Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
kurcze tyle tych informacji że głowa mi już pęka
OZC -domyślam się że jest to wyliczenie ile kw będę potrzebował na ogrzanie mojego domu, problem jest tylko taki ze szukam i nie mogę znaleść nikogo do tego wyliczenia
myślałem że po prost zlecę montaż .przyjedzie firma wykona robote i już- i teraz dopiero widzę jak bardzo się myliłem.
najgorzej jak firma podchodzi do roboty tak: ładuję to na czym jest najlepszy utarg. A wiadomo, im większe urządzenia tym lepiej idzie zarobić. Przykłady można mnożyć nie tylko na tym ale i na wielu innych rzeczach. klient ma mieć pakiet pod konkretny dom, odpowiedni jakościowo i cenowo, taka jest moja filozofia. Co do Twojego domu, jak chcesz mieć tani w eksploatacji to warto dać minimum 20 cm styropianu od gruntu, w dach minimum absolutne 30 cm i ściany przynajmniej 15 cm. Fundament lub płyta. Robisz szczelny dom oczywiście wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i do tego system grzewczy. Ja robię tandem kanałowa pompa ciepła plus grzejniki elektryczne/kable/maty do tego w zależności do zużycia cwu pompa lub termy. Instalację tych kompletnych systemów można mieć już na taki dom do 25 tys zł. Ale są i inne opcje o których koledzy piszą. Rozmyśl porównaj przedyskutuj i nie daj się naciągnąć na niepotrzebne koszty.