dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Shreq79

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Pytanie o zmiane kierownika budowy

    Witam.

    Jestem w trakcie budowy domu. Prace budowlane zlecilem firmie budowlanej ktora " dala " mi swojego kierownika budowy.
    W umowie jest ustalone wykonanie stanu surowego przez ta firme. Prace dobiegaja konca a ja zastanawiam sie co dalej z kierownikiem budowy? Prace wykonczeniowe beda prowadzone przez inne mniejsze firemki. Obecny kierownik budowy poinformowal mnie ze zaprzestanie wpisow do dziennika wraz z zakonczeniem stanu surowego ( zgodnie z umowa ) i nie chce dalej prowadzic dalszych prac. Nasuwa sie pytanie co dalej? Jakie dokumenty sa potrzebne do przekazania ze kierownik rezygnuje i gdzie nalezy je przekazac? Czy zmiana starego kierownika budowy na nowego musi nastapic w tym samym dniu czy moze byc jakas przerwa? Zakladajac ze kierownik zakonczy swoja dzialalnosc wpisem o zakonczeniu stanu surowego w poniedzialek to czy nowy moze zlozyc nowe oswiadczenie do urzedu np miesiac pozniej?? Skad urzad wie ze stary kierownik zakonczyl prowadzenie budowy - czy nalezy okazac tylko dziennik budowy z wpisem czy musi byc stosowne oswiadczenie??

  2. #2

    Domyślnie

    idz do nadzoru budowlanego i tam poprowadza Cie 'za raczke' - zmienialem kierownika jeszcze przed rozpoczeciem prac, wiec sytuacja troche inna, ale w moim przypadku wszystkie druczki dostalem w nadzorze. papierki wypelnilem z nowym kierbudem w dwóch egzemplarzach, podbite urzedowa pieczatka spoczywaja w papierkach od budowy. jako ze prace nie rozpoczete to stary kierbud nic nie przekazywal nowemu, nie bylo tez wymogu informacji starego.
    jestem fizycznie niezdolny do bycia miłym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony