dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 41
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 802
  1. #521
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    Tak wygląda mój dom , jest całkowicie wykończony
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12hu

    Aktualnie mam 10 letni piec gazowy atmosferyczny otwartego spalania + butla na propan własnościowa (gaz po 1,5-1,7)
    Dodatkowo mam kominek z aparatem nawiewowym (turbiną ) jednak odchodzą od tego źródła ciepła ze względu na wygodę i bród w domu
    Posiadam dużą działkę z otwartymi terenami .

    Jak w takim modelu przedstawia się opłacalność inwestycji w popy ciepła , czy trzeba takie urządzanie często serwisować .Jest to dla mnie ważne ponieważ dom jest na wsi i do warszawy mam 50 km żeby wzywać jakieś majstra .
    Zainteresowałem się pompą ciepła wykorzystująca powietrze ze względu na mała ilość przeróbek .

    Moim celem jest oczywiście zmniejszenie rachunku rocznego za ogrzewanie . Docelowo wymienił bym też piec na koncentracyjny
    Jeśli nie masz podłogówki po całości odpuść sobie powietrzną pompę ciepła i wogóle jakąkolwiek i zostaw gaz.
    Oszczędności z tytułu pompy w stosunku do gazu przy grzejnikach ściennych będą minimalne,raz,że z tytułu koniecznej taryfy G11 a nie G12 a dwa ze względu na niższą sprawnosć takiej pompy.

  2. #522

    Domyślnie

    Zgadza się mam grzejniki .
    Taryfę jednak mam G12 bo dom jest zarejestrowany jako gospodarstwo rolnicze

  3. #523
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    Zgadza się mam grzejniki .
    Taryfę jednak mam G12 bo dom jest zarejestrowany jako gospodarstwo rolnicze
    Ok,te 14000kWh z gazu da Ci ok.3500zł a z pompy ok.2800zł zakładając średni koszt kWh jaki wyjdzie w G12 w przypadku grzania na 0,40zł i COP2.
    Ja bym został przy gazie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-12-2015 o 14:00

  4. #524

    Domyślnie

    a ja właśnie zrobiłem odwrotnie. gazu się pozbywam a grzeję powietrzną pompą ciepła (powietrze-powietrze) oraz grzejnikami elektrycznymi. I tak jak już pisałem, przy domu słabo zaizolowanym w tym roku zmnieszczę się z grzaniem poniżej 1,5 tys zł. Gaz został mi do CWU oraz na czarną godzinę ale przy nowym domu warto dobrze zaizolować i połączyć grzanie prądem na grzenikach czy matach z kanałową pompą ciepła. Pompy do typowego centralnego są nadal zbyt drogie. W tym roku prawdopodobnie uda nam się zrobić domek pokazowy z takim systemem w wersji tradycyjnej oraz szkieletowej.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    przy nowym domu warto dobrze zaizolować i połączyć grzanie prądem na grzenikach czy matach z kanałową pompą ciepła. Pompy do typowego centralnego są nadal zbyt drogie. W tym roku prawdopodobnie uda nam się zrobić domek pokazowy z takim systemem w wersji tradycyjnej oraz szkieletowej.
    Rozumiem, że nowym klientom rzetelnie przedstawicie również wady takich konstrukcji?
    Daleko szukać nie trzeba.
    W USA i Kanadzie mają to rozpracowane od lat.
    Konstrukcja szkieletowa grzana ciepłym powietrzem = sucho jak pieprz.
    Tam mają tani prąd i instalują nawilżacze po 3 - 4 kW.
    A u nas? Co doradzicie?

  6. #526

    Domyślnie

    Ja za prąd płace 0,29 zł dzień 0,19 zł noc
    ale jak podzielę cene całkowitą przez kwh to wychodzi 1,56
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	340961   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1u.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	340962  
    Ostatnio edytowane przez Karenz ; 18-12-2015 o 18:41

  7. #527

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Rozumiem, że nowym klientom rzetelnie przedstawicie również wady takich konstrukcji?
    Daleko szukać nie trzeba.
    W USA i Kanadzie mają to rozpracowane od lat.
    Konstrukcja szkieletowa grzana ciepłym powietrzem = sucho jak pieprz.
    Tam mają tani prąd i instalują nawilżacze po 3 - 4 kW.
    A u nas? Co doradzicie?
    Takie pytanie czy u nas w kraju każdy musi być naciągaczem i złodziejem....? Każdemu zainteresowanemu tematem tłumaczę w czym rzecz i czego należy się spodziewać. Co do wilgotności to w miejscu bezpośredniego nawiewu możemy odczuwać wysuszenie powietrza ponieważ jest to naturalna rzecz dla każdego typu nawiewu. Natomiast generalnie za wilgotność w domu ma odpowiadać sprawna wentylacja która nie może być przewymiarowana - mówię tutaj o wm z rekuperacją. Nie może ona przesuszać. Pompa ciepła recyrkuluje powietrze które jest w domu. W nowych budynkach nawiewy można dać na wysokości takiej jak montuje się grzejniki 30-90 cm gdzie napływ powietrza jest jak najbardziej optymalny. Co innego w renowacjach gdzie przeważnie da się tylko nawiewać od góry. Jeżeli ktoś miałby nadal odczuwać dyskomfort w przypadku stałej niskiej wilgotności w co wątpię to są rozwiązania systemow pozwalajace powietrze nawilżać. Znam wiele przypadków ludzi nie posiadających urządzeń takich jak klimatyzatory kanałowe czy zwykłe ścienne a i tak wilgotność w przypadku ich domów oscycluje zimą przy mrozach na poziomie 40%. Wszystko zależy od pewnych czynników suma sumarum.

    Co do szukania daleko.... To USA i Kanada blisko nie są, od samego początku piszę, że właśnie oni mnie najbardziej zainspirowali szczególnie po zimach jakie ostatnio mieli a urządzenia radziły sobie dobrze. Ja jednak nieco inaczej podchodzę do tematu ponieważ nie przewymiarowuje znacznie urządzeń tylko robię je w tandemie z grzejnikami lub matami czy kablami. Przewymiarowanie urządzenia może wpływać na niską wilgotność oraz na całosezonowe większe zużycie. I zgodzę się mają to TAM rozpracowane a u nas jednak mało znane...a mi wychodzi conajmniej 2 razy taniej niż gazem więc czemu nie korzystać...? A koszty instalacji gazu...? (szeroko pojęte znaczenie)

    U mnie wilgotnść zimą utrzymywała się na poziomie średnim 45% i przy pracy pompy w zasadzie się nie zmienia. Ostanio gdzie robiliśmy instalację w starszym budynku wilgotność wynosi średnio 50-55%.

    Oczywiście nie mówię że każdemu MUSI się to podobać. Wolny wybór, ja to bardzo polubiłem bo widzę w tym perspektywę obniżania kosztów utrzymania budynków a tym się między innymi zajmuję.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    Ja za prąd płace 0,29 zł dzień 0,19 zł noc
    ale jak podzielę cene całkowitą przez kwh to wychodzi 1,56
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1u.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	340962
    W Polsce nie ma takich cen

  9. #529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    Ja za prąd płace 0,29 zł dzień 0,19 zł noc
    ale jak podzielę cene całkowitą przez kwh to wychodzi 1,56
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1u.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	340962
    Po co wklejasz te bzdurne tabele?

  10. #530

    Domyślnie

    dokładnie 0,2952 zł za kWh w dzień
    to co moja faktura kłamie ?
    no i co z tego jak większość mojej faktury to jakieś opłaty dodatkowe
    Ostatnio edytowane przez Karenz ; 18-12-2015 o 18:59

  11. #531
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    Ja za prąd płace 0,29 zł dzień 0,19 zł noc
    ale jak podzielę cene całkowitą przez kwh to wychodzi 1,56
    Do którego sortu należysz?

  12. #532

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Do którego sortu należysz?
    Tymczasem zapowiadają obniżki cen prądu i gazu od nowego roku.

  13. #533

    Domyślnie

    Sortu ?
    G12 jeżeli o to chodzi
    1,56 to suma całego rachunku / przez licze kWh

    na stronie RWR
    http://www.rwe.pl/pl/dla-domu/oferta
    wpiszcie sobie mój kod pocztowy 06-121
    to jest oferta dla G11
    moja jest taka sama tylko od 22 jest taniej
    Ostatnio edytowane przez Karenz ; 18-12-2015 o 19:40

  14. #534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Podziel PLN z faktury przez zuzyte kWh ...
    I to podaj.... Inaczej to zwykle PiSowanie
    No ją tak liczne właśnie

  15. #535
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Tymczasem zapowiadają obniżki cen prądu i gazu od nowego roku.
    U mnie w G12W - I taryfa jest 0,6895 a będzie 0,6691 a II taryfa 0,3386/0,3298 opłaty 16,53/16,46 . Wszystko brutto ze wszystkimi składnikami. Łódź Teren.
    G11 w Łódź Miasto jest 0,5529 a będzie 0,5546. Opłaty 17,95/16,42

    http://bip.ure.gov.pl/bip/taryfy-i-inne-decyzje/energia-elektryczna
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 18-12-2015 o 21:34
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    dokładnie 0,2952 zł za kWh w dzień
    to co moja faktura kłamie ?
    no i co z tego jak większość mojej faktury to jakieś opłaty dodatkowe
    Opłaty za dystrybucje to nie są jakies opłaty dodatkowe, to integralna czesc kosztów kWh.

  17. #537

    Domyślnie

    Ok powiedzmy że sprawił bym sobie pompę ciepła powietrze-powietrze
    Czy mogą ja podłączyć do instalacji wentylacyjnej od kominka ?
    Mam rury elastyczne pociągnięte do każdego pokoju

  18. #538
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Do którego sortu należysz?
    No przecież że do "lepszego"
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  19. #539
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Tymczasem zapowiadają obniżki cen prądu i gazu od nowego roku.
    Ciekawe, niższe ceny gazu zapowiadają ci którzy zaczną próbować machać złamaną szabelką Sowietom przed noskiem..... Hmmmm, dość odważna teoria. (przepraszam, zapomniałem że mamy swój gaz...)
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  20. #540
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    Ok powiedzmy że sprawił bym sobie pompę ciepła powietrze-powietrze
    Czy mogą ja podłączyć do instalacji wentylacyjnej od kominka ?
    Mam rury elastyczne pociągnięte do każdego pokoju
    Możesz tylko ustaw wentylatorem odwrotnie do kominka. W przeciwnym razie pompa będzie dmuchała w palenisko i nie zapanujesz nad temperaturą, również ze względów ekonomicznych może być to nieopłacalne (większe zużycia drewna)

Strona 27 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony