dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 41
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 802
  1. #681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    U mnie panasonic pracuje ponad 90 % w taniej taryfie, którą mam 3 razy tańszą od dziennej. Z tego powodu pompa buderusa nie osiągałaby wyższej sprawności od panasonica bo musiałaby gonić na 100% swoich możliwości. Jeśli ktoś jednak będzie używał pompy na częściowym obciążeniu przez 24h to wybór takiego buderusa jest dobrym kierunkiem. Inna sprawa to straty, które będą wynikały z umieszczenia modułu na zewnątrz. Dlatego miło będzie jak inwestor opomiaruje instalację i przedstawi wyniki.

  2. #682
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jeszcze wracając do braku prądu to można zawsze taką pompę zasilić agregatem. Ona maksymalny pobór ma na poziomie 1,2-1,4 kW dla grzania... Jakoś można przebiedować te braki w dostawach energi. Ale przede wszystik budując dom trzeba zainwestować w izolacje bo to bezpośrednio przekłada się na dobór systemu do ogrzewania oraz oszczędności.
    Witam

    W teorii - tak.. W praktyce, przy pracy z dużą modulacją -3,6 kW
    Na niskich modulacjach ta pompa pracować będzie jedynie przy pracy ciągłej.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  3. #683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    W teorii - tak.. W praktyce, przy pracy z dużą modulacją -3,6 kW
    Na niskich modulacjach ta pompa pracować będzie jedynie przy pracy ciągłej.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Pamiętaj, że ja piszę o pompie powietrze-powietrze czyli w Polsce nazywanej raczej klimatyzatorem kanałowym . Przy mrozach -19'C mój model 3,8kW pobierał maksymalnie 1,2kwh.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    Odkąd zacząłem się interesować powietrznymi pompami ciepła najbardziej skłaniałem się ku panasonicowi, ale teraz musze stwierdzić że odnoszę wrażenie że jest tu strasznie dużo naganiaczy na panasa ponieważ każda inna propozycja jest zaraz krytykowana
    Ponieważ patrząc na pompy innych znanych producentów Panasonic jest najtańszy, stąd jego popularność.

  5. #685
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar schizo85
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-213
    Posty
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Ponieważ patrząc na pompy innych znanych producentów Panasonic jest najtańszy, stąd jego popularność.
    A mimo tego że najtańszy, nie odbiega parametrami czy awaryjnością od innych producentów. Co potwierdza duża ilość Panasoniców tu na forum, które działają bez zarzutu. Tylko zauważ jeszcze, że nie ma tu naganiaczy na Panasonica, tylko niektórzy instalatorzy próbują oczerniać Panasonica z niewiadomego mi powodu, a zwykli użytkownicy po prostu przedstawiają swoje zdanie.
    Z241 104,77 m2 parterowy, OZC: 3.8kW, 53kWh/m2/rok dla -20/22. WM Onyx Dream, PC PW Panasonic 7kW, 100% podłogówka.
    Dziennik budowy z komentarzami

    2015/16 - 2058kWh CO+CWU+Chłodzenie - 631zł; CO - 1386kWh/424zł
    2016/17 - 2726kWh CO+CWU+Chłodzenie - 800zł; CO - 1927kWh/573zł

  6. #686

    Domyślnie

    Cytat Napisał schizo85 Zobacz post
    A mimo tego że najtańszy, nie odbiega parametrami czy awaryjnością od innych producentów. Co potwierdza duża ilość Panasoniców tu na forum, które działają bez zarzutu. Tylko zauważ jeszcze, że nie ma tu naganiaczy na Panasonica, tylko niektórzy instalatorzy próbują oczerniać Panasonica z niewiadomego mi powodu, a zwykli użytkownicy po prostu przedstawiają swoje zdanie.
    Powiem tak...czasem zawsze może zdarzyć się "awaryjna" jednostka nawet u producentów najlepszych marek i to dotyczy wręcz wszelkich urządzeń. Są sprężarki (mowa o klimach), które działają dosłownie bez przerwy od 8-10 lat w trybie auto i nic im się nie dzieje. Oczywiście są serwisowane regularnie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #687
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał schizo85 Zobacz post
    A mimo tego że najtańszy, nie odbiega parametrami czy awaryjnością od innych producentów.
    Jak szukałem pompy w 2013r to powiem szczerze, że robiłem dziesiątki porównań i nie było wtedy żadnej powietrznej, która miała by lepsze parametry niż Panasonic (patrząc na tabelki). Nie wiem jak jest teraz, ale widzę, że Panasonic co roku wypuszcza nowe modele, więc z pewnością się rozwija czego nie do końca można powiedzieć o konkurencji...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #688
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Jak szukałem pompy w 2013r to powiem szczerze, że robiłem dziesiątki porównań i nie było wtedy żadnej powietrznej, która miała by lepsze parametry niż Panasonic (patrząc na tabelki). Nie wiem jak jest teraz, ale widzę, że Panasonic co roku wypuszcza nowe modele, więc z pewnością się rozwija czego nie do końca można powiedzieć o konkurencji...
    Witam

    Bliskopięć lat temu też rozważałem różne możliwości. Wyboru takiego jak dziś oczywiście nie było.
    Daikin był przeraźliwie drogi, a przy tym niezbyt odpowiadał moim oczekiwaniom. Mitsubishi - cena kosmos.
    Ostatecznie wybór ograniczyłem do T-Capa i Nibe Split 12 kW. Ta ostatnia bardzo mi się podobała; elegancka obudowa, znaczek i takie tam...
    Cenowo Nibe nie była wiele droższa od T-Capa, liczonego jako komplet. Ostatecznie zrezygnowałem z Nibe z dwóch powodów; zintegrowany zbiornik wykonany w technologii blachy pokrytej emalią oraz bardzo mała moc (poniżej 5 kW) w niskich temperaturach.
    Panasonic, zwłaszcza w początkowych wersjach nie był pozbawiony wad. Część, w tym zwłaszcza prądożerną pompę obiegową usunąłem.
    Pozostałe, w tym nadużywanie grzałki - zaakceptowałem.
    Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że T-Cap spełnił moje oczekiwania, nie mam z nim żadnych kłopotów.
    Obserwując pracujące w sąsiedztwie kilka PC Toshiba Estia odnoszę jedynie wrażenie, że jakby mniej się szronią.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  9. #689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Obserwując pracujące w sąsiedztwie kilka PC Toshiba Estia odnoszę jedynie wrażenie, że jakby mniej się szronią.
    Estia to dobra pompa.
    Zaryzykuję stwierdzenie, że z czasem okaże się trwalsza. Ale to czas pokaże.
    Częstszy defrost świadczy o pracy z większym obciążeniem.

  10. #690
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    No własnie tego nie wiem jeśli Panas T-Cap jest ograniczony obrotami inwertera już na wstępie to przy jakiej mocy inwertera są podane dane? Wiadomo, że w T-Capie jest większa sprężarka czyli są zredukowane obroty . Możemy porównać ze zwykłą Aquarea :
    Dane z BAFA:
    Buderus WPL 8AR A-2/W35 2,95 A7/W35 4,29 moc grzewcza 5,05 kW
    Panasonic Aquarea 9kW A-2/W35 2,75 A7/W35 3,48 moc grzewcza 7,07 kW
    Wydaje mi się, że producenci wybierają najkorzystniejsze punkty pracy i nie jest zdefiniowana dokładna moc do testów. Tyle tylko, że buderus podaje przy copie moc inwertera a panas nie.
    no proszę jaki obiektywizm może porównaj porównywalne a nie z czapy
    tj. P sdc09f3e8
    A2/W35 cop 3,59 moc 9kw
    A7/W35 cop 4,84 moc 9kw
    wyniki P przy wydajności 100% a nie jak u B 40%

    Co z tym BUDERUSEM nawet przy 40% wydajności nie dorównuje P "rokręconemu" na 100%!!!

    To nie pompa t-cap jak twierdzisz "skręcona" tylko zwykła 9kw

    Szczególny z ciebie Obserwator jedno oko na Maroko drugie na Kaukaz
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  11. #691
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    no proszę jaki obiektywizm może porównaj porównywalne a nie z czapy
    tj. P sdc09f3e8
    A2/W35 cop 3,59 moc 9kw
    A7/W35 cop 4,84 moc 9kw
    wyniki P przy wydajności 100% a nie jak u B 40%

    Co z tym BUDERUSEM nawet przy 40% wydajności nie dorównuje P "rokręconemu" na 100%!!!

    To nie pompa t-cap jak twierdzisz "skręcona" tylko zwykła 9kw

    Szczególny z ciebie Obserwator jedno oko na Maroko drugie na Kaukaz
    Żal.pl

  12. #692
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Żal.pl
    jak już jesteś...

    Jak widzisz rozwiązanie w naszym klimacie tematu wyprowadzenia instalacji c.o. na zewnątrz w pompie B.

    Osobiście znam przypadek gdzie takie rozwiązanie po zaniku napięcia doprowadziło do rozszczelnienie wymiennika i zalania inst. freonowej wodą.
    Glikol i jeszcze niższy cop w konsekwencji?
    Napięcia nie było nie z powodu "elektrowni" inny sprzęt spowodował zadziałanie zabezpieczenia przedlicznikowego pech chciał że w nocy.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  13. #693
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    jak już jesteś...

    Jak widzisz rozwiązanie w naszym klimacie tematu wyprowadzenia instalacji c.o. na zewnątrz w pompie B.

    Osobiście znam przypadek gdzie takie rozwiązanie po zaniku napięcia doprowadziło do rozszczelnienie wymiennika i zalania inst. freonowej wodą.
    Glikol i jeszcze niższy cop w konsekwencji?
    Napięcia nie było nie z powodu "elektrowni" inny sprzęt spowodował zadziałanie zabezpieczenia przedlicznikowego pech chciał że w nocy.
    Nie dyskutuje z tobą .

  14. #694
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Nie dyskutuje z tobą .
    taaak... to jest merytoryczny argument strusia schować głowę w piasek i problem znika...
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  15. #695
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    jak już jesteś...

    Jak widzisz rozwiązanie w naszym klimacie tematu wyprowadzenia instalacji c.o. na zewnątrz w pompie B.

    Osobiście znam przypadek gdzie takie rozwiązanie po zaniku napięcia doprowadziło do rozszczelnienie wymiennika i zalania inst. freonowej wodą.
    Glikol i jeszcze niższy cop w konsekwencji?
    Napięcia nie było nie z powodu "elektrowni" inny sprzęt spowodował zadziałanie zabezpieczenia przedlicznikowego pech chciał że w nocy.
    Z przywołanej uprzednio instrukcji "01Materiały techniczno-projektoweLogatherm WPL ... AR Zakres mocy od 6 kW do 14 kW "

    [B]Środek przeciw zamarzaniu[/B]
    Użycie środka przeciw zamarzaniu nie jest
    zalecane ani dozwolone! Użycie środka przeciw
    zamarzaniu zmniejsza wydajność systemu
    o 10-15%! Jeśli mimo to środek przeciw zamarzaniu
    zostanie użyty, firma instalatorska będąca
    wykonawcą ponosi odpowiedzialność za to
    działanie i wynikające z niego skutki.

    Ja bym nie ryzykował.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  16. #696
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Panasonic, zwłaszcza w początkowych wersjach nie był pozbawiony wad. Część, w tym zwłaszcza prądożerną pompę obiegową usunąłem.
    Pozostałe, w tym nadużywanie grzałki - zaakceptowałem.
    A z którego roku masz T-Cap'a, bo Panas ciągle coś tam ulepszał i okazuje się, że nawet modele z tego samego roku mają różne parametry. U mnie np zamontowany jest T-Cap pierwszej generacji z prądożerna obiegówką, ale za to z zupełnie innym algorytmem pracy grzałki -włącza się tylko podczas defrostów i to nie zawsze. Teraźniejsze modele F to już w ogóle nie wiele mają wspólnego z tymi naszymi, a kolejne szykują się jeszcze bardziej "dopracowane"...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  17. #697
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Końcówka 2011. Montaż trochę się "obsunął"

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  18. #698
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Końcówka 2011. Montaż trochę się "obsunął"

    Pratchawiec
    Oj to na prawdę jeden z pierwszych egzemplarzy Z tego co wiem to w 2011r ruszył ich montaż w Malezji. Mój jest z połówki 2013r.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  19. #699
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Oj to na prawdę jeden z pierwszych egzemplarzy Z tego co wiem to w 2011r ruszył ich montaż w Malezji. Mój jest z połówki 2013r.
    ja mam jakas wersje nowsza 2014 - ma podobno funkcje chlodzenia posadzki, co wydaje mi sie nieporozumieniem
    Projekt własny 190m2, parterrowy bez użytkowego poddasza. Powierzchnia użytkowa 150m2. Płyta fundamentowa 20cm (EPS200), ściany 20cm grafit, poddasze 30cm celuloza. Ogrzewanie pompa ciepła P-W Panasonic T-CAP 9kW.

  20. #700

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    ja mam jakas wersje nowsza 2014 - ma podobno funkcje chlodzenia posadzki, co wydaje mi sie nieporozumieniem
    nie jest to takie zle, czasem moze sie przydac choc nie jest to klima....

Strona 35 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony