dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dariusz13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Strzeleczki
    Kod pocztowy
    47-364
    Posty
    1

    Domyślnie Wymiana podłogi drewnianej

    Witam mam kilka pytań.Mam zamiar wymienic pdłogi w dwoch pokojach na parterze budynku ktory zostal wybudowany na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku.Obecnie jest tam tzw biała podłoga czyli dechy na legarach ok.8x8 cm polozonych na wylewce betonowej.Nie wiem czy dobrze myslę bo wykombinowałem cos takiego:dechy wywalic(są przedewszystkim nierówne) położyc folie budowlaną 0,2 mm na to legary miedzy dac styropian utwardzony(twardy) a na wierz plyte OSB potem panele podłogowe.Czy taka kombinacja jest prawdiłowa,czy płyte OSB dac jedna o grubości 22 mm czy np dwie warstwy po 12 mm na krzyż,czy zostawiac dylatacje między płytami i ile,jakie odstepy zachowac miedzy legarami (obecnie jest 95 cm a skrajne od sciany 15cm).Dzięki za wszelkie porady.

  2. #2

    Domyślnie

    http://www.scmbpanele.com/plyty-osb.html

    tu jest napisane że odstępy legarów uzależnione są od grubości płyty

    pzdr

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał dariusz13 Zobacz post
    Witam mam kilka pytań.Mam zamiar wymienic pdłogi w dwoch pokojach na parterze budynku ktory zostal wybudowany na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku.Obecnie jest tam tzw biała podłoga czyli dechy na legarach ok.8x8 cm polozonych na wylewce betonowej.Nie wiem czy dobrze myslę bo wykombinowałem cos takiego:dechy wywalic(są przedewszystkim nierówne) położyc folie budowlaną 0,2 mm na to legary miedzy dac styropian utwardzony(twardy) a na wierz plyte OSB potem panele podłogowe.Czy taka kombinacja jest prawdiłowa,czy płyte OSB dac jedna o grubości 22 mm czy np dwie warstwy po 12 mm na krzyż,czy zostawiac dylatacje między płytami i ile,jakie odstepy zachowac miedzy legarami (obecnie jest 95 cm a skrajne od sciany 15cm).Dzięki za wszelkie porady.
    Po usunięciu desek sprawdź poziomy i prostoliniowość legarów. jeżeli jest wszystko ok. rozłóż folię budowlaną 0,4mm, aby legary lub podpory z drewna pod legarami nie tarły o beton. Należałoby dla uniknięcia jakiegokolwiek skrzypienia miedzy legarami a klockami podpierającymi legary dać klej poliuretanowy jednoskładnikowy (elastyczny). Zasada takiej zabudowy -unikać bezpośredniego łączenia drewna z drewnem. Na wierzch legarów (rozstawionych co 45 cm od środka do środka legara) kleisz na legarach taśmę samoprzylepną z pianki polietylenowej lub innej o szerokości 3-5cm. Na to kładziesz płytę OSB 16mm i przykręcasz co 25-30cm. Płyty układasz w cegiełkę. To wszystko. Gdybyś chciała kiedyś zmienić panele (laminat) na lite drewno np. parkiet klejony 22x70x500mm lub deski, to zamontuj płyty 2 x 16mm. Wtedy drugi rząd ułóż prostopadle do pierwszego.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony