dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Sine drewno - pytanie

    Witam

    Postawili mi właśnie konstrukcję altany w ogrodzie, którą zamierzam odeskować i położyć daszek. Konstrukcja duża, solidna (słupy 14x14 cm). Stoi tak sobie 2 tygodnie. Po ostatnich solidnych deszczach w wielu miejscach drewno zaczeło sinieć.

    Wie ktoś z czego to wynika i jaki jest powód?

    I czy moge coś z tym zrobić, aby po pomalowaniu drewnochronem było ładne drewno, a nie z sinymi plamami?

  2. #2

    Domyślnie

    Drzewo leżakowało na przekładkach? Był dostęp powietrza?
    Jeśli leżało jedno na drugim bez przekładek to miało prawo zsinieć.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Sinizna rozwija się tylko w drewnie mokrym o wilgotności powyżej zdaje się 18%. W suchym pojawia się powierzchniowo po zwilgotnieniu. To jest wada ale tylko estetyczna, nie wpływa na wytrzymałość drewna.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    A jakim drewnochronem chcesz malować - bezbarwnym ?

    Ja właśnie skończyłem budować drewutnię - drewniana - konstrukcja i wypełnienie ścian z desek - jak zamówiłem drewno / deski do wypełnienia ścian / i mi je stolarz przywiózł to lał deszcz na potęgę i na chybcika ułożyłem je na stosie w garażu - bez przekładek bo lało jak z cebra - i tak sobie zapomniałem o tym i po kilku dniach jak przestało padać przenosiłem dechy na taras celem przesuszenia i przygotowania do pracy - i po prostu zdębiałem - co druga decha sina , a na co czwartej pleśń jak na serze pleśniowym.

    Mnie to nie przeszkadzało - dechy przesuszyłem i przeszlifowałem szlifierką taśmową a potem malowałem impregnatem - też drewnochronem tylko koloryzującym - palisander - po pomalowaniu i wykonaniu budyneczku śladu sinizny i pleśni nie ma - ale kolor u mnie ciemny ...
    --
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony