dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie Wybór łodzi na ryby

    Mam prośbę dotyczącą porady w wyborze łodzi. Myślę o zakupie łodzi dla męża na ryby ale także takiej, na której będziemy mogli sobie w niedzielę popływać po zalewie do którego mamy 500m od naszego domu. Taka dla 4-5 osób.
    Ceny są bardzo różne, zależą oczywiście od wyposażenia. Jednak ja nie wiem co to jest to wyposażenie, do czego służy, z czego można zrezygnować, co musi być bezwzględnie ze względu na bezpieczeństwo, jakie dno lepsze, co można sobie darować itd... Znalazłam kilka łódek. 3 tys to max kwota jaką chciałabym przeznaczyć. A moze macie swoje typy, moze sami kupowaliście taką łódeczkę?

    1. http://allegro.pl/item1158679312_lod...ocja_raty.html
    2. http://allegro.pl/item1158679363_lod...test_raty.html
    3. http://allegro.pl/item1180661176_lod...ocja_raty.html
    4. http://allegro.pl/item1180661180_lod...i_na_ryby.html

    Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc w wyborze.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Maylandziu - ta łódka TUTAJ zapewnia wysokie bezpieczeństwo, bo jako jedyna ma relingi i ma też knagi i uchwyty cumownicze metalowe nierdzewne, a nie jakieś plastikowe, które prędzej czy póżniej pękną.
    Nie wiem jednak, czy ma ona tyle miejsca do siedzenia, że czterem czy pięciu osobom będzie wygodnie. Ławeczek jest w sumie niedużo.
    Zależy też, ajk często tak naprawdę macie zamiar z niej korzystać.
    Ja na Twoim miejscu przyjrzałabym sie tej.
    Ma w sumie prawie to samo, jest tylko trochę mniejsza, równie bezpieczna, dodatkowe okucia mozna zamówić i wtedy możesz kazać zrobić knagi, relingi, uchwyty cumownicze i knagę dla kotwicy.
    Ale - Twoja decyzja!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Depesiu a czy przy 3 osobach w łodzi silnik 5kM ruszy ją z miejsca?
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #4

    Domyślnie

    Akurat w tym temacie natrafiłaś na specjalistę.Kwota 3000zł nie jest zbytnio wygórowaną kwotą za łódkę i ciężko coś będzie wybrać. Zwłaszcza jeśli ma być to duża i bezpieczna łódź. Wiem wiem wydaje się to kupa pieniędzy i ja również z ojcem podchodziliśmy do sprawy w ten sposób. Ale życie zweryfikowało nasz światopogląd i teraz przejrzeliśmy na oczy. Przede wszystkim na allegro nie reklamują się firmy najlepsze w tej dziedzinie i branży oni na razie tego nie muszą robić bo zamówień maja pełno. Popytaj się w okolicy na pewno się jakaś dobra firmy wytwarzające łodzie lub przejdź się nad ten zalew i popytaj ludzi , wędkarzy itp. Na pewno cos doradza bo oni znaja specyfikacje akwenu.
    1.Płaskie dno musi mieć bo zwiększa stateczność lodzi.
    2. Dobrze by było ,żeby była jak najszersza ( zwiększa to stabilność łodzi )
    3.Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie na jeziorze musi mieć dość wysokie burty bo fale są przed burza ogromne a zwłaszcza podczas wiatru.
    4.Na jakim i jak dużym silniku będzie pływał mąż ,łódka musi być pod taki silnik przystosowana , bo trzeba sobie zdawać sprawę ,,że ten silnik to również spory ciężar i im większa moc tym większy ciężar.
    5.Oczywiście niezatapialna bo to podstawa
    Ja polecałbym dla 4-5 osób łódkę 3,9-4,2 może być większa ale moim zdaniem im większa tym lepsza.Tyle ,że jest jedne problem mam nadzieje ,że masz upatrzona jakąs przystań bo wyciąganie ciągle łódki zwłaszcza tak dużej ( bo dla tylu osób ) jest strasznie kłopotliwe.
    Z pożytecznych bajerów bardzo fajne są
    Z przedstawionych przez Ciebie
    http://allegro.pl/item1158679363_lod...test_raty.html
    ale jest ona za mała jak dla mnie aby ją pływały 4 czy nawet 5 osób. Z opcji dobrałbym wszystko bo są to bardzo poręczne i potrzebne rzeczy i nie ma co na nie żałować pieniędzy.
    http://allegro.pl/item1183279063_lod...odki_lodz.html
    łódka bardzo fajna i bardzo stabilna ale za mała powiem wprost na niej może zmieszczą się 3 dorosłe osoby ale będą się one gniotły niemiłosiernie. Jakby był.o 4,66m to tak a nie 2,66m.
    masz tutaj adres forum tam ci pomogą i doradza albo pisz do mnie na pewno pomogę bo na łódkach w ostatnim czasie zjadłem zęby. Aha i jeszcze jedno nie pchaj się w żadne pontony i tego rodzaju wymysły po to sensu nie ma.
    Mam nadzieje ,że pomogłem.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Ja bym na twoim miejscu kupił tą trzecią. Solidnie wygląda i ma lepszy osprzęt.


    PS. A jak się sprawuje echosonda?
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Na ryby mąż jeździ w składzie max 3 osobowym. Zazwyczaj jest ich dwóch-on i kolega. Te 4-5 osób to opcja jaka by sie przydała, zeby sobie w niedzielę popływać koło domu.
    Nasz zalew to nie jezioro. Nie jest duży. Spokojny. Pływaja po nim kajaki i rowerki wodne, czasem motorówka jakaś. Głównie jednak wędkarze w krzakach siedzą. Własnie zaczęłam zwracać uwagę na wagę łódek i ich rozmiary bo to też ważne ze względu na transport.
    O pontonach nie myślę. W okolicy nie ma producenta łodzi ani chociazby serwisów. Jedynie co, to przez jakiś sklep wędkarski w okolicy mogłabym szukać takiej łodzi.
    Dziękuję bardzo za rady. Bardzo mi się przydały.
    Łukaszu o jakim forum piszesz?

    Stuku echosonda....cóż...... ławic to u nas nie ma, nie ma co udawać Mąż ją ze sobą zabiera ale żeby znaczaco wpłynęła na jego osiagi to nie powiedziałabym Napewno mają czym sie bawić jak im sie znudzi rzucanie
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #7

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Dziękuję!
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Z lektury tego forum wynalażłam kolejne typy

    Pulsar
    http://www.lodziekajaki.pl/index.php...emart&Itemid=1

    Lambda (słaby opis na stronie ale wypowiedź o łódce była bardzo dobra)
    http://www.krugerboats.com/_index__.html

    Solar
    http://www.solarsky.com.pl/lodziewedkarskie.htm

    Wigry
    http://www.eurolodzie.com/wigry355p.htm

    Celowo nie podaję dokładnych symboli łodzi bo one odrazu definiują zazwyczaj ich rozmiar a ja się jeszcze nad tym zastanawiam, nie ukrywam. Za rozmiarem idzie zazwyczaj też cena.
    Te Solary mi się podobają. Oczywiście dlatego, ze łódka będzie przeznaczona nie tylko na ryby ale i pływanie rekreacyjne.
    Wysłałam kilka zapytań do producentów. Zobaczymy co zaoferują.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mordek

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    koło
    Kod pocztowy
    90-280
    Posty
    1

    Domyślnie

    jestem laikiem w kwestiach łodzi i potrzebowałem pomocy rzetelnego sprzedawcy i najbardziej konkretni byli ludzie z Augustowa, a dokładniej Solarsky, którzy zajmuja się produkcją sprzętu pływającego. Wziąłem od nich łódź model 360 fisch, która ładnie sie sprawdza na wodzie i jest dobrze wykonana. teraz się z tą łodzią bliżej zaprzyjaźniam i z każdym dniem widzę nowe zalety. warto się skontaktować z tym producentem.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mordek Zobacz post
    jestem laikiem w kwestiach łodzi i potrzebowałem pomocy rzetelnego sprzedawcy i najbardziej konkretni byli ludzie z Augustowa, a dokładniej Solarsky, którzy zajmuja się produkcją sprzętu pływającego. Wziąłem od nich łódź model 360 fisch, która ładnie sie sprawdza na wodzie i jest dobrze wykonana. teraz się z tą łodzią bliżej zaprzyjaźniam i z każdym dniem widzę nowe zalety. warto się skontaktować z tym producentem.
    Czy dobrze rozumiem, że jest to łódź podwodna?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jaro564

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-302
    Posty
    4

    Domyślnie

    Za 3000 to się raczej dobrej łodzi nie kupi. Trzeba wydać trochę więcej. Popatrz sobie na model CABIN 460. Powinna dla Was być wystarczająca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony