dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie wnęka na drewno przy kominku

    posiadam takową, w tej chwili tylko pomalowana i po każdym sezonie grzewczym wygląda coraz gorzej. Nie dość, że się brudzi od drewna, to zawsze coś się obtłucze przy okazji. Macie jakies patenty na rozwiazanie problemu?
    Myslałam o obiciu wneki blachą (są nawet dostępne w róznych kolorach), ale nie wiem, czy się będzie to prezentowało jako tako.
    Wnęka jest przy samym kominku, wysoka na ok 2 m i dosyc wąska (obok sie max dwa kawałki drewna.....tak ok 40 cm szeroka).
    Był pomysł na wyłożenie jej kaflami w kolorze kamienia jakim jest obłozony kominek, ale to znów zawęzi juz i tak wąską wnękę. Arkusze z pleksi najprostsze, ale wyglądają.....hmmm.....no, tak jak wyglądają.
    Co jeszcze można....jak to macie u siebie rozwiązane?
    Z góry dzięki za odp.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie blacha nierdzewna. Elegancko pozaginana, w kilku miejscach złapana do muru żeby nie odpadała. Dodatkowo można ją wywinąć jakieś 30 mm to będzie ładniej wyglądała. Pozdrawiam
    Uczę się całe życie...

  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie, ładnie to wygląda na fotkach ale w życiu się nie sprawdza
    a jak z robactwem?podobno z takiego drewna wychodzą i łażą po domu?

  4. #4

    Domyślnie

    robactwo na szczęście nie pęta mi się po mieszkaniu i w zasadzie oprócz opisanych wyżej, to innych problemów nie mam. Drewna naznoszę na tydzień palenia (co w zimne/mokre dni jest super sprawą), jest bliziutko, zawsze pod ręką. Jak sie pali w kominku, zapach drewna przyjemnie rozchodzi sie po mieszkaniu..... , musze tylko znależć sposób na zabezpieczenie tych ścian i juz będę szczęśliwa

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    A nie myślałaś by palić w kominku brykietem? Jest zawsze zapakowany w folię więc nie brudzi jak drewno z dworu. No i spalanie jest całkiem ekonomiczne - ale to tylko moja sugestia
    Uczę się całe życie...

  6. #6

    Domyślnie

    czasem podpalam, ale efekt wizualny w porównaniu z drewnem...........no sam wiesz jaki.
    Drewna mam spory zapas zakupiony więc spalic go muszę.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    ja wnękę na drewno wyłożyłam kafelkami takimi samymi jak podłoga w salonie

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    a ja bym zrobiła worki jutowe iw nich we wnęce trzymała drewno...
    wnęki nie mam, z tego powodu, który opisujesz...

  9. #9

    Domyślnie

    A ja słyszałam, że niektórzy robią takie udawane wnęki- zaklejają płyta K-G i naklejają na nią kawałki- plastry ładnego drzewa- wtedy się nie kurzy, nie ma robaków bo kawałki wyselekcjonowane.
    Dla chcącego nic trudnego!

  10. #10

    Domyślnie

    bez przesady z tymi robakami, az tak duzo z drewnem się ich nie wnosi, wiecej wejdzie do domu samodzielnie .
    Ja mam wnękę wyłożoną kaflami, jasne kremowe (takie same mam w kuchni), ściany w saonie tez mam jasno kremowe wiec kafle się nie rzucają w oczy. Pozatym jak wnęka jest zapełniona drewnem to i tak ich nie widać. Moze dobierz kafle pod kolor na jaki malujesz teraz wnękę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony