dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 802

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Centralna Polska - łódzkie.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam pompę powietrzną LG - 9kW wraz z buforem 1000l. Całość pracuje od tego sezonu - jak na razie jestem bardzo zadowolony. Oczywiście mam prąd 2-taryfowy i pompa pracuje tylko na 2. taryfie.

    Jak na razie nie było mrozów, ale na mrozy czeka kominek z płaszczem, który będzie wyręczał lub wspomagał pompe.
    Koszt samej pompy to 18 tys. - krotnie mniej niż w przypadku pompy gruntowej - co myślę w dzisiejszych czasach, gdzie generalnie wszystkie urządzenia są dużo mniej długowieczne niż dawniej, ma ogromne znaczenie.

    Jeśli generalnie wszystkie urządzenia mają tylko 2 lata gwarancji, to jak można przyjmować okres zwrotu inwestycji np. 10 lat?
    Atutem pompy LG jest to, że jednostka zewnętrzna to typowy agregat klimatyzacyjny, więc bez problemu z serwisowaniem, lub ewentualne z jego wymianą na nowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sentralix Zobacz post



    Jeśli generalnie wszystkie urządzenia mają tylko 2 lata gwarancji, to jak można przyjmować okres zwrotu inwestycji np. 10 lat?
    .
    hm na fujitsu dają 5 lat.
    I to bez żadnego dokupywania dodatkowej gwarancji.
    popieram ZBYCHA!!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał sentralix Zobacz post

    Jeśli generalnie wszystkie urządzenia mają tylko 2 lata gwarancji, to jak można przyjmować okres zwrotu inwestycji np. 10 lat?
    Atutem pompy LG jest to, że jednostka zewnętrzna to typowy agregat klimatyzacyjny, więc bez problemu z serwisowaniem, lub ewentualne z jego wymianą na nowy.
    No właśnie od klimatyzator Dobrze chłodzi gorzej grzeje .Tak zaprojektowany i tak zoptymalizowany .Samochód też może jechać tyłem.
    Teraz montuje się agregaty dedykowane do pomp.A serwis( nie daj boże ) jest taki sam.
    Co ma gwarancja do amortyzacji.Przecież po gwarancji też działa

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wil35

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Odświeżę nieco wątek.
    Zastanawiam się nad powietrzną pompą ciepła, poprosiłem o wycenę pewną firmę i dostałem propozycję pompy Danfoss DHP-AQ. Jest to niby jakaś nowość, więc proszę specjalistów z tego forum o opinię, czy ktoś może coś więcej o niej powiedzieć.
    Kwestia zasadności instalacji pc powietrznej to temat rzeka, ale zapytać nie zaszkodzi.

    Z góry dzięki.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tylko koszt samej pompy to nie wszystko. Do powietrznej nie muszę robić kolektora ...
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywista oczywistość jak to niektórzy mawiają

    Ale jeśli dojdziemy do punktu w którym np. różnica w inwestycji systemu gruntowego / powietrznego zwróci się np. po 10 latach to trzeba by się już solidnie zastanowić.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pewnie i tak, tylko jak dziś nie mamy kasy, i nie ma gazu pod nosem a nie chcemy mieć w domu kotłowni to pompa powietrzna ma sens, na pewno większy niż np butla z gazem za oknem
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  9. #9

    Domyślnie

    Witam serdecznie, chcialbym odgrzac temat. Minelo troche czasu i zastanawiam sie jak oceniaja z perspektywy czasu funkcjonalnosc pompy powietrznej jej uzytkownicy. Wydaje mi sie ze ceny sa jeszcze wysokie ...okolo 20 tys na dom okolo 200 m.kw?. Warto inwestowac?.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja bym jej nie zamienił na nic innego
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Ja nie jestem do końca obiektywny .Ja je montuje i jestem zafascynowany .Jak na razie zero problemów.Nawet nie zapraszają na konserwacje.Mam też taką w domu.
    Przy gazie ziemnym nie proponuje .A w innym wypadku rewelka .Nie polecam też kolektorów słonecznych.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie do lepiej zorientowanych:
    Czy dla PC p-w większości firm, wartość COP jest podawana z uwzględnieniem całkowitej mocy pobieranej [sprężarka+wentylator+pompa obiegowa]?
    Czy tylko dla samej sprężarki?
    Oczywiście, dla zakresu temperatur gdy nie są załączane grzałki.
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 12-08-2011 o 13:03

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Ja nie jestem do końca obiektywny .Ja je montuje i jestem zafascynowany .Jak na razie zero problemów.Nawet nie zapraszają na konserwacje.Mam też taką w domu.
    Przy gazie ziemnym nie proponuje .A w innym wypadku rewelka .Nie polecam też kolektorów słonecznych.
    Dlaczego nie proponujesz przy gazie ziemnym?. Gaz coraz drozszy a pompa chula na elektryke?. Jaka pompe byscie zaproponowali tak aby byla wiarygodna ale jednoczesnie nie ta z najwyzszej polki?. Ja mam piec na gaz jednofunkcyjny, zamknieta komora i mysle aby pompe ciepla zesprzeglic z piecem gazowym?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wil35

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Niestety nie mam dostępu do gazu ziemnego, dlatego zastanawiam się nad pc, która by grzała co i cwu.

    HAL9000 - jaką pc P-W będziesz montował u siebie?

    Producenci piszą, że przy -20 st.C dalej pc funkcjonuje, jakoś ciężko mi w to uwierzyć.
    Co proponujecie jako system wspierający ogrzewanie co i cwu w bardzo niskich temperaturach? Jeden gość mówił, że grzać elektrycznie, zamknąć oczy w tym czasie na licznik, ale w patrząc na bilans roczny wychodzi niby nieźle. Może to być prawda?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wil35 Zobacz post
    HAL9000 - jaką pc P-W będziesz montował u siebie?
    Pierwsza moja koncepcja to był właśnie Zubadan, tylko jak kolega Hydrauli napisał relacja cena/co oferuje nie wygląda najlepiej. Napisałem o Zubadanie dla Ciebie kiedy sprawdziłem cenę tego Danfoss'a i jego parametry. Myślę, że zamontuję albo Atlantica Excelia Tri (tak chyba się nazywa ten nowy model), albo Panasa Aquarea T-Cap - oba zapewniają pełną moc grzewczą zdaje się do -20 i cena - zwłaszcza tego ostatniego - całkiem do przyjęcia. U mnie ostatni raz takie temperatury miałem przed 2 laty, więc chyba bez grzałek też się obejdzie. Zawsze pozostaje szczapa w kominku Odnośnie jeszcze Zubadana to zdaje się, że ma chyba najkrótszy czas odszraniania. Jest tu na forum użytkownik tej pompy co mieszka na Suwalszczyźnie i jest zadowolony.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wil35 Zobacz post
    Niestety nie mam dostępu do gazu ziemnego, dlatego zastanawiam się nad pc, która by grzała co i cwu.

    HAL9000 - jaką pc P-W będziesz montował u siebie?

    Producenci piszą, że przy -20 st.C dalej pc funkcjonuje, jakoś ciężko mi w to uwierzyć.
    Co proponujecie jako system wspierający ogrzewanie co i cwu w bardzo niskich temperaturach? Jeden gość mówił, że grzać elektrycznie, zamknąć oczy w tym czasie na licznik, ale w patrząc na bilans roczny wychodzi niby nieźle. Może to być prawda?

    Ponizej pewnych temperatur (ktore na szczescie wystepuja sporadycznie w sezonie grzewczym) szczytowe zapotrzebowanie na cieplo jest zbyt duze, by oplacalo sie je pokrywac w calosci z pompy ciepla. Niestety mimo to, pompy ciepla (ich moc) sa czesto przewymiarowywane przez wykonawcow, w wyniku czego inwestor przeplaca, a koszty ogrzewania w sezonie odbiegaja od optymalnych.
    Co do grzania pomocniczego, to jak zostalo wspomniane, rozsadnym rozwiazaniem sa grzalki elektryczne w zasobniku, ktore sterowane automatyka wlaczaja sie i pomagaja PC w okreslonych, zaprogramowanych warunkach. Poniewaz tak jak pisalem - takie sytuacje nie zachodza czesto (przy odpowiednim doborze pompy ciepla, wystarcza ona nawet na 95% rocznego zapotrzebowania na cieplo i tylko 5% pochodzi z pomocniczego ukladu) nie nalezy sie tym przejmowac. Zeby pomoc z doborem odpowiedniej PC, wymagane bylyby dane dotyczace realizowanego obiektu.
    Reklama zabroniona regulaminem FM

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVTenergia Zobacz post
    Niestety mimo to, pompy ciepla (ich moc) sa czesto przewymiarowywane przez wykonawcow, w wyniku czego inwestor przeplaca, a koszty ogrzewania w sezonie odbiegaja od optymalnych.
    No to w Niemczech niemal wszyscy przepłacili, bo niemal wszystkie są przewymiarowane. Owszem, większa PC kosztuje więcej, ale czy nie lepiej wykorzysta tanią taryfę? Dlaczego odbiegają od optymalnych? Dlatego, że są niższe?

  18. #18

    Domyślnie

    Hal chyba piszesz o mnie (nie suwalszczyzna ale blisko) czas odszraniania Zubadana z zegarkiem w ręku 3minuty

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    Hal chyba piszesz o mnie (nie suwalszczyzna ale blisko) czas odszraniania Zubadana z zegarkiem w ręku 3minuty
    Dokładnie o Tobie, nie mogłem sobie tylko przypomnieć bo ten Niemiec mi już chyba w głowie miesza A propos Zubadana, dalej sprawuje się dobrze, jakies problemy? Pytam, bo może jednak uda mi się kupić w bardziej normalnej cenie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał HAL9000 Zobacz post
    Dokładnie o Tobie, nie mogłem sobie tylko przypomnieć bo ten Niemiec mi już chyba w głowie miesza A propos Zubadana, dalej sprawuje się dobrze, jakies problemy? Pytam, bo może jednak uda mi się kupić w bardziej normalnej cenie.
    bez najmniejszego problemu, cyka elegancko

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony