, że źle doczytałem i nie rozmawiamy o instalacji fotowoltaicznej mającej zasilać dom tylko o takim ogniwie przymocowanym do plecaka w celu ładowania telefonu komórkowego. Domu tym nie ogrzejemy, fakt.

  14. #2894

    Domyślnie

    te kwh na stacji andretti.pl są liczona na powierzchni płaskiej, więc automatycznie wychodzi ich zimą mniej. panale PV nie leżą płasko, więc w okresach przejściowych czy zimą pada na nie więcej promieniowania niż wg tej strony. u mnie widać to po południowych oknach. w lutym, marcu czy kwietniu przy słonecznych dniach dom ma mniejsze skłonności do przegrzewania niż w styczniu pomimo tego że stacja meteo twierdzi coś innego na temat nasłonecznienia.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #2895

    Domyślnie

    Znalazłem w Krakowie taką ofertę; http://solgen.pl/oferta-dla-domu/
    Czy warto iść w ofertę Smart zamiast Stndart + dla 3-4 kWp
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #2896
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Znalazłem w Krakowie taką ofertę; http://solgen.pl/oferta-dla-domu/
    Czy warto iść w ofertę Smart zamiast Stndart + dla 3-4 kWp
    Trochę drogo mają ;/

  17. #2897

    Domyślnie

    To poproszę namiary na kogoś, kto zrobi 4 KW za 20 000 zł, będzie taniej niż z linka powyżej.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #2898

    Domyślnie

    Pytanie moje dotyczy parametrów technicznych ofert a nie ceny . Proszę o wypowiedzi konstruktywne
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #2899

    Domyślnie

    Dołączam do pytania Andrzeja. Czy warto inwestować w Solaredge i te optymalizatory? Czy ma ktoś taki zestaw i może napisać coś ciekawego,jak dział w praktyce?

  20. #2900

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To poproszę namiary na kogoś, kto zrobi 4 KW za 20 000 zł, będzie taniej niż z linka powyżej.
    za 23000 PLN, można zainstalować 5,3kW na inwerterze 3 fazowym.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 145 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony