dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Czy można przemalowac chlebak?

    Tymczasowo chcialabym umiescic drewniany chlebak w nowej kuchni. Tyle, ze za nic nie pasuje kolorystycznie (stylistycznie zresztą tez nie) i choc odrobinę chcialabym go dopasowac do nowego wnętrza malujc go. Czy jest to mozliwe? Czy są farby nadające się do tego?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Chleb trzymasz w środku a malujesz na zewnątrz. Zwykła bejca do drewna nie starczy? Oczywiście na czas malowania i schnięcia chleb wywal z chlebaka
    Uczę się całe życie...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ŁukaszR
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    moim zdaniem drewno najladniej wyglada w swoim naturalnym kolorze... ewentualnie jakis delikatny lakier czy impregnat... mozesz pomalowac emalia ale czy ma to sens? poza tym w takim chlebaku wazna jest cyrkulacja powietrza.. i jesli go pomalujesz to zalepisz wysztkie pory i chlebek moze szybciej plesniec...

  4. #4

    Domyślnie

    Ten moj chlebak to taki zwykly "żaluzjowy", , pomalowany niczym nie jest. Niestety, nie ma chlebakow z drewna w kolorze czarnym, bialym ewentualnie szarym, a taki jest mi potrzebny. Poza tym nie chcę w tej chwili kupowac innego chlebaka, bo mam mnostwo innych wydatkow . Pomalowac toto bejcą czy raczej postawic nie pasujący chlebak?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja stawiam na bejcę + lakier najlepiej wodny, lub można go zaolejować jeśli wcześniej był lakierowany.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  6. #6

    Domyślnie

    Do Inlays; chyba nie był lakierowany ))

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kevinlomax Zobacz post
    Zwykła bejca do drewna nie starczy?
    Zazwyczaj sa lakierowane i bejca nie chyci. Wtedy lakierobejcą, ale może sie mazać (smugi nierówne, zwlaszca w zakamarkach).
    Jak chlapniesz woda to drewno zmienia kolor (wsiaka w drewno) czy nie? Jesli nie albo minimalnie to jest lakier.
    Wtedy wygodniej po prostu pomalować farbą akrylową, kryjącą w dowolnym kolorze (to jest farba wodna, do kupienia w każdym sklepie budowlanym czy markecie, narzedzia się myje wodą).
    Przed pomalowaniem trezba zmatowić (delikatnie przetrzec drobnym papierem ściernym), żeby sie farba dobrze trzymała.

    Co do oddychania, to żaden chlebak nie jest idealnie szczelny, powietrze szparkami przełazi, nie przez drewno.
    Ja mam stary drewniany pomalowany na szaro, bo tez nie pasowal i jest OK.
    O, na zdjęciu go widac w rogu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BIYZfsRVwBd5DObFJB&#.jpg
Wyświetleń:	1025
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	20433  
    Ostatnio edytowane przez zielony_listek ; 18-08-2010 o 13:34
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36 Zobacz post
    Tymczasowo chcialabym umiescic drewniany chlebak w nowej kuchni. Tyle, ze za nic nie pasuje kolorystycznie (stylistycznie zresztą tez nie) i choc odrobinę chcialabym go dopasowac do nowego wnętrza malujc go. Czy jest to mozliwe? Czy są farby nadające się do tego?

    Nasz chlebak drewniany-żaluzjowy już mocno wyblaknięty malowałam na prawie czarno, bejcą.
    Jeśli masz jeszcze warstwę lakieru na chlebaku, wystarczy delikatnie przetrzeć drewno drobnoziarnistym papierem ściernym. Po przetarciu, dokładnie wyczyść z pyłu i maluj Ja nałożyłam jakieś 2-3 warstwy bejcy, dzięki czemu uzyskałam wyraźniejszy i ciemniejszy kolor. Na koniec lakierowanie - 2 warstwy dla lepszego zabezpieczenia. Po kilku-kilkunastu godzinach będzie gotowy do użytkowania
    Metoda sprawdzona, wiec polecam
    Ostatnio edytowane przez izabelisina ; 18-08-2010 o 14:31
    tworzę i urządzam, zmieniam i podmieniam - czyli kuch kuch hota hai

    *********************************
    ...co mi w duszy gra...
    http://ishqownia.blogspot.com/

  9. #9

    Domyślnie

    Ja dodam jeszce że po pierwszym i drugim malowaniu lakierem należy zmatowić powierzchnię papierem 240 lub 320 (bardzo delikatnie aby nie przeszlifować warstwy lakieru) i końcowa warstwa .

    Wyjdzie napewno super
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał izabelisina Zobacz post
    Jeśli masz jeszcze warstwę lakieru na chlebaku, wystarczy delikatnie przetrzeć drewno drobnoziarnistym papierem ściernym. Po przetarciu, dokładnie wyczyść z pyłu i maluj Ja nałożyłam jakieś 2-3 warstwy bejcy, dzięki czemu uzyskałam wyraźniejszy i ciemniejszy kolor.
    A czy mogę prosic o podanie typu (na jakiej bazie) i producenta bejcy, która przenika do drewna przez lakier?
    Rozumiem, że nie masz na mysli lakierobejcy?
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki. Woda w chlebak nie wsiąka. Spokojni mokra scierką mżna umyc chlebak, więc l wygląda na to, ze lakier na nim jest. ielkie dzieki za pomoc. Będę malowala chlebak.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony