dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: zmiana ogrzewania w trakcie budowy

Domyślnie zmiana ogrzewania w trakcie budowy

Czy mozna zmienic rodzaj ogrzewania w trakcie budowy, czy trzeba na to robic jakies projekty zastepcze i nowe pozwolenia? Zastanawiam sie nad zmiana gazu na pompe ciepla.

Domyślnie

upały zaszkodziły???

czy jakiś elokwentny handelkarz pompami Ciebie omamił???

a tak na temat: tak.

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2

Domyślnie

No kocioł gazowy domu nie schłodzi, pompa ciepła i owszem. Może rzeczywiście coś jest na rzeczy z tymi upałami?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

Domyślnie

Można – niech projektant naniesie zmianę na projekcie (na wszelki wypadek).
    Nie potrzeba żadnej innej „papierkologii”.

Ale:
    - jeśli miał być to gaz z butli, to moim zdaniem bardzo dobra decyzja.
    - jeśli miał to być gaz „z rury” – warto to jeszcze dokładnie przeanalizować.
    - jeśli Twoja decyzja powzięta została na podstawie obliczeń takiego, lub podobnego „kalkulatora” http://vikersonn.pl/kalkulator to zdecydowanie NIE.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

Upadły anioł upadłego forum.

Domyślnie

to wlasnie mial byc gaz z butli, a czy na odwierty pionowe potrzeba jakiegos osobnego projektu geotechnicznego?

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

Domyślnie

„Ustawowy” wymóg dotyczy tylko w przypadku, kiedy odwierty są głębsze niż 30mb.
    Wiele firm „wiertniczych” sama załatwia niezbędne zgłoszenia.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

Domyślnie

może zadzwoń do starostwa i się zapytaj jak to jest..mi w starostwie powiatowym (wrocław) powiedzieli, że zmiana sposobu ogrzewania wymaga zmiany pozwolenia na budowę... należy złożyć projekt zamienny i czekać 30 dni na decyzję

sSiwy12

Domyślnie

Dla przypomnienia.
    O tym czy dana zmiana jest istotną czy nie, a w związku z tym czy potrzebne jest "nowe" PnB, czy nie - decyduje projektant, a nie urzednik w starostwie.

Domyślnie

szczególnie dużo może sobie decydować

gdy są np wydane warunki zabudowy...

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2

Domyślnie

Ale chyba wątkotwórca nie rozważa zmiany ogrzewania na takie, które będzie sprzeczne z decyzją o wydaniu WZ?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Domyślnie

nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że o tym jaka to jest zmiana decyduje projektant, jestem własnie po odbiorze i miałam wielkie szczęście że zgubili dokumenty i odebrali dom w 22 dniu, zmieniliśmy funkcję pomieszczenia a to zgodnie z przepisami jest zmianą istotną i wymaga zmiany pozwolenia na budowę. pani powiedziała, że normalnie uznaliby to za samowolę budowlaną. ostatecznie decyduje inspektor nadzoru. legalizacja samowoli trwa z tego co mi powiedziano ok. 8 miesięcy. w przypadku wątpliwości najlepiej zadzwonić do pinb

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia