dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    oraz to:
    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    Rozdział 4
    Miejsca gromadzenia odpadów stałych
    § 22. 1. Na działkach budowlanych należy przewidzieć miejsca na pojemniki służące do czasowego gromadzenia odpadów stałych, z uwzględnieniem możliwości ich segregacji.
    2. Miejscami, o których mowa w ust. 1, mogą być:
    1) zadaszone osłony lub pomieszczenia ze ścianami pełnymi bądź ażurowymi,
    2) wyodrębnione pomieszczenia w budynku, mające posadzkę powyżej poziomu nawierzchni dojazdu środka transportowego odbierającego odpady, lecz nie wyżej niż 0,15 m, w tym także dolne komory zsypu z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, zaopatrzonym w daszek o wysięgu co najmniej 1 m i przedłużony na boki po co najmniej 0,8 m, mające ściany i podłogi zmywalne, punkt czerpalny wody, kratkę ściekową, wentylację grawitacyjną oraz sztuczne oświetlenie,
    3) utwardzone place do ustawiania kontenerów z zamykanymi otworami wrzutowymi.
    3. Między wejściami do pomieszczeń lub placami, o których mowa w ust. 2, a miejscem dojazdu samochodów śmieciarek wywożących odpady powinno być utwardzone dojście, umożliwiające przemieszczanie pojemników na własnych kołach lub na wózkach.
    4. Miejsca do gromadzenia odpadów stałych przy budynkach wielorodzinnych powinny być dostępne dla osób niepełnosprawnych.
    § 23. 1. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3 m od granicy z sąsiednią działką. Zachowanie odległości od granicy działki nie jest wymagane, jeżeli osłony lub pomieszczenia stykają się z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej.
    2. W przypadku przebudowy istniejącej zabudowy, odległości, o których mowa w ust. 1, mogą być pomniejszone, jednak nie więcej niż o połowę, po uzyskaniu opinii państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.
    3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się zmniejszenie odległości określonych w ust. 1 od okien i drzwi do 3 m, od granicy działki do 2 m, a także sytuowanie zadaszonych osłon lub pomieszczeń na granicy działek, jeżeli stykają się one z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej bądź też przy linii rozgraniczającej od strony ulicy.
    4. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, nie powinna wynosić więcej niż 80 m od najdalszego wejścia do obsługiwanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymaganie to nie dotyczy budynków na terenach zamkniętych.
    § 24. 1. Na terenach niezurbanizowanych dopuszcza się stosowanie zbiorników na odpady stałe, przystosowanych do okresowego opróżniania, pod warunkiem usytuowania ich w odległościach określonych w § 23 ust. 1.
    2. Zbiorniki, o których mowa w ust. 1, powinny mieć nieprzepuszczalne ściany i dno, szczelne przekrycie z zamykanym otworem wsypowym oraz zamykanym otworem bocznym do usuwania odpadów. Do zbiorników tych należy doprowadzić utwardzony dojazd.
    § 25. Przy budynkach wielorodzinnych trzepaki należy sytuować przy miejscach do gromadzenia odpadów stałych, z zachowaniem odległości nie mniejszej niż 10 m od okien i drzwi do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi.
    Wprawdzie to dotyczy budynków powstających ale ponieważ śmietnik można uznac jako nowopowstały ( bo ze starego zrezygnowano) to powołałabym się również na to
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    Odgrzebuję wątek z otchłani bo potrzebuję wybudować śmietnik w granicy przy drodze i zastanawiam się co dokładnie oznacza pogrubiony fragment. Może ktoś potrafi zinterpretować?
    posiadam obecnie "miejsce na smietnik" ustyowane przy "linii orzgraniczającej" (sprawdzona granicA zgodnie z geodeta itd...) ale od drogi prywatnej a nie od od strony ulicy jak to jest napisane w

    art.23 punkcie 3
    3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się zmniejszenie odległości określonych w ust. 1 od okien i drzwi do 3 m, od granicy działki do 2 m, a także sytuowanie zadaszonych osłon lub pomieszczeń na granicy działek, jeżeli stykają się one z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej bądź też przy linii rozgraniczającej od strony ulicy.
    ????

    dodam ze jestem wspólwałscicielem (a dokladnie za miesiąc bede współwłascielem) owej drogi prywatnej która "styka" się z moim ogrodzeniem i w tym ogrodzeniu chce miec miesjce na smietnik!!

    jak uważacie??
    Ostatnio edytowane przez Endriuszka ; 11-05-2010 o 18:39

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.808

    Domyślnie

    Wyciagne ten temat troche bo mam dwa pytanka :
    1) kiedy mozna zastosowac przy smietniku te 2 m zamiast 3 m od granicy dzialki przy domkach jednorodzinnych ? Nie czaje.

    Fantom
    Ostatnio edytowane przez szczukot ; 19-08-2010 o 19:33
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.808

    Domyślnie

    Pociagne jeszcze tylko ten watek dodajac jedna rzecz : smietnik musi byc min 2 m od granicy (jezlei nie ma z drugiej strony tez smietnika) i zadne "pozwolenie" ze strony sasiada tego nie zmieni. Nie mozna postawic np 1 m od granicy - prawo nie dopuszcza takiej mozliwosci.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endriuszka Zobacz post
    posiadam obecnie "miejsce na smietnik" ustyowane przy "linii orzgraniczającej" (sprawdzona granicA zgodnie z geodeta itd...) ale od drogi prywatnej a nie od od strony ulicy jak to jest napisane w

    art.23 punkcie 3
    ????

    dodam ze jestem wspólwałscicielem (a dokladnie za miesiąc bede współwłascielem) owej drogi prywatnej która "styka" się z moim ogrodzeniem i w tym ogrodzeniu chce miec miesjce na smietnik!!

    jak uważacie??
    w starostwie na podstawie powyższego paragrafu dostalem zgode na umieszczenie pojemnika tuz przy granicy działek !!!

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bondar

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś orientuje się co dokładnie oznacza zapis "wentylacja grawitacyjna" w przypadku śmietnika? Jakie musi spełniać wymogi. Chodzi mi o miejsce, w którym powinien być wyprowadzony wylot rury. W moim przypadku deweloper wyprowadził ją do... garażu (śmietnik jest na poziomie -1). Pytanie czy to standard, czy ewentualnie można jakoś powalczyć.
    Z góry dzięki

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xyx

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Wspólnota Mieszkaniowa postawiła kontenery śmietnikowe obok mojego garażu samochodowego. Kontenery nie są zadaszone, ani oddzielające murkiem od garażu. Czy usytuowanie kontenerów w tym miejscu bez wybudowania wiaty jest zgodne z prawem?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Bez wiaty mogą być. Ale czy w tym miejscu to mam za mało danych żeby odpowiedzieć. Czy garaż i kontenery są na jednej działce czy na dwóch ?
    2. Miejscami, o których mowa w ust. 1, mogą być:
    3) utwardzone place do ustawiania kontenerów z zamykanymi otworami wrzutowymi
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xyx

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig Zobacz post
    Bez wiaty mogą być. Ale czy w tym miejscu to mam za mało danych żeby odpowiedzieć. Czy garaż i kontenery są na jednej działce czy na dwóch ?
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Kontenery i garaż a właściwie ciąg garaży znajduje się między budynkami mieszkalnymi w środku osiedla. Garaże nie są ogrodzone, należą do okolicznych mieszkańców, więc to chyba jedna działka . Kontenery są ustawione z boku mojego garażu.
    Martwi mnie to, że nie ma żadnej altanki lub murka oddzielającego od garażu. Kontenery uderzają w bok garażu przez co poodpadał już z niego tynk. "Pijaczki" załatwiają tam swoje potrzeby fizjologiczne. Wystarczy jakiś niedopałek i w kontenerze i garaż płonie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony