dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Wszystko o GEOKRACIE do umacniania skarp oraz podłoża.

    Chciałabym umocnić skarpy wokół domu. Jeśli ktoś zastosował je u siebie, może podzieli się radami, spostrzeżeniami i wklei zdjęcia.

  2. #2

    Domyślnie GEOKRATA

    Nikt nie stosował GEOKRATY???

  3. #3

    Domyślnie

    oliwko ja swego czasu szukałam czegoś w rodzaju geokraty z cienkiego tworzywa ale rozciągającego się o konstrukcji takiej jak tu na obrazku, bo wymyśliłam sobie, że ja ją naciągnę

    niestety wtedy nie znalazłam i zrobiliśmy najprostszym i najtańszym sposobem stosując najtańszą miękką siatkę metalową, przytwierdzaliśmy kołkami drewnianymi, posialiśmy trawę, znaczy powtykaliśmy nasiona robiąc dziurki jak była już solidna darń to wywaliłam. Skarpa b.ostra, minęły dwa lata jest ok. Może Ci się przyda ten pomysł
    Pozdrawiam Duśka

  4. #4

    Domyślnie geokrata

    Ja właśnie o takiej geokracie myślę, może wkleisz zdjęcie swojej skarpy.

  5. #5

    Domyślnie

    nie wkleję bo jestem poza moim lasem ale opiszę, kąt nachlenia min 70*, jest na prawdę ostra, wysoka z 1,30 w pionie, długa na tej wysokości ok 5,6m, właściwie to taka prawie pionowa ściana zarośnięta trawą oczywiście niekoszoną, sorry raz była podjęta próba nasadzenia są zrobiona na górze, także korzenie roślin jeszcze ją trzymają.
    Jakbyś widziała gdzieś taką rozciągającą się to daj znać, bo to na obrazku to chyba metalowe..nie wiem
    Pozdrawiam Duśka

  6. #6

    Domyślnie

    Ta na Twoim zdjęciu geokrata myślę, że nie jest metalowa, tylko z tworzywa jak tu:
    http://www.nawadnianie24.pl/szczegol...__maze_komorki

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Takie GEOKRATY się naciąga.

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki za link, widzę że nawet sensowna szerokość taśmy 2,2 cm, większość ma min 5cm, tylko ta odległość zgrzewów 34 cm też trochę szukałam http://www.krukifischer.com.pl/main/...echniczne.html popatrz oliwko po rozciągnięciu dziura ma ok. 20x25cm, wystarczy na ew. nasadzenia?? i coś tu ceny nie widać
    Pozdrawiam Duśka

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam skarpy za domkiem , jedna z nich ma 20 m. długosci i 2,5-3m. wysokości, jest dość stroma, ok 60-70 stopni jak na moje oko, druga jest tak samo długa tylko niższa i mniej stroma.
    Planuję położyć na niej geowłóknine, nastepnie GEOKRATE (5-7cm. wysokości) , zasypać ziemią i obsadzić roślinkami . Te roślinki mają być koniecznie zimozielone- głównie IRGA DAMMERA ,jałowce płożące i berberysy.
    Czy dobrze to sobie wymyśliłam, czy da się tam posadzić rośliny. Skarpa jest bardzo słoneczna.

  11. #11

    Domyślnie

    Oliwko to prawie jak ściana głębokiego wykopu, przy takim nachyleniu u podstawy nie ma 1,5m . Jak w tej chwili to się trzyma? Jest jakaś darń? bo to jest najważniejsze. Nie wiem po co chcesz dać włókninę, korzenie roślin mają wzmocnić skarpę jak na tym obrazku

    a trawa korzeni się na jakieś 15cm, przy geokracie 5-7 cm, wg mnie tylko perforowanej, jak to ma działać?
    Obsadzać próbuj, ale na moje oko ciężko będzie, musiałabyś formować jakieś "półki", ale przy tak ostrej skarpie nie za bardzo jest jak. Nie masz możliwości zrobienia jakiegoś murka oporowego żeby chociaż trochę zmienić spadek?
    taka skarpa to mw tak wygląda u mnie tylko porządnie obrośnięta jest trawą, ale ona jest niska
    Pozdrawiam Duśka

  12. #12

    Domyślnie

    Ja już mam zrobione półki, na dole przy mniejszej skarpie jest murek oporowy z bloczków betonowych

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    O kurka, Oliwko te twoje skarpy robią wrażenie Wysokie i strome!
    Ja niestety nic tu nie podpowiem, bo w tej materii brak mi jeszcze doświadczenia,ale ponieważ w przyszłym roku czeka mnie budowa skarpy z nawożonej ziemi, więc zaglądam tu,czy ktoś rozwija wątek. Konieczny będzie u mnie mur oporowy, ale geosiatkę też biorę pod uwagę.

  15. #15

    Domyślnie

    masz pole do popisu Oliwko, powodzenia
    ten obrazek pewnie Ci się nie spodoba, ale może zainspiruje, zwłaszcza rozwiązanie narożnika.

    To że trzeba o swojej skarpie wiedzieć wszystko znaczy z czego zbudowana i odpowiednio wyprofilować ew zdrenować żeby woda spływała tam gdzie TY chcesz, to pewnie wiesz, więc się nie wymądrzam ale warto pomyśleć zanim poooooopłynie


    a jak już będziesz przy nasadzeniach to popatrz skarpę mokki http://corsa1.fotosik.pl/albumy/234081.html
    Mimo wszystko ja bym po położeniu geokraty obsiała to trawą żeby zadarnić. Najprostszym sposobem, tak mi się wydaje... to wymieszać ziemię z nasionami trawy i tym przysypać geokratę, głupi pomysł?
    Widziałam też kiedyś róże "pnące" zwieszające się z muru oporowego, coś w tym stylu
    mnóstwo krzewów lubiących słońce można tak rzucić na skarpę
    Pozdrawiam Duśka

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    przypominam temat. Pochwalcie się tymi skarpami z GEOKRATY bo sam niebawem będę walczył ze swoją skarpą.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    A takie wysokie skarpy sami robicie czy zatrudniacie fachową ekipę "od skarp"?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    mamy skarpą z geokratą, około 20mb, wysokość ok 2m, nachylenie ok.45 stopni
    na razie jednak z małą ilością roślin więc po deszczach i podlewaniu z wierzchu trochę się odsłoniła (w górnej części), ale ogólnie ziemia się nie osuwa,
    niezbyt wygodnie się pieli bo czuć ją jak się klęczy, jak sadziłam jałowce płożące z większych doniczek, musiałam poszerzyć oczko wycinając fragment, żeby połączyły się 2-3 oczka i wmieściła się bryła korzeniowa, przy bylinach nie było tego problemu, geokrata powoduje, ze nie kopie się dziur prosto wgłąb, tylko w zależności od nachylenia skarpy lekkim skosem
    zrobienie skarpy zleciliśmy zaprzyjaźnionej ekipie specjalistycznej
    pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Czyli macie identyczną sytuację jak my. Czy możesz mi podać na priv koszt tej skarpy?
    Nam architekt doradził jeszcze wzmocnienie tej skarpy kotwami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony