dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 41
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 802
  1. #481

    Domyślnie

    Dzięki za szybką podpowiedź
    Czy ewentualnie mógłbym jeszcze liczyć na sugestie dotyczące rekomendacji producenta?
    O klimakonwektory nie pytam bo nie chcę się kompromitować
    Najpierw poczytam bo nie mam o nich zielonego pojęcia.
    Jeśli będę miał dodatkowe pytania pozwolę sobie wrzucić.
    tymczasem dziękuję.

  2. #482
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał sale Zobacz post
    Dzięki za szybką podpowiedź
    Czy ewentualnie mógłbym jeszcze liczyć na sugestie dotyczące rekomendacji producenta?
    O klimakonwektory nie pytam bo nie chcę się kompromitować
    Najpierw poczytam bo nie mam o nich zielonego pojęcia.
    Jeśli będę miał dodatkowe pytania pozwolę sobie wrzucić.
    tymczasem dziękuję.
    Ja posiadam takowe:
    http://www.purmo.com/pl/produkty/kli...ektor-vido.htm
    Używam drugi rok. Sprawdzają się znakomicie zarówno przy grzaniu jak i chłodzeniu
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #483
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Obiecałem, że się pochwale jak już będzie u nas pompa działała, no i działa. Co do kosztów ogrzewania - jeszcze się nie wypowiadam bo to początek. Wygoda i komfort niesamowity, cała obsługa to używanie dwóch guzików na panelu sterowania. Największe wrażenie zrobiło na mnie wpuszczanie do podłogi "zimnej" wody. Piszę zimnej bo pompa podgrzewa wodę do 23-25 stopni i właśnie do takiej temp podłoga się rozgrzewa - mierzę pirometrem. W domu robi się 19-20st, odczuwa się przyjemny komfort cieplny (wszędzie podłogówka). Woda o tej temp jest łatwa do osiągnięcia przez pompę, niewiele kosztuje...
    Pompa De Dietrich Alezio 11,2kW mocy cieplnej, trójfazowa. Bardzo cicho pracuje, w "kotłowni" jest czysto , dzięki temu mogliśmy tam urządzić pralnie...
    Pracuje 2-3,5godz dziennie...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  4. #484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Pirometr jest malo dokladny - zwlaszcza te tanie modele do tysiaca zl - do takiego pomiaru (w okolicach 2K). Ja mam termometr zatopiony w wylewce (on steruje praca pompy ciepla) i teraz przy temperaturze podlogi w granicach 23*C, w domu mam nieco powyzej 22*C. Byc moze masz podloge troszke chlodniejsza, niz wskazuje Twoj pirometr.

    Zakladam, ze to juz zamieszkaly dom a nie jakas faza budowy.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #485
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    To ostatni etap budowy, pod koniec grudnia lub początkiem stycznia zamieszkamy, staram się nie wychładzać domu, utrzymuje 18 st. Sam pomieszkuje i obserwuje jak zachowuje się pompa i temp w domu. Na parterze nie ma jeszcze podłogi, góra wykończona całkowicie. Mam podobny dom do Pyxisa - 220-230 po podłodze ok 160-170 użytkowej, reku Zehndera, na ścianach 15cm, skosy 30 wełny, sufit 60cm wełny. Najtrudniej było przekonać żonę do pompy - podsłyszała gdzieś o wysokich kosztach ogrzewania pompami...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  6. #486
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    impet

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam
    jestem nowy na forum.
    pompa de dietrich split invetrer 16mr-2.pracuje od 9.10.2014
    na razie w sterowaniu ręcznym bo konieczna jest zmiana w ustawieniach krzywej grzewczej
    [grzała do 40 stopni].grzeje tylko CO ,CW z kotła olejowego
    w sterowaniu ręcznym pracuje w przedziale od 26-28 stopni
    w domu jest ok.22 stopnie
    w momencie odpalenia pompy zapisałem stan licznika i przez miesiąc bytowe+pompa CO wyszło 308kwh
    w taryfie G11 tj po ok 0.57 za kwh
    dom 220m po podłogach kubatura 610m ogrzew podł ok 40%
    reszta to zwykłe grzejniki i drabinki

  7. #487
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=impet;6667790.
    pompa de dietrich split invetrer 16mr-2.
    [/QUOTE]
    Duża ta pompa, kto dobierał?
    Czy w sieci domowej widać skoki napięć jak pompa rusza?
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  8. #488
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    impet

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    do stanlej79
    dom ma 10 lat dotychczasowe ogrzewanie to kocioł olejowy de dietrych
    oraz kominek z płaszczem wodnym
    ze względu na małą powierzchnię ogrzewania podłogowego ok 30-35%
    pompa powinna mieć ok 14KW ale że w kraju była 16-stka [ktoś się rozmyślił]
    i wyszła trochę poniżej 20k więc jest trochę więcej
    całość działa jako hybryda poprzez sprzęgło
    pompa nie posiada grzałki więc szczytowo załączy się olejak
    lub jeśli rozpalę w kominku to kominek
    co do skoków napięć to nic takiego nie zaobserwowałem
    na razie jest super zero roboty i o to chodziło

  9. #489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sofa*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-640
    Posty
    20

    Domyślnie

    Przykładem powietrznej pompy ciepła, która może działać jako samodzielny system grzewczy do wytwarzania c.w.u. lub wspomaganie i usprawnienie istniejącej już instalacji, jest Lizea Iv marki Sofath, która przez większą część roku zapewnia całkowity komfort cieplny w domu, będąc niezwykle wygodnym i zarazem ekonomicznym rozwiązaniem. Za dodatkową oszczędność odpowiada system Inverter, w który wyposażone jest urządzenie. Dzięki niemu moc działania pompy dostosowywana jest do potrzeb użytkowników i określonej przez nich wymaganej temperatury komfortu.

    Lizea została zaprojektowana w taki sposób, by doskonale sprawdzała się w wielu inwestycjach, gwarantując użytkownikom pełen komfort - nie tylko cieplny lecz również finansowy.

    Więcej informacji o produkcie znajduje się na naszej stronie internetowej: http://www.sofath.pl/lizea/

  10. #490
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Wszystko fajnie tylko dzwoniłem do przedstawiciela Sofath bodajże w Busku żeby zapytać o cenę tego cuda. Informacji nie dostałem a zbyto mnie zapewnieniem że się skontaktują więc czekam...Chyba wstydzą się tej ceny bo to już parę tygodni minęło. Konkluzja-lepiej omijac firmy które nawet jeszcze przed sprzedażą mają Cię głęboko w... poważaniu. O pompie się nie wypowiem bo być może jest dobra choć zauważyłem że brak w opisie tego jak się ona zachowuje w minusowych temperaturach. Widać nie ma się czym chwalić....

  11. #491
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Wszystko fajnie tylko dzwoniłem do przedstawiciela Sofath bodajże w Busku żeby zapytać o cenę tego cuda. Informacji nie dostałem a zbyto mnie zapewnieniem że się skontaktują więc czekam...Chyba wstydzą się tej ceny bo to już parę tygodni minęło. Konkluzja-lepiej omijac firmy które nawet jeszcze przed sprzedażą mają Cię głęboko w... poważaniu. O pompie się nie wypowiem bo być może jest dobra choć zauważyłem że brak w opisie tego jak się ona zachowuje w minusowych temperaturach. Widać nie ma się czym chwalić....
    Na temat wspomnianej firmy się nie wypowiadam ale co do pompy - mam ją pierwszy rok, na zew było już-5st i pompa normalnie śmiga. Nie wiem czy mam racje ale przy plusowych temp (zakres od 0 do +5st) pompa częściej się odszraniała niż przy temp ujemnych, być może wynika to też z wilgotności powietrza.
    W ciemno mogę ci polecić pompę, pamiętaj tyko o odpowiednim doborze mocy...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  12. #492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sofa*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-640
    Posty
    20

    Domyślnie

    Temperatura graniczna w trybie ogrzewania wynosi -20 st. C.
    Prosimy również o rozważenie dodatkowych zalet tego modelu, do których należą zwiększenie komfortu użytkowania poprzez minimalizację obsługi istniejącej instalacji grzewczej, obniżenie kosztów ogrzewania. Pompę Lizea można również zastosować w budynkach, gdzie nie ma miejsca na montaż wymiennika gruntowego.

    Model Lizea może pracować jako dodatkowe źródło ciepła, jednak śmiało można stosować go bez jakiegokolwiek wspomagania.

    Nieustannie dbamy o to, by jakość obsługi była na jak najwyższym poziomie. Dlatego dziękujemy za wiadomość. Zajmiemy się sprawą.

  13. #493

    Domyślnie

    witam
    jestem tu nowy dotad tylko czytalem o pompach ciepla no i wkoncu sam ja zainstalowalem.mam dom o pow 160mkw z 1950r slabo ocieplony bo styropian tylko 5cm.zainstalowalem we wrzesniu pompe ciepla powietrze-woda o mocy 15kw mam w domu tylko ogrzewanie grzejnikowe.calosc instalacji z montazem wyszla mnie 24tys.mam zainstalowany licznik poboru pradu i od wrzesnia do dzisiaj pompa pobrala 1500kwh.jak dla mnie jest super mam nadzieje ze zamkne sie w 3000zl na sezon.jak ktos chce blizszych informacji o pompie to prosze pisac na maila,mozna tez zobaczyc jak to dziala,mieszkam w woj.opolskim okolice kedzierzyna-kozla

  14. #494
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Słaby marketing macie!
    Jak byś do tej pory zużył 1500 kWh, to na cały rok musisz liczyć nie mniej niż 6500 kWh i to przy założeniu, że zima będzie podobna do poprzedniej.
    Ale jak pompę się ogląda za plecami na półce, to tak właśnie jest z przewidywaniami ;D
    R-290 pod strzechy

  15. #495
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Może i słaby marketing , ale jak w sezonie wyjdzie 6500 kw to koszt ogrzewania wyjdzie poniżej 3000 pln .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  16. #496

    Domyślnie

    dotad palilem weglem i za sezon wychodzilo mnie okolo 3000zl jezeli przy pompie wyjdzie podobniej albo troche drozej to bede zadowolony tym bardziej ze jest to bezobslugowe no i nie mam syfu w kotlowni

  17. #497
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    [QUOTE=Sofath;6701193]Przykładem powietrznej pompy ciepła, która może działać jako samodzielny system grzewczy do wytwarzania c.w.u. lub wspomaganie i usprawnienie istniejącej już instalacji, jest Lizea Iv marki Sofath, która przez większą część roku zapewnia całkowity komfort cieplny w domu, będąc niezwykle wygodnym i zarazem ekonomicznym rozwiązaniem.

    Ale przez tydzień marzniemy ?

  18. #498

    Domyślnie

    Dlaczego przez tydzień ?

  19. #499
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Dlaczego przez tydzień ?
    działa przez większą część roku

  20. #500

    Domyślnie Podsumowanie sezonu grzewnczego

    Cytat Napisał dafi22 Zobacz post
    witam
    jestem tu nowy dotad tylko czytalem o pompach ciepla no i wkoncu sam ja zainstalowalem.mam dom o pow 160mkw z 1950r slabo ocieplony bo styropian tylko 5cm.zainstalowalem we wrzesniu pompe ciepla powietrze-woda o mocy 15kw mam w domu tylko ogrzewanie grzejnikowe.calosc instalacji z montazem wyszla mnie 24tys.mam zainstalowany licznik poboru pradu i od wrzesnia do dzisiaj pompa pobrala 1500kwh.jak dla mnie jest super mam nadzieje ze zamkne sie w 3000zl na sezon.jak ktos chce blizszych informacji o pompie to prosze pisac na maila,mozna tez zobaczyc jak to dziala,mieszkam w woj.opolskim okolice kedzierzyna-kozla
    Ciekawy jestem jak zakończył się sezon ile kilowat zużyła pompa ciepła i jak temperatura byla utrzymywana w pomieszczeniach.

Strona 25 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony