dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 41
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 802
  1. #461
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    To zamontuj sobie jeszcze jedną, na pięterko jak taka dobra.
    R-290 pod strzechy

  2. #462
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał hdfan_78 Zobacz post
    2 lata temu zamontowano u nas powietrzną pompę ciepła wrocławskiej firmy NTS Energy.
    Ale ta firma to sa partacze. Pelno w necie opini na temat slabej jakosci ich produktow.

    Nawet ich nie stac na platny profil na forum, tylko spamuja jak male dzieci. Czy tak moze robic firma powazna?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #463
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Ale ta firma to sa partacze. Pelno w necie opini na temat slabej jakosci ich produktow.

    Nawet ich nie stac na platny profil na forum, tylko spamuja jak male dzieci. Czy tak moze robic firma powazna?
    Ja też miałem mieć NTS'a. I jak się tematem interesowałem to szczerze mówiąc nie znalazłem w necie w ogóle żadnych informacji - ani pozytywnych ani negatywnych - jedynie te ewidentnie napisane przez pracowników NTS. Mnie natomiast zniechęciło to, że chcieli mi wcisnąć PC-PW 15kW i twierdzili, że tylko taka sobie poradzi w moim domu, a ja miałem wrażenie, że akurat tą mają na stanie i chcą się pozbyć.
    Druga sprawa - jak zacząłem szukać innej PC to dzwoniąc do wielu sprzedawców i instalatorów i wspominając im o NTS spotykałem się ze śmiechem i twierdzeniem, że to chińczyk lub farbowany chińczyk Ale ile w tym prawdy to nie wiem, bo sprzedawcy różna rzeczy opowiadają
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  4. #464
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Pamiętam, jak kupowałem TIR-a wełny Rockwool "prosto z fabryki" z rabatem 52% od cennika
    Ja dostałem 50% raqbatu na Tece kiedy robilismy ogrzewanie podłogowe w całym domu...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  5. #465
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. co myslicie o DeDierich Alezjo 8kW+ bufor 300L zakładam taka do domu o pow uzytkowej 144m kw. Rodzina 2+2, OZC nie robiłem, da rade taka PC? czy montowac dodatkowe zrodło, np kominek?. Dom: sciany zew 25+15 syr, dach 30-60 wełna 0,038, podłoga 12cm styr, podłogowka w całym domu. Z gory dzieki za przydatne odpowiedzi...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  6. #466
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Witam. co myslicie o DeDierich Alezjo 8kW+ bufor 300L zakładam taka do domu o pow uzytkowej 144m kw. Rodzina 2+2, OZC nie robiłem, da rade taka PC? czy montowac dodatkowe zrodło, np kominek?. Dom: sciany zew 25+15 syr, dach 30-60 wełna 0,038, podłoga 12cm styr, podłogowka w całym domu. Z gory dzieki za przydatne odpowiedzi...
    witam

    OZC to wydatek kilku stówek warto zrobić
    pewnie ta pompa wystarczy - przy -15'C daje ~6kW
    jako dodatkowe źródło może służyć grzałka elektryczna (większość użytkowników tak ma)
    a kominek jeżeli już chcesz mieć to taki jak to wielu nazywa - "rekreacyjny", nie do codziennego grzania, a już na pewno nie z płaszczem wodnym

    pozdrawiam
    ,,,,

  7. #467
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Smile

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    OZC to wydatek kilku stówek warto zrobić

    pozdrawiam
    OZC oczywiście zrobię, prawie wszystkie firmy które robiły mi wycenę dobierali podobnej mocy pompy od 8-11kW. Podawałem wszystkim firmom parametry swojego domu i wszystkie informacje które były im potrzebne.
    Jestem tym szczęściarzem który załapał się na 50% dotacji (małopolska) i pompę wraz z uruchomieniem (całej kotłowni) będę miał prawie w cenie kotła sas slim, którego o mały włos nie założyliśmy , dodatkowo argumentem przemawaijącym za PC powietrzną jest "obecność" 3kW PV na naszej działce. w perspektywie rozbudowa do 6kW
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  8. #468
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    OZC oczywiście zrobię, prawie wszystkie firmy które robiły mi wycenę dobierali podobnej mocy pompy od 8-11kW. Podawałem wszystkim firmom parametry swojego domu i wszystkie informacje które były im potrzebne.
    Jestem tym szczęściarzem który załapał się na 50% dotacji (małopolska) i pompę wraz z uruchomieniem (całej kotłowni) będę miał prawie w cenie kotła sas slim, którego o mały włos nie założyliśmy , dodatkowo argumentem przemawaijącym za PC powietrzną jest "obecność" 3kW PV na naszej działce. w perspektywie rozbudowa do 6kW
    Zdradzisz tajemnicę w jaki sposób uzyskałeś dotację na PC w Małopolsce, ,ze w Krakowie to wiem ale poza miastem to jestem ciekaw bardzo
    pozdrawiam

  9. #469
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    WFOŚIGW w Krakowie. Ale nie jest to uruchomiony właśnie prosument tylko jakieś inne środki.
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 14-07-2014 o 18:48
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  10. #470
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    WFOŚIGW w Krakowie. Ale nie jest to uruchomiony właśnie prosument tylko jakieś inne środki.
    witam

    było ale się już skończyło
    kto pierwszy ten lepszy
    w przyszłym roku znowu coś rzucą

    pozdrawiam
    ,,,,

  11. #471
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    a tam i tak nigdy nie miałem szczęścia do lekkiej kasy

  12. #472

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    a tam i tak nigdy nie miałem szczęścia do lekkiej kasy
    jak oczy wszystkich skierowane były na Prosumenta to w Wielkopolsce też rzucili kasę (już brak) z WFOŚiGW, ale 40% i nie więcej jak 8000pln, czyli w sumie było to 8000pln bo trudno zrobić całą PC z kotłownią za mniej niż 20 000 pln.
    tylko czy to lekka kasa?

    po 1. Płacisz dochodowy
    po 2. Płacisz BOŚ za drogi kredyt bo tylko tak to finansują i wcześniejsza spłatę kredytu jak masz kasę
    już zostaje raptem 25%, czyli ok 6000pln

    a teraz jeszcze musisz uważać bo jak pójdziesz do firmy X, Y, Z i dowiedzą się, że masz dofinansowanie to im ceny tak w górę szybują, że z tych 6000zł zostawią Ci maks 3000pln, ale jak jesteś w temacie techniczno-cenowo-negocjacyjnym to spokojnie sie obronisz i z 6000pln maks przytulisz.

    Za rok, bo teraz już pozamiatane.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  13. #473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    To wez i zapracuj na 6 tys zl. Wtedy ocenisz, czy to "lekka kasa".
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  14. #474
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post

    po 1. Płacisz dochodowy
    po 2. Płacisz BOŚ za drogi kredyt bo tylko tak to finansują i wcześniejsza spłatę kredytu jak masz kasę
    już zostaje raptem 25%, czyli ok 6000pln
    W małopolsce było 50 %, rzeczywiście firmie nie ma co mówić o dotacji bo rozmowa inaczej wygląda, dopiero na końcu (rozbierzność cenowa tej samej pompy i usługi od 23-48tys, nie do wiary). Co do banku - w umowie jest 1% prowizji dla banku, nie tak jak przy kolektorach słonecznych. Po 4 latach mamy odsetek na 1,5 tys. Jak będzie kasa, spłacimy odrazu. Tak czy owak moim zdaniem warto.
    Ale co do samej pompy Alezio Dietrich - nigdzie nie mogę znaleźć opini o pompie. Pomóżcie
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  15. #475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zapomniałeś o dwóch sprawach.
    1. Ograniczenie w stosunku do wysokości ceny za 1kW pompy
    2. podatek dochodowy
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #476
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Ale co do samej pompy Alezio Dietrich - nigdzie nie mogę znaleźć opini o pompie. Pomóżcie
    witam

    zamontowałem w zeszłym roku jedną pompę De Dietrich Alezio - pracowała już cały sezon, klient zadowolony, sam wybrał taką pompę, bo wcześniej mieszkał w domu, w którym pracował kocioł De Dietricha
    instalację ma olicznikowaną - zużycie prądu było mniejsze od zakładanego, ale i zima była lekka
    jak powiedział grzałki mu nie załączyły się ani razu - przy montażu zakładał, że będą wspomagać poniżej -15'C, ale na razie się obyło ...
    minusem dla mnie jest, że sprężarka ma pracować tylko do -15:C, choć nieoficjalnie słyszałem, że pracuje do -20C

    pozdrawiam
    ,,,,

  17. #477
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zapomniałeś o dwóch sprawach.
    1. Ograniczenie w stosunku do wysokości ceny za 1kW pompy
    2. podatek dochodowy
    Zakup i montaż pompy ciepła o mocy do 40 kW (na pewno sie zmieściłem). Koszty kwalifikowane do 3 000,00 zł za 1 kW/mocy, nie więcej niż 20 tys (wykorzystaliśmy tylko 11,5) -tak było w małopolsce
    Podatek dochodowy da się "utopić" nie płacąc go (żona księgowa)
    MIMO WSZYSTKO WIDZĘ TU SAME PLUSY (no może brak środków dla wszystkich jest minusem)
    Mar1973 - dzięki za informacje.
    Podzielę się z wszystkimi jak będę używał swojej pompy...
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 15-07-2014 o 19:53
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  18. #478

    Domyślnie

    Czy ktoś ma może PC powietrzną zamiast klimatyzacji z multi-splitem? Jak to w polskich warunkach wygląda cenowo ? W USA można pompę LG 18 000 BTU plus 2 nawiewy kupić za ok 2 100 - 2 200 USD plus instalacja.

    Przydałoby się schłodzić bardziej poddasze a do tego dogrzać w okresach przejściowych.

  19. #479

    Domyślnie

    Witam.
    Od kilku dni staram się zorientować w temacie dotyczącym "czystego" ogrzewania centralnego oraz pozyskania ciepłej wody użytkowej.
    Zainteresowało mnie zagadnienie popy ciepła (w grę wchodzi wyłącznie powietrzna), oraz rekuperatora. Jednak wnikliwa lektura wpisów w dalszym ciągu nie dała mi odpowiedzi na moje wątpliwości, bowiem większość użytkowników odnosi się do ogrzewania domów.
    Przybliżę zatem swój przypadek.
    Chodzi o wykonanie pełnej instalacji c.o. w mieszkaniu znajdującym się w kamienicy (120m kw) .
    W kamienicy jest co prawda gaz, ale na wstępie chciałbym z niego zrezygnować (formalności, doprowadzenie do lokalu itd)
    Ważne: LOKAL DO KAPITALNEGO REMONTU więc dochodzi również do rozwiązania dylemat: ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne kaloryfery.
    Dodam, że w lokalu znajduje się pomieszczenie spiżarni (1,7x1,3) z oknem - tu chciałbym zrobić pomieszczenie techniczne. Do pomieszczenia technicznego przylega loggia gdzie spokojnie można by zainstalować urządzenie. Kamienica jest dość ciepła, okna będą wymienione, piętro niżej jest lokal gastronomiczny, piętro wyżej jest mieszkanie.
    Po remoncie lokal będzie zaoferowany do wynajmu (biura) lecz mimo wszystko poważnie rozważam inwestycję w ogrzewanie oszczędne i ekonomiczne w samej eksploatacji.
    Dodam, że jestem gotów na kompleksowe rozwiązanie wraz z rekuperatorem, który jak się zorientowałem poza komfortem wymiany powietrza odzyskuje ciepło.
    Czy ktoś jest w stanie mnie wesprzeć informacyjnie?
    Konkretnie:
    1. czy wchodzić w pompę ciepła
    2, jeśli tak to czy kompleksowo z rekuperatorem
    3. czy jakiś bufor aby skorzystać z nocnej taryfy
    4, podłogowe wodne czy zwykłe kaloryfery
    Jeżeli post trafi na wykonawcę chętnie zlecę wykonanie instalacji wraz z doborem i dostarczeniem odpowiednich urządzeń (Toruń - stare miasto)
    Będę wdzięczny za wsparcie informacyjne.

  20. #480
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał sale Zobacz post
    Konkretnie:
    1. czy wchodzić w pompę ciepła
    2, jeśli tak to czy kompleksowo z rekuperatorem
    3. czy jakiś bufor aby skorzystać z nocnej taryfy
    4, podłogowe wodne czy zwykłe kaloryfery
    Jeżeli post trafi na wykonawcę chętnie zlecę wykonanie instalacji wraz z doborem i dostarczeniem odpowiednich urządzeń (Toruń - stare miasto)
    Będę wdzięczny za wsparcie informacyjne.
    Witam!
    Jeżeli nie zamierzasz tam mieszkać, a jedynie wynajmować lokal na biura, to polecam pompę ciepła + klimakonwektory. Będziesz mógł grzać i chłodzić jednym urządzeniem. Do tego w biurach nie ma sensu ogrzewanie nocą, a klimakonwektor bardzo szybko nagrzeje pomieszczenie - kwestia kilku minut. Co wiecej za pomocą tej pompy ogrzejesz też zasobnik z CWU. Pozdrawiam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

Strona 24 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony