dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 41
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 802
  1. #281

    Domyślnie

    Witam, zaciekawil mnie ten wątek ale przyznam, ze dotarlem do osmej strony i przestalem cokolwiek rozumiec
    Moj problem jest taki - mam zamiar wybudowac dom ok 120m kw. Gaz jest co prawda niedaleko - w sensie odleglosci ale w sensie czasu moga to byc lata swietlne. Pomyslalem, wiec o pompie. Gruntowa raczej odpada z kilku wzgledow. Moze zatem powietrzna? No i zajrzalem tu ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.
    Pytanie jest krotkie - czy taka pompa da rade ogrzac taki niewielki dom gdy temperatury spadną do -20? Bo jedni piszą, ze dogrzewają inni, że nie dogrzewają.
    Zakladając, ze nie chce doogrzewac to czy w czasie siarczystych mrozow bede musial sie przeprowadzic do tesciowej? Dodam, ze ostatnio takie mrozy trwaly u mnie chyba ze dwa tygodnie. I druga kwestia czy (jesli pompa da rade) ma to ekonomiczny sens?

  2. #282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    jeżeli nie masz gazu i nie chcesz eco groszku, to zawsze,

  3. #283
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a przy gazie to juz sie nieopłaca ..???(ziemnym)

  4. #284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    tutaj, to już trzeba dobrze skalkulować,

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    tutaj, to już trzeba dobrze skalkulować,
    czyli w eksploatacji pompa powietrzna moze wyjsc drozej niz gaz?

  6. #286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    gruntówka nie z powietrzną może być gorzej,
    ale na etapie projektu powinieneś już się zastanowić co chcesz,
    podjęcie decyzji o pompie, skutkuje chociażby rezygnacją z kotłowni, kominów, doprowadzenia gazu, kosztów projektu i wykonania instalacji gazowej,

    a tak swoją drogą, to masz dobre układy z teściową,

  7. #287
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    no a jak zyje sama eksploatacja - (bo koszty instalacji to przemawiaja na korzysc gazu- bo doprowadzenie 1500 - 2000 - komina brak bo piec jednofunkcyjny okolo 14 kw. - sam piec do 2 tys) - za instalacje pompy zaplacic tez trzeba = to czy ta eksploatacja jest drozsza przy pompie ..??

  8. #288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    E*x**M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał winczenzo Zobacz post
    czyli w eksploatacji pompa powietrzna moze wyjsc drozej niz gaz?
    Wyjdzie taniej.
    Tu była reklama...

  9. #289

    Domyślnie

    O ile ,jeśli jedna taryfa i powiedzmy 100metrowy dom ,dajmy na to 6-7litrowy
    Żadna ze mnie elita

  10. #290
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a dom 120 m2 - mysle ze dobrze ocieplony, 20 cm styro, okna 3 szybowe, dach 40 cm welny, - podlogowka wszedzie -
    to co wyjdzei taniej .????

  11. #291
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    No chyba nie grzanie gazem
    Jak masz środki to się nie zastanawiaj tylko ładuj pompę na posesje.
    W małych domkach bardzo ładnie pracują.
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  12. #292

    Domyślnie

    A ja przekornie stwierdzę, że przy małym domku dobrze ocieplonym trzeba się zastanowić 5x... Kocioł gazowy 2 funkcyjny to 1500zł. Najtańsza rozsądna PC + zasobnik pewnie 20.000. Gaz ziemny wyjdzie drożej może o 20% od PC przy obecnych cenach. Ile lat to się będzie zwracało???
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  13. #293
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    A budowa domu się zwraca?
    To samo w sobie jest nieekonomiczne.
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  14. #294

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadicus Zobacz post
    A budowa domu się zwraca?
    To samo w sobie jest nieekonomiczne.
    Nie myl pojęć. Budowa domu to decyzja o miejscu, w którym chcesz mieszkać i trudno mówić tu o zwrocie inwestycji (chociaż można to przeliczyć w porównaiu do kosztów wynajmu). Za to już decyzja czy wydasz więcej na system ogrzewania ale mniej zapłacisz za eksploatację czy odwrotnie jest wg mnie warta przekalkulowania. Dokładnie jak z zakupem samochodu! Sam jego zakup jest nieekonomiczny... Przecież można chodzić pieszo! Za to decyzja czy wybrać benzynę czy diesel'a to już prosta matematyka. Czy przejeżdżam dostateczną ilość km rocznie (spala dość gazu) by opłacało się przejść na diesel'a (PC) zanim zmienię samochód bo "ruda" go zje?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  15. #295
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    no to juz nic nie wiem ...

  16. #296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    A ja przekornie stwierdzę, że przy małym domku dobrze ocieplonym trzeba się zastanowić 5x... Kocioł gazowy 2 funkcyjny to 1500zł. Najtańsza rozsądna PC + zasobnik pewnie 20.000. Gaz ziemny wyjdzie drożej może o 20% od PC przy obecnych cenach. Ile lat to się będzie zwracało???
    Są kotły i za 10000 a nawet i droższe. Do tego dochodzi przyłącze. Do rachunków dochodzi słynne przesyłowe.
    Są tańsze PC niż 20000.
    Wszystko należy rozpatrywać indywidualnie.

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Są kotły i za 10000 a nawet i droższe. Do tego dochodzi przyłącze. Do rachunków dochodzi słynne przesyłowe.
    Są tańsze PC niż 20000.
    Wszystko należy rozpatrywać indywidualnie.
    Pewnie, że tak! Ale co można odpowiedzieć na post:
    No chyba nie grzanie gazem
    Jak masz środki to się nie zastanawiaj tylko ładuj pompę na posesje.
    W małych domkach bardzo ładnie pracują.
    Sam zainstalowałem prawie miesiąc temu PC ale to było po 7 latach ogrzewania propanem. Gdyby proporcje cen propan/prąd były nadal takie jak 7 lat temu to byłoby to nieopłacalne. Gdybym miał dostęp do gazu ziemnego to instalacją PC też byłaby nieopłacalna.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #298
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    no to juz nic nie wiem ...
    Jak możesz to weź napisz swoją specyfikacje, jaka chata, izolacje itd wszystko.
    Masz 400 postów a ja nie mam czasu by wyławiać - może coś Ci doradzę.
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  19. #299
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    A ja przekornie stwierdzę, że przy małym domku dobrze ocieplonym trzeba się zastanowić 5x... Kocioł gazowy 2 funkcyjny to 1500zł. Najtańsza rozsądna PC + zasobnik pewnie 20.000. Gaz ziemny wyjdzie drożej może o 20% od PC przy obecnych cenach. Ile lat to się będzie zwracało???
    ja sie zgodze
    tej zimy sasiad zuzyl gazu za 2300pln
    ja pradu za 2100pln
    w obydwu domach b. czesto rozpalany byl kominek
    z jedna roznica ja mialem 22,5 - 23stC a sasiad 20stC ( w porywach ) - kto co lubi

    nie ma co gdybac, jak w tym samym budynku nie przetestuje sie 1 i 2 wariantu przez caly i podobny sezon

    p.s. moi znajomi i tak mi nie wierza ze tylko tyle mialem zuzycia pomimo ze widzieli moje zapiski i potwierdzenie na podliczniku stanu obecnego
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  20. #300
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadicus Zobacz post
    A budowa domu się zwraca?
    To samo w sobie jest nieekonomiczne.
    to zalezy jak kto buduje
    w moim przypadku - nie masz racji
    3 tygodnie temu - w naszym kryzysie - zarobilbym 40% tego co wydalem na budowie ( mialem taka propozycje), ale wiem ze jak dokoncze zarobilbym 100% , i nie sprzedalem

    p.s. nie mam planow na sprzedaz bo dom byl budowany lepiej niz szeroko rozumiana "sztuka budowlana" i spelnia moje wszystkie oczekiwania - tylko jakas dziwna sytuacja zyciowa moglaby to zmienic ... ale odpukac w niemalowane
    Ostatnio edytowane przez QQQQ ; 24-05-2012 o 22:37
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

Strona 15 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony