dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 170 z 1061
Pokaż wyniki od 3.381 do 3.400 z 21202
  1. #3381
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Rezystancji uziemienia nie zmierzysz omomierzem.
    Do tego są specjalne mierniki.

    Nie mam tego problemu.
    Moje GS są całe szklane.


    Adam M.
    Czym w takim razie kieruje się ładunek elektryczny pochodzący z wyładowania, co powoduje, że uderza właśnie w tym miejscu? O ile teorie o szukaniu najkrótszej drogi w kierunku wyrównania potencjalów są słuszne, o tyle uderzanie w niskie zabudowania nie jest jak dotąd wytłumaczone. Mówi się wręcz o ładunkach przeciwnych ,,strzelających" z powierzchni terenu.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 14-06-2017 o 17:39

  2. #3382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3383
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pxl666

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    22

    Domyślnie

    mam oferte na takie panele
    http://allegro.pl/zytech-solar-panel...842784442.html

    ale - czy ich niska cena wynika z niskiej jakości ? tzn czy kupno paneli za 900 zeta będzie mi gwarantować jakieś dwukrotnie większe sprawności / trwałość ?

  4. #3384
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziś umówiłem się na instalację licznika, w moim ZE dają montują aktualnie liczniki APATOR EMU 3
    http://www.apator.com/pl/oferta/pomi...art/smartemu-3

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi licznikami?

  5. #3385

    Domyślnie

    Taki sam mi założyli, bilansowania międzyfazowego nie ma jakbyś miał jeszcze złudzenia.
    Poza tym całkiem fajny licznik.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #3386
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Taki sam mi założyli, bilansowania międzyfazowego nie ma jakbyś miał jeszcze złudzenia.
    Poza tym całkiem fajny licznik.
    Czy zatem powinienem się domagać innego licznika? czy jest jakiś przepis ustawy, który wprost o tym mówi?

  7. #3387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Jutro wraca z serwisu mój inwerter solarny więc wraca we mnie nadzieja że jeszcze z tej fotowoltaiki coś będzie...
    Trochę się zgapiłem i rzuciłem to wszystko w kąt po nieudanej próbie naprawy zamiast od razu skontaktować się z serwisem...
    VOLT Polska stanęło na wysokości zadania i w przeciągu tygodnia od dostarczenia im uszkodzonego sprzętu wysyłają naprawiony...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #3388

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jutro wraca z serwisu mój inwerter solarny więc wraca we mnie nadzieja że jeszcze z tej fotowoltaiki coś będzie...
    Trochę się zgapiłem i rzuciłem to wszystko w kąt po nieudanej próbie naprawy zamiast od razu skontaktować się z serwisem...
    VOLT Polska stanęło na wysokości zadania i w przeciągu tygodnia od dostarczenia im uszkodzonego sprzętu wysyłają naprawiony...
    No widzisz, nadzieja umiera ostatnia
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #3389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    No widzisz, nadzieja umiera ostatnia
    Taaa...
    Potem jeszcze " rozkminić" temat akumulatorów które będą dobrze współpracowały z tym inwerterem a jak to zostanie ogarnięte to pozostanie do zrobienia jakiś system podążania za słońcem aby to wszystko zaczęło jakoś sensownie funkcjonować...
    Mam nadzieję że wystarczy mi zdrowia do tej instalacji...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #3390

    Domyślnie

    Cytat Napisał zimar Zobacz post
    Czy zatem powinienem się domagać innego licznika? czy jest jakiś przepis ustawy, który wprost o tym mówi?
    Jak tylko znajdziesz odpowiedni zapis w ustawie który mówi że instalacja 1 fazowa ma działać na zasadzie bilansowania 3 fazowego to zgłaszaj walcz. Ale uprzedzam nie znajdziesz więc przepinaj chałupę na 1 fazę (jeśli masz taką możliwość) a jeśli nie wpinaj w tę na której masz największy pobór prądu.

    Licznik fajny da się go zczytywać zdalnie, ile wyprodukowałeś a ile pobrałeś. Z antenką jak wykręcisz możesz chodzić na ryby spining ma około 1m bęc idealny. I nie świeci diodami jak stroboskop.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Mam nadzieję że wystarczy mi zdrowia do tej instalacji...
    Mi starczyło do prawie 5kW on grid i robi się powoli mało to i Tobie starczy. Już knuje gdzie by tu jeszcze 6 paneli postawić bo inwerter mam i się kurzy. !,5MWh rocznie nie chodzi po ulicy A zaczynam pożerać produkcję i prąd z magazynu w dość znacznych ilościach.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 20-06-2017 o 20:49
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #3391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Magazyn, cholera, zaczynam stawiać...
    Dziś 4 sztuki powerbloków 180Ah.
    Stan idealny w cenie złomu...
    Czemu to, cholera, tyle waży?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #3392
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak tylko znajdziesz odpowiedni zapis w ustawie który mówi że instalacja 1 fazowa ma działać na zasadzie bilansowania 3 fazowego to zgłaszaj walcz. Ale uprzedzam nie znajdziesz więc przepinaj chałupę na 1 fazę (jeśli masz taką możliwość) a jeśli nie wpinaj w tę na której masz największy pobór prądu.

    Licznik fajny da się go zczytywać zdalnie, ile wyprodukowałeś a ile pobrałeś. Z antenką jak wykręcisz możesz chodzić na ryby spining ma około 1m bęc idealny. I nie świeci diodami jak stroboskop..
    Mam instalację 3 fazową i inwerter również 3-fazowy.
    Licznik jednak bilansuje międzyfazowo, bo są 3 liczydła: suma, pobór i oddanie, ale w danym momencie strzałka pokazuje czy jest pobór czy nadprodukcja i nie może być jedno i drugie, czyli nie może liczyć poboru i oddania

  13. #3393
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dzwoniłem dziś do firmy Apator, która jest producentem licznika "smart EMU-3" i dostałem informację, że dla PGE licznik posiada bilansowanie międzyfazowe zgodnie z ustawą, natomiast dla Tauronu tego bilansowania nie ma (robi to system rozliczeniowy).

    Ponieważ jestem w PGE, to u mnie wszystko jest OK

  14. #3394

    Domyślnie

    A jak to sprawdziłeś? Bo na razie piszesz o bilansowaniu międzyfazowym robionym przez system informatyczny jak licznik prześle statystyki do ZE.

    Ale OK mam dla Ciebie zagadkę powiedzmy masz instalację 5kW czyli w każdą fazę pchasz 5 / 3 = 1,6kW
    A podłącz do byle której fazy odbiornik o mocy 5kW na 1h (zakładam że produkcja cały czas też będzie wynosiła 5kW)
    Teoretycznie Twoja produkcja zapewnia bilansowanie między fazowe 5kW pobór na 1 fazie = 5kW produkcji na 3 fazach. A później zobacz na stronie www. w tym czasie czy pobrałeś około 0kWh (oczywiście zakładam też że wszystkie inne odbiorniki były wyłączone)

    A będzie to wyglądało mniej więcej tak:
    5kW pobór z 1 fazy - 1,6kW w tę fazę pcha inwerter = 5 - 1,6 = 3,4kW (brakuje)
    ale wysyłasz pozostałymi fazami brakujące 3,4kW ALE... system informatyczny WIE że z Twojej produkcji z całej godziny 3,4kWh wysłałeś w sieć ale musisz to pomniejszyć o OPUSST i z 3,4kWh * 0,8 = zostaje Ci 2,72
    I teraz brakujące 3,4kWh - 2,72kWh = nie równa się 0 a z matematyki zabrakło Ci 0,68kWh.
    I teraz odpowiedz sobie czy 0 i bilansowanie międzyfazowe = -0,68kWh?

    I każda ta operacja jest zapisywana na innym indeksie licznika
    1,8,0 to suma wskazań 1,8,1 (1,8,1,1 ; 1,8,1,2 ) ; 1,8,2 (1,8,2,1 ; 1,8,2,2 ) itd.
    Podobnie z Twoją produkcją indeksy w nawiasach gdybyś miał taryfę 2 strefową G12 podobnie liczydło 2,8.

    EDIT:
    ciekawe jakie mają bilansowanie liczniki dla Energa muszę zadzwonić
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 21-06-2017 o 11:01
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #3395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    ja jestem w PGE i dla nich Apator wykonuje liczniki z bilansowaniem międzyfazowym - takie zapewnienie dostałem od pracownika Apatora, natomiast dla Tauronu oni inaczej programują liczniki i bilansowanie wykonuje już system informatyczny Tauronu, co nie jest zgodne z ustawą.

    Nie wiem, czy można gdzieś na stronie w PGE sprawdzić bieżące odczyty ??

  16. #3396
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A będzie to wyglądało mniej więcej tak:
    5kW pobór z 1 fazy - 1,6kW w tę fazę pcha inwerter = 5 - 1,6 = 3,4kW (brakuje)
    ale wysyłasz pozostałymi fazami brakujące 3,4kW ALE... system informatyczny WIE że z Twojej produkcji z całej godziny 3,4kWh wysłałeś w sieć ale musisz to pomniejszyć o OPUSST i z 3,4kWh * 0,8 = zostaje Ci 2,72
    I teraz brakujące 3,4kWh - 2,72kWh = nie równa się 0 a z matematyki zabrakło Ci 0,68kWh.
    I teraz odpowiedz sobie czy 0 i bilansowanie międzyfazowe = -0,68kWh?
    Producent zapewnił, że liczniik ma układ algebraiczny, który na bieżąco liczy i pokazuje tylko sumarycznie (dla wszystkich 3 faz) dla każdej z taryf pobór lub oddanie do sieci.
    Mam taryfę G12W.
    Ostatnio edytowane przez zimar ; 21-06-2017 o 11:44

  17. #3397

    Domyślnie

    @zimar wiesz staram się wierzyć ludziom na słowo. Jednak w przypadku liczników wykonywanych dla różnych ZE jako analityk wiem że należało by mieć 3 różne magazyny aby przechowywać w nich sprzęt dla każdego z ZE a to generuje koszty. Podobnie jak z ewentualną pomyłką podczas wysyłki. Więc z założenia jestem raczej sceptyczny. W przypadku tego licznika dla Energa (mój licznik) zostało sprawdzone że nie ma bilansowania międzyfazowego, znaczy ma ale na systemie komputerowym. Oby było jak mówisz i jak mówi producent
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #3398
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Producent zapewnił, że dla Tauronu inaczej są zaprogramowanie, co zresztą potwierdzają inni na forum elektroda, potwierdzają również, że te same liczniki w PGE bilansują międzyfazowo. Ponieważ licznik mam od dziś od rana, to będę obserwował. Monterzy, którzy go montowali również zapewniali, że bilansuje. Myślę, że mimo wszystko producent raczej nie ściemnia, bo przecież nie ma w tym żadnego interesu. Skoro sam powiedział, że w różny sposób programują w zależności od operatora, to nie wypada zarzucać im nieprawdę.

  19. #3399
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Instalacja zrobiona. Teraz oczekiwanie na przeprogramowanie licznika.
    Ile czekaliście na zmianę licznika?
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 30-06-2017 o 17:34

  20. #3400
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Prudukcja PV za czerwiec 2017: 839,5Kwh z czego żużyta na bierząco 200,64; oddana do zte: 638,86; (z zte do pobrania za darmo: 511.08 Kwh) brak bilansowania miedzyfazowego
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

Strona 170 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony