dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: wnęka na drewno przy kominku

Domyślnie wnęka na drewno przy kominku

posiadam takową, w tej chwili tylko pomalowana i po każdym sezonie grzewczym wygląda coraz gorzej. Nie dość, że się brudzi od drewna, to zawsze coś się obtłucze przy okazji. Macie jakies patenty na rozwiazanie problemu?
    Myslałam o obiciu wneki blachą (są nawet dostępne w róznych kolorach), ale nie wiem, czy się będzie to prezentowało jako tako.
    Wnęka jest przy samym kominku, wysoka na ok 2 m i dosyc wąska (obok sie max dwa kawałki drewna.....tak ok 40 cm szeroka).
    Był pomysł na wyłożenie jej kaflami w kolorze kamienia jakim jest obłozony kominek, ale to znów zawęzi juz i tak wąską wnękę. Arkusze z pleksi najprostsze, ale wyglądają.....hmmm.....no, tak jak wyglądają.
    Co jeszcze można....jak to macie u siebie rozwiązane?
    Z góry dzięki za odp.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

Domyślnie

Chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie blacha nierdzewna. Elegancko pozaginana, w kilku miejscach złapana do muru żeby nie odpadała. Dodatkowo można ją wywinąć jakieś 30 mm to będzie ładniej wyglądała. Pozdrawiam
    Uczę się całe życie...

3. Podniesienie ścianki kolankowej, czyli skutki podwyższenia dachu WIDEO: Ścianki kolankowe, ściany szczytowe, ściany działowe - z betonu komórkowego Nowoczesne źródła światła w Twoim domu Nowoczesny design i folk w aranżacji łazienki

Domyślnie

no właśnie, ładnie to wygląda na fotkach ale w życiu się nie sprawdza
    a jak z robactwem?podobno z takiego drewna wychodzą i łażą po domu?

Domyślnie

robactwo na szczęście nie pęta mi się po mieszkaniu i w zasadzie oprócz opisanych wyżej, to innych problemów nie mam. Drewna naznoszę na tydzień palenia (co w zimne/mokre dni jest super sprawą), jest bliziutko, zawsze pod ręką. Jak sie pali w kominku, zapach drewna przyjemnie rozchodzi sie po mieszkaniu..... , musze tylko znależć sposób na zabezpieczenie tych ścian i juz będę szczęśliwa

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

Domyślnie

A nie myślałaś by palić w kominku brykietem? Jest zawsze zapakowany w folię więc nie brudzi jak drewno z dworu. No i spalanie jest całkiem ekonomiczne - ale to tylko moja sugestia
    Uczę się całe życie...

Domyślnie

czasem podpalam, ale efekt wizualny w porównaniu z drewnem...........no sam wiesz jaki.
    Drewna mam spory zapas zakupiony więc spalic go muszę.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

Domyślnie

ja wnękę na drewno wyłożyłam kafelkami takimi samymi jak podłoga w salonie

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

Domyślnie

a ja bym zrobiła worki jutowe iw nich we wnęce trzymała drewno...
    wnęki nie mam, z tego powodu, który opisujesz...

Domyślnie

A ja słyszałam, że niektórzy robią takie udawane wnęki- zaklejają płyta K-G i naklejają na nią kawałki- plastry ładnego drzewa- wtedy się nie kurzy, nie ma robaków bo kawałki wyselekcjonowane.
    Dla chcącego nic trudnego!

Domyślnie

bez przesady z tymi robakami, az tak duzo z drewnem się ich nie wnosi, wiecej wejdzie do domu samodzielnie .
    Ja mam wnękę wyłożoną kaflami, jasne kremowe (takie same mam w kuchni), ściany w saonie tez mam jasno kremowe wiec kafle się nie rzucają w oczy. Pozatym jak wnęka jest zapełniona drewnem to i tak ich nie widać. Moze dobierz kafle pod kolor na jaki malujesz teraz wnękę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia