dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 173 z 1061
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 21202
  1. #3441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ten z linka to taki martwy tracker...
    Ja wiem o tym ale wystarczy zmienić tylko kilka elementów...
    Myślę że za te 3,5-4k da się zrobić taki z pełnym sterowaniem i automatyką...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #3442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Zamierzam utrzymać taryfę G12W, przy której obecnie mam jakieś 3000kwh energii zużywanej w dziennej strefie, w cenie 0,75zł/kwh.
    Jakieś 10gr za dużo. Bo zakładam, że w PGE jesteś.

  3. #3443

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Faktycznie 4000 kosztuje sam słup... podlicz napędy na 2 poziomy, czujniki nasłonecznienia i wiatru a później policzymy o ile się pomyliłem. Bo ja zakładałem że kupuje komplet. Nie umiem zrobić podobnie jak ogniw 10x10cm nie kupuje aby składać sobie panele.
    Składam większe puzzle, a nie z bułki tartej składam kajzerkę. Dlatego liczyłem 9200 PLN za około 3,5kWp energii,

    Ale Tomek wie że kupiliśmy inwertery prawie za bezcen... resztę życia będę żałował że nie brałem od razu chyba bym 5 zgarnął a tak mam tylko 2.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-07-2017 o 22:24
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #3444
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jakieś 10gr za dużo. Bo zakładam, że w PGE jesteś.
    Tak ale mam innego sprzedawcę, dzienna strefa 0,75zł/kwh a nocna 0,24zł/kwh. Ceny brutto.
    I właśnie, przy takiej cenie energii pozaszczytowej inwestycja w fotovoltaikę staje pod znakiem zapytania. Do tego już niedługo ta energia pozaszczytowa ma być jeszcze tańsza.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 05-07-2017 o 22:23

  5. #3445

    Domyślnie

    Myślę nad przejściem na G12W, w dzień produkcja około 600W minimalnie, a w nocy kiedy zimno klima kręci tanim prądem. Ale muszę to policzyć bo wiem że prądu mi zabraknie na grzanie klimą. I nie lubię chodzić po zimnej podłodze.
    Tak jak Tomek mówiłeś
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #3446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Faktycznie 4000 kosztuje sam słup... podlicz napędy na 2 poziomy, czujniki nasłonecznienia i wiatru a później policzymy o ile się pomyliłem. Bo ja zakładałem że kupuje komplet. Nie umiem zrobić podobnie jak ogniw 10x10cm nie kupuje aby składać sobie panele.
    Składam większe puzzle, a nie z bułki tartej składam kajzerkę. Dlatego liczyłem 9200 PLN za około 3,5kWp energii,

    Ale Tomek wie że kupiliśmy inwertery prawie za bezcen... resztę życia będę żałował że nie brałem od razu chyba bym 5 zgarnął a tak mam tylko 2.
    Jak zwykle mędrkowanie i nic więcej...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #3447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post

    Ale Tomek wie że kupiliśmy inwertery prawie za bezcen... resztę życia będę żałował że nie brałem od razu chyba bym 5 zgarnął a tak mam tylko 2.
    Było tylko 9 sztuk, w tym 5 zamówionych przeze mnie

  8. #3448

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jak zwykle mędrkowanie i nic więcej...
    Wiesz mam propozycję mam już PV w 2 krotnie większej ilości, więc złóż proszę pv na trackerze chętnie obejrzę Twoje wyniki bo puki co dużo gadasz ale nie merytorycznie.

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Było tylko 9 sztuk, w tym 5 zamówionych przeze mnie
    znaczy jeszcze SOM?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #3449
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    znaczy jeszcze SOM?
    Nima, wziąłeś ostatnie 2.

  10. #3450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wiesz mam propozycję mam już PV w 2 krotnie większej ilości, więc złóż proszę pv na trackerze chętnie obejrzę Twoje wyniki bo puki co dużo gadasz ale nie merytorycznie.



    znaczy jeszcze SOM?
    Co Ty tam masz i za ile to już wszyscy wiemy...
    Jeszcze chwilę i jajko zniesiesz z tego powodu...

    Akurat tracker w moim przypadku ma trochę inne zdanie niż wyciskanie ile się da z instalacji...
    Raczej bardziej interesuje mnie aby maksymalnie odciążyć akumulatory ...
    Ale wszystko w swoim czasie ( jak wystarczy mi zapału...)
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #3451

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Co Ty tam masz i za ile to już wszyscy wiemy...
    Jeszcze chwilę i jajko zniesiesz z tego powodu...

  12. #3452

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Co Ty tam masz i za ile to już wszyscy wiemy...
    Jeszcze chwilę i jajko zniesiesz z tego powodu...
    Jak to znaczy to co już zniosłem żeś mi podpierdzielił - faktycznie musi dupa szczypać że też nie wziąłeś.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #3453
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    esowa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-940
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak to znaczy to co już zniosłem żeś mi podpierdzielił - faktycznie musi dupa szczypać że też nie wziąłeś.
    Merytorycznie + piękna składnia. Aż w dupie szczypie.

  14. #3454

    Domyślnie

    Cytat Napisał esowa Zobacz post
    Merytorycznie + piękna składnia. Aż w dupie szczypie.
    Może byś coś swojego wymyślił? Co Szerloku?
    Jakieś epitety te sprawy?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #3455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    O w mordę!
    Ustawka będzie...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #3456

    Domyślnie

    Ustawka, e...tam.
    Po prostu trzeba zaprzestać karmienia trolli.
    Jak tak dalej pójdzie to elita forum dostanie status najlepszy doradca i niektórym będzie głupio...

  17. #3457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Biologia czy geografia...zahaczmy o matematykę. Czekam aż ktoś zbuduje układ podążający za słońcem i podzieli się wynikami.
    Dane z PvMonitor.pl o instalacji z tracker'em i bez, na uczelni:
    http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=124
    http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=125

    Z jednego panela trudno wyciągnąć jakieś daleko idące wnioski, ale zawsze można zapytać autora o więcej danych.

    Tutaj zaś instalacja tracker - samoróbka - zdecydowanie większa i nawet widoczna na youtube :
    http://public.solarmonitoring.net/da...4YU/1313i3pjyO

  18. #3458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Taki sam mi założyli, bilansowania międzyfazowego nie ma jakbyś miał jeszcze złudzenia.
    I łamią prawo? Od 1 stycznia 2017 sprzedawca ma obowiązek wynikający z ustawy:

    "3. Sprzedawca, o którym mowa w art. 40 ust. 1a, dokonuje rozliczenia ilości energii elektrycznej wprowadzonej i pobranej z sieci przez prosumenta, na podstawie wskazań urządzenia pomiarowo-rozliczeniowego dla danej mikroinstalacji, po uzyskaniu danych pomiarowych od operatora systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego, przekazanych przez tego operatora w taki sposób aby ilość wprowadzonej i pobranej przez prosumenta energii była rozliczona po wcześniejszym sumarycznym bilansowaniu ilości energii z wszystkich faz dla trójfazowych mikroinstalacji.
    "

  19. #3459

    Domyślnie

    Owszem zgadza się a gdzie tu jest napisane że ma to być robione na ich liczniku i w czasie rzeczywistym? Bo ZE robią to na systemie informatycznym oczywiście potrącają opust. Więc jest bilansowanie międzyfazowe ze stratą 20%.
    I to definiuje ww wpis o ich obowiązku.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #3460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Owszem zgadza się a gdzie tu jest napisane że ma to być robione na ich liczniku i w czasie rzeczywistym? Bo ZE robią to na systemie informatycznym oczywiście potrącają opust. Więc jest bilansowanie międzyfazowe ze stratą 20%.
    I to definiuje ww wpis o ich obowiązku.
    A jak PO WCZEŚNIEJSZYM zbilansowaniu (przed rozliczeniem) rozliczyć, jak nie przez licznik w czasie rzeczywistym? Jak na jednej fazie w tym samym czasie"ładuję" akumulator 2kW, a na dwóch pobieram po 1kW, to wg tego przepisu mam zostać rozliczony na zero. A nie że mam zapłacić za 0,4kW.
    Ale jak przez godzinę na jednej fazie "ładuję" 2 kW a przez kolejną nie ładuję, ale na dwóch pozostałych pobieram po 1kW - to powinienem zapłacić za 0,4kW.

    Czy są takie liczniki, co zapisują z taką dokładnością dane o poborze mocy w każdej sekundzie i na każdej fazie, żeby to można było policzyć po fakcie?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-07-2017 o 18:07

Strona 173 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony