dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 41
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 802
  1. #501
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    witam
    chciałbym zamontować powietrzną pompę ciepła w swoim domu i chciałbym się was poradzić jaką wybrać Dom jest w stanie surowym 140m ściana z ytonga 24cm, Posiadam już wyceny z vissmana i daiko-ceny są dość wysokie.Czytałem poprzednie wypowiedzi ale są już dość stare i pewne trochę się już pozmieniało.

  2. #502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nic wiele się nie zmieniło- wybierając Daikina będziesz spał spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-12-2015 o 22:14
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    witam
    chciałbym zamontować powietrzną pompę ciepła w swoim domu i chciałbym się was poradzić jaką wybrać Dom jest w stanie surowym 140m ściana z ytonga 24cm, Posiadam już wyceny z vissmana i daiko-ceny są dość wysokie.Czytałem poprzednie wypowiedzi ale są już dość stare i pewne trochę się już pozmieniało.
    Dom w stanie surowym... no dobra a jak będą wyglądać izolacje? Ile od gruntu, ile na ścianach a ile w dachu? Rozumiem, że dom będzie szczelny z rekuperacją?

    Co do pomp...Ja nie robię centralnych na powietrze woda lecz powietrze powietrze... ale powiem tak zarówne te jak i te drugie z roku na rok są coraz lepsze to raz a i w mrozy dają radę! Technologia idzie do przodu. Ważne aby system grzania dobrać pod dom konkretnie a nie wrzucać urządzeń które np. będą przewymiarowane. Albo robić podłogówkę na raptem 10 cm styropianu. Jak dom ma być tani w utrzymaniu oraz dawać możliwość instalacji tańszych urządzeń to warto go dobrze zaizolować aby potem spać spokojnie i mieć na prawdę niskie rachunki. Są ludzie, którzy grzeją prądem bez pomp ciepła i płacą przysłowiowe grosze za ogrzewanie! Na prawdę da się. Jakie proponowano ci urządzenia (konkretnie modele/moce)? Jakie koszty urządzeń/instalacji?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #504
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Dom w stanie surowym... no dobra a jak będą wyglądać izolacje? Ile od gruntu, ile na ścianach a ile w dachu? Rozumiem, że dom będzie szczelny z rekuperacją?

    Co do pomp...Ja nie robię centralnych na powietrze woda lecz powietrze powietrze... ale powiem tak zarówne te jak i te drugie z roku na rok są coraz lepsze to raz a i w mrozy dają radę! Technologia idzie do przodu. Ważne aby system grzania dobrać pod dom konkretnie a nie wrzucać urządzeń które np. będą przewymiarowane. Albo robić podłogówkę na raptem 10 cm styropianu. Jak dom ma być tani w utrzymaniu oraz dawać możliwość instalacji tańszych urządzeń to warto go dobrze zaizolować aby potem spać spokojnie i mieć na prawdę niskie rachunki. Są ludzie, którzy grzeją prądem bez pomp ciepła i płacą przysłowiowe grosze za ogrzewanie! Na prawdę da się. Jakie proponowano ci urządzenia (konkretnie modele/moce)? Jakie koszty urządzeń/instalacji?
    na izolacji na pewno nie będę oszczędzał ściana styropian 20cm dach wełna ale jeszcze nie wiem jaka okna veka softline pakiet 3 szybowy a na posadzkę myśle ze 15 cm będzie dobrze (ale jeśli trzeba więcej to napiszcie) urządzenia jakie mi wyceniono:
    1. Powierzchnia ogrzewana : 140 m2
    2. Moc potrzebna do ogrzania budynku: 6,7 kW
    3. System ogrzewania i chłodzenia: Podłogowe
    A) Powietrzna pompa ciepła
    model Daikin Altherma LT ERLQ011CW1
    • Moc grzewcza pompy: 11,3 kW
    • Moc chłodnicza pompy: 15,0 kW
    • Pobór mocy: 4,1 kW
    Wybrane akcesoria:
    • Zasobnik ciepłej wody 200 l
    • Zbiornik buforowy 200 l
    Wykonanie górnego źródła ciepła (ogrzewania podłogowego)
    obejmuje:
    • materiały:
    1. szafka nad tynkowa
    2. rozdzielacze z rotametrami
    3. rura do ogrzewania podłogowego
    4. styropian 30 mm z folia aluminiową raster
    5. taśma dylatacyjna
    • montaż
    • zalanie i odpowietrzenie układu
    koszt 50400zl netto
    B) Powietrzna pompa ciepła
    model Dimplex LAK 14ITR
    Posiada opcję grzania i chłodzenia
    Dane techniczne:
    • Moc grzewcza pompy: 13,9 kW
    • Moc chłodnicza pompy: 17,1 kW
    • Pobór mocy: 5,2 kW
    Wybrane akcesoria:
    • Zasobnik ciepłej wody 200 l
    • Zbiornik buforowy 200 l
    Wykonanie górnego źródła ciepła (ogrzewania podłogowego)
    obejmuje:
    • materiały:
    1. szafka nad tynkowa
    2. rozdzielacze z rotametrami
    3. rura do ogrzewania podłogowego
    4. styropian 30 mm z folia aluminiową raster
    5. taśma dylatacyjna
    • montaż
    • zalanie i odpowietrzenie układu
    koszt 44390zl netto

  5. #505
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    a vissman wyszedł coś ok 80 000 tys
    zakres prac taki sam jak wyżej

  6. #506
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego czy jesteś pewien tej "potrzebnej mocy"?. Coś mi się wydaje że jest przesadzona. Tak na moje oko to 9kW to max co Ci potrzeba. Po drugie nawet przy takich potrzebach to te pompy są przewymiarowane i to sporo. Po trzecie masz tam taką magiczną pozycję jak styropian 3 cm. Jak znam życie chcą Ci wcisnąć styropian systemowy trzy razy droższy od potrzebnego. Do tego wszystkiego bufor - w jakim celu. Wyślij jeszcze zapytania do kilku innych firm.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 14-12-2015 o 14:12
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    na izolacji na pewno nie będę oszczędzał ściana styropian 20cm dach wełna ale jeszcze nie wiem jaka okna veka softline pakiet 3 szybowy a na posadzkę myśle ze 15 cm będzie dobrze (ale jeśli trzeba więcej to napiszcie) urządzenia jakie mi wyceniono:
    1. Powierzchnia ogrzewana : 140 m2
    2. Moc potrzebna do ogrzania budynku: 6,7 kW
    3. System ogrzewania i chłodzenia: Podłogowe
    A) Powietrzna pompa ciepła
    model Daikin Altherma LT ERLQ011CW1
    • Moc grzewcza pompy: 11,3 kW
    • Moc chłodnicza pompy: 15,0 kW
    • Pobór mocy: 4,1 kW
    Wybrane akcesoria:
    • Zasobnik ciepłej wody 200 l
    • Zbiornik buforowy 200 l
    Wykonanie górnego źródła ciepła (ogrzewania podłogowego)
    obejmuje:
    • materiały:
    1. szafka nad tynkowa
    2. rozdzielacze z rotametrami
    3. rura do ogrzewania podłogowego
    4. styropian 30 mm z folia aluminiową raster
    5. taśma dylatacyjna
    • montaż
    • zalanie i odpowietrzenie układu
    koszt 50400zl netto
    B) Powietrzna pompa ciepła
    model Dimplex LAK 14ITR
    Posiada opcję grzania i chłodzenia
    Dane techniczne:
    • Moc grzewcza pompy: 13,9 kW
    • Moc chłodnicza pompy: 17,1 kW
    • Pobór mocy: 5,2 kW
    Wybrane akcesoria:
    • Zasobnik ciepłej wody 200 l
    • Zbiornik buforowy 200 l
    Wykonanie górnego źródła ciepła (ogrzewania podłogowego)
    obejmuje:
    • materiały:
    1. szafka nad tynkowa
    2. rozdzielacze z rotametrami
    3. rura do ogrzewania podłogowego
    4. styropian 30 mm z folia aluminiową raster
    5. taśma dylatacyjna
    • montaż
    • zalanie i odpowietrzenie układu
    koszt 44390zl netto
    Zdzierstwo. Przyjazd z budowy to napisze co ja robię.

  8. #508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zacznijmy od tego czy jesteś pewien tej "potrzebnej mocy"?. Coś mi się wydaje że jest przesadzona. Po drugie nawet przy takich potrzebach to te pompy są przewymiarowane i to sporo. Po trzecie masz tam taką magiczną pozycję jak styropian 3 cm. Jak znam życie chcą Ci wcisnąć styropian systemowy trzy razy droższy od potrzebnego. Do tego wszystkiego bufor - w jakim celu. Wyślij jeszcze zapytania do kilku innych firm.
    dzięki za szybką odpowiedz
    dodam że nie mam kompletnego pojęcia jak powinna wyglądać cała instalacja, wysłałem projekt domu do firmy i otrzymałem wycenę
    jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to byłbym wdzieczny za jakiś konkretny projekt kompletnej instalacji i jakie w przybliżeniu mogą byc jej koszty.

  9. #509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    dzięki za szybką odpowiedz
    dodam że nie mam kompletnego pojęcia jak powinna wyglądać cała instalacja, wysłałem projekt domu do firmy i otrzymałem wycenę
    jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to byłbym wdzieczny za jakiś konkretny projekt kompletnej instalacji i jakie w przybliżeniu mogą byc jej koszty.
    w przybliżeniu 39 k brutto za PC PW odpowiedniej mocy i podłogówkę na 140m2 bez kiwania placem w bucie
    pewnie można i taniej jak ktoś jest zawzięty

    zacznij od inwestycji 400zł w OZC. Na forum robią. Daj im do OZC 2 wersje: styro w posadzce 15 i 20 cm, ściana 20 i 22cm styro, dach 30 i 40 cm wełnę (nie wiem jaki dom-dach i ile jej i gdzie możesz zmieścić).
    Na bazie OZC świadomie i prosto policzysz sobie co bardziej ci się opłaci (ile dokupić i dopłacić za dodatkową izolację). Poznasz na 99% moc urządzenia jakie musisz mieć. Na samym trafnym doborze PC i jej mocy możesz być kilka tys pln do przodu.

    Nie piszesz o wentylacji - może zainwestujesz w najtańszy rekuperator co poprawi Ci jakość mieszkania i rachunki. Najtańszy a nie te na wypasie bo ten najtańszy ma problem by się zwrócić finansowo, ale z jakością się to obroni!

    A jak masz dom jeszcze na tym etapie, że możesz zmieniać grubość izolacji a w dodatku owe 140m2 jest piętrowe to daj Panu z OZC dodatkowo 50zł i niech ci policzy jak to będzie gdy do domu dasz pod posadzkę 25cm styro, 25cm styro na ścianę, w dach jak wejdzie 40-50cm wełny (zależy od dachu), prosty i tani rekuperator z grzałką przeciw zmarznięciu. Może zejdziesz do 40kWh/m2 rok i za grzanie domu wyjdzie Ci .... 5600kWh które w nocnej taryfie kupisz za 1680zł rocznie i zrezygnujesz z PC PW bo opłaci Ci się dokładac np: 10tys na izolację. Plus taki: izolacja się łatwo nie psuje i zostaje na długo.

    Do takiego domku kup małą PC PW na wodę. Opcja 2 : kup sobie klimatyzator i latem chłodzisz a 2-4msc rocznie grzejsz nadmuchem - to najtańsza PC ale PP. I rachunki za prąd do CO zbijesz poniżej 1500zł.

    Licz, licz, z OZC i excelem w ręce w tydzień to ogarniesz. Zero wielkiej filozofii.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  10. #510
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    dzięki za szybką odpowiedz
    dodam że nie mam kompletnego pojęcia jak powinna wyglądać cała instalacja, wysłałem projekt domu do firmy i otrzymałem wycenę
    jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to byłbym wdzieczny za jakiś konkretny projekt kompletnej instalacji i jakie w przybliżeniu mogą byc jej koszty.
    Po pierwsze niech ofertę rozbija na czynniki pierwsze żebyś wiedział co i za ile bo z reguły firmy robiace kompleksowo "naciagaja" inwestorów na koszty. Jak widać już tak się dzieję bo tak jak zauważył plusfoto chcą dac Ci styropian systemowy 3cm,który jest zbędny a kosztuje dużo.
    Jeśli będziesz miał wszystko rozbite to będziesz wiedział czy i w jaki sposób negocjować zbierając przy tym oferty na poszczególne elementy systemu czyli pompa+podlogowka.
    Tak samo sądzę,że moc grzewcza jest przesadzona i 9kW spokojnie wystarczy przy temp.obliczeniowej.
    Co do samej pompy to sądzę,że z zasobnikiem i montażem w 22tys.zł powinieneś się zmieścić a co do podlogowki zależy od twoich negocjacji i poszukiwań ale z reguły jest to kwota 60-80zl/m2 kompletnej podlogowki oczywiście nie wliczając do tego izolacji bo to sądzę jest w gestii inwestora.

  11. #511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    a vissman wyszedł coś ok 80 000 tys
    zakres prac taki sam jak wyżej
    Myślę, że bardziej realne ceny to 33-35 tysięcy netto, a nie 45-80.


    Jak chcesz to możemy też zrobić wycenę.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  12. #512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klimon Zobacz post
    Myślę, że bardziej realne ceny to 33-35 tysięcy netto, a nie 45-80.


    Jak chcesz to możemy też zrobić wycenę.
    Cóz warta jest taka wycena bez rzetelnego i dokładnego OZC?

  13. #513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    kurcze tyle tych informacji że głowa mi już pęka
    OZC -domyślam się że jest to wyliczenie ile kw będę potrzebował na ogrzanie mojego domu, problem jest tylko taki ze szukam i nie mogę znaleść nikogo do tego wyliczenia
    myślałem że po prost zlecę montaż .przyjedzie firma wykona robote i już- i teraz dopiero widzę jak bardzo się myliłem.

  14. #514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    kurcze tyle tych informacji że głowa mi już pęka
    OZC -domyślam się że jest to wyliczenie ile kw będę potrzebował na ogrzanie mojego domu, problem jest tylko taki ze szukam i nie mogę znaleść nikogo do tego wyliczenia
    myślałem że po prost zlecę montaż .przyjedzie firma wykona robote i już- i teraz dopiero widzę jak bardzo się myliłem.
    najgorzej jak firma podchodzi do roboty tak: ładuję to na czym jest najlepszy utarg. A wiadomo, im większe urządzenia tym lepiej idzie zarobić. Przykłady można mnożyć nie tylko na tym ale i na wielu innych rzeczach. klient ma mieć pakiet pod konkretny dom, odpowiedni jakościowo i cenowo, taka jest moja filozofia. Co do Twojego domu, jak chcesz mieć tani w eksploatacji to warto dać minimum 20 cm styropianu od gruntu, w dach minimum absolutne 30 cm i ściany przynajmniej 15 cm. Fundament lub płyta. Robisz szczelny dom oczywiście wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i do tego system grzewczy. Ja robię tandem kanałowa pompa ciepła plus grzejniki elektryczne/kable/maty do tego w zależności do zużycia cwu pompa lub termy. Instalację tych kompletnych systemów można mieć już na taki dom do 25 tys zł. Ale są i inne opcje o których koledzy piszą. Rozmyśl porównaj przedyskutuj i nie daj się naciągnąć na niepotrzebne koszty.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #515

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Do takiego domku kup małą PC PW na wodę. Opcja 2 : kup sobie klimatyzator i latem chłodzisz a 2-4msc rocznie grzejsz nadmuchem - to najtańsza PC ale PP. I rachunki za prąd do CO zbijesz poniżej 1500zł.

    Licz, licz, z OZC i excelem w ręce w tydzień to ogarniesz. Zero wielkiej filozofii.
    Ja z ogrzewaniem mając dom nieporównywalnie gorszy od tego tutaj zakładanego w koncepcji kolegi Krzy2iek'a w tym roku bez problemu zejdę za grzanie, cwu, klimę poniżej 1,5 tys zł! Dom około 100m2. Rozwiązania właśnie coś w stylu tej OPcji 2
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #516
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie reklamuje wykonawcow ani firm od PC ale mam nadzieje ze komus pomoge: mija rowny rok mieszkania w nowym domku-pow uz 182m, podlog 220-230. Mamy PC de dietrich alezio 11kW, pobor pradu 2.4kW, trojfazowa. Kosztowala 26tys, w polowie dotacja (wiec13tys) instalowala firma X. Podlogowke rozlozylem sam, zamontowalem rozdzielacze etc... (wszystko firmy TeCe)robilem to pierwszy raz wg projektu firmy. Koszty za prad calego domu to 1845zl/rok z tego 5miesiecy w taryfie budowlanej. Dom na scianach ma 15cm styro, podloga 16cm, skosy 30cm, reku zhender. Ogolnie jestesmy zajefajnie szczesliwi. Troche byla obawa o koszty i mrozy ale jest OK. Zaoszczedzona kase ladujemy od nowego roku w fotowoltaike...

  17. #517
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Nie reklamuje wykonawcow ani firm od PC ale mam nadzieje ze komus pomoge: mija rowny rok mieszkania w nowym domku-pow uz 182m, podlog 220-230. Mamy PC de dietrich alezio 11kW, pobor pradu 2.4kW, trojfazowa. Kosztowala 26tys, w polowie dotacja (wiec13tys) instalowala firma X. Podlogowke rozlozylem sam, zamontowalem rozdzielacze etc... (wszystko firmy TeCe)robilem to pierwszy raz wg projektu firmy. Koszty za prad calego domu to 1845zl/rok z tego 5miesiecy w taryfie budowlanej. Dom na scianach ma 15cm styro, podloga 16cm, skosy 30cm, reku zhender. Ogolnie jestesmy zajefajnie szczesliwi. Troche byla obawa o koszty i mrozy ale jest OK. Zaoszczedzona kase ladujemy od nowego roku w fotowoltaike...
    Skąd miałeś dotację.

  18. #518
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Skąd miałeś dotację.
    WFOSiGW, w naszym przypadku ten z k-owa, pytaj na poczatku nowego roku. Instytucje maja wtedy nowe budzety. Z kad jestes? Czytam tez portal gramwzielone.pl tam duzo o dofinansowaniach. Nawe bez dof tez bym PC zalozyl...

  19. #519
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    WFOSiGW, w naszym przypadku ten z k-owa, pytaj na poczatku nowego roku. Instytucje maja wtedy nowe budzety. Z kad jestes? Czytam tez portal gramwzielone.pl tam duzo o dofinansowaniach. Nawe bez dof tez bym PC zalozyl...
    Jestem z małopolski okolice Nowego Sącza. A Ty skąd. Czy na pozostałą część kwoty za pompę musiałeś brać kredyt.

  20. #520

    Domyślnie

    Tak wygląda mój dom , jest całkowicie wykończony
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12hu

    Aktualnie mam 10 letni piec gazowy atmosferyczny otwartego spalania + butla na propan własnościowa (gaz po 1,5-1,7)
    Dodatkowo mam kominek z aparatem nawiewowym (turbiną ) jednak odchodzą od tego źródła ciepła ze względu na wygodę i bród w domu
    Posiadam dużą działkę z otwartymi terenami .

    Jak w takim modelu przedstawia się opłacalność inwestycji w popy ciepła , czy trzeba takie urządzanie często serwisować .Jest to dla mnie ważne ponieważ dom jest na wsi i do warszawy mam 50 km żeby wzywać jakieś majstra .
    Zainteresowałem się pompą ciepła wykorzystująca powietrze ze względu na mała ilość przeróbek .

    Moim celem jest oczywiście zmniejszenie rachunku rocznego za ogrzewanie . Docelowo wymienił bym też piec na koncentracyjny
    Ostatnio edytowane przez Karenz ; 18-12-2015 o 13:11

Strona 26 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony